Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 maja 2014 r.
7:15
Edytuj ten wpis

Gandziobus w regionie. Awaria pokrzyżowała plany organizatorom

Autor: Zdjęcie autora kp toma aa
391 15 A A

Gandziobus, w którym działacze Wolnych Konopi i Twojego Ruchu nawołują do legalizacji marihuany w Polsce miał odwiedzić dziś województwo lubelskie. W sobotę wieczorem organizatorzy odwołali jednak wizytę. Powód? Awaria autobusu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z mieszkańcami tych trzech miast mieli spotkać się Maciej Kowalski, inicjator akcji z ruchu Wolne Konopie i kandydat do Parlamentu Europejskiego w województwie pomorskim oraz lubelscy kandydaci w eurowyborach: Barbara Nowacka i poseł Michał Kabaciński.

- Chcemy pokazać mieszkańcom, jak absurdalna jest polityka antynarkotykowa w Polsce. Uświadamiamy, jakie mogłyby być korzyści gospodarcze, społeczne i medyczne z legalizacji marihuany - tłumaczy poseł Kabaciński. - Gdyby państwo nałożyło akcyzę, wpływy do budżetu z tego tytułu wyniosłyby ok. 1,5 mld zł rocznie. W wielu krajach marihuana jest też używana w celach medycznych przy stwardnieniu rozsianym, albo jako środek uśmierzający ból dla osób sparaliżowanych - dodaje.

- Takie akcje wymagają ostrożności i pełnej świadomości konsekwencji. Mimo że nie zrobi to jakiegoś wielkiego spustoszenia, to niektórych, zwłaszcza młodych ludzi, może zachęcić do sięgnięcia po marihuanę - przestrzega Iwona Sztajner, kierownik lubelskiego Monaru. I dodaje: To, że politycy mówią o pozytywnych skutkach zażywania marihuany, może być dla nich bardzo wygodnym wytłumaczeniem. Co do legalizacji: najpierw trzeba przygotować społeczeństwo i precyzyjnie opracować zasady prawne. Należy pamiętać, że marihuana jest substancją psychoaktywną i powoduje uzależnienie.

Gandziobus miał się pojawić w niedzielę w Zamościu i Chełmie jak też w Lublinie. Wiadomo, że do pierwszych dwóch miast pojazd nie dojedzie.

- W związku z awarią "Gandziobusa" Wolnych Konopi jesteśmy zmuszeni odwołać jego wizytę w Zamościu oraz Chełmie - napisał wczoraj wieczorem w e-mailu do dziennikarzy Przemysław Bobrowicz ze Sztabu Barbary Nowackiej.

Planowany przyjazd do Lublina na godzinę 15 (ul. Archidiakońska 9) też stał pod znakiem zapytania. W niedzielę dowiedzieliśmy się, że ostatecznie gandziobus nie przyjedzie i do Lublina. - Na pewno pojawimy się w woj. lubelskim jeszcze przed wyborami - zapowiada Przemysław Bobrowicz ze sztabu Barbary Nowackiej.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wolny / 22 maja 2014 o 13:50

widac po niektorych wypowiedziach ze nie trzeba palic zeby byc glupkiem...nasze spoleczenstwo jest gleboko pod mulem

Avatar
Bleee / 19 maja 2014 o 11:39

Czekam na cwelobus

Avatar
normalny / 19 maja 2014 o 10:06

Z niecierpliwością czekam teraz na Pedałobus, Lesbonus, Transwestobus i Nekrofilobus. Wspaniałe zdobycze cywilizacji.

Avatar
Gość / 18 maja 2014 o 23:10

głupkami łatwiej żadzic :) legalizujmy pokarm głupkom a bedziemy za ich pomocą zarabiać siano:)))

Avatar
Anecia / 18 maja 2014 o 16:36

To tylko 2 osoby startują z EPTR w lubelskim Nowacka i Kabaciński? Albo reszta ma to gdzieś albo pan Kabaciński nie widział potrzeby zapraszania pozostałych kandydatów, nie wiem, ale podejrzane bo pan Bobrowicz z tego co można przeczytać na jego stronie internetowej jest asystentem społeczny Kabacińskiego. Czyżby ustawione...?

Avatar
rex / 18 maja 2014 o 13:49

czy członkowie tych ruchów postulują zniesienie obowiązku ZUS i likwidację NFZ? Bo jeśli nie, to ta cała akcja to zwykła kupa gówna

Avatar
jaszczomp / 18 maja 2014 o 11:23

...g..busa nie da się uruchomic, tak jak mózgów organizatorów...

Avatar
JestemZA / 18 maja 2014 o 11:19

zabawne jak ludzie ktorzy nigdy nie palili marichuany wypowiadaja sie na jej temat...to tak jak rzeznik wypowiadalby sie na temat fizyki kwantowej...

spoleczenstwo jest zaslepione przez rzad,otumanione przez alkohol ktory to dopiero uzaleznia, dlaczego nie wzniesiecie akcyzy na alko i tyton? to nie sa narkotyki?ludzie nie sa pod wplywem wodki ''dziwolągami'' jak niektorzy sie wypowiadaja? malo jest rozbojow morderstw gwaltow pod wplywem tej substancji? ile osob robiac to jest pod wplywem marichuany? ile jest zgonow po zazyciu marichuany?...ale jest z tego kasa wiec po co wycofywac cos z czego sa duze korzysci finansowe, 

od dlugich lat wpajane jest ze marichuana jest zla nie dobra uzaleznia...co wy kurwa wiecie na ten temat? 

