Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2010 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Gazetka Lubelskie.pl: Jak marszałek zrobił prezent kandydatowi

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 48 A A

Lubelskie.pl – gazetka wydawana przez Urząd Marszałkowski za pieniądze podatników – przedstawia w bardzo dobrym świetle Krzysztofa Żuka, urzędującego zastępcę prezydenta Lublina i kandydata PO na szefa miasta Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ukazuje się dzisiaj, w ostatni dzień przed ciszą wyborczą, we wszystkich lubelskich dziennikach (także w Dzienniku Wschodnim). Większą cześć pierwszej strony zajmuje zdjęcie Krzysztofa Żuka oraz byłego marszałka Krzysztofa Grabczuka (obaj z PO) oraz czerwony tytuł: "Żuk odebrał umowę. Lublin będzie miał nowy stadion”. Chodzi o podpisaną we wtorek umowę na dofinansowanie budowy miejskiego stadionu przy ul. Krochmalnej.

– Nie było ważniejszego wydarzenia w mijającym tygodniu – tłumaczy Damian Miechowicz, odpowiedzialny w Urzędzie Marszałkowskim za Lubelskie.pl. – Nigdy nie było żadnych nacisków ze strony kierownictwa urzędu. Nie zgadzam się, że ten materiał promuje jednego z kandydatów – dodaje Miechowicz.

Na dole pierwszej strony znalazła się tylko krótka wzmianka o wyborze Krzysztofa Hetmana na marszałka województwa. – Goniły mnie terminy, wybór marszałka był w środę i tego samego dnia musiałem mieć gotową gazetę – tłumaczy Miechowicz.

– Byłem tak zajęty ustalaniem koalicji, że nie patrzyłem na Lubelskie.pl. Nigdy nie miałem zwyczaju ingerować w zawartość pisma – mówi Krzysztof Grabczuk, teraz wicemarszałek województwa. I tłumaczy, że urzędujący zastępca prezydenta czy prezydent ma przewagę nad konkurentami, bo uczestniczy w ważnych wydarzeniach.

– Niech zgadnę, kto jest na pierwszej stronie. Żuk – stwierdza Andrzej Pruszkowski, lider radnych PiS w Sejmiku Województwa. I ocenia: Nie wiadomo, do jakich celów merytorycznych służy Lubelskie.pl. To miejsca, do promocji poszczególnych osób. Jeśli taki materiał ukaże się w przedwyborczy piątek, to rodzi się pytanie, czy nie jest to partyjna propaganda ze środków publicznych.

W tym roku ukaże się jeszcze ostatnie z ośmiu wydań Lubelskie.pl. Koszt jednego numeru to 53 tys. zł, z czego ok. 80 proc. pochodzi z funduszy Unii Europejskiej.

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tylko Sprawka / 3 grudnia 2010 o 22:23
[quote name='jeszcze większy realista' timestamp='1291331949' post='397888']
Kontynuacja lub zmiany - na gorsze.
[/quote]
gorzej już być nie może
http://www.youtube.com/watch?v=bhl3o5zGr_s&feature=player_embedded
Avatar
roderyk / 3 grudnia 2010 o 19:51
Agnes, daj sobie spokój. Znam Miechowicza, chodziłem z nim do szkoły. To kurdupel, jeszcze mniejszy od Grabczuka. Nie, nie żartowałem Agnes. Damiś Miechowicz is the best ! Też go kocham
Avatar
Agnes / 3 grudnia 2010 o 19:49
KOCAHAM REDAKTORA DAMISIA MIECHOWICZA
Avatar
Agnes / 3 grudnia 2010 o 19:46
KOCHAM READAKTORA DAMISIA MIECHOWICZA!!!!
Avatar
Kłapac / 3 grudnia 2010 o 14:15
Żuk? A co mafia chce od Lublina przecież już nic nie ma do likwidacji chyba ,że chodzi o prywatyzację MPWiK lub MPO ?
Sprawka wygląda jak Wieśmac a Żuk jest od brudnej roboty ten były wiceminister został nim na miesiąc aby przeprowadzić likwidację najbardziej dochodowej i nowoczesnej cukrowni w Europie. Chodziło o likwidację konkurencji w UE ,czyżby kasa mu się skończyła czy co?
Avatar
Jaś z Lublina / 3 grudnia 2010 o 13:52
[img]http://img69.imageshack.us/img69/7268/list1d.jpg[/img]
[img]http://img411.imageshack.us/img411/548/list2z.jpg[/img]
Avatar
Jaś z Lublina / 3 grudnia 2010 o 13:48
1[img]http://img443.imageshack.us/img443/8256/lidvbu.jpg[/img]
2[media]http://img443.imageshack.us/img443/8256/lidvbu.jpg[/media]
Avatar
SuSeł / 3 grudnia 2010 o 13:44
"Gazeta prawna to tuba PiS. Jeszcze nie zdarzyło się aby ten szmatławiec nie szukał dziury w całym. Oni ciągle robią ludziom wodę z mózgu i wieszczą że już wkrótce, już za chwilę i wszystko się zawali. A to jest gówno prawda. To jest taki prawdziwy obraz naszego kraju, jak prawdziwy był "wodzunio" podczas kampanii wyborów prezydenckich!!!"

