Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lutego 2017 r.
8:38

Gala disco polo na stadionie Arena Lublin? "Nie skreślamy żadnego gatunku muzycznego"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
417 45 A A
Do tej pory na Arenie Lublin nie było takiej gali, chociaż disco polo rozbrzmiewało podczas koncertu na terenach zielonych obok stadionu. Było to w roku 2015, a występy towarzyszyły imprezie „Lubelskie Widowiska Pirotechniczne”
Do tej pory na Arenie Lublin nie było takiej gali, chociaż disco polo rozbrzmiewało podczas koncertu na terenach zielonych obok stadionu. Było to w roku 2015, a występy towarzyszyły imprezie „Lubelskie Widowiska Pirotechniczne” (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

O zorganizowanie dużej gali disco polo na stadionie Arena Lublin prosi prezydenta jeden z miejskich radnych. Tłumaczy, że takich imprez nie wstydzą się nawet największe obiekty w kraju. Co na to zarządca stadionu?

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Takie gale robią i Bydgoszcz, i Szczecinek. W Warszawie gala na stadionie narodowym przyciągnęła 40 tys. widzów – mówi Zbigniew Ławniczak, miejski radny Prawa i Sprawiedliwości. Na ostatniej sesji Rady Miasta oficjalnie apelował o to, by galę disco polo zorganizować również na miejskim stadionie Arena Lublin. – Nic się na nim specjalnie nie dzieje – podkreśla Ławniczak.

Do tej pory na Arenie Lublin nie było takiej gali, chociaż disco polo rozbrzmiewało podczas koncertu zorganizowanego na terenach zielonych obok stadionu. Było to w roku 2015, a występy towarzyszyły imprezie pod nazwą Lubelskie Widowiska Pirotechniczne.

Największe koncerty discopolowe w Lublinie odbywają się w ramach wiosennych juwenaliów organizowanych przez samorządy studenckie lubelskich uczelni. I właśnie te imprezy gromadzą najliczniejszą widownię.

Występy grup Afterparty, MIG i Akcent przyciągnęły dwa lata temu na Felin aż 35 tys. widzów. Dla porównania: na pożegnalny koncert Budki Suflera na pl. Zamkowym w 2014 r. wybrało się ponad 30 tys. osób.

– Nie mówmy, że na tę galę nie przyjadą ludzie – przekonuje radny Ławniczak.

Zarządca Areny Lublin zapewnia, że stadion jest otwarty również na takie wydarzenia.

– My nie skreślamy żadnego gatunku muzycznego, włączając w to disco polo. Widzimy potencjał tej muzyki – zapewnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, czyli spółki zarządzającej stadionem. Jednocześnie przyznaje, że taka gala mogłaby zgromadzić na Arenie Lublin sporą widownię. – Te koncerty przyciągają coraz więcej osób, bo zmieniło się podejście społeczne do tej muzyki, ale zmieniła się również sama muzyka.

MOSiR nie zdradza na razie, czy w tegorocznym kalendarzu imprez znalazło się miejsce na duży koncert disco polo.

– Kalendarz jest już niemal dopięty, ogłosimy go jeszcze w lutym. W tej chwili podpisujemy ostatnie umowy. Przewidujemy zarówno imprezy sportowe, jak i artystyczne – mówi Bednarczyk.

Najważniejszymi tegorocznymi wydarzeniami na miejskim stadionie mają być trzy mecze rozegrane w ramach Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Młodzieżowe reprezentacje Polski i Słowacji zmierzą się na Arenie Lublin 16 czerwca. Mecz Polska-Szwecja zaplanowany jest na 19 czerwca, natomiast 22 czerwca Słowacy zagrają w Lublinie z reprezentacją Szwecji.
Przypomnijmy, że sprzedaż biletów na mecze EURO U21 rozpocznie się 21 lutego, będzie prowadzona poprzez stronę internetową bilety.u21poland.com.

