Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 czerwca 2014 r.
14:30
Edytuj ten wpis

Fabryka za 30 milionów: Intrograf wprowadził się na Felin (wideo, zdjęcia)

21 14 A A

Dziesiątki nowych miejsc pracy, nowoczesne technologie i kolejne plany rozwoju. Tak można podsumować nową inwestycję firmy Intrograf. W strefie ekonomicznej na Felinie powstała drukarnia warta 30 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Gdyby nie strefa to nie byłoby nas w Lublinie - przyznaje Piotr Taracha, prezes Intrografu. - Istotne są nie tylko ulgi podatkowe, ale również doskonała infrastruktura. Drogi i bliskość lotniska. Niektórzy z naszych potencjalnych klientów nie decydowali się na współpracę właśnie z powodu brak portu lotniczego. Teraz to się zmieni. Strefa daje również możliwość dalszej rozbudowy.

Firma Intrograf istnieje od 60 lat, a od 1997 roku wytwarza kartonowe opakowania i ulotki. Obecnie 80 proc. produkcji trafia do odbiorców z branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

W piątek Intrograf otworzył swój nowy zakład w strefie ekonomicznej na Felinie. Fabryka przy ul. Vetterów 22 powstała w zaledwie dziewięć miesięcy. Firma przeniosła tam swoją działalność z rejonu ulicy Bursaki. W poniedziałek ostatnia maszyna w starej siedzibie zakończy pracę.

Zakup działki o powierzchni ponad 23 tys. mkw i budowa nowej wytwórni pochłonęły 30 mln zł. Powierzchnia użytkowa budynku przekracza 8 tys. mkw. Do ułożenia wewnętrznych instalacji użyto aż 135 km kabli. Halę produkcyjną oświetla 21 tys. diod LED. Kluczowe są jednak nowoczesne linie produkcyjne.

- To sprzęt z najwyższej półki - zapewnia Taracha. - Nasza maszyna drukująca jest pierwszą tego rodzaju w Polsce i jedną z dziewięciu na świecie.

W ciągu godziny jest w stanie zadrukować 12 tys. arkuszy. To przekłada się na blisko 200 tys. kartoników na tabletki, czy syropy. W ubiegłym roku Intrograf wyprodukował 330 mln opakowań i 250 mln ulotek. Plany na ten rok zakładają wzrost do, odpowiednio 413 mln i 350 mln.

Nie byłoby to możliwe, bez inwestycji w ludzi. Firma zatrudnia 208 osób, z czego 90 proc. samodzielnie wyszkoliła. Tylko w tym roku zwiększyła zatrudnienie o 45 osób.
- W najbliższym roku planujemy zatrudnić kolejnych dziesięć osób - dodaje Mariusz Świetlicki, wiceprezes Intrografu.

Odkąd firma uzyskała pozwolenie na budowę nowej fabryki, zatrudniła ok. 80 nowych pracowników. Intrograf zapewnia, że operatorzy maszyn mogą liczyć na pensje znacznie powyżej średniej krajowej.

Firma planuje już kolejne inwestycje, m.in. w produkcję etykiet. Działka na Felinie daje możliwości rozwoju. - W razie potrzeby fabryka może w ciągu kilku miesięcy urosnąć o jedną trzecią - wyjaśnia Świetlicki.

Intrograf może się pochwalić dobrymi wynikami finansowymi. Miniony rok zamknął zyskiem na poziomie 3 mln zł. Przychody sięgnęły 46 mln zł. To o dziesięć milionów więcej niż rok wcześniej.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
eee / 5 stycznia 2015 o 09:41

nie polecam pracy tam, tyle w temacie

Avatar
Gość / 8 czerwca 2014 o 20:56

Łowco skór, nie masz się czym podniecać, bo gdyby w Polsce było normalnie, to tych fabryk byłoby więcej. TO, że jednak przedsiębiorcy sobie jakoś radzą, to nie jest zasługa PO, tylko spryt przedsiębiorców.

Dlatego ten kaszubski żyd z całym tym czerwonym,komunistyczno-konfidenckim łajnem musi odejść. POmocy z nikąd, my przedsiębiorcy i biznesmeni musimy sobie radzić sami i brnąć nieraz po uszy w bzdurnych przepisach,utrudniających działalność po uszy !!! Muszą te POje by odejść !!! koniec i kropka.

Dlatego ten kaszubski żyd z całym tym czerwonym,komunistyczno-konfidenckim łajnem musi odejść. POmocy z nikąd, my przedsiębiorcy i biznesmeni musimy sobie radzić sami i brnąć nieraz po uszy w bzdurnych przepisach,utrudniających działalność po uszy !!! Muszą te POje by odejść !!! koniec i kropka.

rozwiń
Avatar
Filip / 8 czerwca 2014 o 20:09

A Tereska to jeszcze tam pracuje?

