piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Fałsz w aktach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2002, 21:48
Autor: (er)

Prokuratura Rejonowa we Włodawie wystąpiła do sądu dyscyplinarnego dla sędziów o uchylenie immunitetu sędzi z Sądu Rejonowego w Lubartowie. Pani sędzia podejrzewana jest o fałszowanie zapisów w postanowieniach sądowych. Prokuratorski wniosek będzie rozpoznany w piątek, po raz pierwszy według jawnej procedury.
Pani sędzia kilkakrotnie stwierdziła w sądowych dokumentach, że w posiedzeniu, na którym zdecydowała o zwrocie dowodów rzeczowych jednemu z oskarżonych, była obecna pani prokurator. Z protokołu posiedzenia wynikało też, że prokuratorka nawet wnosiła o ich zwrot. Prokurator temu zaprzecza i twierdzi, że w posiedzeniach nie uczestniczyła.
W kwietniu ub. roku sędzia wydała postanowienie, w którym zwróciła samochód firmie znanego lubartowskiego biznesmena. Przed lubartowskim sądem mężczyzna odpowiadał wówczas za zgłoszenie fikcyjnej kradzieży samochodu i próbę wyłudzenia za niego odszkodowania.
W protokole z posiedzenia, na którym miała zapaść decyzja o zwrocie auta wpisano, że o wydanie oskarżonemu samochodu wnosiła prokurator z Prokuratury Rejonowej w Lubartowie. Również kolejne postanowienie podpisane przez sędzię, które dotyczyło zwrotu kluczyków do samochodu, stwierdzało, że w jego wydawaniu brała udział pani prokurator. Po kilku miesiącach sędzia sprostowała nieprawdziwe zapisy na żądanie lubartowskiej prokuratury.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!