poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Finał WOŚP 2013: Lublin i region (program imprezy) - 13 stycznia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 stycznia 2013, 20:19

Podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy atrakcji na pewno nie zabraknie (Jacek Świe
Podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy atrakcji na pewno nie zabraknie (Jacek Świe

Koncerty, zawody sportowe, spektakle teatralne, pokazy, aukcje i tradycyjne światełko do nieba. Podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy atrakcji na pewno nie zabraknie. Sprawdź, co będzie się działo w twoim mieście.

Biała Podlaska

Wszystkie imprezy odbywać się będą na pl. Wolności. Bialski finał zacznie się o godz. 12 Biegiem Pokoleń po Zdrowie. W programie znalazły się też koncerty (piosenki świąteczne, zespoły rockowe, metal, hip-hop) oraz aukcje na rzecz WOŚP. O godz. 20 – światełko do nieba, a także pokaz sztucznych ogni i występ teatru ognia. Na zakończenie wystąpi zespół Wanda&Banda.

Biłgoraj

Koncert rozpocznie się o godz. 15. W sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury (ul. Kościuszki 16) wystąpią – Dariusz Rubin z zespołem, BCK, biłgorajska Kali – gula i zespół Limit. Widowni zaprezentują się również wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury. Podczas koncertu będzie prowadzona aukcja m.in. gadżetów WOŚP.

Do wylicytowania będzie m.in. przelot samolotem. Wolontariusze WOŚP będą zbierać pieniądze do puszek nie tylko w samym Biłgoraju, ale też w Józefowie, Tarnogrodzie, Frampolu i Janowie Lubelskim.

Chełm

W Chełmie WOŚP zagra na dwóch scenach: na deptaku i w hali sportowej przy ul. Granicznej. Od 10.21 do 13.21 na deptaku rozegra się motoryzacyjno-mundurowa sekwencja chełmskiego finału. Zaprezentują się oddziały paramilitarne, dla odważnych przygotowano "Zobacz Chełm z wysoka, czyli wyjazd strażackim podnośnikiem na 25 metrów”, a dla ludzi z poczuciem humoru "Chełmianie w hełmie, czyli zdjęcia w metalowej czapce”.

O godz. 10.21 na parkingu przy ul. Sybiraków do rywalizacji ruszą kierowcy w ramach 8. Wielkoorkiestrowego Rally-sprintu. Panie łaknące wrażeń mogą wziąć udział w "Ladies 4X4”, czyli jeździe na czas po torze przeszkód. Impreza rusza o 12.21 na zboczu tzw. sybirówki, pomiędzy ul. Wyszyńskiego i Batorego.

Od godz. 16.21 w hali sportowej rozpocznie się koncert "Chełmscy muzycy (w) Wielkiej Orkiestrze”.

Hrubieszów

Podczas koncertu w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury (ul. 3 Maja 7) wystąpią m.in. Agata Buta, Maria Łyko, Flavia Ciundari, Ola Rezler - Kinga Wlazło i Patryk Wilczek. Zagrają też zespoły Vis Maior, Cegła, Jeebs, Zorbas Band i Saint Death. Zatańczą również formacje – Primadonna, HDK i Swagga. Koncert rozpocznie się o godz. 15.30. Biletem wstępu jest serduszko WOŚP w cenie 5 zł. Będzie można je kupić w kasie HDK.

Krasnystaw

Finałowa impreza w Krasnostawskim Domu Kultury (ul. Okrzei 10) ruszy o godz. 15 w sali widowiskowej. W ramach koncertu na scenie wystąpią artyści z MDK w Krasnymstawie, zagra Krasnostawska Kapela Podwórkowa, zaśpiewa Strefa Wokalna KDK oraz Marlena Stangryciuk, Makadamia, Sandpiper, Bezpieczny Sekstet i Iskierki.
Podczas krasnostawskiego finału będzie także licytacja oraz wyjątkowe światełko do nieba. Jak co roku, będzie można zakupić specjalne serca z piernika przygotowane przez Zakład Cukierniczo-Piekarniczy "Kawa”.

Kraśnik

Podczas kraśnickiego finału WOŚP wystąpią finaliści telewizyjnych programów "Mam talent” – Pitzo&Polssky i Must be the music tylko muzyka – Sebastian Biały Białek.

