piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Gigantyczna kara dla KUL za nielegalne praktyki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 stycznia 2011, 18:03
Autor: Dominik Smaga

Decyzja UOKiK nie oznacza, że studenci zaoczni odzyskają pieniądze. Muszą sami podać uczelnię do sąd
Decyzja UOKiK nie oznacza, że studenci zaoczni odzyskają pieniądze. Muszą sami podać uczelnię do sąd

Uczelnia miała bezprawnie pobierać pieniądze od doktorantów, a skreślonym za niepłacenie studentom zaocznym odmawiała zwrotu pieniędzy, które już wpłacili. Teraz KUL ma za to zapłacić 137 tysięcy złotych.

Taka jest decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którą urząd ujawnił w poniedziałek. KUL w umowach ze studentami zaocznymi zastrzegał, że jeśli nie zapłacą na czas raty czesnego, zostaną automatycznie skreśleni z listy studentów, a pieniędzy, które dotąd wpłacili, już nie odzyskają. Zdaniem UOKiK było to niezgodne z prawem.

– Po pierwsze najpierw trzeba wezwać do zapłaty, a dopiero potem można odstąpić od umowy – wyjaśnia Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury UOKiK. Poza tym student powinien otrzymać zwrot pieniędzy za niewykorzystaną część zajęć. – Było to ze strony uczelni nieuzasadnione przysporzenie sobie środków finansowych, bo pieniądze wzięła, a świadczeń nie udzielała – dodaje Wiszniowska.

Sprawa wyszła na jaw, gdy UOKiK zajął się skargą jednej ze studentek robiących doktorat na kierunku teologia-duszpasterstwo rodzin. Została ona skreślona z listy studentów, bo nie zapłaciła 1200 zł za "częściowe pokrycie kosztów przewodu doktorskiego”. Wtedy poskarżyła się urzędowi.

Uczelnia twierdziła, że stacjonarne studia doktoranckie oferuje za darmo. Przeczy temu ujawniony przez UOKiK protokół z posiedzenia senatu uczelni z września 2003 r. Można przeczytać, że "począwszy od roku akademickiego 2003/04 na Wydziale Teologia studia licencjackie są bezpłatne, natomiast studia doktoranckie będą odpłatne”. KUL bronił się też, że nie figuruje w ministerialnym wykazie i nie może być traktowany jako uczelnia publiczna, a teologia to kierunek typowo kościelny.

– Ministerstwo jednoznacznie stwierdziło, że do KUL mają zastosowanie przepisy ustawy o szkolnictwie wyższym, która mówi, że studia doktoranckie są bezpłatne – mówi Wiszniowska. – Teologia nie dotyczy jedynie osób duchownych; kształcą się tam również osoby świeckie.

Uczelnia ma zapłacić teraz 137 tys. zł kary, z czego ponad 100 tys. za pobieranie opłat od doktorantów (KUL wycofał się z nich w sierpniu ub.r). Decyzja UOKiK nie jest prawomocna, uniwersytet już odwołał się do niej do sądu.

Mimo wielu prób, nie udało nam się dodzwonić do rzeczniczki uczelni.

*Na KUL studiuje 2 925 studentów zaocznych, a na studiach niestacjonarnych doktoranckich 640 osób
(stan na 30 listopada 2010).  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
donald trump
insomia
turi
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

