Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2013 r.
17:20
Edytuj ten wpis

Gdzie w Lublinie jeździmy za szybko: 110 km/h po ul. Zana

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Liczbą zdjęć i procent kierowców przekraczających dozwoloną prędkość (Grafika Tomasz Piekut)
Liczbą zdjęć i procent kierowców przekraczających dozwoloną prędkość (Grafika Tomasz Piekut)

Na ul. Zana fotoradar Straży Miejskiej ma najwięcej pracy. Niemal tak samo często kierowcy przekraczają prędkość na Nadbystrzyckiej. Znamy najnowsze, oficjalne statystyki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mija 1,5 miesiąca odkąd miejscy strażnicy przestali umieszczać fotoradar w żółtych masztach, a zaczęli korzystać wyłącznie z urządzenia montowanego na przenośnym trójnogu.

Takie kontrole odbywają się na sześciu ulicach, a ich odcinki, na których można spodziewać się zdjęcia, są z obu stron oznakowane. Jednak znaki wiszą na stałe, a kierowcy nie wiedzą, czy w danym momencie faktycznie stoi tu fotoradar.

Co więcej, nie znają też dokładnego miejsca ustawienia aparatu, bo znaki mówią tylko o tym, że kontroli można się spodziewać na odcinku 900 m.

Od 28 października do zeszłej niedzieli włącznie fotoradar na trójnogu zrobił już 553 zdjęcia. Co drugie zdjęcie (dokładnie 276) zostało wykonane na ul. Zana na odcinku między Nadbystrzycką a Filaretów. Drugie miejsce z wynikiem 113 zdjęć zajmuje al. Andersa, gdzie kontrolowany jest odcinek od ronda Berbeckiego do ul. Kalinowszczyzna.

80 zdjęć strażnicy zrobili na Nadbystrzyckiej między Jana Pawła II a Zana, 44 na Wyzwolenia od Grunwaldzkiej do Mickiewicza, 29 na Krężnickiej między Pszczelą a Cienistą, a na Nałęczowskiej między Bażantową a Główną tylko 11.

Ul. Zana jest rekordowa nie tylko pod względem liczby zdjęć. Bardziej obiektywny jest wskaźnik wynikający z porównania liczby kierowców jadących zbyt szybko z liczbą wszystkich pojazdów mijających fotoradar.

Z takiego zestawienia dowiadujemy się, że na Zana prędkość przekroczyło 3,5proc. kierowców. – Właśnie na tej ulicy zarejestrowaliśmy też rekordowe prędkości: 90, 99, 101 i 110 km/h – wylicza Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Niewiele częściej przekraczana jest prędkość na Nadbystrzyckiej (3,6 proc. kierowców), na pozostałych ulicach jest już lepiej. Na Wyzwolenia to 1,8 proc., na al. Andersa 1,6 proc., na Krężnickiej 1,4 proc., natomiast na Nałęczowskiej prędkość przekroczyło tylko 0,2 proc. spośród tych, którzy minęli fotoradar.

W przyszłym roku przybędzie ulic, na których straż będzie ustawiać swój aparat. – Mamy zapewnienie, że pozostałych 9 miejsc zostanie oznakowane do czerwca – mówi Gogola. Znakowaniem zajmie się miasto.

– W tym roku nie będzie już żadnego nowego miejsca kontroli – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Oznakowania kolejnych ulic można się spodziewać na przełomie zimy i wiosny.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca / 17 grudnia 2013 o 19:07

Z takiego zestawienia dowiadujemy się, że na Zana prędkość przekroczyło 3,5proc. kierowców. – Właśnie na tej ulicy zarejestrowaliśmy też rekordowe prędkości: 90, 99, 101 i 110 km/h

"

I co z tego? Ile było wypadków? ZERO !!!!!

