środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Gazoport już bez Krzysztofa Żuka. Odwołany w sylwestra

Dodano: 3 stycznia 2016, 21:23
Autor: j, toma, drs

W lubelskim Ratuszu Krzysztof Żuk zarabia 12 370 zł miesięcznie (brutto) i z tą kwotą zajmuje przedostatnie miejsce w ścisłym kierownictwie urzędu (fot. Maciej Kaczanowski)
W lubelskim Ratuszu Krzysztof Żuk zarabia 12 370 zł miesięcznie (brutto) i z tą kwotą zajmuje przedostatnie miejsce w ścisłym kierownictwie urzędu (fot. Maciej Kaczanowski)

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk (PO) został odwołany w sylwestra z rady nadzorczej Polskiego LNG – państwowej spółki, której celem jest budowa i eksploatacja terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Terminal jest podstawą gazoportu, który pozwoli na odbieranie gazu ziemnego – drogą morską – praktycznie z dowolnego kierunku na świecie, przez co przyczyni się do zwiększenia energetycznego bezpieczeństwa kraju.

– Odwołania nie komentuję. Cieszę się natomiast, że mimo wielu problemów technicznych, prawnych i politycznych udało się zakończyć projekt i zapewnić Polsce bezpieczeństwo poprzez dywersyfikację źródeł gazu – przekazał nam w niedzielę prezydent Krzysztof Żuk.

W radzie nadzorczej spółki Polskie LNG Żuk nie znalazł się przez przypadek. Jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa (2007–2009) nadzorował inwestycję w Świnoujściu.

– Zmiany w różnych obszarach zachodzą obecnie bardzo szybko, aczkolwiek nie wiem, czy wszystkie decyzje nowej władzy są roztropne – komentuje poseł Włodzimierz Karpiński (PO), były minister skarbu. – Krzysztof Żuk od początku był zaangażowany w pracę gazoportu i skutecznie doprowadził do jego rozruchu technologicznego.

Krzysztof Żuk był członkiem rady nadzorczej PLNG od lipca 2009 roku. Z jego zeznania podatkowego wynika, że w 2014 roku uzyskał z tego tytułu dochód w wysokości nieco ponad
40 tys. zł.

Z tego samego zeznania wynika też, że Żuk zasiada jeszcze w radzie nadzorczej spółki PZU Życie (należy do PZU, którego głównym akcjonariuszem jest Skarb Pąństwa). Z tego tytułu wykazał dochód za 2014 rok w kwocie ok. 114 tys. zł.

Ze składu rady nadzorczej Polskiego LNG odwołano nie tylko Żuka, ale też Sławomira Śliwińskiego, Adama Olczyka oraz Janusza Dyducha. W ich miejsce powołano Izabellę Łyś-Gorzkowską, Tomasza Stępnia oraz Artura Zawartko.

Następnie rada nadzorcza w nowym składzie odwołała ze składu zarządu dotychczasowego wiceprezesa spółki – Roberta Soszyńskiego. Obecnie zarząd Polskiego LNG jest jednoosobowy, a prezesem pozostał Jan Chadam, który kieruje tą spółką od połowy kwietnia ubiegłego roku. Jednocześnie Chadam zastał odwołany z funkcji prezesa Gaz-Systemu, spółki Skarbu Państwa, do której należy Polskie LNG.

Paweł
Gość
Gość
(130) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Paweł
Paweł (4 stycznia 2016 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

on zadłużył Lublin na sto lat - chyba nie moze być bezkarny !!!

Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2016 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a to sie dziad obłowił - wstydu nie ma - PO cholerne złodziejstwo - padlo na zawsze - rozliczyc ich
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2016 o 20:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
40 tys. to dobre koryto !!!! zwłaszcza jak to lewy grosz, do tego ponad 100tys. ze spółki PZU,120tys. z prezydentury !!! a ile jeszcze jest takich spółek o których dziennikarze nie wspominają !!!!! a gdyby tak POdliczyć tego oszusta to uzbiera się sumka około 700 tys. rocznie !!!! ha,ha,ha miejmy nadzieję że postkomuna i banda nieuków w końcu będzie oderwana od koryta a ich miejsce zajmą mądrzy wykształceni obywatele !!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2016 o 19:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Byle wydrzeć jak najwięcej z naszych podatków. Manager od siedmiu boleści... Szkoda, że w prywatnym biznesie jakoś sukcesów nie odniósł.
Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2016 o 17:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DOSYĆ TYCH KRYMINALISTÓW !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (130)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!