Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 maja 2016 r.
8:45

Oświadczenia majątkowe: Gdzie mieszka władza, czym jeździ i ile ma

0 26 A A

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk wydał wszystkie swoje oszczędności, ale ma nowy samochód. Swoje konto uszczuplił także marszałek województwa Sławomir Sosnowski. Za to wicemarszałek Krzysztof Grabczuk w ciągu ostatniego roku zdołał całkiem sporo odłożyć

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Osoby pełniące funkcje publiczne co roku muszą w oświadczeniach majątkowych przedstawić swój aktualny stan posiadania. Czas na złożenie takiego sprawozdania mają do 30 kwietnia.

Z informacji przekazanych w tym roku przez prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka wynika, że nie ma już 52 tys. oszczędności. Zaciągnął także kredyt na kwotę 40 tys. zł (do spłaty ma jeszcze 25 tys.). Za to w garażu zrobiło mu się ciaśniej – do hondy accord i citroena C4 dołączyło volvo XC60.

W minionym roku Żuk w Urzędzie Miasta i Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji zarobił w sumie 215 tys. zł. Dostał też ponad 70 tys. zł z tytułu zasiadania w radach nadzorczych dwóch spółek Skarbu Państwa. Z tych funkcji został jednak odwołany po zmianie ekipy rządzącej.

Swoje oszczędności o 22 tys. zł uszczuplił marszałek województwa Sławomir Sosnowski. W ubiegłym roku w urzędzie zarobił o 13 tys. zł mniej niż w 2014 r., ale dużo większy dochód (o prawie 200 tys. zł) uzyskał z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Prezydent Puław Janusz Grobel w ubiegłym roku zarobił niespełna 158 tys. zł. To znacznie mniej niż rok wcześniej, gdy na jego konto wpłynęło więcej o ponad 60 tys. zł. To m.in. dlatego, że w 2014 r. obchodził 40-lecie pracy zawodowej i mógł liczyć na nagrodę jubileuszową.

Z grona prezydentów miast w naszym regionie najmniej zarobili Andrzej Wnuk z Zamościa (132 tys. zł) i Dariusz Stefaniuk z Białej Podlaskiej (134 tys. zł). Ten drugi w przyszłorocznym oświadczeniu będzie mógł wykazać większą kwotę. Grupa bialskich radnych niedawno złożyła projekt uchwały dotyczący podwyżki jego miesięcznej pensji o 1,6 tys. zł. Zawód ponad 12 tys. zł.

O ponad 40 tys. zł powiększyły się oszczędności Krzysztofa Grabczuka. Wicemarszałek województwa jest też rekordzistą pod względem posiadanych nieruchomości. Ma blisko 200-metrowy dom, dwa mieszkania, gospodarstwo rolne, działkę letniskową i cztery inne działki. Wszystko warte blisko 1,5 mln zł.

Żadnych nieruchomości w swoich oświadczeniach nie wykazali Krzysztof Żuk (kilka lat temu dom przekazał dzieciom w formie darowizny) i prezydent Chełma Agata Fisz.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xxx / 17 maja 2016 o 11:28
Jeden wielki kaczy bełkot na forum
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 13:53
Rozumiem, że Kukiz i PIS doprowadzą do powstania prawa w zakresie pełnej odpowiedzialności za błedy i marnotrastwo spowodowane przez urzędników?!
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 13:50
Drodzy Polacy - poczekajcie jeszcze do pełnego zakończenia audytu. Te zmarnotrawione 340 miliardów i złożone do wczoraj 30 doniesień w prokuratyrach to dopiero preludium. Komuniści z PO_ZSL ponioosą odpowiedzialność za zniszczenie majątku zgromadzonego przez Polaków.
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 13:46
"1 mln zł projekt logo dla firmy, której jedynym klientem jest Skarb Państwa!, 209 mln za doradztwo w dwa lata w jednej ze Spółek Skarbu Państwa!, min skarbu państwa wydano 2mln zł analizy prawne 2013-2015 a 60% niepotrzebne"
Avatar
Gość / 13 maja 2016 o 06:22
Hrabia Bierecki już poucza swojego pupila jak zarabiać pieniądze na podatnikach!!!Czyż Stefaniuk nie zdaje sobie sprawy,że jeszcze nic nie zrobił ,a już wyciąga rękę po podwyżkę wyższą niż większość emerytów ma dochodów.A przecież pochodzi z wielce szanowanej rodziny? A może PIS tp taka sama sitwa jak PSL,w której tez Stefaniukami zasiało!!!
Avatar
Gość / 12 maja 2016 o 19:54
Podaje się zawsze brutto
Avatar
Gość / 12 maja 2016 o 09:18
To są zarobki brutto czy netto?
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 21:26
Jeszcze trochę to Karpińskiemu Żuk załatwi robotę bo jak go prokuratura weżmie w obroty za CIECH to imunitet starci i trzeba bedzie posadkę marną brać.
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 16:56

bredzisz, a co teraz to prezesi dopłacają do spółek? przejęli te pensyjki i na Nowogardzką dopłacają

" PO i PSL oferowało prezesom spółek przekraczające granice zdrowego rozsądku i przyzwoitości, nierzadko milionowe odprawy"

Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 14:00
Mam propozycję dla wszystkich. Jest to super miejsce do tego. PLUJCIE NA SIEBIE, PLUJCIE ILE MOŻECIE, PLUJCIE RANO, PLUJCIE W POŁUDNIE, PO POŁUDNIU, WIECZOREM, A JAK POTRAFICIE TO I W CZASIE SNU. A w niedzielę grzeczniutko z rodziną (żoną, dziećmi) idziecie do kościoła pokazać się że jesteście katolikami praktykującymi w dodatku. Stoicie z jęzorami wywalonymi do pasa po komunię zapominając wcześniej pójść do spowiedzi. Właściwie do spowiedzi nie trzeba iść. BO CO JA TAKIEGO ZŁEGO ZROBIŁEM ? Już nie będę dalej rozpisywał się na wasz temat. Żal mi jest was i waszych rodzin.
Mam propozycję dla wszystkich. Jest to super miejsce do tego. PLUJCIE NA SIEBIE, PLUJCIE ILE MOŻECIE, PLUJCIE RANO, PLUJCIE W POŁUDNIE, PO POŁUDNIU, WIECZOREM, A JAK POTRAFICIE TO I W CZASIE SNU. A w niedzielę grzeczniutko z rodziną (żoną, dziećmi) idziecie do kościoła pokazać się że jesteście katolikami praktykującymi w dodatku. Stoicie z jęzorami wywalonymi do pasa po komunię zapominając wcześniej pójść do spowiedzi. Właściwie do spowiedzi nie trzeba iść. BO CO JA TAKIEGO ZŁEGO ZROBIŁEM ? Już nie będę dalej rozpisywał się na w... rozwiń
Avatar
xxx / 17 maja 2016 o 11:28
Jeden wielki kaczy bełkot na forum
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 13:53
Rozumiem, że Kukiz i PIS doprowadzą do powstania prawa w zakresie pełnej odpowiedzialności za błedy i marnotrastwo spowodowane przez urzędników?!
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 13:50
Drodzy Polacy - poczekajcie jeszcze do pełnego zakończenia audytu. Te zmarnotrawione 340 miliardów i złożone do wczoraj 30 doniesień w prokuratyrach to dopiero preludium. Komuniści z PO_ZSL ponioosą odpowiedzialność za zniszczenie majątku zgromadzonego przez Polaków.
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 13:46
"1 mln zł projekt logo dla firmy, której jedynym klientem jest Skarb Państwa!, 209 mln za doradztwo w dwa lata w jednej ze Spółek Skarbu Państwa!, min skarbu państwa wydano 2mln zł analizy prawne 2013-2015 a 60% niepotrzebne"
Avatar
Gość / 13 maja 2016 o 06:22
Hrabia Bierecki już poucza swojego pupila jak zarabiać pieniądze na podatnikach!!!Czyż Stefaniuk nie zdaje sobie sprawy,że jeszcze nic nie zrobił ,a już wyciąga rękę po podwyżkę wyższą niż większość emerytów ma dochodów.A przecież pochodzi z wielce szanowanej rodziny? A może PIS tp taka sama sitwa jak PSL,w której tez Stefaniukami zasiało!!!
Avatar
Gość / 12 maja 2016 o 19:54
Podaje się zawsze brutto
Avatar
Gość / 12 maja 2016 o 09:18
To są zarobki brutto czy netto?
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 21:26
Jeszcze trochę to Karpińskiemu Żuk załatwi robotę bo jak go prokuratura weżmie w obroty za CIECH to imunitet starci i trzeba bedzie posadkę marną brać.
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 16:56

bredzisz, a co teraz to prezesi dopłacają do spółek? przejęli te pensyjki i na Nowogardzką dopłacają

" PO i PSL oferowało prezesom spółek przekraczające granice zdrowego rozsądku i przyzwoitości, nierzadko milionowe odprawy"

Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 14:00
Mam propozycję dla wszystkich. Jest to super miejsce do tego. PLUJCIE NA SIEBIE, PLUJCIE ILE MOŻECIE, PLUJCIE RANO, PLUJCIE W POŁUDNIE, PO POŁUDNIU, WIECZOREM, A JAK POTRAFICIE TO I W CZASIE SNU. A w niedzielę grzeczniutko z rodziną (żoną, dziećmi) idziecie do kościoła pokazać się że jesteście katolikami praktykującymi w dodatku. Stoicie z jęzorami wywalonymi do pasa po komunię zapominając wcześniej pójść do spowiedzi. Właściwie do spowiedzi nie trzeba iść. BO CO JA TAKIEGO ZŁEGO ZROBIŁEM ? Już nie będę dalej rozpisywał się na wasz temat. Żal mi jest was i waszych rodzin.
Mam propozycję dla wszystkich. Jest to super miejsce do tego. PLUJCIE NA SIEBIE, PLUJCIE ILE MOŻECIE, PLUJCIE RANO, PLUJCIE W POŁUDNIE, PO POŁUDNIU, WIECZOREM, A JAK POTRAFICIE TO I W CZASIE SNU. A w niedzielę grzeczniutko z rodziną (żoną, dziećmi) idziecie do kościoła pokazać się że jesteście katolikami praktykującymi w dodatku. Stoicie z jęzorami wywalonymi do pasa po komunię zapominając wcześniej pójść do spowiedzi. Właściwie do spowiedzi nie trzeba iść. BO CO JA TAKIEGO ZŁEGO ZROBIŁEM ? Już nie będę dalej rozpisywał się na w... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 0

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 23

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 11

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 10

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!