Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 marca 2008 r.
16:39
Edytuj ten wpis

Globus świeci pustkami

0 8 A A

Lubelskich klubów sportowych nie stać na wynajęcie najnowocześniejszej hali sportowej w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dlatego MOSiR postanowił oddać ten obiekt mieszkańcom.
Za 180 zł za 45 min.

Po raz ostatni w dzień powszedni Globus zapełnił się pod koniec grudnia. Wtedy w hali działało jeszcze lodowisko. Między 11 listopada a 31 grudnia skorzystało z niego ponad 20 tys. lublinian. Potem ślizgawka została rozmrożona, a w hali rozłożono parkiet, na którym zaczęły grać piłkarki ręczne SPR Safo Lublin.

- Tyle że my trenujemy raz lub dwa razy dziennie, po półtorej albo dwie godziny - mówi Sabina Włodek, kapitan drużyny. - Łącznie zajmujemy więc halę maksymalnie na cztery godziny dziennie. Przez pozostałą część dnia Globus jest pusty. A szkoda.

Podobnie mówi Bogusław Trojan, prezes Lubelskiej Unii Sportu. - To nienormalne, żeby w tak pięknej i funkcjonalnej hali przez większość dnia nic się nie działo - podkreśla. - Nie dość, że miasto na tym nie zarabia, to jeszcze traci. Bo halę trzeba utrzymywać.

MOSiR postanowił to zmienić. - Zależy nam żeby w hali jak najwięcej się działo. I to przez cały dzień - mówi Mariusz Szmit, dyrektor ośrodka. - Dlatego chcemy umożliwić wynajem hali.

Na razie MOSiR zamierza wynajmować Globus od poniedziałku do piątku, między godz. 20.30 a 22. - Czekamy na zgłoszenia zorganizowanych grup albo firm, które zechcą udostępnić halę swoim pracownikom - wyjaśnia Szmit. - A ci będą mogli w znakomitych warunkach pograć w piłkę, siatkówkę czy koszykówkę.

Za wynajęcie hali na 45 minut trzeba zapłacić 180 zł. Dlaczego tak dużo? - Pamiętajmy, że uruchomienie Globusa na godzinę to naprawdę spore koszty. Ustaliliśmy cenę minimalną, która pokryje większość z nich - tłumaczy dyrektor.

To właśnie cena odstrasza od Globusa większość lubelskich klubów sportowych. Za dużo mniejsze pieniądze mogą wynająć halę MOSiR przy Al. Zygmuntowskich czy KUL przy al. Kraśnickiej.

- Dlatego szukamy innych rozwiązań na wykorzystanie tego obiektu - dodaje Szmit. - Jednym z nich może okazać się wynajmowanie prywatnym osobom. Jeśli będzie zainteresowanie, rozważymy udostępnienie hali też w innych godzinach, nie tylko wieczorami.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~lublinianin~ / 18 grudnia 2009 o 15:34
panie 180 zl za 45 min smeich na sali hala KUL'u przy krasnickiej kosztuje 100 zl za 1,5h a hala praktycznie taka sama tylko nie ma sziedzen na widowni bezurzytecznych dla ludzi chcacych pograc w pilke w swoim towarzystwie
Avatar
Gość / 21 maja 2008 o 21:28
ahahahahahhahahahahahahhahahahahhahahahahahahahhhahahahahah <<< tylko tyle mam do powiedzenia !! i co PANIE DYREKTORZE MOSIRU ?? I CO ??? ZATKAłO ??? NO PYTAM SIE ZATKAłO ?? takie wazne piłkarki reczne 4 h na dzień ?? <lol2> brechta z ciebie misrzu dyrektorze z MOSIRU "piłkarki reczne muszą trenowac na globusie " " muszą " koniecznie <lol2> gratulacje IMBECYLU !!!!!!! w ogóle to ześ sie popisał z tym " stokiem " srodek miasta gdzie temperatura jest wyzsza niz na obrzezach a ty snieg chcesz tu utrzymac <lol2> kretynie ty jeden kto cie wybrał kto ci dał rozmum no pytam sie ?? a jak mówiłem ze bedzie lipa to nie i nie i nie i nie bo piłkarki ręczne musza trenowac " zniszczmy lodowisko" postawmy dziurawmy namiot i wylejy wode niech zamarźnie . nosz kurna kretynie ty jeden zebym ja cie znał osobiscie to bym ci nawpierd......... do głowy oleju ;/ baranie ty jeden !!!!! A I JESCZE JEDNO :) CO DO PROJEKTY UNIJNEGO 2007- CHYBA DO 2013 LUBELSZCZYZNA NIE UBIEGAłA SIE NAWET O 0.5 GR DOFINANSOWANIA z Unii :D tez gratulacje :D nawet takie miasto jak kazimierz ( miasto któe nie robi najmniejszego wraznia na turystach np z Niemiec bo u nich jest co 20 km takie cos jak kazimierz to kur....... kazimierz sie ubiega o dofinansowanie do swich planów ROZWOJOWCH a tu kur.... max totalna wioska sie robi :D GRATULACJE i dla prezydenta i dla zarzadcy mosiru i dla wszystkich polityków z lublina :D

