piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Gdzie powstaną nowe drogi w Lublinie? [mapa]

Dodano: 9 marca 2018, 15:57
Autor: z

Nowy układ dróg w Lublinie będzie można oglądać od 21 marca w Wydziale Planowania Urzędu Miasta. Przebieg ulic, które dopiero mają powstać ma być zawarty w projekcie tzw. studium przestrzennego.

W studium wytyczony będzie m.in. przebieg drogi zwanej nieraz południową obwodnicą Lublina, która ma biec z Węglina na Felin na tyłach Starego Gaju oraz w ciągu ul. Żeglarskiej.

Znajdziemy tu także nową trasę równoległą do ul. Bursztynowej, jak też budzącą kontrowersje drogę mającą być przedłużeniem ul. Smoluchowskiego.

>>> Przeczytaj także: Sklepy w Lublinie i woj. lubelskim otwarte w niedzielę. Lista otwartych sklepów

Mapa dróg

Więcej dróg, które mogą - chociaż wcale nie muszą - powstać w przyszłości w Lublinie można zobaczyć na załączonej mapie opublikowanej przez lubelską firmę GIS-EXPERT zajmującą się systemami informacji przestrzennej. 

Mapa w większej rozdzielczości jest dostępna TUTAJ.

QUIZ

Jak dobrze znasz ulice Lublina? (2)

>>>

Kontakt z Działem Reklamy: http://www.dziennikwschodni.pl/reklama/

Czytaj więcej o: Lublin drogi mapa Lublina
dług
klak
anty
(130) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dług
dług (około minutę temu) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dług miasta lublin wynosi dziś: 1.346.210.484 zł w roku 2017 roczne odsetki od długu wynoszą: 41.227.465 zł dług na jednego mieszkańca lublina wynosi: 4.129 zł dane zaczerpnięte z    ******dluglublina.pl
Rozwiń
klak
klak (wczoraj o 14:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stasiniak napisał:
mieszkaniec Stasina napisał:
A ja pytam jakim prawem władze misata Lublin chcą, jak twierdzą nie obwodnicę a wewnętrzną drogę miejską (słowa prezydenta), budować na terenie gminy Konopnica? Znaczną jej część prowadzić w znacznym oddaleniu od granic miasta, przez tereny rolnicze, pod oknami mieszkańców Stasina?!
Bardzo dobre pytanie. Jestem mieszkańcem Stasina, pod samym oknem planują mi władze miasta Lublina drogę tranzytową. Pod samym oknem, po działce rolnej bedącą moją własnością i szanowny pan prezydent nawet nie raczy zapytać o moje zdanie. Zaplanował szereg spotkań z mieszkańcami Lublina, a o mnie i innych mieszkańcach Stasina, Zemborzyc (nie dzielnicy Lublina, lecz wsi wchodzących w skład gminy Konopnica) cisza. W dalekim poważaniu nas ma! Poraża agorancja tego mieszkańca Świdnika, który dziwnym trafem pelni funkcję prezydenta Lublina, niszczącego życie mieszkańcom jeszcze innej gminy, Konopnicy. Skoro twierdzi, że to żadna obwodnica lecz droga miejska, niech wytycza ją w obrębie miejskim. W żadnym wypadku nie będzie zgody mieszkańców gminy Konopnica na planowany przebie tej obwodnicy !!!
Prezydent Żuk ma mieszkańców okolicznych gmin w d.... Zero konsultacji i rozmów! A może niech pod swym oknem w Świdniku wyznaczył obwodnicę Lublina!!!
Rozwiń
anty
anty (2 dni temu o 20:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żądamy Trasy Zielonej z prawdziwego zdarzenia!!! napisał:
Dlaczego zrezygnowano w tym planie z Trasy Zielonej z prawdziwego zdarzenia? O parametrach i rozmiarze pozwalającym prawidłowy ruch w tym rejonie? Odpowiedż już na tym forum padła - interesy deweloperów, którzy są rąsia w rąsię z władzami!
 I wszystko jasne!
Rozwiń
alina
alina (2 dni temu o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mieszkaniec Stasina napisał:
Nie ma szans na obwodnicę w tym planowanym przebiegu. Jak liczą na kasę unijną to bedą musieli liczyć się ze zdaniem instytucji unijnych. A my mieszkańcy Stasina i gminy Konopnica mamy doświadczenie w blokowaniu chorych pomysłów (patrz historia planowania obwodnicy w gminie Konopnica). Protesty do unii już się piszą ...
mieszkaniec Stasina napisał:
I bardzo dobrze. Macie poparcie dużej części mieszkańców Lublina. Utrącić te szkodliwe dla ludzi i środowiska planów!
Rozwiń
ggg
ggg (2 dni temu o 05:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro tak to i my wyborcy, miejmy jego też g....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (130)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!