Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lipca 2013 r.
18:20
Edytuj ten wpis

Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa już nie chce Mariny

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A
 (Wizualizacja / archiwum)
(Wizualizacja / archiwum)

Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa chce oddać miastu teren na Marinie po tym, jak okazało się, że nie dostanie od Ratusza 8 mln zł na budowę ośrodka żeglarskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fundacja chce odstąpić od umowy 30-letniej dzierżawy nieruchomości, która zaczęła obowiązywać w listopadzie 2011 r. W dokumencie tym zobowiązała się oddać do użytku ośrodek żeglarski nie później, niż 1 listopada 2014 r. Niedawno jednak uznała, że sama nie udźwignie takich wydatków i wystąpiła do miasta o finansowe wsparcie. Prezydent skierował nawet do Rady Miasta projekt uchwały o przekazaniu Lubelskiemu Centrum Żeglarstwa kwoty 8 mln zł w ciągu dwóch lat. Ale pomysł wywołał falę krytyki, szybko okazało się, że radni go nie poprą i prezydent wycofał się z tego pomysłu.

– Podtrzymujemy swoje stanowisko, że fundacja może starać się pozyskać te pieniądze z innych źródeł – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Teoretycznie, fundacja nie ma dużo czasu, bo jeśli nie otworzy ośrodka do 1 listopada przyszłego roku, będzie musiała zapłacić 5 mln zł kary pomniejszonej o kwotę faktycznie wydaną na projekt. Ale Lubelskie Centrum Żeglarstwa nie zamierza czekać ponad rok i poprosiło Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, od którego dzierżawi ten grunt, o jak najszybsze rozwiązanie umowy.

– Była taka propozycja, prowadzimy z fundacją rozmowy w tej sprawie – potwierdza Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR. Rozmowy dotyczą m.in. wspomnianej kary umownej i tego, jak obie strony mają ułożyć dalszą współpracę, aby projekt nowoczesnej przystani żeglarskiej doczekał się realizacji. Dla MOSiR wcześniejsze przejęcie tego terenu oznacza jednak brak wpływu z czynszu dzierżawnego i dodatkowe wydatki na utrzymanie terenu, np. jego sprzątanie i koszenie.

Ratusz wycofując się z pomysłu dofinansowania budowy ośrodka oznajmił, że chce, by inwestycję przejął MOSiR. – Podtrzymujemy ten pomysł – mówi Krzyżanowska. – Chcemy, by w przyszłym roku MOSiR wystąpił o dotację z nowego rozdania funduszy unijnych.

Sama fundacja nie komentuje sprawy. – Nie mam nowych informacji dla prasy – ucina Katarzyna Plechawska, odpowiedzialna za kontakty z mediami dyrektor ds. rozwoju fundacji.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marta / 3 lipca 2013 o 14:24

To bylo do przewidzenia.Trzeba Fundacje rozliczyc z dotychczasowych dzialan/pozornych/ i wydanych pieniedzy.

Oby tak samo nie bylo z ukrainskimi trolejbusami.

Avatar
Pani / 3 lipca 2013 o 10:37

Nie mogę już ani o tym słuchać, ani tego czytać. O jakich inwestycjach mówimy i o jakie kruszymy kopie???

Niby ludzie inteligentni zagłębiaja się w treść artykułów, a okazuje się, ze każdy chce czego innego i tym argumentuje odpowiedzi. Mnie nikt nie zapytał się, czy chcę, czy potrzebuję infrastruktury na Marinie za "częściowo moje pieniądze" bo miejskie. A ja nie potrzebuję. Dlaczego,a dlatego, że jak dochodzi do zrywu wakacyjnego kapania i leżakowanie, to nikt rozsądny nie udaje się nad DROGI Zalew, tylko pakuje tyłek w samochód lub busa i znaka na pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, do Firleja lub na Roztocze. Sporty dla świetnie zarabiających managerów i ich dzieci powinny być finansowane z kieszeni tych własnie managerów, a nie funduszy publicznych. TYLE!