sory za błedy ale sie wkuxxxxxxxxxxxrwilem i sobie tak napisałem :D moze to zwróci waszą uwagę na wasze IMBECYLSTWO !! KRETYNI !!

ps. to pisałem ja STUDENCINA Z LUBLINA niech no ja skończę studia :) a jeszcze tylko roczek mi został :) niech no ja skończę :) to zobaczycie kretyni mnie tutaj na 100% :D AHAHAHHAHAH


a własnie :D KATOWICE SIE NAWET U NAS OGłASZAJą A MY 3 plakaty w warszawie :) dosłownie 3 :) bo policzyłem :) i sie dowiedziałem <lol2:D gratulacje :D toze :D

POZDRAWIAM WAS KOłKI Z LUBELSKIEJ WSI :d
ahahahahahhahahahahahahhahahahahhahahahahahahahhhahahahahah <<< tylko tyle mam do powiedzenia !! i co PANIE DYREKTORZE MOSIRU ?? I CO ??? ZATKAłO ??? NO PYTAM SIE ZATKAłO ?? takie wazne piłkarki reczne 4 h na dzień ?? <lol2> brechta z ciebie misrzu dyrektorze z MOSIRU "piłkarki reczne muszą trenowac na globusie " " muszą " koniecznie <lol2> gratulacje IMBECYLU !!!!!!! w ogóle to ześ sie popisał z tym " stokiem " srodek miasta gdzie temperatura jest wyzsza ... rozwiń
Avatar
nieryba / 8 marca 2008 o 11:41
wielokrotnie pisałem,że Mosir Lublin jest liderem biznesu po lubelsku.Wygrywa w kazdym podjętym temacie-lodowiska,stadionu,basenów,górki narciarskiej,spływów Bystrzycą,zalewu...Przypominam również,że p.Szmit został powołany na dyrektora przez Pruszkowskiego jako wybitny menandżer po odwołaniu poprzedniego dyrektora twórcy koncepcji nowej hali poprzez zadaszenie atrakcyjnego lodowiska..Hala targowa to inny temat też ciekawy-spółka miasta z osobą prywatną,która wniosła wkład w postaci logo.I dokładamy -ja dokładam ,ty dokładasz,wszyscy dokładamy do ich radosnej twórczości.
wielokrotnie pisałem,że Mosir Lublin jest liderem biznesu po lubelsku.Wygrywa w kazdym podjętym temacie-lodowiska,stadionu,basenów,górki narciarskiej,spływów Bystrzycą,zalewu...Przypominam również,że p.Szmit został powołany na dyrektora przez Pruszkowskiego jako wybitny menandżer po odwołaniu poprzedniego dyrektora twórcy koncepcji nowej hali poprzez zadaszenie atrakcyjnego lodowiska..Hala targowa to inny temat też ciekawy-spółka miasta z osobą prywatną,która wniosła wkład w postaci logo.I dokładamy -ja dokładam ,ty dokładasz,wszyscy dokłada... rozwiń
Avatar
as / 7 marca 2008 o 10:15
Było lodowisko, które cieszyło się ogromnum powodzeniem mieszkańców, to je zlikwidowano dla piłki ręcznej, która wykorzystuje halę max przez 4 godziny. Co jest lepsze, tysiące dzieci jeżdżących codziennie na łyżwach, czy kilka zawodniczek w większości nie z Lublina ? Dobry gospodarz najpierw dba o swoje owieczki a potem o resztę. Ale gdzie w Lublinie szukać dobrego gospodarza ? Wiocha zawsze będzie tylko wiochą........
Avatar
chart / 7 marca 2008 o 09:50
Ale dlaczego ktokolwiek jest zdziwiony? Wielokrotnie powtarzano, że zwłaszcza w Lublinie można przeforsować największą bzdurę, byle tylko była w dużej sali i z atrakcyjną wizualizacją na etapie projektu. Funkcjonalność hali podważano od samego początku, potem doszły problemy z wielokrotnie przekroczonymi kosztami inwestycji. Najzabawniejsze jednak, że fundamentalne pytanie brzmiące "PO CO TO KOMU?" zadano na końcu, gdy obiekt już powstał? Nie inaczej jest z budynkami tak zwanego Parku Naukowo-Technologicznego na Felinie, zbudowanymi za kilkadziesiąt milionów, w których nie dzieje się dokładnie nic. Podobnie było z halą Targów, które twardo przynoszą straty. Rachunek ekonomiczny wciąż pozostaje dla tak miejskich, jak i wojewódzkich decydentów czymś, co przydarza sie innym.
