sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Felin się buntuje. Mieszkańcy grożą blokadą Drogi Męczenników Majdanka

Dodano: 10 września 2015, 09:32
Autor: Dominik Smaga

(fot. AS)
(fot. AS)

Blokadą dróg grożą mieszkańcy Felina, którzy nie chcą, by ruch do powstających hal magazynowych odbywał się ul. Doświadczalną. Protestujący oczekują, że miasto wymusi na inwestorze budowę dojazdu od strony al. Witosa. Miasto odmawia.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Proszę się nie zdziwić, że Felin zablokuje Drogę Męczenników Majdanka i al. Witosa, bo na to się zanosi – ostrzega Eugeniusz Bielak (PiS), miejski radny z tej dzielnicy.

To, co tak bardzo rozgrzewa emocje to trzy hale magazynowe, które przy Drodze Męczenników Majdanka chce stawiać spółka należąca do amerykańskiej firmy deweloperskiej Panattoni Development Company. Przyjeżdżać może tu nawet kilkaset tirów w ciągu doby. Łącznie ma tu powstać ponad 71 tys. mkw. magazynów dostosowanych do wymagań różnych branż. Pierwsza hala już jest w budowie.

Mieszkańcy obawiają się wzmożonego ruchu ciężarówek. – Układ drogowy dla tej inwestycji jest już zatwierdzony. Wjazd będzie od ul. Doświadczalnej – potwierdza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. I właśnie na to nie zgadzają się protestujący.

– Proszę sobie wyobrazić, co to będzie, jak w jednym czasie 20 tirów będzie wyjeżdżało przez Doświadczalną? Przecież mieszkańcy nie będą mieli jak wyjechać z osiedla. Będzie się godzinę stało w korku – twierdzi radny Bielak. I oczekuje, że miejscy urzędnicy doprowadzą do powstania innej drogi dojazdowej.

– Nie możemy tego wymusić na inwestorze. Działa on na własnych działkach i w oparciu o obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego. Jego droga będzie przebiegać tak, jak zostało to uchwalone w planie zagospodarowania – mówi Kieliszek. – Ul. Doświadczalna nie jest już tą samą drogą, którą była jeszcze kilka lat temu. Po przebudowie jest dostosowana do przyjęcia takiego ruchu, zarówno pod względem jego natężenia, jak i tonażu.

Mimo groźby protestów i blokady drogi Ratusz nie zamierza ingerować w projekt. – Przede wszystkim ważne jest dla nas to, że zmiany w tamtym miejscu będą związane z nową inwestycją która zapewni około tysiąca miejsc pracy co stanowi największa wartość dla miasta – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

W Polsce firma Panattoni ma swoje centra m.in. w Łodzi, Garwolinie, Pruszkowie, Strykowie, Gliwicach, Gdańsku i pod Rzeszowem. Do klientów należą takie koncerny jak Avon, Coca-Cola, Coty Cosmetics, H&M, Intermarche, czy też Leroy Merlin.

FEL
Gość
Gość
(76) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

FEL
FEL (16 września 2015 o 22:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak kupowaliśmy mieszkanie na Felinie, nikt nie wspominał, że miasto wybuduje bloki komunalne, że nie  nad głowami będą latały samoloty, że  brać studencka zgotuje nam  disco polo i co za tym idzie dewastację w tym czasie osiedla, że Zarząd Nieruchomości Komunalnych nie jest w stanie utrzymać porządku przy swoich blokach, że głośne krzyki  pijanej i odurzonej młodzieży będą zakłócać ciszę nocną.

Uniwersytet Przyrodniczy sprzedając działkę zrobił, to z premedytacją kierując się tylko zyskiem , chociaż na osiedlu są bloki Spółdzielni Mieszkaniowej przy Uniwersytecie. Miejsca pracy owszem, tylko czy kierowcy Tirów  to mieszkańcy Lublina. Mam propozycję aby zagospodarować pas przy ul Doświadczalnej i odstąpić je paniom , które współistnieją z tirami. Panie Kieliszek  zapraszamy na skrzyżowania wokół Felina , nie wiem kto odbierał te drogi, ale nie miał zielonego pojęcia o zasadach drogowych. Są wąskie tir nie mieści się na skrzyżowaniu- a to Pan odpowiada za te sprawy. Szkoda , że urzędnicy lekceważą mieszkańców Felina.

Rozwiń
Gość
Gość (14 września 2015 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ulica Doświadczalna jest arterią osiedlową. Po przebudowie sprawdza się w tej roli: miejskie autobusy, trolejbusy, samochody prywatne i dostawczaki, ścieżka rowerowa. Chociaż skrzyżowanie z Al. Witosa pozostaje bardzo niebezpiecznym miejscem - napisano już o tym. Dość się już mieszkańcy Felina nacieszyli, basta. Chyba faktycznie coś jest nie tak z właściwymi urzędnikami, skoro nie widzą nic złego w puszczeniu kilkuset tirów drogą osiedlową w sytuacji, gdy równoległa do Doświadczalnej, duża i szeroka ul. Dekutowskiego nie sąsiaduje z żadnym osiedlem.
Rozwiń
Gość
Gość (11 września 2015 o 15:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jaki mądry jest ten gamoń zwany kieluniem, całkiem jak jego przeor
Rozwiń
Gość
Gość (11 września 2015 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Inwestor nie może? Trzeba było przewidzieć! A teraz niech miasto zbuduje! Tak to jest gdy urzednicza klasa próżniacza bierze się za gospodarowanie!
Rozwiń
Jurand
Jurand (11 września 2015 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dziecko wytrzyj śliniaczkiem kaszkę z buzi, bo u Ciebie na samodzielne myśleniem  i ocenianie innych jeszcze zawcześnie. Twoja "ocena" jak i innych piszących świadczy o braku: dobrej woli , złośliwości i rozsądku niezależnie od wieku persony. Nikt myslący nie chce zatrzymywać takich inwestycji , ale należy w fazie projektowania uwzględniać postulaty i uwagi  "sąsiadów" takie zasady świadczą o dobrych intencjach inwestora i władzy na danym terenie.

Ps: Z takim pytaniem proponuję abyś zwróćił się do swoich rodziców i jeśli nie potrafisz zająć stanowiska to nic nie mów. Tak będzie lepiej  

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (76)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!