środa, 23 sierpnia 2017 r.

Lublin

Elpomiar: Firma w rozsypce, pracownicy w kropce

Dodano: 8 sierpnia 2012, 20:13

 (Archiwum)
(Archiwum)

Do sądu wpłynął wniosek o upadłość lubelskiego Elpomiaru. 160 osób boi się o pracę i wypłatę zaległych pensji.

– Pierwsze niepokojące sygnały widać było już pod koniec ub. roku – opowiadają pracownicy Elpomiaru, których spotkaliśmy wczoraj przed opustoszałą siedzibą firmy.

– Wypłatę dostaliśmy dopiero dzień przed wigilią. Później skrócono nam czas pracy, brakowało materiałów na budowach – wyliczają. – Od stycznia pisaliśmy dzienne raporty z naszej pracy: co robiliśmy, ile zużyliśmy materiałów.

Według pracowników, w firmie pracuje ok. 160 osób. W tej chwili część ludzi jest na urlopach wypoczynkowych, część na bezpłatnych.

Boją się, że nie będą mieli dokąd wrócić, bo 2 sierpnia do Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Lublinie wpłynął wniosek o upadłość firmy Elpomiar.

– Co teraz mamy robić? – rozkładają ręce. – Nie mamy zapłacone za dwa ostatnie miesiące pracy. Czy uda nam się odzyskać nasze pieniądze? Czy mamy składać do sądu pracy pozew zbiorowy, czy też czekać na syndyka?

– A jeszcze nie tak dawno była to jedna z prężniej działających firm w regionie – słyszymy przed siedzibą firmy. – Stawka godzinowa wynosiła od 10 do nawet 13 zł na rękę. Niewiele firm płaciło tak dużo.

Elpomiar istnieje od 2007 roku. Spółka działa w branży elektrycznej, wykonuje kompleksowe instalacje elektryczne i elektrotechniczne, a także zajmuje się ich modernizacją, oświetleniem terenu, instalacjami odgromowymi, stacjami transformatorowymi itd.

Na swojej stronie internetowej chwali się m.in. budową Instytutu Informatyki UMCS, jednego z odcinków drogi ekspresowej S17, a nawet fragmentu autostrady A1.

– Nie mamy żadnej informacji od tej firmy, że mają być zwolnienia – mówi Leszek Skorupski z Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

O wyjaśnienia poprosiliśmy zarząd spółki. – Proszę dzwonić do prezesa Zbigniewa Czobota – odesłał nas we wtorek Marcin Ryba, wiceprezes.

Próbowaliśmy. Bezskutecznie. Wczoraj żaden z członków zarządu nie odbierał już telefonów ani nie odpisywał na SMSy. Nie zastaliśmy ich też w firmie.

Tymczasem okazuje się, że szefowie Elpomiaru są również z zarządzie innej firmy – SCR Energetyka – która przebudowuje właśnie skrzyżowanie al. Spółdzielczości Pracy z ul. Lubartowską, Unicką i Obywatelską w Lublinie. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, niedawno główny wykonawca prac – Trakcja Tiltra – rozwiązał umowę z Elpomiarem i podpisał z SCR Energetyką.

– Nie interesują nas problemy finansowe Elpomiaru, tylko wykonanie robót – usłyszeliśmy w warszawskiej firmie.

Firmy bankrutują

Od stycznia b.r. do wczoraj wniosek o upadłość złożyło w wydziale gospodarczym lubelskiego sądu 102 firmy. W tym czasie zbankrutowało już 21 firm. W styczniu bankrutujących firm było rekordowo dużo, bo aż 25. Najmniej wniosków wpłynęło w czerwcu – 6. W ub. r. wniosków o upadłość było ponad 173, zaś upadły 24 firmy
Czytaj więcej o:
Ula
Deb0308el
Zorientowany
(81) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ula
Ula (29 stycznia 2017 o 23:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kawał niezłego wała z MR. Teraz przeszedł rozkładać trakcje.  Świetnie mu to wychodzi.  Zleca naprawy za trakcyjne pieniądze ciekawe ile z tego bierze na boku bo za takie pieniądze to nowy sprzęt można kupić.  Nie ma pojęcia o robocie ale dobrze oczy mydli w zarzadzie. Trakcyjni głupcy. 
Rozwiń
Deb0308el
Deb0308el (11 października 2016 o 16:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak tak czytam te wszystkie wypowiedzi, to zastanawiam się czy to Wy mieszkacie na innej planecie, czy ja. Skąd takie podejście? Deb0308 - Dobre case:
Rozwiń
Zorientowany
Zorientowany (4 sierpnia 2016 o 15:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ryba poszedł to Trakcji ale tam nie poszaleje, jest zwykła płotką a to już nie ryba :)
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2016 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawda, że SCR bankrutuje i że Ryba poszedł do nowej spółki?
Rozwiń
Rysiu
Rysiu (26 października 2012 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Masz coś kolego do chłopaków z ELTO
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (81)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!