Scena stanie przy Centrum Kultury i Promocji (al. Niepodległości 44). Impreza rozpocznie się już o godz. 10 filmową propozycją dla najmłodszych – poranek dla dzieci w kinie "Metalowiec”, gdzie będzie można obejrzeć "Bolka i Lolka na Dzikim Zachodzie”.

O godz. 13 rozpocznie się koncert Orkiestry Dętej z Kraśnika. W tym samym czasie wystartuje też Bieg Policz się z Cukrzycą. Godzinę później będzie można wysłuchać kolęd. Później na scenie wystąpią – Confitura, Obey Your Husband, Autopsy Of Your Body i Fabryka Napięć.

Na godz. 20 zaplanowano światełko do nieba. Wtedy też zaprezentują się uczestnicy popularnych telewizyjnych show.

Lubartów

Pierwsza impreza odbędzie się już dzisiaj. W klubie Git-Beat (ul. Słowackiego 21). Biletem wstępu na koncert będzie datek wrzucony do orkiestrowej puszki. Zagrają: Bimber, Nattru, Dwudziestu Siedmiu Bezimiennych oraz Macheezmo. Niedzielne atrakcje rozpoczną się o godz. 9 przed Domem Handlowym Merkury (ul. Lubelska 1). Wśród nich znalazły się m.in. gry i zabawy dla dzieci, pokaz antyterrorystyczny, licytacja i teatr żołnierzy wyklętych (kino Lewart).

Lublin

Występy zespołów tanecznych, spektakle teatralne, prezentacja sprzętu służb mundurowych, a na deser koncert zespołu Golden Life. To tylko niektóre atrakcje XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie, który odbędzie się na terenie Galerii Olimp (al. Spółdzielczości Pracy 34). W holu najnowszej części powstanie studio telewizyjne, z którego na antenie TVP 2 i TVP Lublin będą transmitowane najważniejsze atrakcje dnia.

Lubelska impreza zacznie się o godz. 10 i potrwa do 22. W programie znalazły się koncerty (wystąpią m.in. Pawkin, Porno Flowers, Goście, rapująca Babcia Michalina, Jarzębina, Wariaty Beaty, zespół Beaty Kozidrak z programu "Bitwa na głosy” i gwiazda wieczoru – zespół Golden Life, spektakle, kabarety, atrakcje sportowe, pokazy służb mundurowych, występy taneczne, akcje profilaktyczne i tradycyjne światełko do nieba.

Łęczna

Sztab akcji tradycyjnie został utworzony przy Zespole Szkół nr 1 w Łęcznej (ul. Szkolna 3). Współorganizatorem akcji jest Centrum Kultury. Zbiórka pieniędzy zostanie przeprowadzona w okolicach sklepów i kościołów na terenie powiatu łęczyńskiego.

Finał rozpocznie się o godz. 16 w Zespole Szkół nr 1 w Łęcznej. Podobnie jak w latach ubiegłych atrakcyjny program zapewni Centrum Kultury w Łęcznej (ul. Obrońców Pokoju 1). Znalazły się w nim występy zespołów tanecznych, wokalnych oraz solistów. O godz. 17 rozpocznie się licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Publiczna zbiórka zostanie przeprowadzona w godz. 9–18.

Międzyrzec Podlaski

Główne imprezy odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Warszawska 20, sala kina "Sława”). Od godz. 16 będą się tam odbywać aukcje na rzecz WOŚP, pokazy taneczny i koncerty. Na godz. 20 zaplanowano światełko do nieba. Dodatkowo o godz. 10 w Liceum Ogólnokształcącym (ul. Lubelska 57/59) zostanie rozegrany Turniej Halowy Piłki Nożnej WOŚP dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i mieszkańców Międzyrzeca.

Piaski

W Miejskim Centrum Kultury (ul. Lubelska 22) już o godz. 9.30 wystąpi Orkiestra Dęta MCK w Piaskach. Później zaprezentują się zespoły istrumentalno-wokalne. O godz. 16.30 ruszy akcja gadżetów na rzecz WOŚP, zaś pół godziny później zaplanowano "Gwiazdę do nieba”. Wolontariusze będą kwestować od godz. 8 do 16.