Boicie sie ze to otworzy ludzia umysly, zaslepiacie nas jakimis gownianymi sprawami odciagajac nas od tych waznych...

zalegalizujcie marichuane otrzymacie dodatkowe nie male pieniadze do budzetu panstwa <ktore pewnie wydacie na limuzyny diety wczasy i swoje przekrety>, stworzycie dodatkowe miejsca pracy <ale wolicie sciagac emigrantow ktorzy beda jebac za 4zl/h a swoich rodakow skazywac na zycie na obczyznie>, pozbedziecie sie gownianych dilerow z ulic ktorzy mysla ze sa bozkami w swoim swiecie, zwolnicie miejsce w wiezieniach na ktorych brak tak narzekacie i w ktorych wiekszosc siedzi za gram suszu...tyle rozwiazan problemow za jednym zamachem...ale po co?

sam pale kilkanascie lat i nie czuje sie przez to zniszczony zepsuty nie czuje sie dziwolagiem,mam normalnych przyjaciol, ukonczylem szkole pracuje...a jednak musze siedziec za granica kraju przez pojebane rzady w naszym kraju...

zabawne jak ludzie ktorzy nigdy nie palili marichuany wypowiadaja sie na jej temat...to tak jak rzeznik wypowiadalby sie na temat fizyki kwantowej...

spoleczenstwo jest zaslepione przez rzad,otumanione przez alkohol ktory to dopiero uzaleznia, dlaczego nie wzniesiecie akcyzy na alko i tyton? to nie sa narkotyki?ludzie nie sa pod wplywem wodki ''dziwolągami'' jak niektorzy sie wypowiadaja? malo jest rozbojow morderstw gwaltow pod wplywem tej substancji? ile osob robiac to jest pod wplywem marichuany? ile jest zgonow po zazyciu maric... rozwiń

Avatar
joint / 18 maja 2014 o 11:18

Widzę, że nadal jest wielu takich, którzy ciągle wierzą (wbrew wiedzy i historii), że prohibicją można osiągnąć coś więcej, niż tylko wzrost przestępczości, przemocy i korupcji. Chciałbym przypomnieć słowa pewnego faceta, sprzed ponad 20 lat: "Również Marek Kotański, szef Monaru, który od 20 lat leczy narkomanów, twierdzi, że marihuana uzależnia. Jednak gdy pytam, czy powinna pozostać nielegalna, krzyczy: - Napisz, że wbrew policji i wielu organizacjom społecznym uważam, że posiadanie marihuany nie powinno być karalne!" Gazeta Wyborcza nr 267, wydanie waw z dnia 1993/11/16, str. 5

Widzę, że nadal jest wielu takich, którzy ciągle wierzą (wbrew wiedzy i historii), że prohibicją można osiągnąć coś więcej, niż tylko wzrost przestępczości, przemocy i korupcji. Chciałbym przypomnieć słowa pewnego faceta, sprzed ponad 20 lat: "Również Marek Kotański, szef Monaru, który od 20 lat leczy narkomanów, twierdzi, że marihuana uzależnia. Jednak gdy pytam, czy powinna pozostać nielegalna, krzyczy: - Napisz, że wbrew policji i wielu organizacjom społecznym uważam, że posiadanie marihuany nie powinno by... rozwiń

Avatar
RBK / 18 maja 2014 o 10:35

Szcxzerze niewiem co wy macie w swoich malych mózgach ale widac ladnier was nosi uzależnienia dziwologi hahahah żałosne są wasze wypowiedzi nic niewiecie marihuaną nie mozna siue uzaleznic i nie jest szkodliwa jestem w pełni za legalizacja  Wolne Konopieeeee

Avatar
wolny / 22 maja 2014 o 13:50

widac po niektorych wypowiedziach ze nie trzeba palic zeby byc glupkiem...nasze spoleczenstwo jest gleboko pod mulem

Avatar
Bleee / 19 maja 2014 o 11:39

Czekam na cwelobus

Avatar
normalny / 19 maja 2014 o 10:06

Z niecierpliwością czekam teraz na Pedałobus, Lesbonus, Transwestobus i Nekrofilobus. Wspaniałe zdobycze cywilizacji.

Avatar
Gość / 18 maja 2014 o 23:10

głupkami łatwiej żadzic :) legalizujmy pokarm głupkom a bedziemy za ich pomocą zarabiać siano:)))

Avatar
Anecia / 18 maja 2014 o 16:36

To tylko 2 osoby startują z EPTR w lubelskim Nowacka i Kabaciński? Albo reszta ma to gdzieś albo pan Kabaciński nie widział potrzeby zapraszania pozostałych kandydatów, nie wiem, ale podejrzane bo pan Bobrowicz z tego co można przeczytać na jego stronie internetowej jest asystentem społeczny Kabacińskiego. Czyżby ustawione...?

