środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Lublina. Trzy różne trasy

Dodano: 10 lutego 2016, 19:01

Będzie nie jedna, lecz trzy trasy różnej długości – od 29 do 46 kilometrów. Zapisy już ruszyły. Lubelska Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy już po raz drugi. Uczestnicy pokonują wyznaczone trasy nocą, modlą się i zmagają się z własnymi słabościami

– Kryzys pojawia się po ok. 10 – 15 kilometrach. Po 20 kilometrze człowiek idzie już jak maszyna – przyznaje Justyna Pawlonka, która w ubiegłym roku brała udział w lubelskiej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Uczestnicy szli w nocy, bocznymi i polnymi drogami. Pokonali trasę z Lublina do Wąwolnicy, w sumie 44 km. – Ekstremalna Droga Krzyżowa to dla mnie przekraczanie swoich granic fizycznych. To również spotkanie z Bogiem.

W tym roku pątnicy wyjdą w drogę po raz drugi w nocy z 4 na 5 marca. – Ma być ciężko i ma być daleko – mówi ks. Mirosław Ładniak, organizator lubelskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. – W ubiegłym roku miało być też deszczowo. I było. Takiego deszczu jaki był jeszcze nie przeżyłem.

Ubiegłoroczną lubelska trasę EDK pokonało ok. 80-85 procent uczestników. – Wojciechów. To był przełomowy moment. Z tej miejscowości wiele osób odjechało do domu – przyznaje ks. Ładniak.

Uczestnicy EDK trasę z Lublina do sanktuarium w Wąwolnicy pokonali w różnym czasie. – Pierwsze osoby doszły ok. 6 rano. Ostatnia osoba, w wieku około 70 lat dotarła do celu ok. godz. 12.30. Doprowadzili ją harcerze – opisuje ks. Ładniak.

Tegoroczna edycja EDK będzie się różnić od poprzedniej, przede wszystkim ze względu na liczbę tras. Organizatorzy wyznaczyli bowiem nie jedną lecz trzy trasy. – Jest to odpowiedź na to, że w Wojciechowie część osób zrezygnowała. To jest ok. 33 km – wyjaśnia Daniel Miłaczewski, koordynator techniczny projektu EDK w Lublinie.

Pierwsza trasa – niebieska jest najłatwiejsza i najkrótsza. Liczy 29 km. – Startuje spod archikatedry (w bazylice o godz. 19 rozpocznie się msza dla uczestników EDK-red.) i wiedzie ścieżką rowerową wzdłuż Bystrzycy. Jej uczestnicy okrążą zalew – opisuje Miłaczewski.

Wędrówkę zakończą w Bazylice ojców Dominikanów. – Trasa ta przeznaczona jest dla starszych osób, które nie mają sił aby pokonać dłuższą trasę, ale chcą zaznać tej duchowości – dodaje Miłaczewski.

Druga trasa – żółta liczy 33 km. Uczestnicy po mszy w archikatedrze wyruszają w drogę do sanktuarium w Wąwolnicy nie z Lublina, tylko z Konopnicy. – Trasa ta jest bardziej wymagająca od poprzedniej. Będzie więcej marszu przez pola i grząskie tereny – zapowiada Miłaczewski.

Najtrudniejszą i najdłuższą jest trasa czerwona. Liczy 46 km, z Lublina do sanktuarium w Wąwolnicy. Jej przebieg jest podobny to tego z ubiegłego roku. Wiedzie przez Motycz, Spornika, Palikije, Maszki, Stary Gaj i Kębło. – To najbardziej wymagająca trasa. Ponad 25 km wiedzie przez pola i lasy – zaznacza Miłaczewski.

Wszyscy uczestnicy otrzymują wcześniej wydrukowany opis trasy, tekst rozważań i opaskę odblaskową.

 

Środowa konferencja prasowa na temat EDK. Fot. Agnieszka Antoń-Jucha
Środowa konferencja prasowa na temat EDK. Fot. Agnieszka Antoń-Jucha

Zapisy na EDK już ruszyły

Osoby, które chcą wziąć udział w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej mogą się już zapisywać za pośrednictwem strony internetowej – www.edk.pielgrzymka.lublin.pl. Każdy uczestnik EDK bierze za siebie odpowiedzialność. Na trasie będzie karetki pogotowia i pomoc medyczna. Każdy z uczestników wraca do domu na własną rękę. Koszt organizacyjny to 10 zł.

Co m.in. zabrać w drogę?

* odblaski

* latarkę, najlepiej czołową

* termos z gorącym napojem – herbatą lub kawę

* wysokie buty

* płaszcz przeciwdeszczowy

Maja
gość
Gość
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Maja
Maja (20 lutego 2016 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie bardzo rozumiem czym są motywowane komentarze krytykujące tę Drogę Krzyżową. Czy ktoś każe autorom tych komentarzy brać w niej udział? Przeznaczać na nią jakieś pieniądze?

Jak ktoś chce to idzie, nie chce to nie idzie. Tyle w temacie.

Rozwiń
gość
gość (19 lutego 2016 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy wielebny Ładniak też mierzy się na tej drodze ze swoimi słabościami czy tylko nadzoruje z bezpiecznej odległosci i ciepłego miejsca?

nie tylko nadzoruje, on też ją przeszedł w całości

Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2016 o 21:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co za czasy ,wszystko extremalne,głupota natomiast megablastyczna
Rozwiń
Gość
Gość (15 lutego 2016 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ładniakowi coś wali na dekiel - widać to po reklamach, a budzik jak zwykle śpi...

Rozwiń
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (14 lutego 2016 o 15:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli „NIE SZATA(n) ZDOBI CZŁOWIEKA”... W OKRESIE WIELKIEGO (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.

Tylko w lutym 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „FAKT” z dn. 12.II.2016 r. w artyKULe: 1} Czy Jan Paweł II zakochał się w mężatce? Śledztwo BBC”; 2} 600 zł za ornat z brzozą i hasłem: "Smoleńsk 2010"; 3} Szokujące czyny katechety, działacza PO! Wpadł dzięki babci”; oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „ECHO DNIA” z dn. 13.II.2016 r. w artyKULe: Brutalna napaść na nastolatkę w powiecie kieleckim oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „GAZETA POMORSKA” z dn. 14.II.2016 r. w artyKULe: 3 tys. strażaków zabezpieczy ŚDMDoradca wojewody o tym, jak... nie został księdzem oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK ' u.

NIE WIERZYSZ? - zobacz!

Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami jak również Z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

Z-O-S-T-A-Ń-C-I-E - Z - B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!