Nie mogę już ani o tym słuchać, ani tego czytać. O jakich inwestycjach mówimy i o jakie kruszymy kopie???

Niby ludzie inteligentni zagłębiaja się w treść artykułów, a okazuje się, ze każdy chce czego innego i tym argumentuje odpowiedzi. Mnie nikt nie zapytał się, czy chcę, czy potrzebuję infrastruktury na Marinie za "częściowo moje pieniądze" bo miejskie. A ja nie potrzebuję. Dlaczego,a dlatego, że jak dochodzi do zrywu wakacyjnego kapania i leżakowanie, to nikt rozsądny nie udaje się nad DROGI Zalew, tylko pakuje tyłek w samochód ... rozwiń

Avatar
Kuki / 3 lipca 2013 o 10:06

Tyle gazety rozpisują się o tym,ale czy ktoś złożył już doniesienie do prokuratury na fundację która w swojej ofercie podała nieprawdę i tym samym okazała się najlepszą ofertą?Jeżeli nie,to prokuratura powinna sama wszcząć postępowanie przeciw osobie która wybrała ofertę i nie doniosła na oszusta.

Avatar
nikoś / 3 lipca 2013 o 09:50

A co maja powiedzieć Ci z fundacji jak wystawiono ich do wiatru, szkoda ludzi.

Avatar
straznik miejski / 3 lipca 2013 o 09:32

Yhym...

Zgadzam się ze stanowiskiem Rady Miasta w tej sprawie poniewaz jak znam zycie to ta marina o ile bylaby otwarta dla zwiedzajacych zeby sobie pochdzic po molo tak sama przystan to byloby juz zamkniete grono majetnych i wplywowych ludzi ktorzy cumowali by tam swoje zaglowki. Z drugiej strony woda w zalewie jest tak brudna ze mozna tylko "po" niej pływać a nie w niej. Ktos ladnie nazwal to Fundacja ale chyba do wyludzenia jakiegos dofinansowania bo widac ze sie strasznie spieszyli. Spokojnie powoli z czasem moze cos takiego powstanie ale nie kazcie placic za to z pieniedzy miasta czyli podatkow mieszkancow i to w wiekszosci tych ktorzy bardzo rzadko albo i wcale nie bywaja nad zalewem z braku czasu lub sytuacji finansowej bo zeby sie wykapac to trzeba placic za czysta wode na wrotkowie. Niech miasto zajmie sie czyszczeniem tego syfu, rewaloryzacją terenu po to aby byl bardziej atrakcyjny dla turystow a nie pare budek przepelnionych po brzegi z niedobrym jedzeniem odgrzewanym w mikrofali oraz monitorowaniem terenu w celu zwiekszenia bezpieczenstwa oraz wiekszej szansy zlapania tych "śmieci" co nagminnie wyrzucaja smieci do wody ... czy to takie trudne ? ale chyba nikt sie takimi tematami nie zajmuje lepiej wziasc w lape i budowac baseny dookola.

P.S. Pamietam jeszcze jak bylem maly to to miejsce tetnilo zyciem plaze byly male ale czyste woda czysta i nawet swieza rybke mozna bylo zjesc a teraz ?!? parkingi platne po to tylko zeby mozna bylo rozlozyc koc gdzies na wysokiej nie skoszonej trawie pawajac sie widokiem plywajacych smieci :)

Zgadzam sie w 100%. Nikt by pozniej tego nie kontrolowal pozatym latwo jest zalozyc fundacje po to zeby wyludzic pieniadze a pozniej jeszcze na tym zarabiac ale coz ... nie udalo sie tym razem panie Kawa...

ie w 100%. Nikt by pozniej tego nie kontrolowal pozatym latwo jest zalozyc fundacje po to zeby wyludzic pieniadze a pozniej jeszcze na tym zarabiac ale coz ... nie udalo sie tym razem panie Kawa...