Po pierwsze cytowany przeze mnie materiał "Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko" jest "pióra" Cezarego Pytlosa - jednego z najlepszych dziennikarzy od szeroko pojetego transportu, a awiacji w szczególnosci.
Po drugie materiał oparty został m. innymi o projekty budżetów gminy, województwa i kraju.
Po trzecie, to wtedy kiedy artykuł powstawał, nie było jeszcze gorszej od poprzednich informacji w postaci załamania negocjacji w/s budżetu UE.
Czwarte i chyba najważniejsze jest to, że nikt złamanego grosza nie wyłoży na obligacje inwestycji prowadzonej w terenie szczegolnej ochrony Natura 2000.
Różnica pomiedzy Tobą, a Cezarym Pytlosem jest taka, że on w przeciwieństwie do Ciebie pisze w oparciu o fakty, a nie mity i socjotechniczne chwyty.

Co zaś się tyczy Gazety Prawnej, to jest to najbardziej merytoryczny dziennik gospodarczy w RP, a utworzony przez INFOR sp z o.o. - własciciela takich m. innymi tytułów jak Dziennik.pl, Dziennik Internautów oraz Totalmoney.pl, że o parudziesięciu innych tytułach nie wspomnę .

Masz chyba jakiś poważny emocjonalny problem albo woda w Twoim mózgu została zastapiona zmarzliną...
"Gazeta prawna to tuba PiS. Jeszcze nie zdarzyło się aby ten szmatławiec nie szukał dziury w całym. Oni ciągle robią ludziom wodę z mózgu i wieszczą że już wkrótce, już za chwilę i wszystko się zawali. A to jest gówno prawda. To jest taki prawdziwy obraz naszego kraju, jak prawdziwy był "wodzunio" podczas kampanii wyborów prezydenckich!!!"

Po pierwsze cytowany przeze mnie materiał "Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko" jest "pióra" Cezarego Pytlosa - jednego z najlepszych dzie... rozwiń
Avatar
gość / 3 grudnia 2010 o 12:55
[quote name='SuSeł' timestamp='1291370462' post='398142']
"Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko"

"...Grała orkiestra, były przemówienia, z pietyzmem przecinano wstęgę. Tak miasto Lublin świętowało początek budowy lotniska w Świdniku, którego jest głównym inwestorem. Samorządowcom nie przeszkadzało, że spółka nie ma domkniętego finansowania inwestycji ani wykonawców najważniejszych elementów lotniska – terminalu pasażerskiego, drogi startowej i płyt postojowych.

...Tyle że miasta Lublin i Świdnik oraz województwo lubelskie i powiat świdnicki nie zamierzają – przynajmniej w przyszłym roku – wydawać na lotnisko ani grosza. No i trudno będzie w dwa lata zbudować lotnisko od zera. Ale widać w Lublinie wierzą w sprawczą moc wyborczego słowa."

