Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2015 r.
21:08

Giełda w Elizówce z nowym prezesem. Przed laty startował do Sejmu z listy PiS

Autor: Zdjęcie autora aa
0 37 A A
Andrzej Ryl prezesem Elizówki zostanie 4 stycznia (fot. Paweł Buczkowski/archiwum)
Andrzej Ryl prezesem Elizówki zostanie 4 stycznia (fot. Paweł Buczkowski/archiwum)

Andrzej Ryl jest nowym prezesem Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce. Funkcje prezesa obejmie 4 stycznia 2016 r. Rada nadzorcza spółki największej giełdy rolno-spożywczej w Lubelskiem nie wybrała wiceprezesa.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dotychczasowy prezes LRH w Elizówce Ryszard Nowak (do ub.r. związany z PO) i wiceprezes Piotr Janczarek (PSL) stracili stanowiska w połowie października. Według oficjalnej informacji Ministerstwa Skarbu Państwa, do którego należy większość udziałów w spółce, podwodem odwołania byłych szefów lubelskiej giełdy był „brak zaufania” i „nienależyta” współpraca zarządu z radą nadzorczą spółki.

W przypadku dwóch konkursów rada nadzorcza nie wybrała nowych władz. Udało się dopiero w minioną sobotę. Nowym prezesem jest pochodzący z Nałęczowa Andrzej Ryl.

– Jestem mile zaskoczony decyzją, że w tym konkursie zająłem pierwsze miejsce i ten konkurs wygrałem – przyznaje zwycięzca.

Ryl ma 59 lat. To absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 1990-98 pełnił funkcję prezesa Nałęczowskiej Spółdzielni Rolniczo-Handlowej w Nałęczowie. W tym czasie był też radnym w Radzie Miejskiej w Nałęczowie. W latach 1999-2005 pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Od 2000 do 2005 r. kierował też Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. W 2005 roku startował do Sejmu z listy PiS. Mandatu nie zdobył. W ostatnim czasie prowadził własną działalność gospodarczą. Ryl nie należy żadnej partii politycznej.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w konkursie na członków zarządu giełdy w Elizówce wystartowali też poprzedni prezesi – Nowak i Janczarek.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 11:20

wygląd chłopa a nie prezesa

A tobie lepiej by odpowiadał wygląd Grodzkiej niż chłopa?

Avatar
135 / 29 stycznia 2016 o 11:19

Zostaliśmy wszyscy oszukani. PiS nie zmienia kraju, a jedynie pcha na stanowiska swoich aparatczyków. Trzeba bronić Trybunału Konstytucyjnego, bo to jedyna instytucja, która patrzy na łapy politykom, którzy skłócają nas i żyją z naszych podatków. Później zabiorą się za prokuraturę, sądy, zakneblują dziennikarzy nieposłusznych władzy i pracowników naukowych. Jedynym gwarantem wolności są wolne media i sądy!

Jazgot ryjka odciąganego od korytka. Najlepiej gdyby PiS brał odpowiedzialność za władzę a przy korytach siedziały wieprze z ośmiorniczką w ryju.

Jazgot ryjka odciąganego od korytka. Najlepiej gdyby PiS brał odpowiedzialność za władzę a przy korytach siedziały wieprze z ośmiorniczką w ryju.

rozwiń
Avatar
zoolog / 27 grudnia 2015 o 10:09

wybór bardzo zły.. to czego ten pan sie dotknie idzie w ruine.zostawia za soba długi i nie rozliczone sprawy.. jak po-psl było u sterów... nalezał do psl..sympatyzował... teraz juz pis... skacze z kwiatka na kwiatek

Czyli ''PSZCZÓŁECZKA'' ,aby tylko dobrze zapylał.!?

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 19:02
wybór bardzo zły.. to czego ten pan sie dotknie idzie w ruine.zostawia za soba długi i nie rozliczone sprawy.. jak po-psl było u sterów... nalezał do psl..sympatyzował... teraz juz pis... skacze z kwiatka na kwiatek
Avatar
Gość / 24 grudnia 2015 o 12:14
Konkurencja nie spi... Pożal się Boże doc...pewnie z miasta pochodzi...
Avatar
doc.drhab / 23 grudnia 2015 o 21:05

On to babę swoją nap.......la, burak jeden ale to cały pis

Avatar
beczka śmierci / 23 grudnia 2015 o 11:38

Cala władza w rece ludu. Tylko Prawo i Sprawiedliwosc zapewni nam lepsze zycie.