Ale dlaczego ktokolwiek jest zdziwiony? Wielokrotnie powtarzano, że zwłaszcza w Lublinie można przeforsować największą bzdurę, byle tylko była w dużej sali i z atrakcyjną wizualizacją na etapie projektu. Funkcjonalność hali podważano od samego początku, potem doszły problemy z wielokrotnie przekroczonymi kosztami inwestycji. Najzabawniejsze jednak, że fundamentalne pytanie brzmiące "PO CO TO KOMU?" zadano na końcu, gdy obiekt już powstał? Nie inaczej jest z budynkami tak zwanego Parku Naukowo-Technologicznego na Felinie, zbudowanym... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2008 o 09:03
Jak to? Powstał obiekt bez pomysłu na jego zagospodarowanie. Kto więc wnioskował o jego potrzebie? MOSIR zamiast czerpać korzyści z wynajmu, sam powinien zadbać o budowanie lubelskiego sportu!!!
Avatar
Fang / 7 marca 2008 o 08:56
Miasto pogranicza kultur i ograniczonych możliwości.Zamiast rozwijać sport masowy dla młodzieży /rozgrywki międzyszkolne,międzyosiedlowe/ trwa targ o stypendia dla dzieci i pociotków radnych.Te pieniądze przeznaczyć na sport masowy.Gdzie komisje sportu przy UM.Gdy to się nie podoba przenieść giełdę z Kresowej przynajmniej ludzie nie będą utytłani żużlem.Dobry dojazd.duży parking przy ZUSie.
Avatar
xxx / 7 marca 2008 o 04:09
a nie można zaprosić kogoś na festiwale muzyczne w globusie? koncerty? albo dyskoteki? taki np Sensation White w czym globus ustępuje Hali Ludowej we Wrocławiu?
Avatar
~lublinianin~ / 18 grudnia 2009 o 15:34
panie 180 zl za 45 min smeich na sali hala KUL'u przy krasnickiej kosztuje 100 zl za 1,5h a hala praktycznie taka sama tylko nie ma sziedzen na widowni bezurzytecznych dla ludzi chcacych pograc w pilke w swoim towarzystwie
Avatar
Gość / 21 maja 2008 o 21:28
ahahahahahhahahahahahahhahahahahhahahahahahahahhhahahahahah <<< tylko tyle mam do powiedzenia !! i co PANIE DYREKTORZE MOSIRU ?? I CO ??? ZATKAłO ??? NO PYTAM SIE ZATKAłO ?? takie wazne piłkarki reczne 4 h na dzień ?? <lol2> brechta z ciebie misrzu dyrektorze z MOSIRU "piłkarki reczne muszą trenowac na globusie " " muszą " koniecznie <lol2> gratulacje IMBECYLU !!!!!!! w ogóle to ześ sie popisał z tym " stokiem " srodek miasta gdzie temperatura jest wyzsza niz na obrzezach a ty snieg chcesz tu utrzymac <lol2> kretynie ty jeden kto cie wybrał kto ci dał rozmum no pytam sie ?? a jak mówiłem ze bedzie lipa to nie i nie i nie i nie bo piłkarki ręczne musza trenowac " zniszczmy lodowisko" postawmy dziurawmy namiot i wylejy wode niech zamarźnie . nosz kurna kretynie ty jeden zebym ja cie znał osobiscie to bym ci nawpierd......... do głowy oleju ;/ baranie ty jeden !!!!! A I JESCZE JEDNO :) CO DO PROJEKTY UNIJNEGO 2007- CHYBA DO 2013 LUBELSZCZYZNA NIE UBIEGAłA SIE NAWET O 0.5 GR DOFINANSOWANIA z Unii :D tez gratulacje :D nawet takie miasto jak kazimierz ( miasto któe nie robi najmniejszego wraznia na turystach np z Niemiec bo u nich jest co 20 km takie cos jak kazimierz to kur....... kazimierz sie ubiega o dofinansowanie do swich planów ROZWOJOWCH a tu kur.... max totalna wioska sie robi :D GRATULACJE i dla prezydenta i dla zarzadcy mosiru i dla wszystkich polityków z lublina :D

