Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2013 r.
19:56
Edytuj ten wpis

Głęboka będzie Głęboką. Radni nie zmienili nazwy ulicy

0 29 A A
Nazwę zmienić miał odcinek ul. Głębokiej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Sowińskiego a al. Kraśnicką (J
Nazwę zmienić miał odcinek ul. Głębokiej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Sowińskiego a al. Kraśnicką (J

Nie doszło w czwartek do głosowania nad uchwałą zmieniającą nazwę odcinka ul. Głębokiej. Jego przemianowania na Aleje Ofiar Komunizmu chciał niezrzeszony radny Piotr Krzysztof Kuty. Pod jego projektem uchwały podpisali się też m.in. radni PiS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Pomimo upływu ponad 20 lat od chwili upadku reżimu komunistycznego w naszej Ojczyźnie, nadal mało jest miejsc upamiętniających wszystkie ofiary komunizmu” – napisał radny w uzasadnieniu swojego projektu.

Nazwę zmienić miał odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Sowińskiego a al. Kraśnicką. Nikt nie musiałby z tego powodu wymieniać dokumentów, bo nikt nie jest tu zameldowany.

– Ulica Głęboka to historyczna nazwa. Ta ulica była tu jeszcze zanim powstały osiedla LSM – mówił radny Jan Gąbka, przeciwnik zmiany nazwy. – Już dość tej hucpy, ludzie nie chcą mieszkać na cmentarzu – dodaje. Zapytaliśmy wprost, czy miałby coś przeciw samej nazwie. – Jeśli ktoś chce upamiętniać ofiary komunizmu, proszę bardzo, niech upamiętnia, ale niech zostawi Głęboką w spokoju.
To Gąbka złożył w czwartek wniosek o zdjęcie projektu z porządku obrad i odesłanie go do działającej w radzie miasta komisji zajmującej się kulturą. A także do rad dzielnic leżących przy tym odcinku ulicy. Czyli Śródmieścia, Wieniawy i Rur.

– To znamienne, że proceduralne kłody są rzucane ze strony przynajmniej części spośród radnych, którzy przed dwoma miesiącami głosowali za upamiętnieniem prof. Grzegorza Leopolda Seidlera, który sam siebie określał mianem marksisty – radny Kuty nawet nie próbował kryć swojego rozgoryczenia. Wyjaśnijmy: imię Seidlera, członka PZPR, posła PRL i rektora UMCS, twórcy miasteczka akademickiego, otrzymać miał bezimienny plac przed Chatką Żaka, o co zabiegał Gąbka. Ale pomysł upadł.

W 2010 r. prezydent Adam Wasilewski chciał przemianować ten sam odcinek Głębokiej na ul. Katyńską. W czwartek nie doszło też do głosowania nad drugim pomysłem Kutego, by Drogę Męczenników Majdanka od ronda do granicy miasta przemianować na ul. Józefa Franczaka, ps. "Lalek”.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pracoholik / 20 grudnia 2013 o 15:32

Ten PIS to serio nie ma co robić w naszym mieście??

Tyle ważnych spraw i tematów a oni o zmianie nazwy Głębokiej

Przykre i żałosne że mamy taką marną opozycję.

Avatar
pin / 20 grudnia 2013 o 12:44

Brawo!! Wyjąłeś mi to z ust!

Przy wspomnianym odcinku nie mieszka skurat nikt

Avatar
mieszkanka ul.Głębokiej / 20 grudnia 2013 o 11:04

Przy ulicy Głębokiej mieszka kilka tysięcy osób, czy pomysłowi radni PIS zapłacą im za wymianę dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego ich samochodów?

Pod pseudo-patritycznymi hasłami kryją się spore wydatki które musieliby ponieść niewinni mieszkańcy.

Może za takie pomysły dobrania się do portfeli mieszkańcy odwdzięczą im się w najbliższych wyborach, zobaczymy.

Brawo!! Wyjąłeś mi to z ust!

Avatar
pin / 20 grudnia 2013 o 11:00

nadal mało jest miejsc upamiętniających wszystkie ofiary komunizmu

http://www.youtube.com/watch?v=iWCCQjpHpTM

Avatar
12345 / 20 grudnia 2013 o 10:49

Opozycja to już chyba nie ma nic do roboty że takimi rzeczami się zajmuje?!

Avatar
serotonin / 20 grudnia 2013 o 10:05

Świetna decyzja! Niektórzy nie maja czym się wybić, bo robić się nie chce, to wymyślają debilne nazwy ulic....

Avatar
gość / 20 grudnia 2013 o 10:01

Przy ulicy Głębokiej mieszka kilka tysięcy osób, czy pomysłowi radni PIS zapłacą im za wymianę dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego ich samochodów?

Pod pseudo-patritycznymi hasłami kryją się spore wydatki które musieliby ponieść niewinni mieszkańcy.

Może za takie pomysły dobrania się do portfeli mieszkańcy odwdzięczą im się w najbliższych wyborach, zobaczymy.

Avatar
hen / 20 grudnia 2013 o 10:00

Pis jak zwykle zajął się tym co dla mieszkańców najważniejsze czyli zmianą nazw ulic. Przy urnach Was rozliczymy nieroby!!!

