piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Generał Biel na czele lubelskiej policji (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 grudnia 2007, 16:47

Nadinspektor Dariusz Biel objął dziś dowodzenie lubelskim garnizonem policji. Wprowadził go Tadeusz Budzik, komendant główny policji.

Przed nowym szefem prężyli się komendanci powiatowi i naczelnicy wydziałów KWP.

- Popracujemy nad wizerunkiem lubelskiej policji - zapowiedział generał. Apelował też do dziennikarzy: Pokazujcie nasze błędy ale też i sukcesy.

Ostatnio znacznie głośniej było o aferach wśród policjantów. Jak informowaliśmy, pięciu policjantów zostało nieprawomocnie skazanych za picie w budynku komendy miejskiej w Lublinie. Sąd ukarał ich naganami. Odwołują się od wyroku, bo twierdza, że pili poza komendą. Przegranie procesu będzie oznaczało do nich dodatkowe konsekwencje.

- Czy policjant przyłapany na piciu w pracy powinien być dalej policjantem - zapytaliśmy generała.
- Nie. Nie toleruję sytuacji, na które policjant nie może sobie pozwolić - odparł generał, zapowiadając, że takie przewinienia będzie wyciągał najsurowsze konsekwencje.

Początek pracy generała zbiegł się z ujawnieniem kolejnej afery "alkoholowej” w lubelskim garnizonie. Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych odkryli w komisariacie policji przy ul. Okopowej w Lublinie kilkadziesiąt litrów bezakcyzowego alkoholu.

Oprócz poprawy dyscypliny nowego dowódcę czeka też podjęcie ważnych decyzji personalnych. Chodzi zwłaszcza o powołanie komendanta policji w Lublinie.
- Takie stanowiska będą obsadzane w drodze konkursu - mówi generał. Zapowiedział, że pierwszych decyzji należy się spodziewać w pierwszym kwartale przyszłego roku.

46-letni Biel ostatnio pozostawał w tzw. dyspozycji kadrowej komendanta głównego policji. W policji jest od 27 lat. Przez ostatnie dwa lata był komendantem wojewódzkim policji w Rzeszowie, wcześniej taką sama funkcje pełnił w Opolu.
dj
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
J23
Lubelak
maxi
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

J23
J23 (20 grudnia 2007 o 00:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lubelak napisał:
No panie Komenant czas się zwijac ledwo mianowali a tu melina na I KP Lublin i to przy samej Prok. . Palikot panu nie przepuści będzie chciał panskiej Głowy. Szybki awans szybka dymisja .Ta prowokacja na przywitanie nowego komendanta??
I Palikot ma się na to nabrać?
pozdrówka
J23
Rozwiń
Lubelak
Lubelak (19 grudnia 2007 o 19:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No panie Komenant czas się zwijac ledwo mianowali a tu melina na I KP Lublin i to przy samej Prok. . Palikot panu nie przepuści będzie chciał panskiej Głowy. Szybki awans szybka dymisja .
Rozwiń
maxi
maxi (19 grudnia 2007 o 18:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i co to da afery też nikt nie ustrzeże i na nie go też będą narzekać kwestia czasu.
Rozwiń
Gość
Gość (19 grudnia 2007 o 17:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy zadowolony jest już biznesmen-polityk Palikot ? czy nadal nie czuje sie dowartościowany ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!