Cezary Pytlos
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Gazeta prawna to tuba PiS. Jeszcze nie zdarzyło się aby ten szmatławiec nie szukał dziury w całym. Oni ciągle robią ludziom wodę z mózgu i wieszczą że już wkrótce, już za chwilę i wszystko się zawali. A to jest gówno prawda. To jest taki prawdziwy obraz naszego kraju, jak prawdziwy był "wodzunio" podczas kampanii wyborów prezydenckich!!!

Najlepsza kiełabas wyborcza to lotnisko i... boisko;)
[/quote]
[quote name='SuSeł' timestamp='1291370462' post='398142']
"Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko"

"...Grała orkiestra, były przemówienia, z pietyzmem przecinano wstęgę. Tak miasto Lublin świętowało początek budowy lotniska w Świdniku, którego jest głównym inwestorem. Samorządowcom nie przeszkadzało, że spółka nie ma domkniętego finansowania inwestycji ani wykonawców najważniejszych elementów lotniska – terminalu pasażerskiego, drogi startowej i płyt postojowych.

...Tyle ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 grudnia 2010 o 12:26
... a tak niedawno usta pełne pięknych haseł:

PO to tylko i wyłącznie wysokie standarty.

Ja się pytam czy to są wasze standarty - prywata, prywata i jeszcze raz prywata. Za nasze pieniądze.
Od kilku lat zawsze głosowałem na PO, a raczej poprawnie byłoby: przeciw PIS, ale teraz koniec.

Dość prywaty - oddam głos na PISuara!!!!!!
Avatar
tylko Sprawka / 3 grudnia 2010 o 22:23
[quote name='jeszcze większy realista' timestamp='1291331949' post='397888']
Kontynuacja lub zmiany - na gorsze.
[/quote]
gorzej już być nie może
http://www.youtube.com/watch?v=bhl3o5zGr_s&feature=player_embedded
Avatar
roderyk / 3 grudnia 2010 o 19:51
Agnes, daj sobie spokój. Znam Miechowicza, chodziłem z nim do szkoły. To kurdupel, jeszcze mniejszy od Grabczuka. Nie, nie żartowałem Agnes. Damiś Miechowicz is the best ! Też go kocham
Avatar
Agnes / 3 grudnia 2010 o 19:49
KOCAHAM REDAKTORA DAMISIA MIECHOWICZA
Avatar
Agnes / 3 grudnia 2010 o 19:46
KOCHAM READAKTORA DAMISIA MIECHOWICZA!!!!
Avatar
Kłapac / 3 grudnia 2010 o 14:15
Żuk? A co mafia chce od Lublina przecież już nic nie ma do likwidacji chyba ,że chodzi o prywatyzację MPWiK lub MPO ?
Sprawka wygląda jak Wieśmac a Żuk jest od brudnej roboty ten były wiceminister został nim na miesiąc aby przeprowadzić likwidację najbardziej dochodowej i nowoczesnej cukrowni w Europie. Chodziło o likwidację konkurencji w UE ,czyżby kasa mu się skończyła czy co?
Avatar
Jaś z Lublina / 3 grudnia 2010 o 13:52
[img]http://img69.imageshack.us/img69/7268/list1d.jpg[/img]
[img]http://img411.imageshack.us/img411/548/list2z.jpg[/img]
Avatar
Jaś z Lublina / 3 grudnia 2010 o 13:48
1[img]http://img443.imageshack.us/img443/8256/lidvbu.jpg[/img]
2[media]http://img443.imageshack.us/img443/8256/lidvbu.jpg[/media]
Avatar
SuSeł / 3 grudnia 2010 o 13:44
"Gazeta prawna to tuba PiS. Jeszcze nie zdarzyło się aby ten szmatławiec nie szukał dziury w całym. Oni ciągle robią ludziom wodę z mózgu i wieszczą że już wkrótce, już za chwilę i wszystko się zawali. A to jest gówno prawda. To jest taki prawdziwy obraz naszego kraju, jak prawdziwy był "wodzunio" podczas kampanii wyborów prezydenckich!!!"