Biegnij szybko do lekarza. Może uda się uratować chociaż kawałek mózgu. 

Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 19:43
Dalej tępota ,miernota i wierność popłaca.Kiedyś jeden z vice-wojewodów mawiał/kiedy miał do czynienia z niedorajdą/-"jakiegoś mnie Boziu stworzyła takiego mnie mosz".Czym obecny prezes błysnął:służalczością wobec PSL-u.Przecież to ich człowiek.Teraz przytulony do PIS-u.Niech ktoś zapyta w Nałęczowie ,czy w Końskowoli to się dowie:zero inicjatywy.Czy taki9 człowiek ma zarządzać giełda?Wybaczc8ie,ale zaczynamy od nowa!
Avatar
13tka / 22 grudnia 2015 o 19:20

mogę zdradzić, kto walczył o fotel prezesa https://www.facebook.com/paweljanulewicz13/

Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 15:29
Krzysiu promuj dalej pseudo prawicowców a członków PiS olewaj oj będziesz płakał przy wewnętrznych wyborach. Szefem to ty już nie będziesz!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 11:20

wygląd chłopa a nie prezesa

A tobie lepiej by odpowiadał wygląd Grodzkiej niż chłopa?

Avatar
135 / 29 stycznia 2016 o 11:19

Zostaliśmy wszyscy oszukani. PiS nie zmienia kraju, a jedynie pcha na stanowiska swoich aparatczyków. Trzeba bronić Trybunału Konstytucyjnego, bo to jedyna instytucja, która patrzy na łapy politykom, którzy skłócają nas i żyją z naszych podatków. Później zabiorą się za prokuraturę, sądy, zakneblują dziennikarzy nieposłusznych władzy i pracowników naukowych. Jedynym gwarantem wolności są wolne media i sądy!

Jazgot ryjka odciąganego od korytka. Najlepiej gdyby PiS brał odpowiedzialność za władzę a przy korytach siedziały wieprze z ośmiorniczką w ryju.

Jazgot ryjka odciąganego od korytka. Najlepiej gdyby PiS brał odpowiedzialność za władzę a przy korytach siedziały wieprze z ośmiorniczką w ryju.

rozwiń
Avatar
zoolog / 27 grudnia 2015 o 10:09

wybór bardzo zły.. to czego ten pan sie dotknie idzie w ruine.zostawia za soba długi i nie rozliczone sprawy.. jak po-psl było u sterów... nalezał do psl..sympatyzował... teraz juz pis... skacze z kwiatka na kwiatek

Czyli ''PSZCZÓŁECZKA'' ,aby tylko dobrze zapylał.!?

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 19:02
wybór bardzo zły.. to czego ten pan sie dotknie idzie w ruine.zostawia za soba długi i nie rozliczone sprawy.. jak po-psl było u sterów... nalezał do psl..sympatyzował... teraz juz pis... skacze z kwiatka na kwiatek
Avatar
Gość / 24 grudnia 2015 o 12:14
Konkurencja nie spi... Pożal się Boże doc...pewnie z miasta pochodzi...
Avatar
doc.drhab / 23 grudnia 2015 o 21:05

On to babę swoją nap.......la, burak jeden ale to cały pis

Avatar
beczka śmierci / 23 grudnia 2015 o 11:38

Cala władza w rece ludu. Tylko Prawo i Sprawiedliwosc zapewni nam lepsze zycie.

Biegnij szybko do lekarza. Może uda się uratować chociaż kawałek mózgu. 

Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 19:43
Dalej tępota ,miernota i wierność popłaca.Kiedyś jeden z vice-wojewodów mawiał/kiedy miał do czynienia z niedorajdą/-"jakiegoś mnie Boziu stworzyła takiego mnie mosz".Czym obecny prezes błysnął:służalczością wobec PSL-u.Przecież to ich człowiek.Teraz przytulony do PIS-u.Niech ktoś zapyta w Nałęczowie ,czy w Końskowoli to się dowie:zero inicjatywy.Czy taki9 człowiek ma zarządzać giełda?Wybaczc8ie,ale zaczynamy od nowa!
Avatar
13tka / 22 grudnia 2015 o 19:20

mogę zdradzić, kto walczył o fotel prezesa https://www.facebook.com/paweljanulewicz13/

Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 15:29
Krzysiu promuj dalej pseudo prawicowców a członków PiS olewaj oj będziesz płakał przy wewnętrznych wyborach. Szefem to ty już nie będziesz!!!!!!!!!!!!!!!!!