Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 kwietnia 2009 r.
16:10
Edytuj ten wpis

Filharmonia Lubelska: muzyka i pieniądze

0 8 A A

Dzisiejszy koncert ku czci Jana Pawła II, zorganizowanie Muzeum Sztuki Scenicznej,
200 złotych podwyżki dla pracowników i cięcia kosztów - to zapowiedzi Jana Sęka, nowy szef Filharmonii Lubelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sęk opowiedział wczoraj o swoich planach i działaniach dziennikarzom. Dziś odbędzie się koncert "Siedem bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego ku czci Jana Pawła II.

- To jedno z największych dzieł XX wieku, docenione na całym świecie - podkreślił Sęk. Zapowiedział letni Festiwal Spotkań Kultur "Caper Lublinensis”, planuje również otwarcie Muzeum Sztuki Scenicznej. A od od 3 kwietnia dyrektorem artystycznym będzie Piotr Wijatkowski. Zastąpi Teresę Księską-Falger. Jej odejścia domagali się pracownicy placówki.

- Filharmonia była dotychczas niedoinwestowania - stwierdził Sęk. Muzycy dostaną od kwietnia 200 zł podwyżki (z wyrównaniem od stycznia) i zarobią miesięcznie średnio 2801 zł brutto.

Dyrektor liczy na większe wsparcie finansowe miasta. Zarządził cięcie kosztów, m.in. ograniczył limity na rozmowy przez telefon komórkowy, wymianę centrali telefonicznej, wymianę żarówek na energooszczędne.

Dariusz Dąbrowski, szef "Solidarności” z FL: Spór zbiorowy z kierownictwem zakończymy 3 kwietnia, kiedy Księska-Falger przestanie być dyrektor artystyczną.
Dąbrowski dodał, że oszczędności wprowadzała już poprzedniczka Sęka. (rp)

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kokos / 7 kwietnia 2009 o 06:27
Rozjebali Polskę, sprzedali co się dało, a teraz pierniczą o kapitale ludzkim. A gdzie ten kapitał ma niby robić? Na tym bezrobociu jakie jest w Polsce? Albo u prywaciarza sklepikarza zatrudniająxcego przez Urząd za 400 zeta/ m-c bo dla niego taniej? Ja już nie mam cierpliwości do tego polskiego burdelu.
Avatar
Bertnor / 6 kwietnia 2009 o 22:08
Norbert napisał:
Warto najpierw sprawdzić, żeby z siebie deb***a nie zrobić. Któremu politykowi MATOLE Vena robiła kampanię? Ale rozumiem, to typowy komentarz dla frustrata. Zrób coś samemu... nie wierzysz, co? Ja też nie


Skad wiesz, ze nie robila??? No skad???
Skoro jestes tak dobrze zorientowany to napisz jaka byla przyczyna uniewaznienia przetargu na promocje regionu w czerwcu 2007 roku.
Reszty ze wzgledu na do+slowne argumenty komentowac po prostu szkoda.
jaka byla przyczyna uniewaznienia przetargu na promocje regionu w czerwcu 2007 roku.
Reszty ze wzgledu na do+slowne argumenty komentowac po prostu szkoda. rozwiń
Avatar
Norbert / 6 kwietnia 2009 o 21:28
Kasa napisał:
Za niepretensjonalna kase skierowana do agencji PR ktora robila kampanie wyborcza jednemu z lokalnych POlitykow.
Mowia, ze to za pieniadze z UE.