rozwiń
Avatar
Aha / 3 lipca 2013 o 09:30

Zgadzam się ze stanowiskiem Rady Miasta w tej sprawie poniewaz jak znam zycie to ta marina o ile bylaby otwarta dla zwiedzajacych zeby sobie pochdzic po molo tak sama przystan to byloby juz zamkniete grono majetnych i wplywowych ludzi ktorzy cumowali by tam swoje zaglowki. Z drugiej strony woda w zalewie jest tak brudna ze mozna tylko "po" niej pływać a nie w niej. Ktos ladnie nazwal to Fundacja ale chyba do wyludzenia jakiegos dofinansowania bo widac ze sie strasznie spieszyli. Spokojnie powoli z czasem moze cos takiego powstanie ale nie kazcie placic za to z pieniedzy miasta czyli podatkow mieszkancow i to w wiekszosci tych ktorzy bardzo rzadko albo i wcale nie bywaja nad zalewem z braku czasu lub sytuacji finansowej bo zeby sie wykapac to trzeba placic za czysta wode na wrotkowie. Niech miasto zajmie sie czyszczeniem tego syfu, rewaloryzacją terenu po to aby byl bardziej atrakcyjny dla turystow a nie pare budek przepelnionych po brzegi z niedobrym jedzeniem odgrzewanym w mikrofali oraz monitorowaniem terenu w celu zwiekszenia bezpieczenstwa oraz wiekszej szansy zlapania tych "śmieci" co nagminnie wyrzucaja smieci do wody ... czy to takie trudne ? ale chyba nikt sie takimi tematami nie zajmuje lepiej wziasc w lape i budowac baseny dookola.

P.S. Pamietam jeszcze jak bylem maly to to miejsce tetnilo zyciem plaze byly male ale czyste woda czysta i nawet swieza rybke mozna bylo zjesc a teraz ?!? parkingi platne po to tylko zeby mozna bylo rozlozyc koc gdzies na wysokiej nie skoszonej trawie pawajac sie widokiem plywajacych smieci :)

Yhym...

Yhym...

rozwiń
Avatar
obywatel / 3 lipca 2013 o 09:16

Zgadzam się ze stanowiskiem Rady Miasta w tej sprawie poniewaz jak znam zycie to ta marina o ile bylaby otwarta dla zwiedzajacych zeby sobie pochdzic po molo tak sama przystan to byloby juz zamkniete grono majetnych i wplywowych ludzi ktorzy cumowali by tam swoje zaglowki. Z drugiej strony woda w zalewie jest tak brudna ze mozna tylko "po" niej pływać a nie w niej. Ktos ladnie nazwal to Fundacja ale chyba do wyludzenia jakiegos dofinansowania bo widac ze sie strasznie spieszyli. Spokojnie powoli z czasem moze cos takiego powstanie ale nie kazcie placic za to z pieniedzy miasta czyli podatkow mieszkancow i to w wiekszosci tych ktorzy bardzo rzadko albo i wcale nie bywaja nad zalewem z braku czasu lub sytuacji finansowej bo zeby sie wykapac to trzeba placic za czysta wode na wrotkowie. Niech miasto zajmie sie czyszczeniem tego syfu, rewaloryzacją terenu po to aby byl bardziej atrakcyjny dla turystow a nie pare budek przepelnionych po brzegi z niedobrym jedzeniem odgrzewanym w mikrofali oraz monitorowaniem terenu w celu zwiekszenia bezpieczenstwa oraz wiekszej szansy zlapania tych "śmieci" co nagminnie wyrzucaja smieci do wody ... czy to takie trudne ? ale chyba nikt sie takimi tematami nie zajmuje lepiej wziasc w lape i budowac baseny dookola.