Po prostu kierowcy dostosowują prędkość do warunków "w miejscu" i pogody. A skoro nic się nie stało pomimo jazdy w prędkością wyższą od nakazanej, to jak to świadczy o ograniczeniu prędkości i jak świadczy o fotoradarze jako narzędziu "zwiększania bezpieczeństwa"? No ale przecież nie chodzi o pieniądze z fotoradarów, nieprawdaż?

Z takiego zestawienia dowiadujemy się, że na Zana prędkość przekroczyło 3,5proc. kierowców. – Właśnie na tej ulicy zarejestrowaliśmy też rekordowe prędkości: 90, 99, 101 i 110 km/h

"

I co z tego? Ile było wypadków? ZERO !!!!!

Po prostu kierowcy dostosowują prędkość do warunków "w miejscu" i pogody. A skoro nic się nie stało pomimo jazdy w prędkością wyższą od nakazanej, to jak to świadczy o ograniczeniu prędkości i jak świadczy o fotoradarze jako narzędziu "zwiększania ... rozwiń

Avatar
Jaonna / 17 grudnia 2013 o 13:05

Fajnie że podają statystyki, ale są miejsca gdzie powinno się podnieść dozwoloną prędkość, naptrzykład ul. JP  

http://domksiazki.com.pl

Avatar
Rekso / 17 grudnia 2013 o 11:51

Właśnie Abramowicka, masakra z tym przejsciem, znalazłem w sieci fajny filmik w tym temacie http://www.youtube.com/watch?v=FSiYhOIyx70&list=PL36bZAc3QDfsx8CgaS6-ous2xmuSND1kB

Avatar
adg / 17 grudnia 2013 o 11:41

Najlepiej postawić przed wjazdem do Lublina znak, uwaga na obszarze miasta kontrele predkości i nie bawic sie w oznaczanie poszczegolnych ulic :)

Avatar
ja / 17 grudnia 2013 o 11:18

Szacunek dla tych co łapią ponad 100 na Zana ! chyba sami bogaci co na zawieszenie lubia pieniadze wydawac.

Niech gazeta jeszcze zapyta gdzie w Lublinie jezdzimy za wolno? bo na JPII gdzie sa trzy pasy jest ograniczenie do 50 a tam i tak nikt tyle nie jezdzi.

Avatar
Dziesiąta / 17 grudnia 2013 o 10:50

Zapraszam z fotoradarem na Ul.Abramowicką , odcinek prostej w pobliżu piekarni..

Przez przejście dla pieszych strach przechodzić!

Avatar
Rumek / 17 grudnia 2013 o 09:47
Ul. Zana jest rekordowa nie tylko pod względem liczby zdjęć.

Bo jak tatuś kupił samochód,tatuś zapłaci mandat.Student z polibudy musi zaświrować przed dupciami.No w końcu ma i go stać.

Avatar
Jaro / 17 grudnia 2013 o 09:07

Normalne prędkości, tylko cioty jeżdzą powoli i miasto stoi w korkach, trzeba jeździć z jajami gamonie.

Avatar
Bodzio / 17 grudnia 2013 o 08:56

Zlikwidować S.M. Maszty przestały przynosić dochód bo każdy widzi z daleka gdzie jest maszt i zwalnia do prędkości przepisowej na 3-nogu można złapać jelenia szybciej i z większą prędkością co z kolei przekłada się na większe zasilenie budżetu i większych premii dla urzędników najlepszym wyjściem jest ograniczenie prędkości do 30km/h i wypłacanie premii urzędnikom co kwartał - uzależnić społeczeństwo od wszystkich nowinek cywilizacyjnych i po uzależnieni ich wprowadzić przepisy w takiej formie by czerpać z tego korzyści finansowe czysta manipulacja społeczna a zwykły Kowalski poniesie tego ciężar - urzędnik złapany na radar kary i tak nie zapłaci bo zdjęcie będzie rozmazane lub w najgorszym przypadku zasili budżet symboliczną złotówka Kierowcy to największa krowa dojna w historii RP - samochód to żaden luksus to maszynka do robienia pieniędzy dla wszystkich rządzących elit  pozdrawiam wszystkich wciągniętych w machinę manipulacji masowych środków przekazu

