sobota, 16 grudnia 2017 r.

Lublin

Fałszywe ogłoszenia o pracy. Kto wysłał swoje dane, ten ma kredyt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2015, 10:03
Autor: pab

Lubelscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę i 25-letnią kobietę, którzy wyłudzali dane osobowe, by później zaciągać pożyczki gotówkowe i kredyty.

W tym tygodniu policjanci weszli do kilku mieszkań w Lublinie i okolicach. Zabezpieczyli laptopy, telefony komórkowe, dziesiątki kart telefonicznych, karty bankomatowe podpisane nazwiskami osób pokrzywdzonych, dokumentację bankową, modulator głosu oraz pieniądze. Zatrzymano 28-letniego mężczyznę oraz 25-letnią kobietę. Oboje są mieszkańcami województwa lubelskiego.

- Jak wynika z ustaleń policjantów z KWP w Lublinie zatrzymani zamieszczali na portalach internetowych ogłoszenia fałszywych ofert pracy. W celu niezbędnych formalności związanych z podpisaniem umowy uzyskiwali dane osobowe zainteresowanych podjęciem pracy. Później, po wyłudzeniu takich danych, wykorzystywali je do zaciągania pożyczek gotówkowych w instytucjach poza-bankowych - relacjonuje kom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik KWP w Lublinie.

W piątek podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin - Południe. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Policjanci w dalszym ciągu pracują nad sprawą, analizują zabezpieczone dane. Tylko w styczniu lubelscy policjanci przyjęli kilkanaście zawiadomień o wyłudzeniu danych osobowych. Podobne zawiadomienia wpłynęły do policji także w innych województwach.

WIDEO

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: policja praca wideo
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(57) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 sierpnia 2017 o 12:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobry dzień, Uzyskać szybkie i łatwe pożyczki z 3% stopy procentowej bez stresu lub zabezpieczenia, jest to zgodne z prawem i odpowiednich protokołów. W razie zainteresowania skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej za pośrednictwem serwisu hopkinsonloan@outlook.com i wypełnij poniższe informacje. Pełne imię i nazwisko: Kwota kredytu: Czas trwania kredytu: Dzięki.
Rozwiń
Gość
Gość (12 kwietnia 2017 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dobry dzień, uzyskać szybkie i łatwe pożyczki z 3% stopy procentowej bez stresu lub zabezpieczenia, jest to zgodne z prawem i odpowiednich protokołów. w razie zainteresowania skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej za pośrednictwem serwisu hopkinsonloan@outlook.com i wypełnij poniższe informacje. pełne imię i nazwisko: kwota kredytu: czas trwania kredytu: dzięki. ***hopkinsloans.webs.com/
Rozwiń
Gość
Gość (27 lutego 2017 o 13:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To znaczy usunąć imię i nazwisko ojca i matki z wymaganych tam danych.
Rozwiń
Gość
Gość (27 lutego 2017 o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie, wystarczy usunąć imię i nazwisko oraz datę urodzenia z art. 22 index 1 paragraf 1 kodeksu pracy i przenieść te dane do paragrafu 2 tego samego artykułu KP. To spowoduje, że pracodawca będzie mógł żądać w rekrutacji tylko imienia, nazwiska, przebiegu wykształcenia i doświadczenia. To im w zupełności wystarczy. Adres do korespondencji (telefon, mail) raczej każdy sam poda - jako, że dobrowolne podanie bez przymuszania typu (żądam CV ze zdjęciem) jest dozwolone. Nigdy też nie dodawajcie zdjęć do aplikacji - bo to tylko ułatwia wzięcie kredytu i utrudnia Wam obronę na sprawie sądowej z bankami.
Rozwiń
Gość
Gość (31 stycznia 2017 o 23:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cześć, Jestem dr Ben Peterson, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy jesteś w jakiejkolwiek trudnej sytuacji finansowej? Potrzebuje pożyczki na konsolidacji zadłużenia, w tempie 2% kredytu budowlanego, nieruchomości, refinansowanie, osobiste, celach biznesowych lub nadzwyczajnej jakości? Czy jesteś biznesmenem lub kobiety, które myślą o rozszerzanie swego kredytowania oferowania działalności wszystkich typów. Jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami za pośrednictwem (24hoursloanservices@gmail.com)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (57)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!