P.S. Pamietam jeszcze jak bylem maly to to miejsce tetnilo zyciem plaze byly male ale czyste woda czysta i nawet swieza rybke mozna bylo zjesc a teraz ?!? parkingi platne po to tylko zeby mozna bylo rozlozyc koc gdzies na wysokiej nie skoszonej trawie pawajac sie widokiem plywajacych smieci :)

Zgadzam się ze stanowiskiem Rady Miasta w tej sprawie poniewaz jak znam zycie to ta marina o ile bylaby otwarta dla zwiedzajacych zeby sobie pochdzic po molo tak sama przystan to byloby juz zamkniete grono majetnych i wplywowych ludzi ktorzy cumowali by tam swoje zaglowki. Z drugiej strony woda w zalewie jest tak brudna ze mozna tylko "po" niej pływać a nie w niej. Ktos ladnie nazwal to Fundacja ale chyba do wyludzenia jakiegos dofinansowania bo widac ze sie strasznie spieszyli. Spokojnie powoli z czasem moze cos takiego powstanie ale nie... rozwiń

Avatar
lubelak / 3 lipca 2013 o 09:00

Nie oszukujcie się. W lublinie nie ma i nie bedzie szybko popytu na żeglarstwo, bo to jest sport elitarny, drogi i wymagający. W polsce B nie będzie na to chętnych. Poza tym gdzie chcielibyście pływać ? Po tym jednym brudnym bajorze ?  No ludzie litości hue hue hue :)

Achtung - deb***

Avatar
Anka / 3 lipca 2013 o 09:00

Czemu mnie to nie dziwi.....

Avatar
lubelak / 3 lipca 2013 o 08:59

Artur Kawa - biznesmen

Avatar
Marta / 3 lipca 2013 o 14:24

To bylo do przewidzenia.Trzeba Fundacje rozliczyc z dotychczasowych dzialan/pozornych/ i wydanych pieniedzy.

Oby tak samo nie bylo z ukrainskimi trolejbusami.

Avatar
Pani / 3 lipca 2013 o 10:37

Nie mogę już ani o tym słuchać, ani tego czytać. O jakich inwestycjach mówimy i o jakie kruszymy kopie???

Niby ludzie inteligentni zagłębiaja się w treść artykułów, a okazuje się, ze każdy chce czego innego i tym argumentuje odpowiedzi. Mnie nikt nie zapytał się, czy chcę, czy potrzebuję infrastruktury na Marinie za "częściowo moje pieniądze" bo miejskie. A ja nie potrzebuję. Dlaczego,a dlatego, że jak dochodzi do zrywu wakacyjnego kapania i leżakowanie, to nikt rozsądny nie udaje się nad DROGI Zalew, tylko pakuje tyłek w samochód lub busa i znaka na pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, do Firleja lub na Roztocze. Sporty dla świetnie zarabiających managerów i ich dzieci powinny być finansowane z kieszeni tych własnie managerów, a nie funduszy publicznych. TYLE!

Nie mogę już ani o tym słuchać, ani tego czytać. O jakich inwestycjach mówimy i o jakie kruszymy kopie???

Niby ludzie inteligentni zagłębiaja się w treść artykułów, a okazuje się, ze każdy chce czego innego i tym argumentuje odpowiedzi. Mnie nikt nie zapytał się, czy chcę, czy potrzebuję infrastruktury na Marinie za "częściowo moje pieniądze" bo miejskie. A ja nie potrzebuję. Dlaczego,a dlatego, że jak dochodzi do zrywu wakacyjnego kapania i leżakowanie, to nikt rozsądny nie udaje się nad DROGI Zalew, tylko pakuje tyłek w samochód ... rozwiń

Avatar
Kuki / 3 lipca 2013 o 10:06

Tyle gazety rozpisują się o tym,ale czy ktoś złożył już doniesienie do prokuratury na fundację która w swojej ofercie podała nieprawdę i tym samym okazała się najlepszą ofertą?Jeżeli nie,to prokuratura powinna sama wszcząć postępowanie przeciw osobie która wybrała ofertę i nie doniosła na oszusta.

Avatar
nikoś / 3 lipca 2013 o 09:50

A co maja powiedzieć Ci z fundacji jak wystawiono ich do wiatru, szkoda ludzi.

Avatar
straznik miejski / 3 lipca 2013 o 09:32

Yhym...

