wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Gdzie staną nowe bloki w Lublinie? Inwestorzy składają wnioski

Dodano: 27 lutego 2017, 07:36
Autor: Dominik Smaga

Czy w miejscu sklepu przy ul. Niepodległości może stanąć blok? A czy kolejne powinny powstać na Rudniku na działkach rezerwowanych pod domy jednorodzinne? Nad zmianą przeznaczenia gruntów na północy Lublina już 2 marca ma się zastanawiać Rada Miasta.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
Budowa
Budowa (fot. Maciej Kaczanowski)

To od radnych zależy, czy zaczną się prace nad zmianami w dokumencie określającym przeznaczenie danego terenu i mówiącym co może w danym miejscu powstać, a czego nie wolno tam budować. Ten dokument to plan zagospodarowania przestrzennego, a o jego zmianę proszą inwestorzy.

Jedna z tych próśb dotyczy działek położonych wzdłuż Jałowcowej i dochodzących do Dożynkowej. Teraz są to działki pod zabudowę rezydencjalną. Lubelski przedsiębiorca Jerzy Marek Sagan oczekuje, ze miasto dopuści tu zabudowę wielorodzinną i wyznaczy jednocześnie teren pod usługi komercyjne z możliwością ulokowania mieszkań na wyższych kondygnacjach. Jednak miejscy planiści twierdzą, że na bloki nie należy tu pozwalać, a zgodzić można się tylko na usługi i zabudowę jednorodzinną na mniejszych działkach.

Kolejny blok chciałaby „wcisnąć” między istniejącą już zabudowę spółdzielnia mieszkaniowa „Motor”. To ona prosi o zmianę przeznaczenia działki przy Niepodległości 5a, gdzie stoi teraz niewielki sklep. Obecnie jest to teren zarezerwowany w planie zagospodarowania pod usługi i parking, zaś spółdzielnia chce, by można tu było postawić budynek wielorodzinny. Miejscy planiści nie zgadzają się na likwidację parkingu, ale jednocześnie skłonni są dopuścić zmianę przeznaczenia terenu usługowego pod zabudowę wielorodzinną.

Czy planiści Urzędu Miasta dostaną zielone światło do trwającej mniej więcej rok zmiany planu zagospodarowania w tych dwóch wspomnianych miejscach? Nad tym już w najbliższy czwartek głosować ma Rada Miasta. Jeśli zgodzi się na opracowanie zmian, to proces ten zajmie mniej więcej rok.

Zieleń ma zostać

Nie ma za to zgody miasta na zmiany u zbiegu ul. Niepodległości i Trześniowskiej, koło bloku przy Niepodległości 30. Spółdzielnia „Motor” prosiła, by teren zarezerwowany pod zieleń mógł być przeznaczony na parking. Urząd Miasta twierdzi, że zieleń jest tu potrzebna i podkreśla, że obok jest już teren zarezerwowany pod parkingi, tyle że nie zostały zbudowane. Ratusz wskazuje też, że niedaleko jest już ogólnodostępny parking.

mala
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mala
mala (28 lutego 2017 o 13:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pod jakim nosem. Ten blok ma stanac przed szkola około 100 metrow od najblizszego wiezowca. A plan zagospodarowania jest na zlobek lub dom seniora.
Rozwiń
Gość
Gość (28 lutego 2017 o 08:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może panowie deweloperzy coś jeszcze oprócz bloków. Jakaś infrastruktura. Może drzewo, ławka? Eee tam kupione prawo nie wymaga w bantustanie. Lecimy na koszt miasta. Mamy nawet rzecznika w ratuszu
Rozwiń
Gość
Gość (28 lutego 2017 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziwni ci deweloperzy ,teren przy Puławskiej na którym stoją garaże który mogliby pozyskać od właścicieli bez problemu bo i tak kilkadziesiąt stoi pustych. Centrum miasta ,super komunikacja
Rozwiń
25lipiec1961
25lipiec1961 (27 lutego 2017 o 19:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak w stronę Konopnicy. Piękne miejsce, blisko ,dojazd dobry , las. Napewno byliby chętni , Polecam ,
Rozwiń
ja
ja (27 lutego 2017 o 15:04) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
dlaczego deweloperzy nie chcą budować bloków w konopnicy?cisza, spokoj i czyste powietrze.poza tym konopnica niedługo pewnie zostanie włączona do lublina
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!