sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Gdzie będzie nowa siedziba Urzędu Miasta Lublin? Jest lokalizacja biurowca

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 sierpnia 2014, 06:30
Autor: Dominik Smaga

W tym tygodniu Urząd Miasta ma ogłosić adres swojej przyszłej nowej siedziby. Samorząd dogrywa już ostatnie szczegóły umowy z deweloperem, który ma zbudować nowy gmach i udostępnić miastu pomieszczenia biurowe.

Ogłoszenie w sprawie nowej siedziby dla Urzędu Miasta ukazało się pod koniec lutego. Ratusz poszukiwał do wynajęcia ponad 14 tys. mkw. powierzchni biurowej. Mają tu trafić wydziały rozproszone po całym mieście, planowane jest też duże Biuro Obsługi Mieszkańców. Urzędnicy zastrzegli, że biurowiec musi znajdować się w obrębie al. Solidarności, al. Unii Lubelskiej, Al. Zygmuntowskich, al. Piłsudskiego, ul. Narutowicza, Głębokiej, Sowińskiego i Poniatowskiego. Nie wymagali za to budynku istniejącego, zgadzając się na taki, który dopiero powstanie.

Do Ratusza trafiły trzy oferty. Ale teraz na placu boju jest już jedna. - Negocjujemy ostatnie szczegóły umowy - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta miasta. - Umówiliśmy się, że do czasu zakończenia tych rozmów nie będziemy ujawniać lokalizacji.

Nieoficjalnie wiadomo jednak, że wybór padł na działkę przy Wieniawskiej, na której kilka miesięcy temu zakończył swoją działalność niezależny klub Tektura. Miejska działka została kupiona w listopadzie za blisko 12 milionów złotych przez lubelskiego dewelopera, firmę Orion. Mając już teren pod budowę biurowca Orion zaoferował miastu prawie 23 tys. mkw. powierzchni i 230 miejsc parkingowych, a termin zakończenia inwestycji określił na koniec 2016 r.

Drugą ofertę złożyła spółka Meblohurt, proponując przy Czechowskiej 19 i 19 a biura o powierzchni 14 tys. mkw. oraz 500 miejsc parkingowych. Termin dostępności biur był taki sam, jak w przypadku Oriona. Trzecia oferta została przez Ratusz odrzucona, bo nie spełniała wymogów formalnych. Jej autor nie był w stanie udowodnić, że ma działkę pod taki budynek. Mowa o spółce Centrum Zana, która proponowała budowę na działce u zbiegu ul. Leszczyńskiego i al. Długosza. Oferowała 15 tys. mkw. powierzchni biurowej. Sęk w tym, że w czasie składania oferty działka ta była własnością miasta, później kupił ją prywatny przedsiębiorca.

5 miejsc UM

• Po przeprowadzce Urząd Miasta zajmowałby tylko pięć budynków. Wszystkie, nie licząc tego od dewelopera, byłyby własnością miasta. Mowa o Ratuszu, Trybunale Koronnym, biurowcu przy Wieniawskiej 14 i kamienicy przy Lipowej 27.

• Teraz urząd jest mocno rozproszony, poza wspomnianymi adresami działa również przy Leszczyńskiego 14, 20 i 23, Grodzkiej 3, Złotej 2, Karłowicza 4, Dolnej 3 Maja 5, pl. Litewskim 1, Okopowej 11, Podwalu 3, Narutowicza 37, Zana 38, Filaretów 44, Magnoliowej 2.
  Edytuj ten wpis
Gość
BudŻet
ja
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 sierpnia 2014 o 22:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kasiu blondynko a jak sprzeda wydziały to gdzie się przeniesie może na targ przy ruskiej ????? Pomyśl zanim coś napiszesz....

A gdzie jest powiedziane ze zawierajac umowe kupna-sprzedazy musi wydac  nieruchomosc kupujacemu.Moze to zrobic w terminie pozniejszym.Miasto juz propo9nowalo takie rozwiaaanie przy sprzedazy innych swoich nieruchomosci.I po co obrazac jak sie ma mala wiedze.To bardzo nieeleganckie,ale u nas juz tak jest ze czym ktos mniej wie to tym czesciej zabiera glos.Czas skonczyc z ta praktyka.

Rozwiń
BudŻet
BudŻet (4 sierpnia 2014 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A. Filipowicz to schorowany schizofrenik dajcie mu już spokój

jego całe życie to artykuły w gazetach choć nie wykluczam że faktycznie bierze kasę od PIS za pisanie tych wszystkich bzdetów

Osobistą sprawą wymienionego przez ciebie obywatela są jego opinie, a przede wszystkim stan zdrowia. Naruszasz swoim wpisem nie tylko netykietę czyli sieciowe dobre maniery ale przede wszystkim zasady współżycia społecznego oraz prawo.