Sonda: Gala disco polo na Arenie Lublin to

Liczba głosów: 888
85.36%
Dobry pomysł
14.64%
Zły pomysł

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 13:34
Gala disco polo na stadionie Arena Lublin? TYLKO CICHO !!!!!!!!
Avatar
Daro / 8 lutego 2017 o 09:14
Przeczytałem Twój komentarz dwa razy i nie wiem o co Ci chodzi.?
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 08:46
skoro jest zapotrzebowanie, to niech sobie będzie. Ja mam nadzieję, że przyjdzie tyle osób, co na mecz Motoru.
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 19:55
Nie mam nic orzeciwko takiej gali , ale gale rockowa tez mozna by było zorganizować w Lublinie jest kilka zespołów rockowych typu RAVEN,Tipsy Train itp
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 16:38
Dziękuję za poparcie 84,78 % mojej propozycji oczywiście i malkontenci też się znajdą ale ich też pozdrawiam bo myślę że na weselach u znajomych nie siedzą a tańczą.....rocka też słucham i często jestem w teatrze muzycznym,,,,,,na wszystko jest miejsce i na Arenie Lublin też......co do śpiewania czemu nie.....Pozdrawiam wszystkich optymistów i chcę aby w moim mieście rodzinnym stadion Arena funkcjonował nie stał pusty i realizował zapotrzebowanie mieszkańców na wszystkie gatunki muzyki oraz dobry sport wyczynowy na pierwszym miejscu ..Pozdrawiam Zbigniew Ławniczak
Avatar
leon z / 7 lutego 2017 o 16:31
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nazwanie disko z pola muzyką to gruba i nieuprawniona przesada. Ale fakt- każdy ma prawo słuchać czego chce./////////// rap to dopiero muzyka , nie ? uderza bogactwo linii melodycznej i wartstwy tekstowej :)
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 16:27
szlaban na disco polo w przedszkolach ale nauka rapowania dla małych dzieci to OK , nie ?
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 15:28
w Zachodniej Europie robi się festiwale rocka, metalu, electronicki a u nas... Disco Polo ha ha
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 15:26
To niech Ławniczak wynajmie stadion i organizuje. Razem z Tułajewem. Tylko chyba stadion za mały, nie pomieści 35 tys. ...
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 14:55
Ale za puszczanie tego goowna dzieciom w przedszkolu na imprezach powinno się lecieć z roboty z miejsca.
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 13:34
Gala disco polo na stadionie Arena Lublin? TYLKO CICHO !!!!!!!!
Avatar
Daro / 8 lutego 2017 o 09:14
Przeczytałem Twój komentarz dwa razy i nie wiem o co Ci chodzi.?
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 08:46
skoro jest zapotrzebowanie, to niech sobie będzie. Ja mam nadzieję, że przyjdzie tyle osób, co na mecz Motoru.
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 19:55
Nie mam nic orzeciwko takiej gali , ale gale rockowa tez mozna by było zorganizować w Lublinie jest kilka zespołów rockowych typu RAVEN,Tipsy Train itp
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 16:38
Dziękuję za poparcie 84,78 % mojej propozycji oczywiście i malkontenci też się znajdą ale ich też pozdrawiam bo myślę że na weselach u znajomych nie siedzą a tańczą.....rocka też słucham i często jestem w teatrze muzycznym,,,,,,na wszystko jest miejsce i na Arenie Lublin też......co do śpiewania czemu nie.....Pozdrawiam wszystkich optymistów i chcę aby w moim mieście rodzinnym stadion Arena funkcjonował nie stał pusty i realizował zapotrzebowanie mieszkańców na wszystkie gatunki muzyki oraz dobry sport wyczynowy na pierwszym miejscu ..Pozdrawiam Zbigniew Ławniczak
Avatar
leon z / 7 lutego 2017 o 16:31
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nazwanie disko z pola muzyką to gruba i nieuprawniona przesada. Ale fakt- każdy ma prawo słuchać czego chce./////////// rap to dopiero muzyka , nie ? uderza bogactwo linii melodycznej i wartstwy tekstowej :)
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 16:27
szlaban na disco polo w przedszkolach ale nauka rapowania dla małych dzieci to OK , nie ?
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 15:28
w Zachodniej Europie robi się festiwale rocka, metalu, electronicki a u nas... Disco Polo ha ha
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 15:26
To niech Ławniczak wynajmie stadion i organizuje. Razem z Tułajewem. Tylko chyba stadion za mały, nie pomieści 35 tys. ...
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 o 14:55
Ale za puszczanie tego goowna dzieciom w przedszkolu na imprezach powinno się lecieć z roboty z miejsca.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 0 0

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 24 12

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 11

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!