środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Europejska Konwencja Żonglerów. Idź do cyrku. Gratis!

Dodano: 26 lipca 2017, 11:47
Autor: drs, reda

Od weekendu trwa w Lublinie 40. edycja Europejskiej Konwencji Żonglerów, na którą przyjechało blisko 2 tysiące osób z wielu krajów. Najlepszą okazją do poznania gości są spektakle. Siedzenie wśród publiczności, która żywiołowo reaguje na artystów na scenie oraz stanie z nimi w gigantycznych ogonkach, by wejść do kolejnego namiotu na następne show to niezapomniane przeżycia.

Po środowej porcji spektakli i występów publiczność się podzieliła. Jednych uwiodła precyzja Wes Peden i spektakl „Volcano vs. Palm Tree” inni mieli idoli wśród plejady artystów, którzy przewinęli się w środę przez scenę namiotu Open Stage. 

Serce wielu widzów skradł artysta, który w ogóle nie używał grawitacji i paradował po scenie z kompletem kieliszków ustawionych w piramidę a ta piramida oparta była na nożu trzymanym w zębach. Wow. Nie mówiąc o tym, że kieliszki zeskakiwały z balonu wprost na nóż. Wow. Na dodatek miał świetny kontakt z widzami, nikt się nie dziwił, że kilkaset osób wstało do oklasków. Wow.

Zupełnie innej wagi był występ Wes Parden. Publiczność, która najpierw stała w kilometrowym ogonku skracając sobie czas oczekiwania żonglowaniem lub staniem na rękach a potem upchnęła się jak szprotki zobaczyła niewiarygodny spektakl. Gdyby nie to, że artyście kilka razy upadły rekwizyty można by pomyśleć, że to komputerowa symulacja a nie żywy człowiek. Wow. Serie żonglerskich popisów w czasie których obręcze, maczugi a nawet piłki do jogi czy lilie i wazonik z wodą wykonywały polecenia artysty wzbudzały aplauz i jęki zachwytu.

Nic dziwnego, że wielu widzów uznało ten występ za najlepszy z całej środowej puli. Prywatnie, doceniając kunszt wspomnianych artystów nie mogę zapomnieć sztukmistrza ze Open Stage, który nawet nie używał w czasie występu muzyki. Za rekwizyty miał, uwaga: jedną piłeczkę, jedną szczoteczkę do mycia zębów i jeden kubeczek zwykle towarzyszący szczoteczce. Tyle. Bo urok sztukmistrzów, żonglerów i kuglarzy polega na… sprawdźcie sami!

Idź do cyrku. Gratis!

Można wciąż pobrać bezpłatne wejściówki na dzisiejsze pokazy specjalne. Pierwszym z nich będzie namiotowy występ niemieckiej grupy Zartinka (o godz. 15), która wystąpi w ramach prezentacji młodzieżowych grup cyrkowych. O godzinie 18 zaczną się występy w ramach sceny otwartej w namiocie obok Areny Lublin. Natomiast o godz. 20 w namiocie przy Arenie Lublin wystąpi Stefan Sing ze swym żonglerskim widowiskiem ,,Entropia”.

Wejściówki na wspomniane występy można rezerwować na stronie internetowej evenea.pl.
Nie troszcząc się o wejściówkę można też dziś się wybrać na warsztaty cyrkowe obok amfiteatru w parku Ludowym (od godz. 16 do 19), popatrzeć na akrobacje na trapezie (godz. 17, przed Targami Lublin), albo do otwartej strefy ogniowej (od godz. 22 do 3).

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!