sobota, 27 maja 2017 r.

Lublin

Fałszywe pielęgniarki w natarciu

Dodano: 7 grudnia 2001, 08:50
Autor: (kris)

Wczoraj kraśniccy policjanci zatrzymali dwie kobiety narodowości cygańskiej, podejrzewane o dokonywanie oszustw.

Wykorzystując nieuwagę domowników kradły pieniądze. Pierwszą ofiarą oszustek była mieszkająca samotnie staruszka w Słodkowie III (powiat kraśnicki). Kobiety odwiedziły ją w poniedziałek. Przedstawiły się jako pielęgniarki. Powiedziały, że pomagają starszym osobom. W trakcie rozmowy jedna z nich wyciągnęła kobiecie z kieszeni płaszcza 2 tys. złotych.
Dwa dni później podobny przypadek miał miejsce w Słodkowie II. Tym razem oszustki podały się za pracownice ZUS. Obiecały pomoc przy zakupie węgla. Wykorzystując nieuwagę właścicielki skradły jej 400 złotych. Tego samego dnia oszustki dały znać o sobie w Łychowie (gm. Trzydnik). Kolejna poszkodowana straciła w podobny sposób 500 zł.
– Oszustki wykorzystywały ludzką łatwowierność. – mówi st. asp. Krzysztof Latos, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kraśniku. – Za ofiary wybierały starsze, samotnie mieszkające osoby. Wspólnik dowoził je na miejsce samochodem i czekał w pobliżu. Policja apeluje: nie wpuszczajmy obcych do domu. Zwracajmy także baczną uwagę na osoby, które oferują rzekomą pomoc.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!