Zlikwidować S.M. Maszty przestały przynosić dochód bo każdy widzi z daleka gdzie jest maszt i zwalnia do prędkości przepisowej na 3-nogu można złapać jelenia szybciej i z większą prędkością co z kolei przekłada się na większe zasilenie budżetu i większych premii dla urzędników najlepszym wyjściem jest ograniczenie prędkości do 30km/h i wypłacanie premii urzędnikom co kwartał - uzależnić społeczeństwo od wszystkich nowinek cywilizacyjnych i po uzależnieni ich wprowadzić przepisy w takiej formie by czerpać z tego korzyści fin... rozwiń

Avatar
pin / 17 grudnia 2013 o 08:50

Polska szkoła jazdy to jest choroba umysłowa. Na Zana ludzie pędzą 120 po to tylko, żeby zaraz zatrzymać się na światłach. To samo na Nadbystrzyckiej.

Szybka jazda nie powoduje, że będziecie u celu szybciej. Takie rozpędzanie się po mieście nie ma żadnego sensu. W dodatku jest niebezpieczne dla innych ludzi (piesi, kierowcy...)

Ale Polak jest przecież najmądrzejszy na świecie, katolickie wychowanie wpaja mu, że jego życie jest uświęcone i robi wszystko żeby innym żyło się gorzej

A sprawę załatwiłyby zegary przy światłach odmierzające czas do zielonego/czerwonego

A sprawę załatwiłyby zegary przy światłach odmierzające czas do zielonego/czerwonego

rozwiń
Avatar
kierowca / 17 grudnia 2013 o 19:07

Z takiego zestawienia dowiadujemy się, że na Zana prędkość przekroczyło 3,5proc. kierowców. – Właśnie na tej ulicy zarejestrowaliśmy też rekordowe prędkości: 90, 99, 101 i 110 km/h

"

I co z tego? Ile było wypadków? ZERO !!!!!

Po prostu kierowcy dostosowują prędkość do warunków "w miejscu" i pogody. A skoro nic się nie stało pomimo jazdy w prędkością wyższą od nakazanej, to jak to świadczy o ograniczeniu prędkości i jak świadczy o fotoradarze jako narzędziu "zwiększania bezpieczeństwa"? No ale przecież nie chodzi o pieniądze z fotoradarów, nieprawdaż?

Z takiego zestawienia dowiadujemy się, że na Zana prędkość przekroczyło 3,5proc. kierowców. – Właśnie na tej ulicy zarejestrowaliśmy też rekordowe prędkości: 90, 99, 101 i 110 km/h

"

I co z tego? Ile było wypadków? ZERO !!!!!

Po prostu kierowcy dostosowują prędkość do warunków "w miejscu" i pogody. A skoro nic się nie stało pomimo jazdy w prędkością wyższą od nakazanej, to jak to świadczy o ograniczeniu prędkości i jak świadczy o fotoradarze jako narzędziu "zwiększania ... rozwiń

Avatar
Jaonna / 17 grudnia 2013 o 13:05

Fajnie że podają statystyki, ale są miejsca gdzie powinno się podnieść dozwoloną prędkość, naptrzykład ul. JP  

http://domksiazki.com.pl

Avatar
Rekso / 17 grudnia 2013 o 11:51

Właśnie Abramowicka, masakra z tym przejsciem, znalazłem w sieci fajny filmik w tym temacie http://www.youtube.com/watch?v=FSiYhOIyx70&list=PL36bZAc3QDfsx8CgaS6-ous2xmuSND1kB

Avatar
adg / 17 grudnia 2013 o 11:41

Najlepiej postawić przed wjazdem do Lublina znak, uwaga na obszarze miasta kontrele predkości i nie bawic sie w oznaczanie poszczegolnych ulic :)

Avatar
ja / 17 grudnia 2013 o 11:18

Szacunek dla tych co łapią ponad 100 na Zana ! chyba sami bogaci co na zawieszenie lubia pieniadze wydawac.

