niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Finał akcji "Cztery minuty = życie”: Uczyli się, jak ratować życie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2010, 15:12
Autor: (mag)

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Lublinie odbył się dziś finał akcji "Cztery minuty = życie”. Młodzież i dzieci z lubelskich szkół pochwalili się swoją wiedzą i zaprezentowali umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Laureaci otrzymali rowery, książki, pendrivy.

– Cieszę się, że akcja spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem szkół. W przyszłym roku rozszerzymy jej formułę poza Lublin – mówi Krzysztof Szulej, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Lublinie, która jest współorganizatorem akcji.

Akcję zainicjowali rodzice Norberta Rei, ucznia ZSO nr 4. 17-letni Norbert, który urodził się z ciężką wada serca stracił przytomność przed wejściem do szkoły. Dzięki szybkiej reakcji koleżanek i reanimacji przeprowadzonej przez nauczycieli chłopca udało się uratować. Rodzice chłopca już w szpitalu podjęli decyzję, że swój dług wdzięczności wobec szkoły i lekarzy spłacą organizując akcję "Cztery minuty = życie”.

Akcja ruszyła dwa miesiące temu. Lubelski kurator oświaty objął ją patronatem. Zgłosiło się 11 szkół z Lublina. Najmłodsi uczniowie przygotowali prace plastyczne i literackie, a starsi prezentacje multimedialne na temat ratowania życia. We wszystkich szkołach przeprowadzono profesjonalne szkolenia z pierwszej pomocy przedlekarskiej. Pogadanki i pokazy prowadzili lekarze i ratownicy medyczni z Medikursu i Farmedu.

Laureaci akcji \"Cztery minuty = życie”

Konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III szkół podstawowych: I miejsce Jakub Rodak (kl. 2a, SP nr 44), II miejsce Weronika Dumała (kl. 3d, SP nr 44), III miejsce Justyna Demucha (kl. 3a, SP nr 44) i Weronika Nawrocka (kl. 2c, SP nr 31). Wyróżnienia: Weronika Guzdek (kl. 2c, SP nr 31), Marcin Wójcik (kl. 2e, SP nr 31) i Nikola Pruchniak (kl. 2d, SP nr 44)

Konkurs literacki dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, w kategorii "Wiersz”: I miejsce Wiktoria Jakubusek (kl. 4d, SP nr 30), II miejsce Agnieszka Rogowska (kl. 5a, SP nr 44), III miejsce - Norbert Kędra (kl. 4c, SP nr 3). W kategorii "Opowiadanie”: I miejsce Magdalena Próchnicka (kl. 4b, SP nr 44), II miejsce Aleksandra Metner (kl. 4c, SP nr 3), III miejsce Jarosław Murat (kl. 4b, SP nr 44).

Konkurs dla uczniów gimnazjów: I miejsce Tomasz Samborski i Kamil Al-Swaiti (Gimnazjum nr 6), II miejsce Karolina Korczyńska, Justyna Zmysłowska (Gimnazjum nr 6), III miejsce Agnieszka Bronisz, Aleksandra Jaworska, Magdalena Rutkowska (Gimnazjum nr 16), Jakub Domaradzki, Jan Nitecki (Gimnazjum nr 6). Konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce drużyna V LO, II miejsce drużyna XVIII LO, III miejsce drużyna XX LO, IV miejsce drużyna XIX LO.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Emka
Gość
loud
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Emka
Emka (1 czerwca 2010 o 23:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takie akcje są jak najbardziej potrzebne w szkołach. A tak nawiązując - to byli instruktorzy firmy Medikurs z Lublina, byłam u nich na szkoleniu.
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2010 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
akcja fajna, dyrektora nie nam, ale pewnie też jest ok, skoro to wymyslil. Najważnijesze - ze w szkołach dzieje się coś naprawde pożytecznego, co sie moze tym dzieciakom przydac, przykład dla innych -) -) -)
Rozwiń
loud
loud (1 czerwca 2010 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawda. Pan Krzysztof to naprawdę super dyrektor ma świetny kontakt z uczniami. Szkoła zmieniła się od razu po zmianie dyrektora. Wiem co mówię - chodzę do tego ZSO juz 12 rok
Rozwiń
maćko
maćko (1 czerwca 2010 o 21:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
uczeń zso4 napisał:
pan Krzysztof Szulej to jest odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Pamiętam go jeszcze jak chodziłem do owej szkoły. Gratuluję i tak trzymać. Widać ile szkoła zyskała po ustąpieniu Pani O. Na prawdę aż miło przeczytać brawo.

Wpisz w google kursy z pierwszej pomocy lublin i na pewno coś wyskoczy zresztą akcję patronowali instruktorzy jednej z firm szkolących z zakresu pierwszej pomocy
Rozwiń
~gość~
~gość~ (1 czerwca 2010 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
absolutnie zgadzam się z moim poprzednikiem; Pan Szulej to bardzo kompetentny człowiek i dobrze, że jest tu gdzie jest. ta szkoła jest zupełnie inna od kiedy zmieniła się dyrekcja. pozytywnie inna
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!