Puławy

Puławski finał odbędzie się w Galerii Zielonej (ul. Lubelska 2), Galerii Nova (ul. Lubelska 2C, scena obok galerii), SP nr 3 (ul. Jaworowa 5) i "Domu Chemika” (ul. Wojska Polskiego 4). Odbędą się tam m.in. koncerty solistów i zespołów, pokazy i wystawa sprzętu przygotowane przez kadetów z ZS nr 3 w Puławach i Legię Akademicką KUL z Lublina, wystawa pojazdów zabytkowych, zabawy dla najmłodszych.

Nie zabraknie także aukcji. W tym roku zostaną na niej wystawione m.in. gadżety otrzymane od Fundacji WOŚP, produkty wykonane przez wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Puławach, dekoracje wykonane przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gadżety sportowe.

Atrakcje sportowe przygotowała Szkoła Podstawowa nr 3. Już po raz szósty odbędzie się tam Wielka Pingpongowa Orkiestra Świątecznej Pomocy – charytatywny turniej tenisa stołowego. Za dowolny datek do puszki uczestnicy otrzymają orkiestrowe serduszka i prawo do gry. Pierwsze rozgrywki rozpoczną się już o godz. 9.15. Puławską imprezę zakończy światełko do nieba o godz. 20 przed Galerią Nova.

Radzyń Podlaski

Finał odbędzie się w Radzyńskim Ośrodka Kultury (ul. Jana Pawła II 4, sala kina "Oranżeria”). Od godz. 15 będzie tam można obejrzeć występy zespołów muzycznych i wziąć udział w aukcjach. Wolontariusze będą zbierać datki do godz. 16. Impreza potrwa do ok. godz. 22.

Świdnik

Centrum orkiestrowych wydarzeń będzie stanowić muszla koncertowa przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych (ul. kard. Wyszyńskiego 40). Impreza rozpocznie się już o godz. 13. Będą konkursy z nagrodami. Na scenie wystąpią m.in. My-Key i Mystic Blend. Licytację zaplanowano na godz. 17.30. Będzie można podziwiać również z góry panoramę Świdnika z platformy widokowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku (parking przed Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną im. A. Kamieńskiej.

Poza tym będą również m.in. pokazy Le parkour (MOK) i dmuchany plac zabaw dla dzieci (I LO). W Miejskim Centrum Kultury (ul. Lubelska 22) już o godz. 9.30 wystąpi Orkiestra Dęta MCK w Piaskach. Później zaprezentują się zespoły istrumentalno-wokalne. O godz. 16.30 ruszy akcja gadżetów na rzecz WOŚP, zaś pół godziny później zaplanowano "Gwiazdę do nieba”. Wolontariusze będą kwestować od godz. 8 do 16.

Terespol

Impreza startuje o godz. 17 w hali sportowej w MOK Terespol (ul. Sienkiewicza 27). Na początek jasełka w wykonaniu uczniów ZSP nr 1 w Terespolu. W programie znalazły się też koncerty rockowe, dyskoteka, turniej szachowy, pokazy służb mundurowych, konkucji. Nie zabraknie również aukcja i światełka do nieba.

Włodawa

Finał ruszy w sali kina Włodawskiego Domu Kultury o godz. 18. Część artystyczna finałowego koncertu ma być niespodzianką. W programie znalazły się też licytacje. W holu kina, w godz. 18-20, czynny będzie kiosk orkiestrowy, gdzie będzie można kupić różne przedmioty związane z akcją. O godz. 20 zostanie puszczone światełko do nieba.

Zamość

Pokaz sprzętu wojskowego 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, bal przebierańców czy też świetlny pokaz ledowy – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na finał WOŚP w Zamościu. W Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Kamienna 20) występy zespołów muzycznych i tanecznych rozpoczną się już o godz. 11. Jako pierwsi na scenie zaprezentuje się Zespół Taneczny MDK "Kornelki”. Wśród atrakcji znalazły się również pokazy – technik resuscytacyjnych i rycerskich. O godz. 16.30 na parkingu przy MDK rozpocznie się fire-show.

Z kolei w koszarach (róg ul. Piłsudskiego i ul. Kamiennej) już od godz. 10 będzie można przejechać się quadami, spróbować bigosu i grochówki.

W Osiedlowym Dom Kultury "Okrąglak” (ul. Wyszyńskiego 28a) m.in. o godz. 11 ruszy międzypokoleniowa akcja plastyczna "Malowanie – wielka gratka i dla wnuczka, i dla dziadka”. W Zamojskim Domu Kultury (ul. Partyzantów 13) o godz. 16 rozpocznie się bal przebierańców.

