poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Lublin

Fałsz w aktach

Dodano: 8 stycznia 2002, 21:48
Autor: (er)

Prokuratura Rejonowa we Włodawie wystąpiła do sądu dyscyplinarnego dla sędziów o uchylenie immunitetu sędzi z Sądu Rejonowego w Lubartowie. Pani sędzia podejrzewana jest o fałszowanie zapisów w postanowieniach sądowych. Prokuratorski wniosek będzie rozpoznany w piątek, po raz pierwszy według jawnej procedury.
Pani sędzia kilkakrotnie stwierdziła w sądowych dokumentach, że w posiedzeniu, na którym zdecydowała o zwrocie dowodów rzeczowych jednemu z oskarżonych, była obecna pani prokurator. Z protokołu posiedzenia wynikało też, że prokuratorka nawet wnosiła o ich zwrot. Prokurator temu zaprzecza i twierdzi, że w posiedzeniach nie uczestniczyła.
W kwietniu ub. roku sędzia wydała postanowienie, w którym zwróciła samochód firmie znanego lubartowskiego biznesmena. Przed lubartowskim sądem mężczyzna odpowiadał wówczas za zgłoszenie fikcyjnej kradzieży samochodu i próbę wyłudzenia za niego odszkodowania.
W protokole z posiedzenia, na którym miała zapaść decyzja o zwrocie auta wpisano, że o wydanie oskarżonemu samochodu wnosiła prokurator z Prokuratury Rejonowej w Lubartowie. Również kolejne postanowienie podpisane przez sędzię, które dotyczyło zwrotu kluczyków do samochodu, stwierdzało, że w jego wydawaniu brała udział pani prokurator. Po kilku miesiącach sędzia sprostowała nieprawdziwe zapisy na żądanie lubartowskiej prokuratury.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24