wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Fala pozwów o odszkodowania zalewa sąd

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2008, 20:07

Lubelski sąd zalała fala pozwów o zapłatę za krzywdy wyrządzone przez wojny, okupantów oraz spółdzielnie mieszkaniowe. Mieszkanka gminy Drelów upomina się nawet o odszkodowanie za ojca, który służył w carskiej armii.

Lawinę pozwów wywołało nieporozumienie. Wiele osób opatrznie zrozumiało medialne informacje o upływającym w miniony wtorek terminie zgłaszania roszczeń za internowanie w stanie wojennym. Uznali, że kończy się czas na składanie wniosków o odszkodowania za wszelkie krzywdy.

Wydział IV Sądu Okręgowego w Lublinie rozpatruje sprawy o odszkodowanie za pozbawienie wolności związane z działalnością niepodległościową od 1944 do 1989 r. W ostatnich dniach wpłynęło tam 150 nowych pozwów. Kilkadziesiąt dotyczy krzywd, za które odszkodowanie przyznane być nie może.

Mieszkanka Gminy Drelów pozwała ambasadę rosyjską. Domaga się ponad 1,1 tys. rubli w złocie. To za to, że jej ojciec, żołnierz carskiej armii, trafił do niemieckiej niewoli. Kolejny mieszkaniec Lubelszczyzny chce pieniędzy za zniszczenia, które w 1939 roku dokonała armia niemiecka w jego miejscowości.

Niektóre z pozwów dotyczą czasów PRL. Lublinianin skarży się, że stracił wtedy zdrowie. Miał być przez cały czas podsłuchiwany przez bezpiekę, która na dodatek podtruwała mu jedzenie w restauracjach. Innemu również zmarnowała życie: nie zgłosił się na milicję, zaczął się ukrywać i wpadł przez to w stres a potem w chorobę. Członek spółdzielni mieszkaniowej domaga się zaś miliona złotych dla każdego mieszkańca za to, że musi płacić zawyżony czynsz a majątek narodowy ciągłe jest rozkradany.

Sąd nie może takich pozwów zostawić bez odzewu. Najpierw wzywa ich autorów do sprecyzowania, o co im chodzi. - Jeśli uzupełnią braki, sprawy zostaną skierowana do rozpatrzenia na sali sądowej - mówi sędzia Mirosław Styk, zastępca przewodniczącego IV wydziału SO w Lublinie.

- Będzie je rozpatrywać trzech zawodowych sędziów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 listopada 2008 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nareszczie konkretny pozew

..."Członek spółdzielni mieszkaniowej domaga się zaś miliona złotych dla każdego mieszkańca za to, że musi płacić zawyżony czynsz a majątek narodowy ciągłe jest rozkradany."

i sluszna racja, górnicy, kolejarze, telekomunikacja i jeszcze kilka zawodów dostali porzadne pieniadze za przeksztalcenie ich firmy państwowej w spółkę, natomiast pozostali polacy zostali wydutkani pomimo, ze pracowali i pracują ale w innych firmach, chociaż w polsce, ale państwo olało ich Jakby to nasz kraj mial tylko stocznie, kopalnie, koleje i telekomunikację.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!