piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Gdzie po dotacje na działalność gospodarczą? Nie w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 kwietnia 2012, 19:14

Jeśli ktoś mieszka poza Lublinem, ma więcej szczęścia (Jacek Świerczyński)
Jeśli ktoś mieszka poza Lublinem, ma więcej szczęścia (Jacek Świerczyński)

O dotacjach na założenie własnej firmy mieszkańcy Lublina mogą na razie zapomnieć. Pula pieniędzy już się wyczerpała. W lepszej sytuacji są mieszkańcy podlubelskich miejscowości, a także Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

– W tym roku dostaliśmy z Funduszu Pracy ok. 8 mln zł. Ale liczba złożonych wniosków już przekroczyła możliwości finansowe urzędu – informuje Monika Różycka-Górska, rzecznik MUP Lublin.

Do lubelskiego pośredniaka wpłynęło już 320 wniosków o przyznanie środków na własną działalność gospodarczą. Do wydania na ten cel MUP przeznaczył 1,1 mln zł. – Zaopiniowaliśmy dotąd 145 wniosków. Następne będą rozpatrywane w kwietniu – dodaje Różycka-Górska.

Ci, którzy takiego wniosku jeszcze nie złożyli, w lubelskim MUP nie mają już czego szukać. Ich dokumenty nie będą rozpatrywane. – Bieżące środki zostały praktycznie rozdysponowane. Musimy czekać na dodatkowe unijne fundusze – mówi rzecznik. – Mamy natomiast pieniądze na staże dla 60 osób po 50 roku życia.

Jeśli ktoś mieszka pod Lublinem, ma więcej szczęścia. – Można starać się o dotację na własną firmę, mamy jeszcze fundusze na ten cel – mówi Grażyna Gwiazda, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie. – Na dofinansowanie mogą liczyć przede wszystkim ci, którzy chcą podjąć działalność w branży usługowej lub produkcyjnej i stworzą nowe miejsca pracy.

W PUP w Białej Podlaskiej także są jeszcze pieniądze. – Ponad sto wniosków zostało już rozpatrzonych, ale szansę na dotację ma jeszcze kilkanaście osób. Preferowane są osoby po 50 roku życia – mówi Edward Tymoszyński, dyrektor PUP w Białej Podlaskiej.

Mieszkańcy Zamościa o wsparcie na własną działalność będą mogli ubiegać się w maju. – To będzie kolejny w tym roku konkurs zamknięty. Około 30 osób może dostać do 18 tys. zł na uruchomienie swojej firmy – informuje Marian Hawrylak, z-ca dyrektora PUP Zamość.

O dofinansowanie mogą też starać się bezrobotni mieszkańcy Chełma. W chełmskim pośredniaku pula środków jeszcze nie została wyczerpana.

Dla Protektora

MUP w Lublinie objął 90 osób, które straciły pracę w ramach zwolnień grupowych w Lubelskich Zakładach Przemysłu Skórzanego w Lublinie (Protektor), specjalnym programem "Krok w przyszłość”. W ramach programu 10 osób otrzyma do 20 tys. zł na własną działalność, a 60 innych ma możliwość odbycia stażu. Wszyscy mogą skorzystać też ze szkoleń, doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ferdek
marcin
pfff
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ferdek
Ferdek (7 kwietnia 2012 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te dotacje, to kpina. Żeby dostać taką dotację, to trzeba mieć minimum 2 poręczycieli z odpowiednimi dochodami, którzy nie mogą być małżeństwem.
Rozwiń
marcin
marcin (7 kwietnia 2012 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taa ja chcialem napisac o dofiasowanie na taxi to od tego roku nie mozna brac na samochody to na co mam wziasc jak che byc taksówkarzem, na rower górski ?! rzucaja tylko kłod nogi
Rozwiń
pfff
pfff (6 kwietnia 2012 o 20:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak ja kocham to miasto, pracy nie ma, nie było i nie będzie, a i dotacji na coś własnego nie dostaniesz bo nie ma, może i umrzeć to się nie da, bo jakiś mod jest w tym mieście ... "no money please", "no work please" albo coś w ten deseń
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!