sory za błedy ale sie wkuxxxxxxxxxxxrwilem i sobie tak napisałem :D moze to zwróci waszą uwagę na wasze IMBECYLSTWO !! KRETYNI !!

ps. to pisałem ja STUDENCINA Z LUBLINA niech no ja skończę studia :) a jeszcze tylko roczek mi został :) niech no ja skończę :) to zobaczycie kretyni mnie tutaj na 100% :D AHAHAHHAHAH


a własnie :D KATOWICE SIE NAWET U NAS OGłASZAJą A MY 3 plakaty w warszawie :) dosłownie 3 :) bo policzyłem :) i sie dowiedziałem <lol2:D gratulacje :D toze :D

POZDRAWIAM WAS KOłKI Z LUBELSKIEJ WSI :d
ahahahahahhahahahahahahhahahahahhahahahahahahahhhahahahahah <<< tylko tyle mam do powiedzenia !! i co PANIE DYREKTORZE MOSIRU ?? I CO ??? ZATKAłO ??? NO PYTAM SIE ZATKAłO ?? takie wazne piłkarki reczne 4 h na dzień ?? <lol2> brechta z ciebie misrzu dyrektorze z MOSIRU "piłkarki reczne muszą trenowac na globusie " " muszą " koniecznie <lol2> gratulacje IMBECYLU !!!!!!! w ogóle to ześ sie popisał z tym " stokiem " srodek miasta gdzie temperatura jest wyzsza ... rozwiń
Avatar
nieryba / 8 marca 2008 o 11:41
wielokrotnie pisałem,że Mosir Lublin jest liderem biznesu po lubelsku.Wygrywa w kazdym podjętym temacie-lodowiska,stadionu,basenów,górki narciarskiej,spływów Bystrzycą,zalewu...Przypominam również,że p.Szmit został powołany na dyrektora przez Pruszkowskiego jako wybitny menandżer po odwołaniu poprzedniego dyrektora twórcy koncepcji nowej hali poprzez zadaszenie atrakcyjnego lodowiska..Hala targowa to inny temat też ciekawy-spółka miasta z osobą prywatną,która wniosła wkład w postaci logo.I dokładamy -ja dokładam ,ty dokładasz,wszyscy dokładamy do ich radosnej twórczości.
wielokrotnie pisałem,że Mosir Lublin jest liderem biznesu po lubelsku.Wygrywa w kazdym podjętym temacie-lodowiska,stadionu,basenów,górki narciarskiej,spływów Bystrzycą,zalewu...Przypominam również,że p.Szmit został powołany na dyrektora przez Pruszkowskiego jako wybitny menandżer po odwołaniu poprzedniego dyrektora twórcy koncepcji nowej hali poprzez zadaszenie atrakcyjnego lodowiska..Hala targowa to inny temat też ciekawy-spółka miasta z osobą prywatną,która wniosła wkład w postaci logo.I dokładamy -ja dokładam ,ty dokładasz,wszyscy dokłada... rozwiń
Avatar
as / 7 marca 2008 o 10:15
Było lodowisko, które cieszyło się ogromnum powodzeniem mieszkańców, to je zlikwidowano dla piłki ręcznej, która wykorzystuje halę max przez 4 godziny. Co jest lepsze, tysiące dzieci jeżdżących codziennie na łyżwach, czy kilka zawodniczek w większości nie z Lublina ? Dobry gospodarz najpierw dba o swoje owieczki a potem o resztę. Ale gdzie w Lublinie szukać dobrego gospodarza ? Wiocha zawsze będzie tylko wiochą........