Zwierzyniec

Pierwszych kwestujących będzie można spotkać już o godz. 7.30, a sama kwesta potrwa do ok. godz. 13.30. Oprócz Zwierzyńca wolontariusze będą zbierać pieniądze także w: Sochach, Topólczy, Żurawnicy, Obroczy i Kosobudach. Finałowy koncert, który rozpocznie się o 14.30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zwierzyńcu (ul. Browarna 1), zainauguruje występ Zespołu Tańca Ludowego "Zwierzyniacy”. Później zaprezentują się m.in. przedszkolaki, a także soliści i zespoły działające przy ZOKiR, chór "Kantata” i Teatr Ludowy z Topólczy, który przygotował widowisko "Herody”.

Światełko pojedzie przez miasto

VAG Lublin i Lubelski Klub Audi w niedzielę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizują na placu Zamkowym oryginalną iluminację. Będzie to niezwykłe światełko, które utworzą ustawione w kształcie serca samochody.

Jednak, zanim się to stanie o godz. 12.00 na ulice miasta wyruszą wszystkie samochody wcześniej zgromadzone na placu Zamkowym. Kolumna ruszy al. Tysiąclecia i Unii Lubelskiej, Trasą Zieloną, ulicami Młyńską, Krochmalną, Jana Pawła II, Armii Krajowej, al. Kraśnicką i Al. Racławickimi, Krakowski Przedmieściem, ulicami Kapucyńską, Narutowicza, Bernardyńską, Wyszyńskiego, Królewską, Lubartowską, al. Tysiąclecia na plac Zamkowy.

O godz. 14.00 chętni będą częstowani grochówką i zrobią sobie pamiątkowe zdjęcie na zamkowych schodach. O godz. 17.00 finał – światełko do nieba Lubelskiego Stowarzyszenia VW i Audi, serce z aut oraz sztuczne ognie.

Sportowcy też grają

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierać będą lubelscy sportowcy i można będzie uczestniczyć w licznych konkursach w ich udziałem, obserwować pokazy i mecze.

Z pewnością największą atrakcją dla miłośników sportu, a boksu szczególnie, będzie licytacja rękawic Mike'a Tysona z jego autografem przekazanych przez markę Black na rzecz WOŚP. Mają certyfikat autentyczności.

Wiele ciekawych imprez o charakterze sportowym rozegra się w lubelskiej Galerii "Olimp”. Tam m.in. honorowym gościem będzie Justyna Marciniak z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego, ubiegłoroczna mistrzyni świata seniorek w konkurencji fuku-go i triumfatorka pucharowych rozgrywek europejskich i światowych. Justyna Marciniak o godz. 12.00 przeprowadzi pokazowy trening z dziećmi i młodzieżą.
W Olimpie będzie się można spotkać z Józefem Tomaszewskim, strongmanem z Lublina i wieloma drużynami sportowymi.

O godz. 17.00 w hali Globus zostanie rozegrany mecz AZS UMCS Lublin z pierwszoligowym GKS Bogdanka. Atrakcją wieczoru będą także występy tancerzy ze Studia Tańca UDS i muzyka przygotowana przez dj Alan White i dj Fresh Daniels. Biletem wstępu będzie datek na rzecz WOŚP.

Orkiestrowe cięcie włosów

Do XXI Finału przyłączył się także Salon Fryzjerski "Loko” (Krakowskie Przedmieście 19/20). W niedzielę zaprasza na strzyżenie, czesanie i farbowanie, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na rzecz WOŚP. W salonie będzie również można wylicytować jedną z maskotek o imieniu Nomek, która jest symbolem fryzjerskiej akcji w całej Polsce oraz obrazek z własnoręcznym podpisem Jurka Owsiaka.
Zbiórka w salonie "Loko” jest częścią ogólnopolskiej akcji fryzjerskiej prowadzonej przez salony firmowe marki KEMON.

