Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lutego 2014 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Gala Ambasadorów za 300 tys. zł: Perliczki na stole, Urbańska na scenie

13 30 A A

300 tys. zł ma kosztować tegoroczna gala "Ambasador Województwa Lubelskiego. Urzędnicy zapewniają, że część tej kwoty będzie pochodzić z funduszy unijnych i od sponsorów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
15 lutego w hali Targów Lublin zamelduje się tysiąc gości. Będzie na nich czekać ponad tona jedzenia. W menu m.in. perliczka pieczona na sposób francuski, bażant w piórach, łosoś pieczony w boczku, sola pieczona w karczochach i polędwiczki wieprzowe w sosie kurkowym. Będzie też "stół lubelski”, a na nim: cebularze, podpłomyki, gryczaki, a także smalec ze skwarkami. W sumie jadłospis liczy 50 pozycji. - To będzie jubileuszowa, 15. gala. Zaprosiliśmy największą liczbę gości w historii - tłumaczy wystawność imprezy Piotr Franaszek, dyrektor Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego. Urząd wyłonił już firmę, która zajmie się produkcją imprezy. Przetarg wygrała GISO z Dębna. Oprócz cateringu zajmie się także kompleksowym zabezpieczeniem zaplecza technicznego i organizacyjnego. Zainkasuje 236 tys. zł. - Biorąc pod uwagę postawione w przetargu wymagania, to koszt w przeliczeniu na jednego uczestnika (ok. 240 zł) jest znacząco niższy od porównywalnych tego typu gal w innych regionach Polski. Najlepszym dowodem jest fakt, że jedna z konkurencyjnych firm produkcję tej imprezy wyceniła na 440 tys. zł, czyli dokładnie o 200 tysięcy więcej. My złożyliśmy najtańszą ofertę, bo jako jedna z nielicznych w Polsce firm mamy kompletny, niezbędny do realizacji takiego wydarzenia sprzęt. To pozwoliło znacznie obniżyć koszty - tłumaczy Grzegorz Kujda, współwłaściciel firmy GISO. Goście, oprócz wystawnego jedzenia, mogą liczyć na program artystyczny. Głównym punktem będzie występ Studia Buffo z udziałem gwiazd - Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza. Koszt show to ok. 70 tysięcy. - 90 procent kwoty przeznaczonej na organizację imprezy pochodzi z funduszy unijnych. Z kolei występ Studia Buffo pokryjemy z pieniędzy od sponsorów. Rozmowy z nimi jeszcze trwają, ale do tego urząd nie powinien dopłacić - deklaruje Franaszek. Tytuły Ambasadorów Województwa Lubelskiego są przyznawane od 1999 roku osobom, instytucjom i firmom, które najlepiej promują nasz region w kraju i za granicą. Mamy już 43 ambasadorów. To m.in.: dziennikarka Ewa Dados, piosenkarka Beata Kozidrak, były kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Jacek Bąk, zespół Budka Suflera, kabaret Ani Mru Mru, Perła Browary Lubelskie, Azoty Puławy. A także Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Henryczki” z Bychawy.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
księgowa / 8 lutego 2014 o 09:25

Na same prezerwatywy do automatów poszło 4280 zeta.

Avatar
Robert z Lublina / 8 lutego 2014 o 09:19

Ludzie toż to się nóż w kieszeni otwiera. Wydać  300 tyś. na to aby jakieś SNOBY napchały bebechy wiktuałami i mordę powydzierała Urbańska zresztą z playbacku. Uważam to za hańbę , najbiedniejszy region w kraju , a tu dotacje z Unii plus jeszcze jakieś datki rozpieprza się na biby dla pasibrzuchów . Proponuję załatwić telebim i postawić aby pogorzelcy i ludzie którzy na co dzień na maja na czynsz , jedzenie i inne potrzebne rzeczy obejrzeli transmisję na żywo będzie imnapewno cieplej i miło popatrzeć .

Avatar
dziennikarka śledcza / 8 lutego 2014 o 07:32


będą żarli,chlali,a potem srali !! kible będą zapchane !!!A JAK KTO W NĘDZY TO KAŻĄ GRYZIPIÓRKOM P[ODAĆ NR KONTA,ABY GŁUPIOE BYDŁO PRZELAŁO SZMAL!!

