wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Gala Miss Polski Lubelszczyzny już za tydzień. Powalczy 30 finalistek

Dodano: 10 maja 2016, 15:27
Autor: kp

18 maja w Centrum Spotkania Kultur (sala operowa, pl. Teatralny 1) odbędzie się gala finałowa wyborów Miss Polski Lubelszczyzny 2016, którą poprowadzi Krzysztof Ibisz. 30 finalistek (w kategorii dorosłe i nastolatki) zaprezentuje się w strojach wieczorowych, sportowych i kostiumach kąpielowych. Nowością będzie wyjście w sukniach ślubnych.

– Podobnie jak w poprzednich edycjach wybór będzie trudny, bo jest dużo ładnych i fotogenicznych dziewczyn – mówi Krzysztof Werema, który fotografował finalistki.

W jury zasiądą m.in. Ewa Mielnicka – Miss Polski 2015, Aleksandra Ogłaza – Miss Polski 2006, Elżbieta Sawerska – Miss Polski 2004, Aleksandra Kot – ESKA.TV, Christina Martinkevich – Miss Belarus International 2014 i Kuba Piątek – uczestnik rajdu Dakar 2016 (Orlen Team).

Będzie też można zobaczyć, co się dzieje za kulisami. – Będę m.in. prowadziła rozmowy z finalistkami, co publiczność zobaczy na telebimach. To dla mnie nowa rola, bo w ubiegłym roku prowadziłam galę ze sceny, ze scenariuszem. Teraz będzie bardziej spontanicznie – mówi Blanka Tichoruk, Miss Polski Nastolatek 2014. 

Trwa głosowanie na Miss Internetu (Top 10 i Top 5). Na swoje faworytki można głosować na www.miss.lublin.pl.

Początek gali o godz. 19. Bilety dostępne na www.eventim.pl.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 maja 2016 o 09:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest jedno ***e oszukaństwo
Rozwiń
Gość
Gość (20 maja 2016 o 09:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To są *** jedne ***eni Oszuści biorą tylko swoich znajomych-córeczki ;frajerzy....
Rozwiń
Gość
Gość (11 maja 2016 o 10:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A mnie nigdy nie interesowały takie konkursy, to normalne ??? Facet :)
Rozwiń
Gość
Gość (10 maja 2016 o 16:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
GADANIE I KŁAMANIE! Kozi Gród czyli Lublin słynie z manii wielkości i chciwości a kto dobrze obserwuje, to coś tam sobie wywnioskuje! Lubelszczyznę ludkom się wciska i historię Polski fałszuje, gdyż woj. Lubelskie, to nie Lubelszczyzna-lubelska ziemia, a media wmawiają codziennie, że to jest lubelska ziemia. Władza na zakłamywanie historii kompletnie nie reaguje a to świadczy, że anarchia i warcholstwo w kraju panuje. Mądrzy Polacy dawno wyjaśnili, a PiS-wcy nic nie zrobili, choć dumnie podkreślają, że oni są prawi i sprawiedliwi, a jak co do czego, to udają, że problemu takiego nie znają i sami publicznie woj.Lubelskie Lubelszczyzną nazywają, no i morał taki, że Gliński i Kurski historii Polski nie znają, a internauci i inni niech poczytają, co mądrzy powiadają. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> DA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grud
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!