Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 maja 2009 r.
0:34
Edytuj ten wpis

Finał koncertu "Wschodnie dźwięki" na zamku przy nielicznej publiczności

0 10 A A

Jazzowe granie, zwłaszcza dwóch ostatnich grup w ramach imprezy "Wschodnie dźwięki - Muzyczne smaki Europy”, okazało się ponad siły lubelskich słuchaczy. Z ok. 500 osób, które były na początku, została do końca mniej więcej jedna dziesiąta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pomysł na koncert był niemal idealny. Zrobić na zamku, na którym 1 lipca 1569 roku zaprzysiężono związek Korony Królestwa Polskiego z Wielkim Księstwem Litewskim, jedną z imprez inaugurujących obchody 440. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej.

Przy czym zaprosić artystów z Ukrainy, Litwy, Białorusi i Polski, a zatem z krajów dziedziczących unijną tradycję. A scenę ustawić na dopiero co wyremontowanym, pięknym zamkowym dziedzińcu, który jest na tę porę roku znakomitym miejscem na koncerty.

Impreza zaczęła się ok. godz. 19. Najpierw dyrektor Muzeum Lubelskiego Zygmunt Nasalski i prezydent Lublina Adam Wasilewski wytłumaczyli ideę niedzielnego wydarzenia. Powiedzieli o roli zamku w powstaniu Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Wasilewski ze znawstwem wprowadził też publiczność w jazzowe klimaty, jakie dla niej przygotowano. Tym razem był w o wiele lepszej formie niż dwa dni wcześniej na placu Litewskim przed operą "Straszny dwór”.

Był drobny kiks. Zanim muzycy białoruskiego tria Port Mone zaczęli grać, musieli uporać się z nieprzygotowaną do koncertu aparaturą. Kto trzymał kciuki za powodzenie ich walki, w nagrodę dostał hipnotyzujące dźwięki z pogranicza jazzu i folku, grane na akordeonie, bębnie i gitarze basowej.

Jako drudzy wystąpili Litwini Kriste & West Coast Project. Wykonali przyjemną dla ucha wokalno-instrumentalną fuzję soulu, funku i jazzu doprawioną delikatnie narodowym folklorem.

Polskę reprezentowało trio P.K.P., którego nazwa została utworzona od pierwszych liter imion muzyków - łodzianina Piotra Gwadery, lublinianina Karola Gadzało i wrocławianina Piotra Łyszkiewicza.

Perkusista, kontrabasista i saksofonista odpłynęli w swój freejazzowy kosmos. Kiedy kończyli, publiczność liczyła już nie więcej niż 50 osób. Ostatni zespół (ukraiński z niemiecką domieszką) nie utrzymał do końca swojego występu nawet tej liczby słuchaczy.

Ciekawa, ale trudna - mocno rozimprowizowana, awangardowa - muzyka, okazała się ponad siły lubelskich słuchaczy.

Chyba więc trochę przesadzono z ambitną stylistyką programując ten poczwórny koncert. Można było na koniec zaplanować jakąś komunikatywniejszą i popularniejszą grupę od Yatoku. Wtedy finał byłby równie okazały frekwencyjnie jak początek.

Najważniejsze jednak, że udało się wreszcie zrobić niezły koncert na dziedzińcu zamkowym, na którym przed laty odbywały się podobne imprezy, a potem zostały zarzucone. To doskonałe miejsce.


Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 maja 2009 o 22:34
a moze jakies "Kino pod gwiadami" na dziedzińcu zamkowym:) myślę, że to bardzo dobre miesjce na takiego typu przedsięwzięcia
Avatar
Gość / 4 maja 2009 o 22:30
straszny dwór -
-toi toi przy samej widowni? fakt, porażka organizatora
-brak telebimu? moze czas, pomyślec nad zakupem, niech się ktos weżmie do roboty!

