sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Gazownicy zostawią nam księgowych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 marca 2013, 19:02
Autor: (jsz)

Koncern PGNiG połączy sześć swoich spółek dystrybucyjnych (Karol Zienkiewicz / Archiwum)
Koncern PGNiG połączy sześć swoich spółek dystrybucyjnych (Karol Zienkiewicz / Archiwum)

Koncern PGNiG połączy sześć swoich spółek dystrybucyjnych. W Lublinie będzie działać centrum, prowadzące rozliczenia dla całej firmy. Spółka zapewnia, że zmiana strategii nie oznacza zwolnień.

Dostarczaniem gazu w poszczególnych regionach kraju zajmuje się teraz sześć spółek dystrybucyjnych. Zgodnie z nową strategią PGNiG mają być połączone w jedną. W ten sposób powstanie gigant, obsługujący blisko 7 mln klientów. Koncern zapewnia jednak, że łączenie spółek nie zakończy ich działalności.

– Zmiany nie oznaczają likwidacji działalności dystrybucyjnej. Ich celem nie jest również zwalnianie ludzi. Nie zmniejszą się też podatki, jakie wpływają do samorządów – przekonuje Joanna Zakrzewska, rzecznik PGNiG. – Musimy przygotować się do uwolnienia rynku gazu i pojawienia się konkurencji.

Centralna spółka dystrybucyjna będzie miała siedzibę w Warszawie. Istniejące dziś spółki, np. Karpacka czy Dolnośląska będą działały, jako oddziały terenowe centrali.

– Nie oznacza to zmiany miejsc pracy osób zatrudnionych obecnie w KSG – dodaje Zakrzewska. – Nowy model spółki dystrybucyjnej zredukuje jedynie liczbę członków zarządów oraz rad nadzorczych, a także część kadry zarządzającej.

Firma zapewnia, że pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie i rozwój sieci, eksploatację systemu dystrybucyjnego oraz dystrybucję gazu mogą być spokojni o swoje miejsca pracy.

Rozliczaniem klientów koncernu zajmie się spółka PGNiG Serwis. Powstała w ubiegłym roku. Mieści się przy ul. Diamentowej, ale póki co obsługuje tylko jedną z firm, należących do PGNiG.

– Chcemy, aby PGNiG Serwis stało się w przyszłości nowoczesnym centrum zarządzania kilkoma obszarami – wyjaśnia Zakrzewska – To finanse i księgowość, kadry i płace, informatyka i telekomunikacja oraz zakupy.

Nie wiadomo jeszcze, ile osób zatrudni wspólne centrum usług. W docelowym kształcie ma ono działać jesienią tego roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!