Po pierwsze cytowany przeze mnie materiał "Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko" jest "pióra" Cezarego Pytlosa - jednego z najlepszych dziennikarzy od szeroko pojetego transportu, a awiacji w szczególnosci.
Po drugie materiał oparty został m. innymi o projekty budżetów gminy, województwa i kraju.
Po trzecie, to wtedy kiedy artykuł powstawał, nie było jeszcze gorszej od poprzednich informacji w postaci załamania negocjacji w/s budżetu UE.
Czwarte i chyba najważniejsze jest to, że nikt złamanego grosza nie wyłoży na obligacje inwestycji prowadzonej w terenie szczegolnej ochrony Natura 2000.
Różnica pomiedzy Tobą, a Cezarym Pytlosem jest taka, że on w przeciwieństwie do Ciebie pisze w oparciu o fakty, a nie mity i socjotechniczne chwyty.

Co zaś się tyczy Gazety Prawnej, to jest to najbardziej merytoryczny dziennik gospodarczy w RP, a utworzony przez INFOR sp z o.o. - własciciela takich m. innymi tytułów jak Dziennik.pl, Dziennik Internautów oraz Totalmoney.pl, że o parudziesięciu innych tytułach nie wspomnę .

Masz chyba jakiś poważny emocjonalny problem albo woda w Twoim mózgu została zastapiona zmarzliną...
"Gazeta prawna to tuba PiS. Jeszcze nie zdarzyło się aby ten szmatławiec nie szukał dziury w całym. Oni ciągle robią ludziom wodę z mózgu i wieszczą że już wkrótce, już za chwilę i wszystko się zawali. A to jest gówno prawda. To jest taki prawdziwy obraz naszego kraju, jak prawdziwy był "wodzunio" podczas kampanii wyborów prezydenckich!!!"

Po pierwsze cytowany przeze mnie materiał "Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko" jest "pióra" Cezarego Pytlosa - jednego z najlepszych dzie... rozwiń
Avatar
gość / 3 grudnia 2010 o 12:55
[quote name='SuSeł' timestamp='1291370462' post='398142']
"Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko"

"...Grała orkiestra, były przemówienia, z pietyzmem przecinano wstęgę. Tak miasto Lublin świętowało początek budowy lotniska w Świdniku, którego jest głównym inwestorem. Samorządowcom nie przeszkadzało, że spółka nie ma domkniętego finansowania inwestycji ani wykonawców najważniejszych elementów lotniska – terminalu pasażerskiego, drogi startowej i płyt postojowych.

...Tyle że miasta Lublin i Świdnik oraz województwo lubelskie i powiat świdnicki nie zamierzają – przynajmniej w przyszłym roku – wydawać na lotnisko ani grosza. No i trudno będzie w dwa lata zbudować lotnisko od zera. Ale widać w Lublinie wierzą w sprawczą moc wyborczego słowa."

Cezary Pytlos
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Gazeta prawna to tuba PiS. Jeszcze nie zdarzyło się aby ten szmatławiec nie szukał dziury w całym. Oni ciągle robią ludziom wodę z mózgu i wieszczą że już wkrótce, już za chwilę i wszystko się zawali. A to jest gówno prawda. To jest taki prawdziwy obraz naszego kraju, jak prawdziwy był "wodzunio" podczas kampanii wyborów prezydenckich!!!

Najlepsza kiełabas wyborcza to lotnisko i... boisko;)
[/quote]
[quote name='SuSeł' timestamp='1291370462' post='398142']
"Najlepsza kiełbasa wyborcza. Lotnisko"

"...Grała orkiestra, były przemówienia, z pietyzmem przecinano wstęgę. Tak miasto Lublin świętowało początek budowy lotniska w Świdniku, którego jest głównym inwestorem. Samorządowcom nie przeszkadzało, że spółka nie ma domkniętego finansowania inwestycji ani wykonawców najważniejszych elementów lotniska – terminalu pasażerskiego, drogi startowej i płyt postojowych.

...Tyle ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 grudnia 2010 o 12:26
... a tak niedawno usta pełne pięknych haseł:

PO to tylko i wyłącznie wysokie standarty.

Ja się pytam czy to są wasze standarty - prywata, prywata i jeszcze raz prywata. Za nasze pieniądze.
Od kilku lat zawsze głosowałem na PO, a raczej poprawnie byłoby: przeciw PIS, ale teraz koniec.

Dość prywaty - oddam głos na PISuara!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 9

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!