wschodnie dzwięki -
-przede wszystkim reklama, porażka, ludzie jak z łapanki.jako artysta nie czułbym się zbyt komfortowo i raczej nic pozytywnego po koncercie do kraju bym nie zawiózł

imprezy studencki- dziwi mnie dobór zaproszonych gości, jak nie powtórka z kilku poprzednich lat albo doda, to jakis zespół o którym nie wiele osób słyszało
Avatar
margott / 4 maja 2009 o 22:21
Witam, nie jestem wielbicielką jazzu, ale zainteresowała mnie próba Kriste & West coast, tylko dla nich przyszłam na koncert. Uciekałam oczywiscie wcześniej(głównie z powodu temperatury:), ale winy za niską frekwencję na koncercie i brak umiejętnosci utrzymania publicznosci nie można raczej zrzucać na "niski poziom lubelskiej publiczności".
Po pierwsze, gdyby reklama tej imprezy dodarła do prawdziwych wielbicieli jazzu, a nie do dziadków po 50 (którzy przyszli bo przyszli i wcale się nie dziwię, że sobie poszli bo i tak podziwiam, że tyle wysiedzieli, jak na swój wiek i upodobania muzyczne) to wypełnienie dziedzińca słuchaczami byłoby bardziej satysfakcjonujące.

Mam wrażenie, ze brakuje w Lublinie animatorów i organizatorów kultury takich z prawdziwego zdarzenia, którzy potrząsneliby tą calkiem sporą grupą studentów i innych osób, glodnych kultury, potrafiliby skutecznie promować wydarzenia i dokonywać trafnych wyborów w kwestii zaproszonych artystów.

Cieszę się, ze lublin kandyduje do europejskiej stolicy kultury 2016, nie wygra(bo pewnie mieszkańcy lubelszczyzny nie będą wiedzieli ze trzeba glosować, ale wiele się zmieni-już sie zmieniło.
Ja te zmiany dostrzegam i jestem dumna z tych jeszcze małych kroczków rozwoju kulturalnego.
Liczę, na więcej:) nie uważam, aby pieniądze podatników wydane na kulturę były pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.

ps.mam tylko jedna sugestię następnym razem toi-toiki bardzo prosze ustawić nieco dalej od publicznosci, tak aby komfort widowni nie mógł zostać zaklucony odorem toitoi, przeciez plac litewski jest calkiem duży:)
Witam, nie jestem wielbicielką jazzu, ale zainteresowała mnie próba Kriste & West coast, tylko dla nich przyszłam na koncert. Uciekałam oczywiscie wcześniej(głównie z powodu temperatury:), ale winy za niską frekwencję na koncercie i brak umiejętnosci utrzymania publicznosci nie można raczej zrzucać na "niski poziom lubelskiej publiczności".
Po pierwsze, gdyby reklama tej imprezy dodarła do prawdziwych wielbicieli jazzu, a nie do dziadków po 50 (którzy przyszli bo przyszli i wcale się nie dziwię, że sobie poszli bo i tak ... rozwiń
Avatar
jola / 4 maja 2009 o 16:19
Kolejna świetna inwestycja kulturalna, oczywiście z naszych podatków. Chciałoby się powiedzieć jakie miasto tacy artyści, ale wolę jacy animatorzy kultury taki spektakl i realizacja przedsięwzięcia. Znowu powtarza się schemat z realizacji "Strasznego Dworu" sporo ludzi chętnych do obejrzenia widowiska, ciekawy całkiem pomysł i zaraz po tym problematyczny dobór artystów nie potrafiących zatrzymać publiczności (tylko niech nikt nie narzeka na niewyrobiony gust artystyczny lubelskiej widowni) oraz wspomniane w artykule problemy firmy nagłąśniającej z planowym czasem rozpoczęcia koncertu (na "Strasznym Dworze za niska scena, ewentualnie brak telebimu, trochę cicho i coś jakby telefonem podlatywało, do tego ktoś źle zaplanował godzinę rozpoczęcia spektaklu przed zachodem słońca a próba ratowania sytuacji okazała się fatalna w skutkach).