Avatar
xxx242 / 8 czerwca 2014 o 10:09
Ten zaklad to jedna wielka sciema! Zarobki na poziomie najnizszej krajowej wyzysk pelna geba chanstwo prostactwo i totalny brak organizacji! Pracuje to wiem i widze jak jest. Ten tekst to zwyczajne mydlenie oczu
Avatar
Marek / 7 czerwca 2014 o 15:42
Byłem, widziałem. Robi wrażenie!! Gratulacje!
Avatar
Arystoteles / 7 czerwca 2014 o 10:58

Łowco skór, nie masz się czym podniecać, bo gdyby w Polsce było normalnie, to tych fabryk byłoby więcej. TO, że jednak przedsiębiorcy sobie jakoś radzą, to nie jest zasługa PO, tylko spryt przedsiębiorców.

Avatar
Kolneao / 7 czerwca 2014 o 07:53

pewnie dostali dobrą dotacje bo wątpie zeby sami mieli tyle pieniedzy na rozwój,

Avatar
Gość / 6 czerwca 2014 o 23:48

uzbrojenie strefy to dobrze wydane pieniądze, generalnie świetna inwestycja

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 6 czerwca 2014 o 21:10

No i co pisiorki? pewnie zatkało was. gdzie te wasze godne pożałowania komentarze? n

JUDE ???

Avatar
pittera pit potem / 6 czerwca 2014 o 20:56

Tak pege  :mellow: bo to własność  członka Ruchu Narodowo Katolickiego.

Tak trzymać Robert.

Avatar
eee / 5 stycznia 2015 o 09:41

nie polecam pracy tam, tyle w temacie

Avatar
Gość / 8 czerwca 2014 o 20:56

Łowco skór, nie masz się czym podniecać, bo gdyby w Polsce było normalnie, to tych fabryk byłoby więcej. TO, że jednak przedsiębiorcy sobie jakoś radzą, to nie jest zasługa PO, tylko spryt przedsiębiorców.

Dlatego ten kaszubski żyd z całym tym czerwonym,komunistyczno-konfidenckim łajnem musi odejść. POmocy z nikąd, my przedsiębiorcy i biznesmeni musimy sobie radzić sami i brnąć nieraz po uszy w bzdurnych przepisach,utrudniających działalność po uszy !!! Muszą te POje by odejść !!! koniec i kropka.

Dlatego ten kaszubski żyd z całym tym czerwonym,komunistyczno-konfidenckim łajnem musi odejść. POmocy z nikąd, my przedsiębiorcy i biznesmeni musimy sobie radzić sami i brnąć nieraz po uszy w bzdurnych przepisach,utrudniających działalność po uszy !!! Muszą te POje by odejść !!! koniec i kropka.

rozwiń
Avatar
Filip / 8 czerwca 2014 o 20:09

A Tereska to jeszcze tam pracuje?

Avatar
xxx242 / 8 czerwca 2014 o 10:09
Ten zaklad to jedna wielka sciema! Zarobki na poziomie najnizszej krajowej wyzysk pelna geba chanstwo prostactwo i totalny brak organizacji! Pracuje to wiem i widze jak jest. Ten tekst to zwyczajne mydlenie oczu
Avatar
Marek / 7 czerwca 2014 o 15:42
Byłem, widziałem. Robi wrażenie!! Gratulacje!
Avatar
Arystoteles / 7 czerwca 2014 o 10:58

Łowco skór, nie masz się czym podniecać, bo gdyby w Polsce było normalnie, to tych fabryk byłoby więcej. TO, że jednak przedsiębiorcy sobie jakoś radzą, to nie jest zasługa PO, tylko spryt przedsiębiorców.

Avatar
Kolneao / 7 czerwca 2014 o 07:53

pewnie dostali dobrą dotacje bo wątpie zeby sami mieli tyle pieniedzy na rozwój,

Avatar
Gość / 6 czerwca 2014 o 23:48

uzbrojenie strefy to dobrze wydane pieniądze, generalnie świetna inwestycja

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 6 czerwca 2014 o 21:10

No i co pisiorki? pewnie zatkało was. gdzie te wasze godne pożałowania komentarze? n

JUDE ???

Avatar
pittera pit potem / 6 czerwca 2014 o 20:56

Tak pege  :mellow: bo to własność  członka Ruchu Narodowo Katolickiego.

Tak trzymać Robert.

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 1 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 2

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 28 61

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 10 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!