donald trump
donald trump (30 stycznia 2011 o 20:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
taka mała kara, phi
..co to dla nich
Rozwiń
insomia
insomia (28 stycznia 2011 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='kundelek (wg.Glempa)' timestamp='1295894085' post='428463']
KUL obok UKSW jest jedną z dwu w pełni finansowanych przez państwo uczelni kościelnych więc nie powinien żądać dodatkowych opłat. Jakoś tak dziwnie się składa ze nie dość ze dysponuje kilkoma dochodowymi majątkami to prowadzi jeszcze zbiórki w kościołach. Ponadto prowadzi na kilku kierunkach studia na poziomie do którego nie ma uprawnień. W innych uczelniach nakazano by te praktyki natychmiast zlikwidować al kuźnia kadr dla kościoła ma szczególne prawa. Miła rację prezes Kaczyński, jesteśmu kondominium tyle że watykańskim.
[/quote]
Rozwiń
turi
turi (27 stycznia 2011 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ktoś napisał, że rektor powinien podać się do dymisji Ten pazerny i chciwy zakonnik, nie dość, że jest miernotą intelektualną, to jeszcze złodziejem. Na kul kradło się zawsze. Najwięcej kradną ci, co mają dostąp do kasy: rektorzy dziekani itd. Ministerstwo nie kontroluje na co wydaje uczelnia pieniądze.
Rozwiń
ja
ja (26 stycznia 2011 o 17:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wyobraźcie sobie, że na Kulu studiują też normalni, tzn. świeccy ludzie... a Ci, którzy narzekają z reguły nigdy z Kulem nie mieli nic do czynienia... poza tym, kierunki, po których ludzie nie mogą znaleźć pracy są na każdej uczelni... to nie jest fenomen Kulu
Rozwiń
Pan Bug
Pan Bug (25 stycznia 2011 o 18:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CZARNA ROZPACZ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie od dziś też wiadomo – choć w podświadomość wciskają inaczej – o KUL-awym poziomie KAT-olickim – jest to[color="#FF0000"] poziom "Pożal Się Boże”.[/color]
Sięgając do Historii Kościoła to już sam[color="#FF0000"] Mikołaj Kopernik poinformował Pana Boga[/color], że stwarzając Świat[color="#FF0000"] coś Mu się pokręciło i kręci nie tym co trzeba... w Nagrodę Niebieską został zakazany[/color]!
Lata leciały i co chwilę naukowcy przypominali Panu Bogu, [color="#FF0000"]że na Świecie są rzeczy, o których nawet panu Bogu się nie śniło [/color]– odkrywali nowe Planety (Pan Bóg o nich nycz nie wiedział!).
I lata leciały... w latach [color="#FF0000"]1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lub Boży z błędami[/color], których nie widziały nawet [color="#FF0000"]tęgie umysły KUL-awe zwane „naukowcami”[/color]! [color="#FF0000"]Na takich (o)błędach zdobywano KUL-awe tytuły naukowe.[/color]
W latach 1980-tych (1982) księ[color="#FF0000"]ŻULKI rozbiły KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, ale związek ma się całkiem dobrze[/color] o czym może nawet poczytać sam Pan Bóg przy założeniu, [color="#FF0000"]że czytać potrafi[/color]!
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie zauważyć, że T.W. „Filozof” pcha się wszędzie ze święconką, a wszyscy chodzą na KUL-anach oddając cześć Bogu!
Porównując to wszystko (święcone oczywiście) z tym co pozostało po PRL-u nie widać żadnej różnicy – jak stał gmach PZPR-u(obecnie Universystet Medyczny), tak stoi dalej choć nie święcony! Jak stał UMCS – tak stoi dalej, choć …. [color="#FF0000"]choć T.W. „Filozof” ma ochotę prześwięcić go[/color] na Uniwersytet [color="#FF0000"]MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ[/color]!
Obecnie wyciąga łapę po UP!
Aby sprostać Boskiej Mądrości wszystkie lubelskie Uczelnie starają się dorównywać KUL-awemu poziomowi pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color], a to w prostej linii prowadzi do nowych, bo KAT-olickich tytułów naukowych:

a) mgr - to[color="#FF0000"] BARANEK - skrót BARAN.[/color]
 dr - to[color="#FF0000"] BARANEK BOŻY - skrót BARAN. B.[/color]
c) hab. - to [color="#FF0000"]HABITOWY - skrót HABIT.[/color]
d) prof. - to[color="#FF0000"] OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.
[/color]
Jeśli ktoś nie wierzy, to są dowody na istnienie Boskiej Mądrości w wydaniu lubelskich Pallotynów, a może lubelskich[color="#FF0000"] Pall..antów [/color](a jest rok 2011) od wieków serwujących na dzwonach cyfrowych [color="#FF0000"]„AVE MARIA” F. Schuberta [/color]mających tylko[color="#FF0000"] 50%[/color] wspólnego ze wspomnianym utworem – nikt tego nie widzi i nie słyszy mimo że każdej niedzieli w południe walą na cały regulator!, a[color="#FF0000"] Lublin toż pretenduje do STOLICY KUL-tury 2016[/color]!

Jeśli Święcony UP zrówna się z Boską Mądrością będzie mógł [color="#FF0000"]hodować kąKUL-e[/color] – jest to biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Święconą[/color]!

Zamiast prosić Axcelencję T.W. „Filozofa” do prześwięcania wszystkiego [color="#FF0000"]lepiej prześwięcić Axcelencję[/color]...

Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje ePi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]Z[/color])[color="#FF0000"]KOP[/color]at[color="#FF0000"]owi[/color] i wszystkim księ[color="#FF0000"]ŻULKOM[/color]:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]


DZIECIOM ZAŚ:

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej[/color]!

jako, że „[color="#FF0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”

[color="#FF0000"]Skoro wyszło Ciało Pańskie i Krew Pańska [/color]to KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zapewnia, że [color="#FF0000"]kąKUL-e też wyjdą[/color]!
Wszystkie zaś księ[color="#FF0000"]ŻULKI , z Naukowcami Włącznie,[/color] jak staną w Procesyjnym Orszaku z Kropidłami[color="#FF0000"] nad Plantacją kąKULi – będzie to Niebieski Kombajn do Podlewania kąKULi [/color]– taki CUD Przemiany Świecenia Wszystkiego na Ziemi w Podlewanie kąKULi!

