wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Fałszywy inkasent

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2002, 14:43

Oszusta podającego się za inkasenta zatrzymał w sobotę policja w Janowie Lubelskim. 22–letni mężczyzna „pracował” na terenie Łążka Ordynackiego, pow. janowski. – Oszust chodził od posesji do posesji i pobierał opłaty za wodę lub prąd – mówi aspirant Eugeniusz Wieleba z KPP w Janowie Lubelskim. – W zamian wystawiał nawet pokwitowania.
Była to zwyka kartka papieru, bez żadnych pieczęci. Oszust nie gardził żadną sumą. Zadowalał się zarówno skromnymi dwudziestoma złotymi, jak i kwotami większymi, także ponad 100 zł.
W sumie ofiarą „inkasenta” stało się kilkanaście osób, które straciły w sumie około 1500 złotych. Mężczyzna nie działał sam. Miał wspólnika, z którym poruszali się razem samochodem. Tego drugiego nikt jednak nie widział.
Oszust nie posiadał żadnego identyfikatora, ani urządzenia drukującego rachunki. Podczas wizyty w jednym z mieszkań, starsza kobieta poprosiła go o okazanie dowodu osobistego. Pokazał jej jedynie książeczkę wojskową. Kobieta zgłosiła ten fakt na policję.
Zatrzymany jest mieszkańcem Stalowej Woli. Nie był dotychczas karany. Przyznał się do winy. – Przestrzegam wszystkich przed tego rodzaju oszustami – mówi E. Wieleba. – Od pobierania jakichkolwiek opłat są inkasenci posiadający identyfikatory. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do prawdziwości pobierających pieniądze, to należy o tym poinformować policję.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!