niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Gdzie i jak będzie można świętować 11 listopada w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 listopada 2011, 18:38
Autor: Dominik Smaga

Główne uroczystości rozpoczną się w południe na pl. Litewskim. <br />
Na zdjęciu – 11 listopada 2010 roku
Główne uroczystości rozpoczną się w południe na pl. Litewskim.
Na zdjęciu – 11 listopada 2010 roku

Grill z deskorolką, turniej siatkówki, nieme kino i wystawa starego sprzętu wojskowego. Takie atrakcje czekają na lublinian w Święto Niepodległości, które zwykle kojarzy się z oficjalnymi przemówieniami, wieńcami i mszami.

– Zwykle jest smutno, zimno i niefajnie, ludzie chodzą sztucznie nadęci, mało kto jest radosny, a tu przecież chodzi o odzyskanie niepodległości – mówi Boniek Falicki, jeden z twórców skateparku 1stFloor, gdzie będzie można świętować przy grillu.

– Zapewniamy grille i węgiel, kiełbasę trzeba sobie przynieść samemu, a do tego najlepiej keczup i sos czosnkowy, żeby były barwy narodowe. Przyjść może każdy, a chętnych będziemy uczyć podstaw jazdy na deskorolce.

Impreza w skateparku przy Drodze Męczenników Majdanka 6b zacznie się o godz. 15 i ma trwać „do ostatniego płomyczka na grillu”.

Wcześniej do zabawy zaprasza Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, który organizuje grę miejską. Zapisy zaczną się o godz. 12.30 w namiocie przy pl. Litewskim i potrwają godzinę.

– Później uczestnicy odwiedzą wyznaczone punkty, w każdym dostaną specjalną naklejkę i ulotkę z informacjami o różnych wydarzeniach historycznych: od Konstytucji 3 maja po wolne wybory. W niektórych punktach będą dodatkowe zadania – wyjaśnia Krzysztof Ulrych z ZHR.

– Później trzeba będzie zdać kartę wypełnioną naklejkami. Mamy sporo nagród.

Swoją grę miejską organizują też Skauci Europy. Jej miejscem ma być Stare Miasto, a tematem Bitwa Warszawska z 1920 r. Uczestników można będzie podglądać od godz. 12. Start przy fontannie na pl. Litewskim.

O godz. 16 w filharmonii przy Skłodowskiej zobaczymy niemy film z 1927 r. „Mogiła nieznanego żołnierza” na motywach powieści Andrzeja Struga. Muzykę na żywo grać mają lubelscy filharmonicy.

W uczelnianych halach sportowych przy Langiewicza i ul. Konstantynów odbędzie się młodzieżowy turniej siatkówki. Zmierzą się w nim zespoły akademickie z Lublina, Ostrowca Świętokrzyskiego, Chełma, Płocka i Warszawy. Start o godz. 10 w obu halach jednocześnie. Finały odbędą się w sobotę o godz. 10 przy Langiewicza, o godz. 13 mecz o 3 miejsce, a o godz. 15 finał.

Oficjalne obchody zacznie o godz. 9 uroczysta sesja Rady Miasta. O godz. 10 w archikatedrze mszę odprawi metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. W południe na pl. Litewskim zaczną się główne uroczystości z oficjalnymi przemówieniami, składaniem wieńców i pieśniami patriotycznymi. Przy placu staną telebimy.

– Będzie można na nich oglądać to, co dzieje się w centralnym punkcie uroczystości – mówi Małgorzata Tatara, rzecznik wojewody.

W planie jest też defilada wojskowa.

– A grupa rekonstrukcyjna wystawi na pl. Litewskim sprzęt wojskowy z czasów odzyskania niepodległości – zapowiada Jacek Sobczak, członek Zarządu Województwa. Pokazy rozpoczną się o godz. 13.15.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
anielka
missJonasz
PATRON
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

anielka
anielka (9 grudnia 2011 o 00:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak to właśnie jest kraj na psy schodzi...
Rozwiń
missJonasz
missJonasz (10 listopada 2011 o 14:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#000080"]CZARNE [color="#FF0000"]PASOŻYTY[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĄ NARÓD[/color].

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT[/color] oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Szum się robi wokół KUL-ejnej Rocznicy Niepodległości – wśród wielu rekonstrukcji Św.(irnięty) Spokój panuje nad rekonstrukcją wydarzeń sprzed ponad 2000 lat, a przewodzą jej wszelkiej maści Axcelencje z Aminencjami i księŻULKAMI prezentując ludziom[color="#FF0000"] JAK MOŻNA ICH [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color], nazywa się to Najświętsza Ofiara lub [color="#FF0000"]Msza za Ojczynę[/color]..., po której następuje piknik.

Do tego osiągnięcia PAT-ologicznych KUL-inariów dorzuca garść pomysłów KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba[/color]...