Ciekawe czy do tego schematu dołączy koncert inauguracyjny imprez studenckich na placu zamkowym bo jak widzę jako gwiazdę zagraniczną grupę Futureheads o której nikt z moich znajomych nie słyszał a poruszają się w naprawdę wielu stylach muzycznych to pachnie mi kolejnym topieniem wspólnych pieniędzy z naszych podatków w przedsięwzięcie, które było świetnym pomysłem z corocznie coraz gorszym wykonaniem. Mam nadzieję, że nagłośnienie i oświetlenie się nie zmieni bo co roku było super.
Kolejna świetna inwestycja kulturalna, oczywiście z naszych podatków. Chciałoby się powiedzieć jakie miasto tacy artyści, ale wolę jacy animatorzy kultury taki spektakl i realizacja przedsięwzięcia. Znowu powtarza się schemat z realizacji "Strasznego Dworu" sporo ludzi chętnych do obejrzenia widowiska, ciekawy całkiem pomysł i zaraz po tym problematyczny dobór artystów nie potrafiących zatrzymać publiczności (tylko niech nikt nie narzeka na niewyrobiony gust artystyczny lubelskiej widowni) oraz wspomniane w artykule problemy firmy ... rozwiń
Avatar
Marchewka / 4 maja 2009 o 10:44
Pomysł rewelacyjny,miejsce świetne tylko faktycznie zabrakło reklamy i uważnego doboru zespołów...
Jak dla mnie PORT MONE fajnie zaczęli, ale za długo grali przez co do ostatniego zespołu nie dotrwałam.
Kriste & West coast - rewelacja, świetny kontakt z publicznością,
PKP - zbyt "ortodoksyjni" i ciężcy jak dla przeciętnego słuchacza - od razu było to widać po starszej części widowni... Zresztą ja też sobie odpuściłam ich występ...trzeba się wczuć a że temperatura zrobiła swoje to wolałam się w domu ogrzać niż patrzeć jak kontrabas służy za pudło do wystukiwania bliżej nieokreślonych dźwięków...
Pomysł rewelacyjny,miejsce świetne tylko faktycznie zabrakło reklamy i uważnego doboru zespołów...
Jak dla mnie PORT MONE fajnie zaczęli, ale za długo grali przez co do ostatniego zespołu nie dotrwałam.
Kriste & West coast - rewelacja, świetny kontakt z publicznością,
PKP - zbyt "ortodoksyjni" i ciężcy jak dla przeciętnego słuchacza - od razu było to widać po starszej części widowni... Zresztą ja też sobie odpuściłam ich występ...trzeba się wczuć a że temperatura zrobiła swoje to wolałam się w domu ogrzać niż... rozwiń
Avatar
cz / 4 maja 2009 o 09:56
Zespoły nie były z najwyższej półki więc skończyło się na kilkudziesięciu osobach. Gdyby grali Stańko, Ptaszyn Wróblewski albo Garbarek to brakowałoby miejsca. Trochę brakowało reklamy przed tym wydarzeniem a jak już była to za późno.
Avatar
adw. / 4 maja 2009 o 09:43
p@# napisał:
To że się nie udało utrzymać widzów - to tylko świadczy o niezbyt wysokim poziomie lubelskich słuchaczy. Zgadzam się w pełni, że dwa pierwsze koncerty były słabe - hipnotyzujące dźwięk były, delikatnie rzecz ujmująć, proste i nudne w pierwszym wypadku albo kotletowe (grano do kotleta, chociaż kotleta nie podawano) w przypadku drugim. Taka muza faktycznie nadaje się albo na knajpowe albo na festynowe granie. Natomiast fakt, że "ostatni zespół (ukraiński z niemiecką domieszką) nie dotrzymał do końca nawet tej liczby słuchaczy" (czyli ~50 wg red. Szymczyka) to już może być tylko zarzut do lubelskiej publiczności jazzowej. Której najwyraźniej nie ma, bo tej akurat części koncertu można było się spodziewać czegoś ciekawego. I jeśli ktoś przegapił tą godzinę muzycznej jazdy, to już tylko jego strata.


Jest wręcz przeciwnie. To artysta powinien magnetyzować swoja muzyka i przyciągać publiczność. Wczoraj nikomu się to nie udało. Muszą jeszcze poćwiczyć granie, żeby być prawdziwymi artystami.