Zgadzam się ze stanowiskiem Rady Miasta w tej sprawie poniewaz jak znam zycie to ta marina o ile bylaby otwarta dla zwiedzajacych zeby sobie pochdzic po molo tak sama przystan to byloby juz zamkniete grono majetnych i wplywowych ludzi ktorzy cumowali by tam swoje zaglowki. Z drugiej strony woda w zalewie jest tak brudna ze mozna tylko "po" niej pływać a nie w niej. Ktos ladnie nazwal to Fundacja ale chyba do wyludzenia jakiegos dofinansowania bo widac ze sie strasznie spieszyli. Spokojnie powoli z czasem moze cos takiego powstanie ale nie kazcie placic za to z pieniedzy miasta czyli podatkow mieszkancow i to w wiekszosci tych ktorzy bardzo rzadko albo i wcale nie bywaja nad zalewem z braku czasu lub sytuacji finansowej bo zeby sie wykapac to trzeba placic za czysta wode na wrotkowie. Niech miasto zajmie sie czyszczeniem tego syfu, rewaloryzacją terenu po to aby byl bardziej atrakcyjny dla turystow a nie pare budek przepelnionych po brzegi z niedobrym jedzeniem odgrzewanym w mikrofali oraz monitorowaniem terenu w celu zwiekszenia bezpieczenstwa oraz wiekszej szansy zlapania tych "śmieci" co nagminnie wyrzucaja smieci do wody ... czy to takie trudne ? ale chyba nikt sie takimi tematami nie zajmuje lepiej wziasc w lape i budowac baseny dookola.

P.S. Pamietam jeszcze jak bylem maly to to miejsce tetnilo zyciem plaze byly male ale czyste woda czysta i nawet swieza rybke mozna bylo zjesc a teraz ?!? parkingi platne po to tylko zeby mozna bylo rozlozyc koc gdzies na wysokiej nie skoszonej trawie pawajac sie widokiem plywajacych smieci :)

Zgadzam sie w 100%. Nikt by pozniej tego nie kontrolowal pozatym latwo jest zalozyc fundacje po to zeby wyludzic pieniadze a pozniej jeszcze na tym zarabiac ale coz ... nie udalo sie tym razem panie Kawa...

ie w 100%. Nikt by pozniej tego nie kontrolowal pozatym latwo jest zalozyc fundacje po to zeby wyludzic pieniadze a pozniej jeszcze na tym zarabiac ale coz ... nie udalo sie tym razem panie Kawa...

rozwiń
Avatar
Aha / 3 lipca 2013 o 09:30

Zgadzam się ze stanowiskiem Rady Miasta w tej sprawie poniewaz jak znam zycie to ta marina o ile bylaby otwarta dla zwiedzajacych zeby sobie pochdzic po molo tak sama przystan to byloby juz zamkniete grono majetnych i wplywowych ludzi ktorzy cumowali by tam swoje zaglowki. Z drugiej strony woda w zalewie jest tak brudna ze mozna tylko "po" niej pływać a nie w niej. Ktos ladnie nazwal to Fundacja ale chyba do wyludzenia jakiegos dofinansowania bo widac ze sie strasznie spieszyli. Spokojnie powoli z czasem moze cos takiego powstanie ale nie kazcie placic za to z pieniedzy miasta czyli podatkow mieszkancow i to w wiekszosci tych ktorzy bardzo rzadko albo i wcale nie bywaja nad zalewem z braku czasu lub sytuacji finansowej bo zeby sie wykapac to trzeba placic za czysta wode na wrotkowie. Niech miasto zajmie sie czyszczeniem tego syfu, rewaloryzacją terenu po to aby byl bardziej atrakcyjny dla turystow a nie pare budek przepelnionych po brzegi z niedobrym jedzeniem odgrzewanym w mikrofali oraz monitorowaniem terenu w celu zwiekszenia bezpieczenstwa oraz wiekszej szansy zlapania tych "śmieci" co nagminnie wyrzucaja smieci do wody ... czy to takie trudne ? ale chyba nikt sie takimi tematami nie zajmuje lepiej wziasc w lape i budowac baseny dookola.

