czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Firma z Pomorza opuszcza budowę lotniska w Świdniku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 kwietnia 2012, 15:27

Umowę z prezesem Wakozu Witoldem Słowikiem (po lewej) prezes portu Grzegorz Muszyński podpisał przy
Umowę z prezesem Wakozu Witoldem Słowikiem (po lewej) prezes portu Grzegorz Muszyński podpisał przy

Do sądu okręgowego w Gdańsku wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości firmy Wakoz – donosi Dziennik Bałtycki i pomorskie portale. Wakoz to pierwszy wykonawca, z którym Port Lotniczy Lublin podpisał umowę na budowę lotniska. Wartość zlecenia to 49 mln zł.

– Dochodziły do nas sygnały o problemach finansowych Wakozu – potwierdza Piotr Jankowski, rzecznik PLL. – Ale nie ma to wpływu na przebieg inwestycji, gdyż prace będzie kontynuować nowa spółka Wakoz Budownictwo S.A. Powstała ona z połączenia pracującej u nas firmy Wakoz z inną mutacją Wakoz Beton.

O problemach Wakozu zaalarmowały pomorskie media. Dziennik Bałtycki napisał, że do sądu okręgowego w Gdańsku wpłynął wniosek o ogłoszenie spółki Wakoz, która buduje obwodnicę południową Gdańska.
Dla nas to także ważna informacja, gdyż Wakoz to jeden z wykonawców lotniska. I to istotny. Była to pierwsza spółka, z którą w październiku 2010 roku port lotniczy podpisał umowę na wykonawstwo.

Podpisanie umowy było uroczyste, zaproszono media. Dowiedzieliśmy się wtedy, że Wakoz to rodzinna firma z Pomorza z dużym doświadczeniem. Powstała na początku lat 90, zatrudnia ok. 700 osób i specjalizuje się w budowie fabryk, supermarketów, autostrad.

– Mamy też doświadczenie przy rozbudowie lotniska w Gdańsku. Natomiast po raz pierwszy będziemy budować lotnisko od podstaw – mówił Witold Słowik, prezes Wakozu.

Wakoz miał wykonać makroniwelację całego terenu pod lotnisku. Miał m.in. wyrównać teren pod budowę drogi startowej, postojowej i terminal. Po wybudowaniu obiektów lotniskowych, spółka miała wyrównać cały teren i zasiać trawę. Wartość zlecenia to aż 49 mln zł.

– Zdecydowana większość prac realizowanych przez Wakoz została już wykonana, pozostało ok. 15 proc. zaplanowanych robot tj. rozłożenie humusu, zasianie trawy – wylicza Jankowski. I zapewnia: – Zapłaciliśmy jedynie za tę cześć robót, która została zakończona. Pozostała część będzie wykonana na przełomie wiosny i lata przez Wakoz Budownictwo, który wstąpił we wszystkie prawa i obowiązki połączonych spółek.

Rzecznik zapewnia, że spółka jest przygotowana na każde rozwiązanie, które pozwoli zakończyć budowę w terminie. – Ta sprawa nie zakłóca procesu naszej inwestycji i nie ma zagrożenia dla terminu jej zakończenia – dodaje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
anna
adrian
lex
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

anna
anna (23 kwietnia 2012 o 12:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wakoz jest mi winien kasę za wynajem mieszkania nie wiem czy mam szanse odzyskać swoje pieniądze.
Rozwiń
adrian
adrian (10 kwietnia 2012 o 02:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przeciez to bylo zbyt piekne zeby bylo prawdziwe, zadna ZADNA firma nie doprowadza do finalu zadnej inwestycji do konca w pl, bo maja problemy. nic dziwnego. same medy i zlodziejstwo.
Rozwiń
lex
lex (9 kwietnia 2012 o 23:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam. Jest szansa żeby odzyskał Pan należności od Wakoz Sp. z o.o. Osobiście prowadzę kilka spraw przeciwko tej Spółce. Jeżeli jest Pan zainteresowany szczegółami proszę o kontakt pod adresem prawnik.lublin@o2.pl
Rozwiń
student
student (9 kwietnia 2012 o 21:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
witam mam pytanie wakoz wisi mi za usługi przy budowie w świdniko sporo kasy czy jest szansa ze to odzyskam
Rozwiń
lex
lex (9 kwietnia 2012 o 20:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawnicy Wakoz Sp. z o.o. wykonali niezłą robotę. 20 lutego 2012 wpłynął wniosek wierzyciela Wakoz Sp. z o.o. o ogłoszenie upadłości, a już 21 lutego 2012 na nadzwyczajnych walnych zgromadzeniach podjęto uchwały o połączeniu WAKOZ Sp. z o.o. i WAKOZ BETON Sp. z o.o. i utworzeniu w ich miejsce WAKOZ BUDOWNICTWO S.A. W związku z powyższym postępowanie wobec WAKOZ Sp. z o.o. będzie musiało niebawem zostać umorzone. Najciekawsze jest jednak to, że w okresie od 5 marca 2012 do 14 marca 2012 rejestrze przedsiębiorców KRS wpisane były tak WAKOZ Sp. z o.o. jak i WAKOZ BUDOWNICTWO S.A. gratulacje dla referendarzy z Gdańska
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!