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka[color="#FF0000"] Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”
[/color]
Na koniec KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW i ASC ponawia propozycję nadania KUL-owi symbolu[color="#FF0000"] Międzynarodowej Stolicy Mądrości Inaczej „QL”[/color]. Umieszczając w KULejną Rocznię Świętego Humanizmu znany slogan: „[color="#FF0000"]DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT[/color]”

Nie tak dawno ratusz (lubelski) dał PO-PiS [color="#FF0000"]Ministerstwa Głupich Kroków[/color] zwanego KUL-awym Ministerstwem.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zastanawia się czy[color="#FF0000"] KUL-awe Ministerstwo jest Święcone[/color]?

[color="#FF0000"]Najnowszym zaś osiągnięciem[/color]jest oprócz słynnej afery wydawnictwa Stella Maris w Gdańsku; ostatniej afery gruntowej z odzyskiwaniem ziem utraconych przez Kościół - [color="#FF0000"]Afera z XXX Lecia SOLIDARNOŚCI [/color]– też w Gdańsku – gdzie Dyrektor EUROPEJSKIEGO CENTRUM SOLIDARNOŚCI[color="#FF0000"] Dominikanin Ojciec Maciej ZIĘBA pier[/color]...dyknął grubą kasę (dostał [color="#FF0000"]9.000.000,- zł[/color].; słownie: Dziewięć Milionów) i pokazał kopię „Koncertu z XXV Lecia SOLIDARNOŚCI, a kopia ta okazała się wyjątkowo chałowata już na samym początku!
Nie jest wykluczone, że pier...dyknięta kasa trafi do Lublina!„Nie-boskiej Komedii” ciąg dalszy, bo [color="#FF0000"]Prezydent Gdańska zwolnił Ojca Macieja Ziębę ze stanowiska Dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności[/color] ( wrzesień 2010 r.), a sam Ojczulek postawił jeszcze warunki na jakich odejdzie – oznacza to, że [color="#FF0000"]dalej rządzi[/color] jako Dyrektor ECS bo jeszcze wszystkiego nie po(d)pier...niczył!
Jak z tego widać nawet Ojciec MACIEJ ZIĘBA nie ma czystych rąk – choć święcone(!), bo jak całe Duchowieństwo JEDNĄ RĘKĄ BŁOGOSŁAWIŁ SOLIDARNOŚĆ i tą samą ręką ROZGRAMIAŁ KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz robił wiele innych rzeczy...
Zamiast tracić czas na zbędne dysputy można z powodzeniem ubiegać cię u Ojca Macieja Zięby o Fundusze XXX-Lecia SOLIDARNOŚCI zgromadzone na rachunku [color="#FF0000"]ROR-atnim[/color], a sam zainteresowany Ojczulek Zięba wraz z KUL-awymi może długi zwracać w [color="#FF0000"]Ro-ratach[/color]! - a nie tak dawno ABW zwinęło od ręki doradcę Prezydenta Lublina za korupcję (tuż przed wyborami 2010)!
Do tych niebieskich pomysłów z powodzeniem może dołączyć KUL!

O pomyślny przebieg spraw należy słać gorące prośby do Nieba w stylu "[color="#FF0000"]AVE MAFIJA[/color]":

"[color="#FF0000"]Zdrowaś Mafijo, Łaskiś Pełna - 
Pan z Tobą.
B(L)OGoslawionaś Ty między Mafijami
i B(L)OGoslawiony Owoc Żywota Twojego!
Święta Mafijo, Matko Boża*
Módl się za Nami grzecznymi teraz
i w Godzinę Śmierci Naszej. Amen[/color]".

W dobie digitalizacji życia przed wydaniem werdyktu Kur...iewna Komisja pod wodzą SB-ckiego „FILOZOFA” powinna odmówić:
[color="#FF0000"]„Wierzę w jednego B(L)OGA”;
„WIERZE W B(L)OGA OJCA...”;[/color]
i pamiętać, że dekalog mówi „Nie będziesz miał B(L)OGÓW cudzych przede mną”.
Należy też odśpiewać najnowszą [color="#FF0000"]Polską Litanię Do Wszystkich Św.[/color](irniętych) [color="#FF0000"]SB-ków[/color]:
Po urzędowym wstępie form grzecznościowo-powitalnych (Kyrie eleison...) następują wezwania:
[color="#FF0000"]Święty Filozofie,
Święty Glonie.
Święty Józefie...( a tu cała galeria Józków w KULejce: Glemp, Kowalczyk, Życiński...)
Święty Henryku....
Święty Karolu.... [/color]
i tylko jeden problem z odzewem publiczności MÓDL SIĘ ZA NAMI czy ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a może WYBAW NAS PANIE?

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła:[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI –[color="#FF0000"] Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) 

* BOŻ - członek Mafijny 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!