Jest wręcz przeciwnie. To artysta powinien magnetyzować swoja muzyka i przyciągać publiczność. Wczoraj nikomu się to nie udało. Muszą jeszcze poćwiczyć granie, żeby być prawdziwymi artystami. rozwiń
Avatar
stefan / 4 maja 2009 o 08:58
Druga kapela była świetna, co do PKP to trudno mi ocenić bo musiałem uciekać, ale zaczęło się jazzową zadymką. Ogólnie pomysł rewelacyjny, będę czekał na kontynuację, świetne miejsce, doskonała muzyka, a że nie dla mas to może i dobrze bo na dziedzińcu zamku jest ograniczona liczba miejsc. Oby tak dalej, to szansa dla Lublina na świetną promocję.
Avatar
koneserka / 4 maja 2009 o 07:50
no bo jazz - to nie jest wschodnie granie!
Avatar
p@# / 4 maja 2009 o 02:00
To że się nie udało utrzymać widzów - to tylko świadczy o niezbyt wysokim poziomie lubelskich słuchaczy. Zgadzam się w pełni, że dwa pierwsze koncerty były słabe - hipnotyzujące dźwięk były, delikatnie rzecz ujmująć, proste i nudne w pierwszym wypadku albo kotletowe (grano do kotleta, chociaż kotleta nie podawano) w przypadku drugim. Taka muza faktycznie nadaje się albo na knajpowe albo na festynowe granie. Natomiast fakt, że "ostatni zespół (ukraiński z niemiecką domieszką) nie dotrzymał do końca nawet tej liczby słuchaczy" (czyli ~50 wg red. Szymczyka) to już może być tylko zarzut do lubelskiej publiczności jazzowej. Której najwyraźniej nie ma, bo tej akurat części koncertu można było się spodziewać czegoś ciekawego. I jeśli ktoś przegapił tą godzinę muzycznej jazdy, to już tylko jego strata.
To że się nie udało utrzymać widzów - to tylko świadczy o niezbyt wysokim poziomie lubelskich słuchaczy. Zgadzam się w pełni, że dwa pierwsze koncerty były słabe - hipnotyzujące dźwięk były, delikatnie rzecz ujmująć, proste i nudne w pierwszym wypadku albo kotletowe (grano do kotleta, chociaż kotleta nie podawano) w przypadku drugim. Taka muza faktycznie nadaje się albo na knajpowe albo na festynowe granie. Natomiast fakt, że "ostatni zespół (ukraiński z niemiecką domieszką) nie dotrzymał do końca nawet tej liczby słuchaczy" (czyli... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2009 o 22:34
a moze jakies "Kino pod gwiadami" na dziedzińcu zamkowym:) myślę, że to bardzo dobre miesjce na takiego typu przedsięwzięcia
Avatar
Gość / 4 maja 2009 o 22:30
straszny dwór -
-toi toi przy samej widowni? fakt, porażka organizatora
-brak telebimu? moze czas, pomyślec nad zakupem, niech się ktos weżmie do roboty!

wschodnie dzwięki -
-przede wszystkim reklama, porażka, ludzie jak z łapanki.jako artysta nie czułbym się zbyt komfortowo i raczej nic pozytywnego po koncercie do kraju bym nie zawiózł

imprezy studencki- dziwi mnie dobór zaproszonych gości, jak nie powtórka z kilku poprzednich lat albo doda, to jakis zespół o którym nie wiele osób słyszało
Avatar
margott / 4 maja 2009 o 22:21
Witam, nie jestem wielbicielką jazzu, ale zainteresowała mnie próba Kriste & West coast, tylko dla nich przyszłam na koncert. Uciekałam oczywiscie wcześniej(głównie z powodu temperatury:), ale winy za niską frekwencję na koncercie i brak umiejętnosci utrzymania publicznosci nie można raczej zrzucać na "niski poziom lubelskiej publiczności".
Po pierwsze, gdyby reklama tej imprezy dodarła do prawdziwych wielbicieli jazzu, a nie do dziadków po 50 (którzy przyszli bo przyszli i wcale się nie dziwię, że sobie poszli bo i tak podziwiam, że tyle wysiedzieli, jak na swój wiek i upodobania muzyczne) to wypełnienie dziedzińca słuchaczami byłoby bardziej satysfakcjonujące.

Mam wrażenie, ze brakuje w Lublinie animatorów i organizatorów kultury takich z prawdziwego zdarzenia, którzy potrząsneliby tą calkiem sporą grupą studentów i innych osób, glodnych kultury, potrafiliby skutecznie promować wydarzenia i dokonywać trafnych wyborów w kwestii zaproszonych artystów.