Wiedz, że nadarzy się jeszcze okazja do upublicznienia twoich danych personalnych, a wtedy sam będziesz zabiegał o ubezwłasnowolnienie poprzez orzeczenie swojej niepoczytalności.

Mnie to, że tak powiem "lotto", bo sam(i) stworzycie ku temu odpowiednią sposobność, że konstytucyjne organy zarządzą stosowne ujawnienie danych osobowych.

Wasz problem polega na tym partyjni towarzysze, że za każdym moim wpisem "stoi" albo fotokopia akt z KRS albo informacje wytworzone przez stosowny urząd bądź instytucję.

To, że kultury wam brak zrozumieć można, bo nigdy nie nie grzeszyliście ale żeby zabrakło wam zdrowego rozsądku w sytuacji kiedy poza własną konsekwencją mam do dyspozycji najlepszych analityków, to już niestety świadczy fatalnie nie o mnie, a o was.

Dawaj jeszcze, bo ten wpis może być za słabym argumentem żebyś ubiegał się o uznanie za ubezwłasnowolnionego ze względu na "pomroczność jasną".

Rozwiń
ja
ja (4 sierpnia 2014 o 17:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A. Filipowicz to schorowany schizofrenik dajcie mu już spokój

jego całe życie to artykuły w gazetach choć nie wykluczam że faktycznie bierze kasę od PIS za pisanie tych wszystkich bzdetów

Rozwiń
BudŻet
BudŻet (4 sierpnia 2014 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przestań mydlić ludziom oczy i kreować się na zatroskanego obywatela. Czemu służy ciągła zmiana nicków? Wstydzisz się? A może masz za zadanie podszywać się pod jak największą liczbę przypadkowych osób? Warujesz całą dobę jak grzeczny piesek pod artykułami KL, DW i GwL i to wszystko za pieniądze mieszkańców bo opłaca cię dotowany z budżetu państwa PiS. Wstydź się nikczemna kreaturo.

No, za chwilę przypiszesz mi jeszcze nick, pod którym sam piszesz.

Wyobraź sobie, że na tym świecie żyją ludzie wolni. Wolni od zależności służbowych, partyjnych, kredytowych i wszelkich innych oznak wewnętrznego i zewnętrznego zniewolenia.

Nie możesz sobie tego wyobrazić? To przyjmij na wiarę, że są ludzie wolni i to z własnego wyboru, a nie aktu łaski od pana czy plebana.

Żebyś ty wiedział(a) co to znaczy wyrażać swoją opinię w własnego wyboru i zgodnie z sumieniem oraz prawdą i to w sytuacji kiedy przytłacza nas wszechogarniające kłamstwo.

Przypomnieć ci może jak na publicznym forum prostowałem publiczną pomyłkę prezydenta miasta w/s wysokości straty MPK po 10 miesiącach ubiegłego roku - i co wtedy pisałeś(aś)?

Mam dla ciebie dobrą wiadomość - można być człowiekiem wolnym tylko trzeba tego chcieć. Odwaga do bycia niezależnym spłynie  do ciebie z natury jak po upałach deszcz.

Rozwiń
dw
dw (4 sierpnia 2014 o 14:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie wiesz, że inwigilacja obywateli i ujawnianie danych osobowych są zastrzeżone dla wybranych organów?

Szczerze, to nawet funkcjonariusze SB byli bardziej wyważeni w tym, co służbowo czynili z polecenia władzy komunistycznej...

Tak na marginesie, to ja podałem tylko fakty, a ty niczym nie poparte insynuacje i to takiego kalibru, że aż strach się bać.

Kierując się analogią, to nawet sekretarzy POP PZPR stać było na dużo więcej niż zwracanie się przez nazwisko.

Wicie rozumicie - czasy się zmieniły, tylko chamstwo jakby się jeszcze bardziej uwypukliło.

Tak, dobrze przeczytałeś, bo tylko cham potrafi  komuś zarzucać ad persona korupcję polityczną ukrywając jednocześnie swoje personalne dane.

Ps. Z dwojga złego wolałbym być opłacany przez PiS niż PO, PSL czy inną polityczną hydrę.

Przestań mydlić ludziom oczy i kreować się na zatroskanego obywatela. Czemu służy ciągła zmiana nicków? Wstydzisz się? A może masz za zadanie podszywać się pod jak największą liczbę przypadkowych osób? Warujesz całą dobę jak grzeczny piesek pod artykułami KL, DW i GwL i to wszystko za pieniądze mieszkańców bo opłaca cię dotowany z budżetu państwa PiS. Wstydź się nikczemna kreaturo.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!