Avatar
chart / 7 marca 2008 o 09:50
Ale dlaczego ktokolwiek jest zdziwiony? Wielokrotnie powtarzano, że zwłaszcza w Lublinie można przeforsować największą bzdurę, byle tylko była w dużej sali i z atrakcyjną wizualizacją na etapie projektu. Funkcjonalność hali podważano od samego początku, potem doszły problemy z wielokrotnie przekroczonymi kosztami inwestycji. Najzabawniejsze jednak, że fundamentalne pytanie brzmiące "PO CO TO KOMU?" zadano na końcu, gdy obiekt już powstał? Nie inaczej jest z budynkami tak zwanego Parku Naukowo-Technologicznego na Felinie, zbudowanymi za kilkadziesiąt milionów, w których nie dzieje się dokładnie nic. Podobnie było z halą Targów, które twardo przynoszą straty. Rachunek ekonomiczny wciąż pozostaje dla tak miejskich, jak i wojewódzkich decydentów czymś, co przydarza sie innym.
Ale dlaczego ktokolwiek jest zdziwiony? Wielokrotnie powtarzano, że zwłaszcza w Lublinie można przeforsować największą bzdurę, byle tylko była w dużej sali i z atrakcyjną wizualizacją na etapie projektu. Funkcjonalność hali podważano od samego początku, potem doszły problemy z wielokrotnie przekroczonymi kosztami inwestycji. Najzabawniejsze jednak, że fundamentalne pytanie brzmiące "PO CO TO KOMU?" zadano na końcu, gdy obiekt już powstał? Nie inaczej jest z budynkami tak zwanego Parku Naukowo-Technologicznego na Felinie, zbudowanym... rozwiń
Avatar
Gość / 7 marca 2008 o 09:03
Jak to? Powstał obiekt bez pomysłu na jego zagospodarowanie. Kto więc wnioskował o jego potrzebie? MOSIR zamiast czerpać korzyści z wynajmu, sam powinien zadbać o budowanie lubelskiego sportu!!!
Avatar
Fang / 7 marca 2008 o 08:56
Miasto pogranicza kultur i ograniczonych możliwości.Zamiast rozwijać sport masowy dla młodzieży /rozgrywki międzyszkolne,międzyosiedlowe/ trwa targ o stypendia dla dzieci i pociotków radnych.Te pieniądze przeznaczyć na sport masowy.Gdzie komisje sportu przy UM.Gdy to się nie podoba przenieść giełdę z Kresowej przynajmniej ludzie nie będą utytłani żużlem.Dobry dojazd.duży parking przy ZUSie.
Avatar
xxx / 7 marca 2008 o 04:09
a nie można zaprosić kogoś na festiwale muzyczne w globusie? koncerty? albo dyskoteki? taki np Sensation White w czym globus ustępuje Hali Ludowej we Wrocławiu?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 0

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 3

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 0

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!