P.S. Pamietam jeszcze jak bylem maly to to miejsce tetnilo zyciem plaze byly male ale czyste woda czysta i nawet swieza rybke mozna bylo zjesc a teraz ?!? parkingi platne po to tylko zeby mozna bylo rozlozyc koc gdzies na wysokiej nie skoszonej trawie pawajac sie widokiem plywajacych smieci :)

Yhym...

Yhym...

rozwiń
Avatar
obywatel / 3 lipca 2013 o 09:16

Zgadzam się ze stanowiskiem Rady Miasta w tej sprawie poniewaz jak znam zycie to ta marina o ile bylaby otwarta dla zwiedzajacych zeby sobie pochdzic po molo tak sama przystan to byloby juz zamkniete grono majetnych i wplywowych ludzi ktorzy cumowali by tam swoje zaglowki. Z drugiej strony woda w zalewie jest tak brudna ze mozna tylko "po" niej pływać a nie w niej. Ktos ladnie nazwal to Fundacja ale chyba do wyludzenia jakiegos dofinansowania bo widac ze sie strasznie spieszyli. Spokojnie powoli z czasem moze cos takiego powstanie ale nie kazcie placic za to z pieniedzy miasta czyli podatkow mieszkancow i to w wiekszosci tych ktorzy bardzo rzadko albo i wcale nie bywaja nad zalewem z braku czasu lub sytuacji finansowej bo zeby sie wykapac to trzeba placic za czysta wode na wrotkowie. Niech miasto zajmie sie czyszczeniem tego syfu, rewaloryzacją terenu po to aby byl bardziej atrakcyjny dla turystow a nie pare budek przepelnionych po brzegi z niedobrym jedzeniem odgrzewanym w mikrofali oraz monitorowaniem terenu w celu zwiekszenia bezpieczenstwa oraz wiekszej szansy zlapania tych "śmieci" co nagminnie wyrzucaja smieci do wody ... czy to takie trudne ? ale chyba nikt sie takimi tematami nie zajmuje lepiej wziasc w lape i budowac baseny dookola.

P.S. Pamietam jeszcze jak bylem maly to to miejsce tetnilo zyciem plaze byly male ale czyste woda czysta i nawet swieza rybke mozna bylo zjesc a teraz ?!? parkingi platne po to tylko zeby mozna bylo rozlozyc koc gdzies na wysokiej nie skoszonej trawie pawajac sie widokiem plywajacych smieci :)

Zgadzam się ze stanowiskiem Rady Miasta w tej sprawie poniewaz jak znam zycie to ta marina o ile bylaby otwarta dla zwiedzajacych zeby sobie pochdzic po molo tak sama przystan to byloby juz zamkniete grono majetnych i wplywowych ludzi ktorzy cumowali by tam swoje zaglowki. Z drugiej strony woda w zalewie jest tak brudna ze mozna tylko "po" niej pływać a nie w niej. Ktos ladnie nazwal to Fundacja ale chyba do wyludzenia jakiegos dofinansowania bo widac ze sie strasznie spieszyli. Spokojnie powoli z czasem moze cos takiego powstanie ale nie... rozwiń

Avatar
lubelak / 3 lipca 2013 o 09:00

Nie oszukujcie się. W lublinie nie ma i nie bedzie szybko popytu na żeglarstwo, bo to jest sport elitarny, drogi i wymagający. W polsce B nie będzie na to chętnych. Poza tym gdzie chcielibyście pływać ? Po tym jednym brudnym bajorze ?  No ludzie litości hue hue hue :)

Achtung - deb***

Avatar
Anka / 3 lipca 2013 o 09:00

Czemu mnie to nie dziwi.....

Avatar
lubelak / 3 lipca 2013 o 08:59

Artur Kawa - biznesmen

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 39 17

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 221 17

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 134 37

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 15

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?