niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Francuski rozłącznik

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 listopada 2007, 17:15
Autor: Paweł Puzio

Nad ulicą Witosa jest wiadukt. Wiadukt jest zamknięty. Auta jeździły nim kilka dni, na początku działalności pobliskiego supermarketu.

Wiadukt przerzucony nad ruchliwą drogą na Zamość był czynny tylko przez ostatni weekend października. Potem decyzją Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wiadukt został zamknięty, bo: nie był sprawdzony. Zamiast wygodną estakadą, klienci do sklepu dojeżdżają ulicami Grabskiego i Chemiczną. Jeśli jadą od strony Zamościa i Świdnika - Witosa. I tak jest od miesiąca.
Zamkniecie estakady wyników z błędu inwestora.
- 25 października urzędnicy z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta dokonali odbioru technicznego oraz sprawdzili zgodność wykonanych robót z dokumentacją projektową - mówi Maria Cieślikowska, dyrektor ds. komunikacji i PR Carrefour Polska. - Protokół odbioru został podpisany. Nie było uwag. W naszej opinii, odbiór techniczny był równoznaczny z dopuszczeniem do ruchu całego przebudowanego układu drogowego, włącznie z estakadą - dodaje Cieślikowska. Niestety nie.
O zakończeniu inwestycji powinien być także powiadomiony Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Lublinie. Tych formalności inwestor nie dopełnił. W efekcie urzędnicy zamknęli drogę. - Estakada została zamknięta niezwłocznie po interwencji inspektoratu. Będzie włączona do ruchu ponownie, gdy uzyskamy niezbędne zezwolenia - dodaje Ceślikowska.
Okazuje się, że dopiero 23 listopada Carrefour Polska złożył w WINB Lublin zawiadomienie o zakończeniu inwestycji. - Inwestor miał obowiązek nas powiadomić o zakończeniu prac budowlanych. Takie jest prawo w Polsce. Wiemy, że to pilna sprawa. Dlatego kontrola tej estakady zostanie przeprowadzona w najkrótszym, przewidzianym prawem terminie. Myślę, że nasz inspektor sprawdzi ten obiekt między 4 a 6 grudnia - mówi Adam Ceglarz, naczelnik Wydziału Inspekcji i Kontroli w WINB Lublin. Nadzór sprawdzi dokumentację inwestycji, zgodność z projektami i normami budowlanymi.
Jeżeli kontrola przebiegnie pomyślnie, wówczas zostanie wystawiona decyzja o dopuszczeniu estakady do użytkowania. - Ta decyzja musi się przez 14 dni uprawomocnić. Dopiero po tym terminie wiadukt do Carrefoura będzie otwarty dla ruchu - dodaje Ceglarz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(Anonimowy)
Dociekliwy
as
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

(Anonimowy)
(Anonimowy) (29 listopada 2007 o 11:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tysiace glupich dublujacych sie lub wykluczjacych sie przepisów. Setki papierów i instytucji do przejscia. Po co informowac dwie instytucje skoro jedna moze poinformowac druga. Po co w koncu dwie konrole? Czyzby jedni nie ufali drugim? A moze chodzi o to zeby uzasadnic swoja obecnosc w jakis sposób.
Rozwiń
Dociekliwy
Dociekliwy (28 listopada 2007 o 14:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nowy dywanik został dociągnięty do granicy miasta a 500 m której jest do skrzyżowania z Drogą Męczenników Majdanka to jeden tor przeszków tylko dlatego że to już tern Świdnika. A przecież Ci urzędnicy są od całego województwa. I jeszcze jedno pytanko, jeżeli ci pierwsi urzędnicy są niekompetentni to należy ich zwolnic.
Rozwiń
as
as (28 listopada 2007 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest typowy przykład pracy urzędników z epoki PRL-u. Nie ważne, że kierowcom utrudniają dojazd, to jeszcze narażają kierowców na niebezpieczeństwo jazdy na rondzie przy Makro. Dlaczego prezydent czy wojewoda nie pogoni takiego urzędnika do natychmiastowej kontroli? Przecież to jest w interesie mieszkańców naszego miasta. Nie dość że za grube miliony ktoś nam wybudował bezkolizyjny dojazd, to teraz jaśnie pan urzędnik pokaże kto tu jest panem!!! PO rządzi a urzędnicy i tak robią co chcą.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!