niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Emeryci chcą waloryzacji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lutego 2007, 15:55

Jednorazowy dodatek nas nie interesuje! Domagamy się zapowiadanej waloryzacji emerytur i rent!

- Z takimi postulatami zebrali się dziś przed lubelskim Urzędem Wojewódzkim członkowie NSZZ "Solidarność” Emerytów i Rencistów. Protestujący przekazali władzom urzędu list do premiera Jarosława Kaczyńskiego.
- Rząd obiecał nam coroczną waloryzację świadczeń o wskaźnik inflacji powiększony o wskaźnik wzrostu płac. Miało to obowiązywać już od tego roku - mówi Krystyna Knapik, przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w lubelskiej "S”. - Przygotowany przez Ministerstwo Pracy projekt ustawy w tej sprawie trafił już do uzgodnień międzyresortowych.
W międzyczasie rząd przyjął jednak projekt ustawy o dodatku pieniężnym dla niektórych emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenie przedemerytalne albo zasiłek przedemerytalny. Zgodnie z nim, emeryci i renciści, których dochód nie przekracza 1,2 tys. zł brutto, otrzymają w tym roku jednorazowy dodatek pieniężny od 150 do 330 zł. Prawo do tego świadczenia będzie miało ok. 6,5 mln z 10 mln wszystkich emerytów.
Emeryci i renciści z całego kraju zrzeszeni w "S” nie chcą się na to zgodzić i domagają się zapowiadanej corocznej waloryzacji. Wczoraj, oprócz Lublina, protestowali w kilkunastu innych miastach. (MB)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!