A ile pękniętych i zdartych prezerwatyw,a potem tylko szloch i zgrzytanie zębami,szczawiu i mirabelek tam nie widziałam.

Avatar
nr konta / 7 lutego 2014 o 22:37

będą żarli,chlali,a potem srali !! kible będą zapchane !!!A JAK KTO W NĘDZY TO KAŻĄ GRYZIPIÓRKOM P[ODAĆ NR KONTA,ABY GŁUPIOE BYDŁO PRZELAŁO SZMAL!!

Avatar
olo / 7 lutego 2014 o 21:24

Żenujący ochlaj, a nie jakaś gala. tłuste obrzydliwe mordy po smalcu.

Avatar
Gość / 7 lutego 2014 o 21:09

"My złożyliśmy najtańszą ofertę, bo jako jedna z nielicznych w Polsce firm mamy kompletny, niezbędny do realizacji takiego wydarzenia sprzęt. To pozwoliło znacznie obniżyć koszty – tłumaczy Grzegorz Kujda, współwłaściciel firmy GISO."

Najtańsza oferta - dobrze, nie pierwsza tego typu impreza robiona przez tę firmę - dobrze. Ale po pierwsze jaki kompletny sprzęt, oczywiste jest, że tego typu firmy opierają się na podwykonawcach i po co udawać, że robi się inaczej.

A po drugie, to dość zastanawiające, że jedynymi wydarzeniami obsługiwanymi przez tę firmę są te dla Urzędu Marszałkowskiego, a treści przetargów z pewnością w tym nie przeszkadzają...

"My złożyliśmy najtańszą ofertę, bo jako jedna z nielicznych w Polsce firm mamy kompletny, niezbędny do realizacji takiego wydarzenia sprzęt. To pozwoliło znacznie obniżyć koszty – tłumaczy Grzegorz Kujda, współwłaściciel firmy GISO."

Najtańsza oferta - dobrze, nie pierwsza tego typu impreza robiona przez tę firmę - dobrze. Ale po pierwsze jaki kompletny sprzęt, oczywiste jest, że tego typu firmy opierają się na podwykonawcach i po co udawać, że robi się inaczej.

A po drugie, to dość zastanawiające, że jedynym... rozwiń

Avatar
Donald / 7 lutego 2014 o 20:35

nie ma pracy ,dzieci głodują ale  na gale jest to po prostu bydło co się nie liczy z ludzmi

Avatar
Wyborca / 7 lutego 2014 o 15:53

KONIOKRADY w akcji :excl:  Umoczyć ryja za państwowe nie szkodzi...

Avatar
trueee / 7 lutego 2014 o 15:06

Ta imprez bacząc na czasy jakie są to nic innego jak jedna wielka farsa !!! Urzędnicy powinniście się wstydzić !!! Ile jest potrzebujących dzieci w samym Lublinie, a wy rauty sobie urządzacie !!! Dodam, że nie jest ważne skąd pochodzą pieniądze, skoro jesteście w stanie pozyskać 300 000 zł na raut, to powinniście dla potrzebujących maluchów te pieniądze przekazać !!! Może ktoś na lekki nie ma, albo prąd mu odłączyli bo tak rządzicie regionem, że jest jedna wielka bieda i masowa emigracja !!! 

Avatar
JAN / 7 lutego 2014 o 14:04

A kiedy BAJM zostanie ambasadorem?????

Avatar
księgowa / 8 lutego 2014 o 09:25

Na same prezerwatywy do automatów poszło 4280 zeta.

Avatar
Robert z Lublina / 8 lutego 2014 o 09:19

Ludzie toż to się nóż w kieszeni otwiera. Wydać  300 tyś. na to aby jakieś SNOBY napchały bebechy wiktuałami i mordę powydzierała Urbańska zresztą z playbacku. Uważam to za hańbę , najbiedniejszy region w kraju , a tu dotacje z Unii plus jeszcze jakieś datki rozpieprza się na biby dla pasibrzuchów . Proponuję załatwić telebim i postawić aby pogorzelcy i ludzie którzy na co dzień na maja na czynsz , jedzenie i inne potrzebne rzeczy obejrzeli transmisję na żywo będzie imnapewno cieplej i miło popatrzeć .

