Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 czerwca 2016 r.
21:15

Firma zamyka fabrykę w Lublinie. 270 osób zostanie bez pracy

0 43 A A
Lubelski zakład Baxtera zostanie ostatecznie zamknięty w styczniu 2017 roku (fot. Maciej Kaczanowski)
Lubelski zakład Baxtera zostanie ostatecznie zamknięty w styczniu 2017 roku (fot. Maciej Kaczanowski)

Ok. 270 osób straci pracę w produkującej m.in. dożylne płyny infuzyjne fabryce Baxter w Lublinie, która zostanie ostatecznie zamknięta w styczniu 2017 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Prace w fabryce będą wygaszane stopniowo w zależności od linii produkcyjnej i zgodnie z harmonogramem, aby zapewnić dostawy naszym klientom i partnerom, wywiązując się ze zobowiązań handlowych – tłumaczy Jarosław Plenzner, członek zarządu Baxter Manufacturing i dyrektor lubelskiego zakładu.

Co się stanie z pracownikami? – Decyzja będzie miała wpływ na ok. 270 osób zatrudnionych w fabryce w Lublinie. Mamy świadomość, że skutki będą trudne dla wszystkich pracowników i będziemy działać w odpowiedzialny sposób, aby wesprzeć tych, których decyzja ta dotknie – zapewnia Plenzner. – Rozpoczniemy natychmiast pracę z przedstawicielami związków zawodowych, aby omówić sposoby złagodzenia skutków społecznych.

Czy część pracowników może liczyć na przeniesienie do innych zakładów produkcyjnych? Tego firma nie precyzuje. Informuje jedynie, że prace wykonywane dotychczas w Lublinie zostaną przeniesione do innych zakładów produkcyjnych w ramach sieci Baxter.

Skąd decyzja o zamknięciu fabryki? – Pozwoli ona zoptymalizować ofertę produktów. Optymalizacja produkcji jest częścią bieżącej strategii biznesowej zakładającej łączenie operacji i upraszczanie systemów – mówi Plenzner. – Jednocześnie podkreślamy, że decyzja o zamknięciu fabryki w Lublinie w żaden sposób nie jest powiązana z kompetencjami czy wynikami lokalnego zespołu.

Międzynarodowy koncern medyczny Baxter kupił zakład produkujący dożylne płyny infuzyjne Polfy Lublin w 2007 roku. Firma przeniosła do Lublina produkcję płynów infuzyjnych z zakładu w Chociwiu, który został zamknięty.

Baxter jest międzynarodową firmą medyczną z siedzibą w Chicago. Działa w 110 krajach, w których zatrudnia prawie 50 tysięcy pracowników. Produkuje m.in. płyny infuzyjne i dializacyjne, leki stosowane w leczeniu hemofilii, szczepionki i leki stosowane w leczeniu pozajelitowym.

Czytaj więcej o:

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 15:46
Dzięki wielkie za fajne porady. Nie znam się na tego typu działaniach – bardzo mi pomogliście! Niech żyje Internet :) Deb0308 - Coś dla Ciebie:
Avatar
Gość / 10 września 2016 o 17:49
i tak skończyła Polfa Lublin !
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 09:58
dobra zmiana. PIslam
Avatar
Gość / 29 czerwca 2016 o 21:42
Do kroplówki: Za czasów PO zamknięta została inna firma farmaceutyczna Teva ( dawna Polfa Kutno) więc polityka naszego państwa nic tu nie ma. Może warto się zastanowić dlaczego POLSKIE firmy ze sztandarowymi produktami sprzedają się zagranicznym kapitałom??? Ciekawe, która fabryka jest następna w kolejce???
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 23:11
Polfa Lublin była konkurencją dlatego ją wykupili, posiedzieli kilka lat i teraz zamykają, stary, znany przykład inwestora z zagranicy który miał być zbawieniem a okazał się gwoździem do trumny, ach ta złodziejska prywatyzacja
Avatar
kroplówka / 16 czerwca 2016 o 18:12
Ma zdrożec woda głebinowa, a Baxter taką ma do płynów, to nie będzie sie mu opłacało. Niech żyje PIS.........................
Avatar
oko / 15 czerwca 2016 o 23:16
Ględził tatko swoim wsłuchiwatkom i ględzi dalej, mizdrzy się do kamer i pindoli jak kataryna- rozmamłanie i paplanie o byle czym ale nie o tym co ważne - ale kopnąć w d... nie ma komu bo buta tylko ubrudzisz... To teraz domina efekt niebawem - i zwijanie chorągiewek -tzw FIRM...ależ Łobywatele i Łobywatelki jest dobrze ja wam mówie jest dobrze... no mnie oczywiście..kulegom ... a reszta to może wylatać ... jest klawo, cyrk w budowie ... Grunt że przyzdojny jezdem... Se zakładajta firme i se pracujta co mnie to... bo mnie to lotto... Taka kraina taka gmina.... taak... Uczonych pełno a rozumu brak.
Ględził tatko swoim wsłuchiwatkom i ględzi dalej, mizdrzy się do kamer i pindoli jak kataryna- rozmamłanie i paplanie o byle czym ale nie o tym co ważne - ale kopnąć w d... nie ma komu bo buta tylko ubrudzisz... To teraz domina efekt niebawem - i zwijanie chorągiewek -tzw FIRM...ależ Łobywatele i Łobywatelki jest dobrze ja wam mówie jest dobrze... no mnie oczywiście..kulegom ... a reszta to może wylatać ... jest klawo, cyrk w budowie ... Grunt że przyzdojny jezdem... Se zakładajta firme i se pracujta co mnie to... bo mnie to lotto... Tak... rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 18:50
Wiecie jak jest skonczyly sie ulgi podatkowe przenosimy sie do innego miasta :(
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 15:37
Inspekcja pracy pod lupę powinna wziąć firmę z Garbowa pod Lublinem "File" , szczególnie nocne zmiany i czas pracy ....
Avatar
Locha / 15 czerwca 2016 o 15:25
Dziki kraj. Gydby ludzie wiedzieli co będzie to komuny by nie obalili.Polska przed 1990 - stabilizacja, praca na miejscu, nikt nie myślał o emigracji. Polska po 1990 - brak stabilizacji, brak pracy, a jeżeli jest to za 1300 zł . 3 mln osob zagranicą.
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 15:46
Dzięki wielkie za fajne porady. Nie znam się na tego typu działaniach – bardzo mi pomogliście! Niech żyje Internet :) Deb0308 - Coś dla Ciebie:
Avatar
Gość / 10 września 2016 o 17:49
i tak skończyła Polfa Lublin !
Avatar
Gość / 9 września 2016 o 09:58
dobra zmiana. PIslam
Avatar
Gość / 29 czerwca 2016 o 21:42
Do kroplówki: Za czasów PO zamknięta została inna firma farmaceutyczna Teva ( dawna Polfa Kutno) więc polityka naszego państwa nic tu nie ma. Może warto się zastanowić dlaczego POLSKIE firmy ze sztandarowymi produktami sprzedają się zagranicznym kapitałom??? Ciekawe, która fabryka jest następna w kolejce???
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 23:11
Polfa Lublin była konkurencją dlatego ją wykupili, posiedzieli kilka lat i teraz zamykają, stary, znany przykład inwestora z zagranicy który miał być zbawieniem a okazał się gwoździem do trumny, ach ta złodziejska prywatyzacja
Avatar
kroplówka / 16 czerwca 2016 o 18:12
Ma zdrożec woda głebinowa, a Baxter taką ma do płynów, to nie będzie sie mu opłacało. Niech żyje PIS.........................
Avatar
oko / 15 czerwca 2016 o 23:16
Ględził tatko swoim wsłuchiwatkom i ględzi dalej, mizdrzy się do kamer i pindoli jak kataryna- rozmamłanie i paplanie o byle czym ale nie o tym co ważne - ale kopnąć w d... nie ma komu bo buta tylko ubrudzisz... To teraz domina efekt niebawem - i zwijanie chorągiewek -tzw FIRM...ależ Łobywatele i Łobywatelki jest dobrze ja wam mówie jest dobrze... no mnie oczywiście..kulegom ... a reszta to może wylatać ... jest klawo, cyrk w budowie ... Grunt że przyzdojny jezdem... Se zakładajta firme i se pracujta co mnie to... bo mnie to lotto... Taka kraina taka gmina.... taak... Uczonych pełno a rozumu brak.
Ględził tatko swoim wsłuchiwatkom i ględzi dalej, mizdrzy się do kamer i pindoli jak kataryna- rozmamłanie i paplanie o byle czym ale nie o tym co ważne - ale kopnąć w d... nie ma komu bo buta tylko ubrudzisz... To teraz domina efekt niebawem - i zwijanie chorągiewek -tzw FIRM...ależ Łobywatele i Łobywatelki jest dobrze ja wam mówie jest dobrze... no mnie oczywiście..kulegom ... a reszta to może wylatać ... jest klawo, cyrk w budowie ... Grunt że przyzdojny jezdem... Se zakładajta firme i se pracujta co mnie to... bo mnie to lotto... Tak... rozwiń
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 18:50
Wiecie jak jest skonczyly sie ulgi podatkowe przenosimy sie do innego miasta :(
Avatar
Gość / 15 czerwca 2016 o 15:37
Inspekcja pracy pod lupę powinna wziąć firmę z Garbowa pod Lublinem "File" , szczególnie nocne zmiany i czas pracy ....
Avatar
Locha / 15 czerwca 2016 o 15:25
Dziki kraj. Gydby ludzie wiedzieli co będzie to komuny by nie obalili.Polska przed 1990 - stabilizacja, praca na miejscu, nikt nie myślał o emigracji. Polska po 1990 - brak stabilizacji, brak pracy, a jeżeli jest to za 1300 zł . 3 mln osob zagranicą.
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 3

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 31 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 30 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 24

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!