Cieszę się, ze lublin kandyduje do europejskiej stolicy kultury 2016, nie wygra(bo pewnie mieszkańcy lubelszczyzny nie będą wiedzieli ze trzeba glosować, ale wiele się zmieni-już sie zmieniło.
Ja te zmiany dostrzegam i jestem dumna z tych jeszcze małych kroczków rozwoju kulturalnego.
Liczę, na więcej:) nie uważam, aby pieniądze podatników wydane na kulturę były pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.

ps.mam tylko jedna sugestię następnym razem toi-toiki bardzo prosze ustawić nieco dalej od publicznosci, tak aby komfort widowni nie mógł zostać zaklucony odorem toitoi, przeciez plac litewski jest calkiem duży:)
Witam, nie jestem wielbicielką jazzu, ale zainteresowała mnie próba Kriste & West coast, tylko dla nich przyszłam na koncert. Uciekałam oczywiscie wcześniej(głównie z powodu temperatury:), ale winy za niską frekwencję na koncercie i brak umiejętnosci utrzymania publicznosci nie można raczej zrzucać na "niski poziom lubelskiej publiczności".
Po pierwsze, gdyby reklama tej imprezy dodarła do prawdziwych wielbicieli jazzu, a nie do dziadków po 50 (którzy przyszli bo przyszli i wcale się nie dziwię, że sobie poszli bo i tak ... rozwiń
Avatar
jola / 4 maja 2009 o 16:19
Kolejna świetna inwestycja kulturalna, oczywiście z naszych podatków. Chciałoby się powiedzieć jakie miasto tacy artyści, ale wolę jacy animatorzy kultury taki spektakl i realizacja przedsięwzięcia. Znowu powtarza się schemat z realizacji "Strasznego Dworu" sporo ludzi chętnych do obejrzenia widowiska, ciekawy całkiem pomysł i zaraz po tym problematyczny dobór artystów nie potrafiących zatrzymać publiczności (tylko niech nikt nie narzeka na niewyrobiony gust artystyczny lubelskiej widowni) oraz wspomniane w artykule problemy firmy nagłąśniającej z planowym czasem rozpoczęcia koncertu (na "Strasznym Dworze za niska scena, ewentualnie brak telebimu, trochę cicho i coś jakby telefonem podlatywało, do tego ktoś źle zaplanował godzinę rozpoczęcia spektaklu przed zachodem słońca a próba ratowania sytuacji okazała się fatalna w skutkach).

Ciekawe czy do tego schematu dołączy koncert inauguracyjny imprez studenckich na placu zamkowym bo jak widzę jako gwiazdę zagraniczną grupę Futureheads o której nikt z moich znajomych nie słyszał a poruszają się w naprawdę wielu stylach muzycznych to pachnie mi kolejnym topieniem wspólnych pieniędzy z naszych podatków w przedsięwzięcie, które było świetnym pomysłem z corocznie coraz gorszym wykonaniem. Mam nadzieję, że nagłośnienie i oświetlenie się nie zmieni bo co roku było super.
Kolejna świetna inwestycja kulturalna, oczywiście z naszych podatków. Chciałoby się powiedzieć jakie miasto tacy artyści, ale wolę jacy animatorzy kultury taki spektakl i realizacja przedsięwzięcia. Znowu powtarza się schemat z realizacji "Strasznego Dworu" sporo ludzi chętnych do obejrzenia widowiska, ciekawy całkiem pomysł i zaraz po tym problematyczny dobór artystów nie potrafiących zatrzymać publiczności (tylko niech nikt nie narzeka na niewyrobiony gust artystyczny lubelskiej widowni) oraz wspomniane w artykule problemy firmy ... rozwiń
Avatar
Marchewka / 4 maja 2009 o 10:44
Pomysł rewelacyjny,miejsce świetne tylko faktycznie zabrakło reklamy i uważnego doboru zespołów...
Jak dla mnie PORT MONE fajnie zaczęli, ale za długo grali przez co do ostatniego zespołu nie dotrwałam.
Kriste & West coast - rewelacja, świetny kontakt z publicznością,
PKP - zbyt "ortodoksyjni" i ciężcy jak dla przeciętnego słuchacza - od razu było to widać po starszej części widowni... Zresztą ja też sobie odpuściłam ich występ...trzeba się wczuć a że temperatura zrobiła swoje to wolałam się w domu ogrzać niż patrzeć jak kontrabas służy za pudło do wystukiwania bliżej nieokreślonych dźwięków...
Pomysł rewelacyjny,miejsce świetne tylko faktycznie zabrakło reklamy i uważnego doboru zespołów...
Jak dla mnie PORT MONE fajnie zaczęli, ale za długo grali przez co do ostatniego zespołu nie dotrwałam.
Kriste & West coast - rewelacja, świetny kontakt z publicznością,
PKP - zbyt "ortodoksyjni" i ciężcy jak dla przeciętnego słuchacza - od razu było to widać po starszej części widowni... Zresztą ja też sobie odpuściłam ich występ...trzeba się wczuć a że temperatura zrobiła swoje to wolałam się w domu ogrzać niż... rozwiń
Avatar
cz / 4 maja 2009 o 09:56
Zespoły nie były z najwyższej półki więc skończyło się na kilkudziesięciu osobach. Gdyby grali Stańko, Ptaszyn Wróblewski albo Garbarek to brakowałoby miejsca. Trochę brakowało reklamy przed tym wydarzeniem a jak już była to za późno.
Avatar
adw. / 4 maja 2009 o 09:43
p@# napisał:
To że się nie udało utrzymać widzów - to tylko świadczy o niezbyt wysokim poziomie lubelskich słuchaczy. Zgadzam się w pełni, że dwa pierwsze koncerty były słabe - hipnotyzujące dźwięk były, delikatnie rzecz ujmująć, proste i nudne w pierwszym wypadku albo kotletowe (grano do kotleta, chociaż kotleta nie podawano) w przypadku drugim. Taka muza faktycznie nadaje się albo na knajpowe albo na festynowe granie. Natomiast fakt, że "ostatni zespół (ukraiński z niemiecką domieszką) nie dotrzymał do końca nawet tej liczby słuchaczy" (czyli ~50 wg red. Szymczyka) to już może być tylko zarzut do lubelskiej publiczności jazzowej. Której najwyraźniej nie ma, bo tej akurat części koncertu można było się spodziewać czegoś ciekawego. I jeśli ktoś przegapił tą godzinę muzycznej jazdy, to już tylko jego strata.