Avatar
Kamil / 20 grudnia 2013 o 09:34

Inwestycje Żuka jak do tej pory w większości przypadków były trafne i sprawiły, że Lublin rozwinął się pod kilkoma względami. 

Infrastruktura, nowe miejsca pracy, obiekty i wydarzenia, dzięki którym można "zażyć" trochę kultury. Do naszego miasta przyjeżdża coraz więcej turystów, a i mieszkańcy chętniej tu przebywają. Mam nadzieję, że kim by nie był nowy prezydent, nie przestanie inwestować w miasto. 

Avatar
Komuno won! / 20 grudnia 2013 o 09:02

Precz z tobą! Pewnie to ty najbardziej służyłeś najwierniej komuchom, że ten terror o dziwo przeżyłeś!  Niepodoba ci się wyjedź, to takie proste! Ja nie będę płacił za zmianę tablic co nic nie znaczą, a po drugie komuchu w nazwie jest zawarta nazwa oprawców, więc się promuje komunistów, to odrazu walnijmy ofiary józefa stalina, a co!.

Sam wyjedź komuchu! Najlepiej do Korei Północnej, albo do swojego Fidela. A płacił będziesz i za zmiany tablic i za wywóz śmieci i za wiele innych rzeczy.

Sam wyjedź komuchu! Najlepiej do Korei Północnej, albo do swojego Fidela. A płacił będziesz i za zmiany tablic i za wywóz śmieci i za wiele innych rzeczy.

rozwiń
Avatar
pracoholik / 20 grudnia 2013 o 15:32

Ten PIS to serio nie ma co robić w naszym mieście??

Tyle ważnych spraw i tematów a oni o zmianie nazwy Głębokiej

Przykre i żałosne że mamy taką marną opozycję.

Avatar
pin / 20 grudnia 2013 o 12:44

Brawo!! Wyjąłeś mi to z ust!

Przy wspomnianym odcinku nie mieszka skurat nikt

Avatar
mieszkanka ul.Głębokiej / 20 grudnia 2013 o 11:04

Przy ulicy Głębokiej mieszka kilka tysięcy osób, czy pomysłowi radni PIS zapłacą im za wymianę dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego ich samochodów?

Pod pseudo-patritycznymi hasłami kryją się spore wydatki które musieliby ponieść niewinni mieszkańcy.

Może za takie pomysły dobrania się do portfeli mieszkańcy odwdzięczą im się w najbliższych wyborach, zobaczymy.

Brawo!! Wyjąłeś mi to z ust!

Avatar
pin / 20 grudnia 2013 o 11:00

nadal mało jest miejsc upamiętniających wszystkie ofiary komunizmu

http://www.youtube.com/watch?v=iWCCQjpHpTM

Avatar
12345 / 20 grudnia 2013 o 10:49

Opozycja to już chyba nie ma nic do roboty że takimi rzeczami się zajmuje?!

Avatar
serotonin / 20 grudnia 2013 o 10:05

Świetna decyzja! Niektórzy nie maja czym się wybić, bo robić się nie chce, to wymyślają debilne nazwy ulic....

Avatar
gość / 20 grudnia 2013 o 10:01

Przy ulicy Głębokiej mieszka kilka tysięcy osób, czy pomysłowi radni PIS zapłacą im za wymianę dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego ich samochodów?

Pod pseudo-patritycznymi hasłami kryją się spore wydatki które musieliby ponieść niewinni mieszkańcy.

Może za takie pomysły dobrania się do portfeli mieszkańcy odwdzięczą im się w najbliższych wyborach, zobaczymy.

Avatar
hen / 20 grudnia 2013 o 10:00

Pis jak zwykle zajął się tym co dla mieszkańców najważniejsze czyli zmianą nazw ulic. Przy urnach Was rozliczymy nieroby!!!

Avatar
Kamil / 20 grudnia 2013 o 09:34

Inwestycje Żuka jak do tej pory w większości przypadków były trafne i sprawiły, że Lublin rozwinął się pod kilkoma względami. 

Infrastruktura, nowe miejsca pracy, obiekty i wydarzenia, dzięki którym można "zażyć" trochę kultury. Do naszego miasta przyjeżdża coraz więcej turystów, a i mieszkańcy chętniej tu przebywają. Mam nadzieję, że kim by nie był nowy prezydent, nie przestanie inwestować w miasto. 

Avatar
Komuno won! / 20 grudnia 2013 o 09:02

Precz z tobą! Pewnie to ty najbardziej służyłeś najwierniej komuchom, że ten terror o dziwo przeżyłeś!  Niepodoba ci się wyjedź, to takie proste! Ja nie będę płacił za zmianę tablic co nic nie znaczą, a po drugie komuchu w nazwie jest zawarta nazwa oprawców, więc się promuje komunistów, to odrazu walnijmy ofiary józefa stalina, a co!.

Sam wyjedź komuchu! Najlepiej do Korei Północnej, albo do swojego Fidela. A płacił będziesz i za zmiany tablic i za wywóz śmieci i za wiele innych rzeczy.

Sam wyjedź komuchu! Najlepiej do Korei Północnej, albo do swojego Fidela. A płacił będziesz i za zmiany tablic i za wywóz śmieci i za wiele innych rzeczy.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 7

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 12

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 11

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!