środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Gdzie się urodzili mieszkańcy Lublina? Najwięcej osób pochodzi z tych miast

Dodano: 11 czerwca 2017, 20:19
Autor: Dominik Smaga

Lublin
Lublin

Ponad 60 proc. mieszkańców Lublina urodziło się właśnie w tym mieście. A pozostali? W Kocku, Seulu, Szczecinie, Teheranie... Więcej jest w Lublinie mieszkańców urodzonych w Nowym Jorku niż tych z Ciecierzyna, a Łuszczów przegrywa z Moskwą.

Dla blisko 204 tys. mieszkańców Lublin jest równocześnie miejscem urodzenia. Takie dane opublikował serwis Biqdata w oparciu o bazę PESEL, czyli Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności. Nietrudno jest też spotkać osoby, które urodziły się w jednej z nieodległych od Lublina miejscowości.

Dużym „dostawcą mieszkańców” jest Świdnik. Jak podaje wspomniany serwis przyszło tu na świat 4 620 osób lublinian. Powody są różne: tutejsza porodówka cieszy się dobrą opinią wśród pań, ale nie brak też osób, które kilkadziesiąt lat temu musiały się urodzić właśnie tu, bo obowiązywała rejonizacja, a jedna z lubelskich porodówek była w remoncie.

Idąc dalej tym lokalnym tropem dowiadujemy się, że 2854 mieszkańców Lublin zawdzięcza Lubartowowi, 2336 Puławom, 2220 rodziło się w Chełmie, 1752 w Hrubieszowie, 1634 w Tomaszowie Lubelskim, 267 w Łęcznej, a 141 w Jastkowie.

Są też w Lublinie osoby, które przyszły na świat w dalszych zakątkach Polski. Tu dominują urodzeni w Warszawie, mamy ich 1799. Wśród miast wojewódzkich drugie miejsce zajmuje tu Wrocław (500 osób), dalej jest Kraków (394) i Szczecin (378), a daleko na końcu są Katowice (132 osoby) i Opole, którym zawdzięczamy zaledwie 72 mieszkańców.

O wiele więcej niż osób urodzonych w Katowicach mamy tych, którzy przyszli na świat we Lwowie (197 mieszkańców). W Wilnie rodziło się 103 obecnych mieszkańców Lublina, z Kowla mamy 109.

Spójrzmy jeszcze dalej. Dla 443 mieszkańców Lublina miejscem urodzenia był Londyn, dla 94 Rzym, 71 osób przyszło na świat w Edynburgu, 68 w Dublinie, 66 w Nowym Jorku, 35 w Madrycie, 21 w Moskwie, po 5 w Belfaście, Rydze i Teheranie, po 4 w Seulu i Oslo, 3 w Kaiurze, 2 osoby urodziły się w Sao Paulo i również 2 w Pekinie. Lista jest o wiele dłuższa i obejmuje zarówno miasta w Afryce jak też malutkie wysepki na środku oceanu.

Oczywiście na całym świecie można by też pewnie znaleźć ludzi urodzonych w Lublinie. W Polsce najłatwiej ich szukać w Warszawie (13 534 osoby), Krakowie (1621 osób) i Gdańsku (910).

Czytaj więcej o: Lublin demografia
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Opat
(60) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 czerwca 2017 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O faktycznie jest się czym chwalić... korupcja, nepotyzm. krewni i znajomi króliczka... wszystko w tym mieście działa na tej zasadzie, czyli dokładnie tak jak w małym miasteczku czy na wsi... żadnej różnicy... a kto nie ma znajomości ten jest j..ny w d... Lublin=wiocha
Rozwiń
Gość
Gość (21 czerwca 2017 o 21:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Teheranie? To kupić im wilczy bilet powrotny.
Rozwiń
Opat
Opat (17 czerwca 2017 o 15:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Marek napisał:
undefined napisał:
A ilu zamiejscowych bez meldunku mieszka na lubelskich osiedlach. Wystarczy się przejść i poczytać tablice rejestracyjne samochodów zaparkowanych na lubelskich ulicach.
Można mieć tymczasowy. Sam tak miałem kilka lat, pracowałem i mieszkałem w Lublinie, tu rozliczałem PIT, samochód zarejestrowany po staremu bo nie było kiedy pojechać i przerejestrować...
 Zameldowanie to czysta fikcja. 3/4 ludzi nie mieszka w miejscu stałego zameldowania.
Rozwiń
Opat
Opat (17 czerwca 2017 o 15:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkaniec Ciecierzyna napisał:
Tak a  propo ,,wiochy'  to jestem mieszkańcem Ciecierzyna a urodziłem sie w Lublinie i do prawdy  dzielenie ludzi na ,,lepszych bo z miasta" i ,,gorszych bo pochodzących ze wsi " nie mam sensu , zapeniam Ciebie , że  tutaj możesz spotkać  ludzi , którzy mają wyższy status społeczny czy to że względu na wyższe wykształcenie  lub po prostu status ekonomiczny  niż osoby mieszkające w takich dzielnicach ja Stare Bronowice, Bronowice. Majdanek lub  Tatary, lub niektóre ulice w Centrum  (np ul.   Lubartowska lub  ul. Niecała), ponadto z kulturą osobista u Osób mieszkajacych w mieście też jest różnie. Oprócz tego w ostatnim czasie na tą ,,wiochę"  przeprowadziło się trochę osób , chyba z Lublina jeśli  się nie mylę.
Wielkomiejskim wielkopaństwem próbują błyszczeć zakompleksione pseudo-wykształciuchy, które wielkie miasto zobaczyły dopiero na studiach i chcąc się poczuć nowocześnie (w ich rozumieniu) sięgnęły po kluby techno, gazeto-wybiórcze przekonania i teraz wylewają swoje żale na swoje własne pochodzenie. Najczęściej chłopskie. To jest tak, jak żaba błota się wypiera.
Rozwiń
Opat
Opat (17 czerwca 2017 o 15:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja napisał:
te dane mówią co najwyżej o tym, jak funkcjonuje służba zdrowia. pesel ma dane o miejscu zameldowania nie tylko delikwenta, ale też jego rodziny. i te są znacznie ciekawsze. obecni mieszkańcy lublina to w większości element napływowy co najwyżej w 3 pokoleniu. niestety przywlekli ze sobą typowo wiejską, zaściankową mentalność. fachowcy mówią o tym ruralizacja miasta. to z tego powodu w lublinie wszystko idzie tak ciężko.
taka wypowiedź świadczy o nienawiści do ludzi ze wsi. a w czym "wieśniaki" są gorsze od mieszczuchów? i cóż takiego jest w tych wielkich miastach, że ich mentalność taka niby lepsza? tak się akurat składa, że nawet większa świadomość narodowa jest dziś właśnie na wsiach i w małych miasteczkach niż w wielkich miastach. wsi i małych miast boją się tylko pedały i kosmopolity, czym wcale nie jestem tym za***ony. tam dewiantów się tępi. poza tym duże miasta to tylko beton, asfalt, spaliny i supermarkety. też mi życie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (60)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!