Jest wręcz przeciwnie. To artysta powinien magnetyzować swoja muzyka i przyciągać publiczność. Wczoraj nikomu się to nie udało. Muszą jeszcze poćwiczyć granie, żeby być prawdziwymi artystami.


Jest wręcz przeciwnie. To artysta powinien magnetyzować swoja muzyka i przyciągać publiczność. Wczoraj nikomu się to nie udało. Muszą jeszcze poćwiczyć granie, żeby być prawdziwymi artystami. rozwiń
Avatar
stefan / 4 maja 2009 o 08:58
Druga kapela była świetna, co do PKP to trudno mi ocenić bo musiałem uciekać, ale zaczęło się jazzową zadymką. Ogólnie pomysł rewelacyjny, będę czekał na kontynuację, świetne miejsce, doskonała muzyka, a że nie dla mas to może i dobrze bo na dziedzińcu zamku jest ograniczona liczba miejsc. Oby tak dalej, to szansa dla Lublina na świetną promocję.
Avatar
koneserka / 4 maja 2009 o 07:50
no bo jazz - to nie jest wschodnie granie!
Avatar
p@# / 4 maja 2009 o 02:00
To że się nie udało utrzymać widzów - to tylko świadczy o niezbyt wysokim poziomie lubelskich słuchaczy. Zgadzam się w pełni, że dwa pierwsze koncerty były słabe - hipnotyzujące dźwięk były, delikatnie rzecz ujmująć, proste i nudne w pierwszym wypadku albo kotletowe (grano do kotleta, chociaż kotleta nie podawano) w przypadku drugim. Taka muza faktycznie nadaje się albo na knajpowe albo na festynowe granie. Natomiast fakt, że "ostatni zespół (ukraiński z niemiecką domieszką) nie dotrzymał do końca nawet tej liczby słuchaczy" (czyli ~50 wg red. Szymczyka) to już może być tylko zarzut do lubelskiej publiczności jazzowej. Której najwyraźniej nie ma, bo tej akurat części koncertu można było się spodziewać czegoś ciekawego. I jeśli ktoś przegapił tą godzinę muzycznej jazdy, to już tylko jego strata.
To że się nie udało utrzymać widzów - to tylko świadczy o niezbyt wysokim poziomie lubelskich słuchaczy. Zgadzam się w pełni, że dwa pierwsze koncerty były słabe - hipnotyzujące dźwięk były, delikatnie rzecz ujmująć, proste i nudne w pierwszym wypadku albo kotletowe (grano do kotleta, chociaż kotleta nie podawano) w przypadku drugim. Taka muza faktycznie nadaje się albo na knajpowe albo na festynowe granie. Natomiast fakt, że "ostatni zespół (ukraiński z niemiecką domieszką) nie dotrzymał do końca nawet tej liczby słuchaczy" (czyli... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 8

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 38 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 25

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!