Niech gazeta jeszcze zapyta gdzie w Lublinie jezdzimy za wolno? bo na JPII gdzie sa trzy pasy jest ograniczenie do 50 a tam i tak nikt tyle nie jezdzi.

Avatar
Dziesiąta / 17 grudnia 2013 o 10:50

Zapraszam z fotoradarem na Ul.Abramowicką , odcinek prostej w pobliżu piekarni..

Przez przejście dla pieszych strach przechodzić!

Avatar
Rumek / 17 grudnia 2013 o 09:47
Ul. Zana jest rekordowa nie tylko pod względem liczby zdjęć.

Bo jak tatuś kupił samochód,tatuś zapłaci mandat.Student z polibudy musi zaświrować przed dupciami.No w końcu ma i go stać.

Avatar
Jaro / 17 grudnia 2013 o 09:07

Normalne prędkości, tylko cioty jeżdzą powoli i miasto stoi w korkach, trzeba jeździć z jajami gamonie.

Avatar
Bodzio / 17 grudnia 2013 o 08:56

Zlikwidować S.M. Maszty przestały przynosić dochód bo każdy widzi z daleka gdzie jest maszt i zwalnia do prędkości przepisowej na 3-nogu można złapać jelenia szybciej i z większą prędkością co z kolei przekłada się na większe zasilenie budżetu i większych premii dla urzędników najlepszym wyjściem jest ograniczenie prędkości do 30km/h i wypłacanie premii urzędnikom co kwartał - uzależnić społeczeństwo od wszystkich nowinek cywilizacyjnych i po uzależnieni ich wprowadzić przepisy w takiej formie by czerpać z tego korzyści finansowe czysta manipulacja społeczna a zwykły Kowalski poniesie tego ciężar - urzędnik złapany na radar kary i tak nie zapłaci bo zdjęcie będzie rozmazane lub w najgorszym przypadku zasili budżet symboliczną złotówka Kierowcy to największa krowa dojna w historii RP - samochód to żaden luksus to maszynka do robienia pieniędzy dla wszystkich rządzących elit  pozdrawiam wszystkich wciągniętych w machinę manipulacji masowych środków przekazu

Zlikwidować S.M. Maszty przestały przynosić dochód bo każdy widzi z daleka gdzie jest maszt i zwalnia do prędkości przepisowej na 3-nogu można złapać jelenia szybciej i z większą prędkością co z kolei przekłada się na większe zasilenie budżetu i większych premii dla urzędników najlepszym wyjściem jest ograniczenie prędkości do 30km/h i wypłacanie premii urzędnikom co kwartał - uzależnić społeczeństwo od wszystkich nowinek cywilizacyjnych i po uzależnieni ich wprowadzić przepisy w takiej formie by czerpać z tego korzyści fin... rozwiń

Avatar
pin / 17 grudnia 2013 o 08:50

Polska szkoła jazdy to jest choroba umysłowa. Na Zana ludzie pędzą 120 po to tylko, żeby zaraz zatrzymać się na światłach. To samo na Nadbystrzyckiej.

Szybka jazda nie powoduje, że będziecie u celu szybciej. Takie rozpędzanie się po mieście nie ma żadnego sensu. W dodatku jest niebezpieczne dla innych ludzi (piesi, kierowcy...)

Ale Polak jest przecież najmądrzejszy na świecie, katolickie wychowanie wpaja mu, że jego życie jest uświęcone i robi wszystko żeby innym żyło się gorzej

A sprawę załatwiłyby zegary przy światłach odmierzające czas do zielonego/czerwonego

A sprawę załatwiłyby zegary przy światłach odmierzające czas do zielonego/czerwonego

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 13

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!