poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Ekspresówka z Lublina do Warszawy coraz bliżej. Kolejny odcinek dostanie pozwolenie na budowę

Dodano: 14 grudnia 2016, 10:06
Autor: pp

Jeszcze przed świętami jeden z lubelskich odcinków S17 (Lublin–Warszawa) otrzyma pozwolenie na budowę. W ekspresowym tempie do stolicy powinniśmy pojechać do końca 2019 roku.

Urząd Wojewódzki w Lublinie lada dzień wyda zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID), czyli budowę drogi ekspresowej S17.

– Wydanie decyzji przez wojewodę lubelskiego umożliwi przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej, a wykonawca będzie mógł rozpocząć prace – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Do wojewody mazowieckiego złożono dwa wnioski o wydanie ZRID. Pierwszy dotyczy odcinka od końca obwodnicy Garwolina do Gończyc (o długości 12,2 km), a drugi od Gończyc do granicy województw (13 km).
Wydanie decyzji ZRID umożliwi też rozpoczęcie procesu szacowania wartości nieruchomości przejętych pod budowę drogi, wypłatę odszkodowań. Jednak drogowcy zaczną od wycinki drzew. W Żyrzynie, po lewej stronie jadąc do Warszawy, już trwa wycinka, ale prowadzona przez Lasy Państwowe. Budimex, czyli wykonawca tych odcinków, rozpoczął także budowę baz materiałowych. W związku z tym na mazowieckim odcinku S17, np. w Gończycach, już wprowadzono zmianę organizacji ruchu.

Przewidywany termin zakończenia budowy tych odcinków S17, to przełom kwietnia i maja 2019 roku. Budowa łącznie 25 kilometrów trasy będzie kosztować ok. 602 mln zł. Nawierzchnia drogi będzie betonowa.

Na odcinek S17 od węzła Kurów Zachód do granicy woj. lubelskiego dokumenty o wydanie decyzji ZRID zostały złożone do wojewody lubelskiego wczesną jesienią. Złożono też wniosek o ZRID na odcinek od węzła Lubelska pod Warszawą do początku obwodnicy Garwolina. Decyzje ZRID powinny być wydane na te odcinki na początku przyszłego roku. Kierowcy powinni skorzystać z całego odcinka S17 Lublin–węzeł Lubelska pod Warszawą do końca 2019 roku.

Czytaj więcej o: Lublin s17 ekspresówka
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 grudnia 2016 o 16:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znowu chłopy z okolic budowy ekspresówki będą mieli pełne stodoły cementu i żwirów itp.
Rozwiń
Gość
Gość (16 grudnia 2016 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
będzie łatwiej z tej lubelskiej próżni wyjechać.
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2016 o 09:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pozostali na Warszawę w dwazerjedendziewieć!
Rozwiń
Gość
Gość (14 grudnia 2016 o 18:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to są dobre wiadomości. aż chce się żyć- mimo podłej zmiany.
Rozwiń
Gość
Gość (14 grudnia 2016 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Udczepcie się od naszego lotniska. Jest potrzebne. I nie jest to prawda, że korzystają z nirgo tylko osoby pracujące za granicą. Zresztą nie wiem co w tym złego. Ekspresówka na siebie zarabia? Buhaha.... Człowieku, koszty utrzymania takiej drogi są o wiele większe niż lotniska. Moim zdaniem potrzebne jest i lotnisko i ekspresówka i szybka kolej. Pozdrawiam i mniej żółci a więcej wiedzy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!