NBP gra z WOŚP

Już po raz kolejny Narodowy Bank Polski zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w ramach akcji "Bank z sercem”. W tym roku Fundację WOŚP zasilą środki z licytacji zdjęć i monet znanych artystów i sportowców, w tym piłkarzy oraz olimpijczyków. NBP przekazał na licytacje ponad 120 zestawów fotografii znanych sportowców (47 fotografii piłkarzy i 76 olimpijczyków) wraz z ich autografami i monetami kolekcjonerskimi. Wśród nich znajdują się zdjęcia piłkarzy biorących udział w Euro 2012 (m.in. Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego), "Orłów Górskiego”, a także zdobywców medali na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r. Lubelszczyznę reprezentuje trzech medalistów olimpijskich – Tomasz Wójtowicz, Leszek Dunecki i Zygmunt Kalinowski.

Na aukcje trafiły też fotografie dziennikarzy i artystów związanych z radiową "Trójką” wraz z monetami upamiętniającymi 50-lecie tej stacji. Wyjątkową gratką dla kolekcjonerów będzie też zestaw monet z okresu PRL – kompletny zbiór numizmatyczny zawierających 275 tematów polskich monet obiegowych z lat 1949-1995, dar pracownika zielonogórskiego oddziału NBP, oraz zestawy monet wyemitowane przez NBP z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA 2010-12.

Licytacje w serwisie Allegro będą trwały do 16 stycznia 2013 r. Zysk z aukcji zostanie przekazany Fundacji WOŚP, która tym razem zbiera pieniądze na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków oraz na specjalistyczny sprzęt dla szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Szczegóły dotyczące aukcji dostępne są na stronie internetowej NBP www.nbp.pl/wosp.Zatańcz dla WOŚP

W klubie Strefa Fitness (CH E.Leclerc, ul. Zana 19) będzie można wziąć udział w wyjątkowym trzygodzinnym maratonie Zumba Fitness, zorganizowanym specjalnie z okazji XXI Finału WOŚP. Maraton prowadzony przez licencjonowanych instruktorów zumby rusza o godz. 16.

Od godz. 14 na terenie centrum handlowego będzie można oglądać Mad East Crew – pokaz formacji dancehall prowadzonej przez Katarzynę Kuwałek z klubu Strefa Fitness i pokaz Show Girls, grupy prowadzonej przez Aleksandrę Sokołow. Będą też konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych połączone z animacjami i zumbą dla dzieci – Zumbatomic.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Koxu
janina
ardo
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Koxu
Koxu (13 stycznia 2013 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ależ w tym lubelskim atrakcje.... Płacz i zgrzytanie zębów... Jak zwykle, kicha i obciach
Rozwiń
janina
janina (12 stycznia 2013 o 13:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no połaczenie Piask ze Świdnikiem jest genialne. Oprócz Le Parkoura w Bronku wystąpi jeszcze zespół tańca FUX z Miejskiego Ośrodka Kultury...
Rozwiń
ardo
ardo (12 stycznia 2013 o 12:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
fajne to polaczenie Swidnika z Piaskami
ale sie usmialem hahhahahahaha
brawo redaktorzy
Rozwiń
mor4z
mor4z (11 stycznia 2013 o 19:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już po raz 6 wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy!
Jak co roku zostanie utworzone serce z Naszych aut!
Dokładnie 13-go stycznia o godzinie 17. na Placu Zamkowym autka utworzą wielkie serce i zabłyśnie „Światełko do Nieba”!.

Wydarzenie to poprzedzać będzie eskortowany przez Lubelską Policję przejazd aut ulicami miasta. Zachęcimy tym mieszkańców miasta do współuczestnictwa w WOŚPie!

Zapraszamy na Plac Zamkowy już od godziny 10tej

W tym roku przestrzegane będą wymogi, dla których pojazdy będą mogły pojechać kolumną.

Z każdym kolejnym rokiem, zaskakujecie Nas tak licznym gronem. Dziękujemy!

Mam nadzieję, że w tym roku również Nas nie zawiedziecie, uda Nam się pobić rok ubiegły i przyjedzie jeszcze więcej wspaniałych aut!

Zapraszamy, Organizatorzy.


A tak było wcześniej.....:
2012:
[media]http://vimeo.com/36405488[/media]
Rozwiń
ToMasz
ToMasz (11 stycznia 2013 o 13:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='schaboszczak' timestamp='1357896818' post='718913']
Nie przesadzaj z tą inteligencją PiSuarowego elektoratu i innych czytaczy tak zwanej "niezależnej"...
[/quote]


A ty cudaku strzel sobie swoim platfusem w POlszewicki łeb, jak nie potrafisz merytorycznie odpowiedzieć.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!