Avatar
dziennikarka śledcza / 8 lutego 2014 o 07:32


będą żarli,chlali,a potem srali !! kible będą zapchane !!!A JAK KTO W NĘDZY TO KAŻĄ GRYZIPIÓRKOM P[ODAĆ NR KONTA,ABY GŁUPIOE BYDŁO PRZELAŁO SZMAL!!

A ile pękniętych i zdartych prezerwatyw,a potem tylko szloch i zgrzytanie zębami,szczawiu i mirabelek tam nie widziałam.

Avatar
nr konta / 7 lutego 2014 o 22:37

będą żarli,chlali,a potem srali !! kible będą zapchane !!!A JAK KTO W NĘDZY TO KAŻĄ GRYZIPIÓRKOM P[ODAĆ NR KONTA,ABY GŁUPIOE BYDŁO PRZELAŁO SZMAL!!

Avatar
olo / 7 lutego 2014 o 21:24

Żenujący ochlaj, a nie jakaś gala. tłuste obrzydliwe mordy po smalcu.

Avatar
Gość / 7 lutego 2014 o 21:09

"My złożyliśmy najtańszą ofertę, bo jako jedna z nielicznych w Polsce firm mamy kompletny, niezbędny do realizacji takiego wydarzenia sprzęt. To pozwoliło znacznie obniżyć koszty – tłumaczy Grzegorz Kujda, współwłaściciel firmy GISO."

Najtańsza oferta - dobrze, nie pierwsza tego typu impreza robiona przez tę firmę - dobrze. Ale po pierwsze jaki kompletny sprzęt, oczywiste jest, że tego typu firmy opierają się na podwykonawcach i po co udawać, że robi się inaczej.

A po drugie, to dość zastanawiające, że jedynymi wydarzeniami obsługiwanymi przez tę firmę są te dla Urzędu Marszałkowskiego, a treści przetargów z pewnością w tym nie przeszkadzają...

"My złożyliśmy najtańszą ofertę, bo jako jedna z nielicznych w Polsce firm mamy kompletny, niezbędny do realizacji takiego wydarzenia sprzęt. To pozwoliło znacznie obniżyć koszty – tłumaczy Grzegorz Kujda, współwłaściciel firmy GISO."

Najtańsza oferta - dobrze, nie pierwsza tego typu impreza robiona przez tę firmę - dobrze. Ale po pierwsze jaki kompletny sprzęt, oczywiste jest, że tego typu firmy opierają się na podwykonawcach i po co udawać, że robi się inaczej.

A po drugie, to dość zastanawiające, że jedynym... rozwiń

Avatar
Donald / 7 lutego 2014 o 20:35

nie ma pracy ,dzieci głodują ale  na gale jest to po prostu bydło co się nie liczy z ludzmi

Avatar
Wyborca / 7 lutego 2014 o 15:53

KONIOKRADY w akcji :excl:  Umoczyć ryja za państwowe nie szkodzi...

Avatar
trueee / 7 lutego 2014 o 15:06

Ta imprez bacząc na czasy jakie są to nic innego jak jedna wielka farsa !!! Urzędnicy powinniście się wstydzić !!! Ile jest potrzebujących dzieci w samym Lublinie, a wy rauty sobie urządzacie !!! Dodam, że nie jest ważne skąd pochodzą pieniądze, skoro jesteście w stanie pozyskać 300 000 zł na raut, to powinniście dla potrzebujących maluchów te pieniądze przekazać !!! Może ktoś na lekki nie ma, albo prąd mu odłączyli bo tak rządzicie regionem, że jest jedna wielka bieda i masowa emigracja !!! 

Avatar
JAN / 7 lutego 2014 o 14:04

A kiedy BAJM zostanie ambasadorem?????

Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 4 0

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 11 4

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 54 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 36 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół