piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Elpomiar: Firma w rozsypce, pracownicy w kropce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2012, 20:13

 (Archiwum)
(Archiwum)

Do sądu wpłynął wniosek o upadłość lubelskiego Elpomiaru. 160 osób boi się o pracę i wypłatę zaległych pensji.

– Pierwsze niepokojące sygnały widać było już pod koniec ub. roku – opowiadają pracownicy Elpomiaru, których spotkaliśmy wczoraj przed opustoszałą siedzibą firmy.

– Wypłatę dostaliśmy dopiero dzień przed wigilią. Później skrócono nam czas pracy, brakowało materiałów na budowach – wyliczają. – Od stycznia pisaliśmy dzienne raporty z naszej pracy: co robiliśmy, ile zużyliśmy materiałów.

Według pracowników, w firmie pracuje ok. 160 osób. W tej chwili część ludzi jest na urlopach wypoczynkowych, część na bezpłatnych.

Boją się, że nie będą mieli dokąd wrócić, bo 2 sierpnia do Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Lublinie wpłynął wniosek o upadłość firmy Elpomiar.

– Co teraz mamy robić? – rozkładają ręce. – Nie mamy zapłacone za dwa ostatnie miesiące pracy. Czy uda nam się odzyskać nasze pieniądze? Czy mamy składać do sądu pracy pozew zbiorowy, czy też czekać na syndyka?

– A jeszcze nie tak dawno była to jedna z prężniej działających firm w regionie – słyszymy przed siedzibą firmy. – Stawka godzinowa wynosiła od 10 do nawet 13 zł na rękę. Niewiele firm płaciło tak dużo.

Elpomiar istnieje od 2007 roku. Spółka działa w branży elektrycznej, wykonuje kompleksowe instalacje elektryczne i elektrotechniczne, a także zajmuje się ich modernizacją, oświetleniem terenu, instalacjami odgromowymi, stacjami transformatorowymi itd.

Na swojej stronie internetowej chwali się m.in. budową Instytutu Informatyki UMCS, jednego z odcinków drogi ekspresowej S17, a nawet fragmentu autostrady A1.

– Nie mamy żadnej informacji od tej firmy, że mają być zwolnienia – mówi Leszek Skorupski z Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

O wyjaśnienia poprosiliśmy zarząd spółki. – Proszę dzwonić do prezesa Zbigniewa Czobota – odesłał nas we wtorek Marcin Ryba, wiceprezes.

Próbowaliśmy. Bezskutecznie. Wczoraj żaden z członków zarządu nie odbierał już telefonów ani nie odpisywał na SMSy. Nie zastaliśmy ich też w firmie.

Tymczasem okazuje się, że szefowie Elpomiaru są również z zarządzie innej firmy – SCR Energetyka – która przebudowuje właśnie skrzyżowanie al. Spółdzielczości Pracy z ul. Lubartowską, Unicką i Obywatelską w Lublinie. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, niedawno główny wykonawca prac – Trakcja Tiltra – rozwiązał umowę z Elpomiarem i podpisał z SCR Energetyką.

– Nie interesują nas problemy finansowe Elpomiaru, tylko wykonanie robót – usłyszeliśmy w warszawskiej firmie.

Firmy bankrutują

Od stycznia b.r. do wczoraj wniosek o upadłość złożyło w wydziale gospodarczym lubelskiego sądu 102 firmy. W tym czasie zbankrutowało już 21 firm. W styczniu bankrutujących firm było rekordowo dużo, bo aż 25. Najmniej wniosków wpłynęło w czerwcu – 6. W ub. r. wniosków o upadłość było ponad 173, zaś upadły 24 firmy
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wasz ulubieniec
Ula
Deb0308el
(82) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wasz ulubieniec
wasz ulubieniec (17 października 2017 o 19:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
scr energetyka to syf pracodawca, ale i pracownicy nygusy lesery i debile nie maja pojęcia o robocie jesteście zwykłymi robolami niewarci 2000 pln brutto ukraińcy są od was lepsi  oby jak najszybciej was wykończyli nie dbacie o robotę a kierownictwo to burki ze wsi  życzę wam jak najgorszego jeszcze mnie zapamiętacie  frajerki
Rozwiń
Ula
Ula (29 stycznia 2017 o 23:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kawał niezłego wała z MR. Teraz przeszedł rozkładać trakcje.  Świetnie mu to wychodzi.  Zleca naprawy za trakcyjne pieniądze ciekawe ile z tego bierze na boku bo za takie pieniądze to nowy sprzęt można kupić.  Nie ma pojęcia o robocie ale dobrze oczy mydli w zarzadzie. Trakcyjni głupcy. 
Rozwiń
Deb0308el
Deb0308el (11 października 2016 o 16:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak tak czytam te wszystkie wypowiedzi, to zastanawiam się czy to Wy mieszkacie na innej planecie, czy ja. Skąd takie podejście? Deb0308 - Dobre case:
Rozwiń
Zorientowany
Zorientowany (4 sierpnia 2016 o 15:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ryba poszedł to Trakcji ale tam nie poszaleje, jest zwykła płotką a to już nie ryba :)
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2016 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawda, że SCR bankrutuje i że Ryba poszedł do nowej spółki?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (82)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!