ZAŚ NA DESER I DZIECIOM :

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2) czeKULadowego Zbawiciela;
2) czeKULadową Panienkę;
3) i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych[/color]...
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u[color="#FF0000"] z nadzieniem Róży Duchownej[/color]!

jako, że „[color="#FF0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”

Obowiązkowo przed strawą i po strawie oraz[color="#FF0000"] za Ojczyznę[/color] należy odmówić KULicznosciowe modły:

Modlitwę [color="#FF0000"]jakiej nauczył Jezus Chrystus[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWICIEL ŚWIATA[/color]:

„[color="#FF0000"]OJCZE NASZ[/color], któryś jest w Niebie,
Święć się Imię Twoje.
bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
I odpuść nam nasze winy Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
I nie wódź nas na pokuszenie
[color="#FF0000"]ALE NAS[/color] (z)[color="#FF0000"]BAW[/color] …";

Oraz "[color="#FF0000"]AVE MAFIJA[/color]"

"Zdrowaś Mafijo, Łaskiś Pełna -
Pan z Tobą.
B(L)OGoslawionaś Ty między Mafijami
i B(L)OGoslawiony Owoc Żywota Twojego!
Święta Mafijo, Matko Boża*
Módl się za Nami grzecznymi teraz
i w Godzinę Śmierci Naszej. Amen".

I wzdychać z Wielkim Nabożeństwem: [color="#FF0000"]„WIERZĘ W JEDNEGO B(L)OGA...”, „WIERZĘ W B(L)OGA OJCA WSZECHMOGĄCEGO...” czy też „NIE BĘDZIESZ MIAŁ B(L)OGÓW CUDZYCH...”[/color].

Wszystkim Św.(irniętym) Poczynaniom [color="#FF0000"]przyświecać będzie Światło Ducha Św.[/color](irniętego) pod postacią [color="#FF0000"]KUL[/color]o[color="#FF0000"]PAT[/color]wy pokazującej jak księŻULKI z Axcelencjami wędrują w Pole..., a tam KULeine PATologiczne możliwości KATolickie: można se hodować[color="#FF0000"] kąKULe[/color]! (kąKUL to Biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Święconą[/color]).

Grill może być skutecznie ogrzany Żarem Bożej Miłości lub innymi Św.(irniętymi) Żarami...

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak silna konKULencja dla IQ – [color="#FF0000"]poziom inteligencji mierzony w INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, pomiaru może dokonać każdy: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć: [color="#FF0000"][color="#FF0000"]jeden[/color] Inbecyl, [color="#FF0000"]dwa[/color] Inbecyle, [/color]trzy, czery Inbecyle... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności –[color="#FF0000"] Św.[/color](irnięty)...

Nie bez kzozery będzie też oKULicznościowy [color="#FF0000"]turniej Rosyjskiej Ruletki[/color] – księ[color="#FF0000"]ŻULKI z Axcelencjami kontra ludzie[/color]...
Oczywiście wygrają Axcelencje z Aminencjami iksięŻULKAMI.
Wystrzelona KULa w Św.(irniętą) Skroń[color="#FF0000"] przeleci z jednej strony na drugą i nie uszkodzi nawet mózgu,[/color] bo go nie ma – w przeciwieństwie do ludzi, [color="#FF0000"]którym strach będzie nacisnąć spust [/color]PiStoletu!

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i [color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat,[color="#FF0000"] CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
Rozwiń
PATRON
PATRON (10 listopada 2011 o 10:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja w tym roku świętuję w Warszawie, przed pomnikiem Tego, który naprawdę wywalczył niepodległość Polski. Biorąc udział w Marszu Niepodległości oddaję hołd Romanowi Dmowskiemu, którego pomnik wczoraj chcieli zasłonić lewacy z grupy Żelbeton. Bronić polskiej niepodległości przed lewakami z Polski i Niemiec.
Rozwiń
Radosny Lublinianin
Radosny Lublinianin (10 listopada 2011 o 02:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Narzekacze zobaczcie jak w USA naród świętuje swoje Święto Narodowe, a tutaj narzekacze i pesymiści lamentują trzeba się cieszyć że mamy wolny kraj !
Rozwiń
kinol
kinol (10 listopada 2011 o 01:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Zbigniew Ławniczak' timestamp='1320885237' post='556581']
Przez pokolenia składamy wieniec pamięci Agnieszka Ratyńska-Kowalewska / nasza vice Miss Polski / z synem Filipem oraz Aleksander Nieoczym nasz 99 letni kombatant uczestnik wojny obronnej 1939 roku i Zbigniew Ławniczak radny Rady Miasta Lublin .
[/quote]
Panie Radny,nastawialiście pomników bohaterom Lubelszczyzny- chwała za to... ale dość często zastanawiam się dlaczego w ten dzień ,11 listopada maszty przy tych pomnikach stoją puste ? Ci ludzie za sztandary tej barwy dość często oddali życie a wy radni przez swoje nieróbstwo i indolencję
tego sztandaru ich pozbawiacie raz czy dwa razy do roku . I gó*no mnie tam obchodzi jakaś miss.Nie musi być pięknie ale musi być autentycznie bo inaczej to i całe miss uniwersum
sprawy nie załatwi.Podpowiadam i oczekuję tego aby na tych masztach załopotały Barwy Narodowe
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!