Avatar
rex / 18 maja 2014 o 13:49

czy członkowie tych ruchów postulują zniesienie obowiązku ZUS i likwidację NFZ? Bo jeśli nie, to ta cała akcja to zwykła kupa gówna

Avatar
jaszczomp / 18 maja 2014 o 11:23

...g..busa nie da się uruchomic, tak jak mózgów organizatorów...

Avatar
JestemZA / 18 maja 2014 o 11:19

zabawne jak ludzie ktorzy nigdy nie palili marichuany wypowiadaja sie na jej temat...to tak jak rzeznik wypowiadalby sie na temat fizyki kwantowej...

spoleczenstwo jest zaslepione przez rzad,otumanione przez alkohol ktory to dopiero uzaleznia, dlaczego nie wzniesiecie akcyzy na alko i tyton? to nie sa narkotyki?ludzie nie sa pod wplywem wodki ''dziwolągami'' jak niektorzy sie wypowiadaja? malo jest rozbojow morderstw gwaltow pod wplywem tej substancji? ile osob robiac to jest pod wplywem marichuany? ile jest zgonow po zazyciu marichuany?...ale jest z tego kasa wiec po co wycofywac cos z czego sa duze korzysci finansowe, 

od dlugich lat wpajane jest ze marichuana jest zla nie dobra uzaleznia...co wy kurwa wiecie na ten temat? 

Boicie sie ze to otworzy ludzia umysly, zaslepiacie nas jakimis gownianymi sprawami odciagajac nas od tych waznych...

zalegalizujcie marichuane otrzymacie dodatkowe nie male pieniadze do budzetu panstwa <ktore pewnie wydacie na limuzyny diety wczasy i swoje przekrety>, stworzycie dodatkowe miejsca pracy <ale wolicie sciagac emigrantow ktorzy beda jebac za 4zl/h a swoich rodakow skazywac na zycie na obczyznie>, pozbedziecie sie gownianych dilerow z ulic ktorzy mysla ze sa bozkami w swoim swiecie, zwolnicie miejsce w wiezieniach na ktorych brak tak narzekacie i w ktorych wiekszosc siedzi za gram suszu...tyle rozwiazan problemow za jednym zamachem...ale po co?

sam pale kilkanascie lat i nie czuje sie przez to zniszczony zepsuty nie czuje sie dziwolagiem,mam normalnych przyjaciol, ukonczylem szkole pracuje...a jednak musze siedziec za granica kraju przez pojebane rzady w naszym kraju...

zabawne jak ludzie ktorzy nigdy nie palili marichuany wypowiadaja sie na jej temat...to tak jak rzeznik wypowiadalby sie na temat fizyki kwantowej...

spoleczenstwo jest zaslepione przez rzad,otumanione przez alkohol ktory to dopiero uzaleznia, dlaczego nie wzniesiecie akcyzy na alko i tyton? to nie sa narkotyki?ludzie nie sa pod wplywem wodki ''dziwolągami'' jak niektorzy sie wypowiadaja? malo jest rozbojow morderstw gwaltow pod wplywem tej substancji? ile osob robiac to jest pod wplywem marichuany? ile jest zgonow po zazyciu maric... rozwiń

Avatar
joint / 18 maja 2014 o 11:18

Widzę, że nadal jest wielu takich, którzy ciągle wierzą (wbrew wiedzy i historii), że prohibicją można osiągnąć coś więcej, niż tylko wzrost przestępczości, przemocy i korupcji. Chciałbym przypomnieć słowa pewnego faceta, sprzed ponad 20 lat: "Również Marek Kotański, szef Monaru, który od 20 lat leczy narkomanów, twierdzi, że marihuana uzależnia. Jednak gdy pytam, czy powinna pozostać nielegalna, krzyczy: - Napisz, że wbrew policji i wielu organizacjom społecznym uważam, że posiadanie marihuany nie powinno być karalne!" Gazeta Wyborcza nr 267, wydanie waw z dnia 1993/11/16, str. 5

Widzę, że nadal jest wielu takich, którzy ciągle wierzą (wbrew wiedzy i historii), że prohibicją można osiągnąć coś więcej, niż tylko wzrost przestępczości, przemocy i korupcji. Chciałbym przypomnieć słowa pewnego faceta, sprzed ponad 20 lat: "Również Marek Kotański, szef Monaru, który od 20 lat leczy narkomanów, twierdzi, że marihuana uzależnia. Jednak gdy pytam, czy powinna pozostać nielegalna, krzyczy: - Napisz, że wbrew policji i wielu organizacjom społecznym uważam, że posiadanie marihuany nie powinno by... rozwiń

Avatar
RBK / 18 maja 2014 o 10:35

Szcxzerze niewiem co wy macie w swoich malych mózgach ale widac ladnier was nosi uzależnienia dziwologi hahahah żałosne są wasze wypowiedzi nic niewiecie marihuaną nie mozna siue uzaleznic i nie jest szkodliwa jestem w pełni za legalizacja  Wolne Konopieeeee

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 54 7

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 3 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 16

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 3 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!