poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Film o Unii Lubelskiej ma promować Lublin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 marca 2009, 19:38
Autor: (jsz)

Powstanie film dokumentalny o Unii Lubelskiej. Magistrat i Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosiły konkurs na produkcję. Instytut sfinansuje połowę kosztów realizacji projektu.

- To nie będzie film historyczny, żadnych gadających głów - zapewnia Grzegorz Linkowski, który w imieniu Ratusza czuwa nad produkcją filmu. - Ma pokazać znaczenie Unii dla przyszłości. W nowoczesny sposób opowiedzieć o spotkaniu ludzi kultury. Budżet, jakim dysponujemy gwarantuje jego wysoki poziom.

Produkcja 50 minutowego filmu pochłonie 300 tys. zł. Połowę przekaże PISF. Reszta pieniędzy pochodzić będzie z budżetu Kancelarii Prezydenta, z puli na marketing miasta. Do połowy maja producenci mogą składać propozycje konkursowe. Po dwóch tygodniach poznamy zwycięzcę. Wybierze go komisja, złożona z trzech przedstawicieli Instytutu i dwóch reprezentantów Ratusza. Znajdą się w niej Grzegorz Linkowski i Michał Krawczyk, który z ramienia prezydenta odpowiada za marketing miasta. Film ma być gotowy do połowy października.

- Chcemy go wyemitować w TVP i w ten sposób zakończyć obchody 440 lat Unii - dodaje Linkowski. - Jeśli żaden scenariusz nie spełni naszych oczekiwań, ogłosimy drugi termin. Będziemy też czuwać nad realizacją filmu. Jesteśmy tu ostatecznym redaktorem.

Właścicielem dokumentu pozostanie magistrat. Film trafi do szkół i instytucji kulturalnych.

- Ma w ten sposób promować Lublin - mówi Krzysztof Łątka, dyrektor departamentu sekretarza miasta. - Chcemy, by przez długi czas pozostał w obiegu.

Dokument ma być pokazywany nie tylko w telewizji i na szkolnych projekcjach. Ratusz nie wyklucza wysłania filmu na festiwale oraz pokazy w kinach studyjnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!