Warto najpierw sprawdzić, żeby z siebie deb***a nie zrobić. Któremu politykowi MATOLE Vena robiła kampanię? Ale rozumiem, to typowy komentarz dla frustrata. Zrób coś samemu... nie wierzysz, co? Ja też nie


Warto najpierw sprawdzić, żeby z siebie deb***a nie zrobić. Któremu politykowi MATOLE Vena robiła kampanię? Ale rozumiem, to typowy komentarz dla frustrata. Zrób coś samemu... nie wierzysz, co? Ja też nie rozwiń
Avatar
jola / 6 kwietnia 2009 o 21:12
dfgdfgdfg napisał:
A była tam ruda łątka?


tylko szczekać pisowskie jamniki umiecie, musicie sie lepiej postarac pieski jarusia
Avatar
statystka / 6 kwietnia 2009 o 19:08
fajna przygoda:)
pięc tysięcy razy..
Avatar
dfgdfgdfg / 6 kwietnia 2009 o 17:04
A była tam ruda łątka?
Avatar
Kasa / 6 kwietnia 2009 o 16:56
Szymon napisał:
PRETENSJONALNY KICZ!


Za niepretensjonalna kase skierowana do agencji PR ktora robila kampanie wyborcza jednemu z lokalnych POlitykow.
Mowia, ze to za pieniadze z UE.
Avatar
Szymon / 3 kwietnia 2009 o 10:21
PRETENSJONALNY KICZ!
Avatar
kokos / 7 kwietnia 2009 o 06:27
Rozjebali Polskę, sprzedali co się dało, a teraz pierniczą o kapitale ludzkim. A gdzie ten kapitał ma niby robić? Na tym bezrobociu jakie jest w Polsce? Albo u prywaciarza sklepikarza zatrudniająxcego przez Urząd za 400 zeta/ m-c bo dla niego taniej? Ja już nie mam cierpliwości do tego polskiego burdelu.
Avatar
Bertnor / 6 kwietnia 2009 o 22:08
Norbert napisał:
Warto najpierw sprawdzić, żeby z siebie deb***a nie zrobić. Któremu politykowi MATOLE Vena robiła kampanię? Ale rozumiem, to typowy komentarz dla frustrata. Zrób coś samemu... nie wierzysz, co? Ja też nie


Skad wiesz, ze nie robila??? No skad???
Skoro jestes tak dobrze zorientowany to napisz jaka byla przyczyna uniewaznienia przetargu na promocje regionu w czerwcu 2007 roku.
Reszty ze wzgledu na do+slowne argumenty komentowac po prostu szkoda.
jaka byla przyczyna uniewaznienia przetargu na promocje regionu w czerwcu 2007 roku.
Reszty ze wzgledu na do+slowne argumenty komentowac po prostu szkoda. rozwiń
Avatar
Norbert / 6 kwietnia 2009 o 21:28
Kasa napisał:
Za niepretensjonalna kase skierowana do agencji PR ktora robila kampanie wyborcza jednemu z lokalnych POlitykow.
Mowia, ze to za pieniadze z UE.


Warto najpierw sprawdzić, żeby z siebie deb***a nie zrobić. Któremu politykowi MATOLE Vena robiła kampanię? Ale rozumiem, to typowy komentarz dla frustrata. Zrób coś samemu... nie wierzysz, co? Ja też nie


Warto najpierw sprawdzić, żeby z siebie deb***a nie zrobić. Któremu politykowi MATOLE Vena robiła kampanię? Ale rozumiem, to typowy komentarz dla frustrata. Zrób coś samemu... nie wierzysz, co? Ja też nie rozwiń
Avatar
jola / 6 kwietnia 2009 o 21:12
dfgdfgdfg napisał:
A była tam ruda łątka?


tylko szczekać pisowskie jamniki umiecie, musicie sie lepiej postarac pieski jarusia
Avatar
statystka / 6 kwietnia 2009 o 19:08
fajna przygoda:)
pięc tysięcy razy..
Avatar
dfgdfgdfg / 6 kwietnia 2009 o 17:04
A była tam ruda łątka?
Avatar
Kasa / 6 kwietnia 2009 o 16:56
Szymon napisał:
PRETENSJONALNY KICZ!


Za niepretensjonalna kase skierowana do agencji PR ktora robila kampanie wyborcza jednemu z lokalnych POlitykow.
Mowia, ze to za pieniadze z UE.
Avatar
Szymon / 3 kwietnia 2009 o 10:21
PRETENSJONALNY KICZ!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 6 15

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 9 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 30 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 4 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 57 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!