środa, 24 maja 2017 r.

Lublin

Finał batalii o dziecko

Dodano: 29 grudnia 2005, 20:03
Autor: (er)

Potajemne wywiezienie z Anglii przez matkę, potem porwanie przez ochroniarzy wynajętych przez ojca – to wszystko przeżyła już sześcioletnia Laura z Puław. Dziecko ma wreszcie szanse na spokój. Lubelski sąd orzekł właśnie, że Laura nie zostanie przymusowo wysłana do Anglii.

Walka prawników rodziców Laury trwała kilka lat. O sprawie po raz pierwszy pisaliśmy przed dwoma laty. Wówczas do naszej redakcji zgłosił się Andreas S. z Londynu. Opowiedział, że jego była żona bezprawnie wywiozła córeczkę
do Polski. Rozpoczął w sądach walkę o sprowadzenie dziecka do Anglii. Początkowo wygrywał. Lubelski sąd prawomocnym wyrokiem nakazał przywieźć dziecko z powrotem do Anglii. Wówczas skontaktowała się z nami matka dziewczynki. Rozpaczała, że to bardzo niesprawiedliwa decyzja.
Kobieta zaczęła ukrywać się z dzieckiem w Warszawie. Odnaleźli ją jednak ochroniarze wynajęci przez Andreasa S. Zabrali dziecko matce. Laura miała trafić do Anglii. W ostatniej chwili zapobiegła temu interwencja warszawskiej policji.
W puławskim sądzie rozpoczęła się nowa batalia o dziecko. W maju zapadła decyzja korzystna dla matki Laury. Sąd nie zgodził się na wywiezienie dziewczynki do ojca. Andreas S. odwołał się. W środę Sąd Apelacyjny w Lublinie odrzucił jego skargę.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24