piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Głos na człowieka, nie partię

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 marca 2003, 17:26
Autor: Lidia Dzierba

Grupa lubelskich działaczy samorządowych rozpoczyna kampanię na rzecz zmiany ordynacji wyborczej. Tak byśmy w przyszłych wyborach głosowali na wybranych ludzi, nie na partie.


Inicjatorami kampanii są Sławomir Janicki przewodniczący Rady Miasta Lublina oraz Bogna Bender Motyka, działacz samorządowy.
– Chcemy w przyszłym tygodniu wystosować apel do znanych i cieszących się ogólnym szacunkiem lublinian – mówi Sławomir Janicki. – Wspólnie z poparciem tych osób zamierzamy lobbować za zmianą ordynacji wyborczej.
Zwolennicy jednomandatowych okręgów wyborczych zamierzają przekonać parlamentarzystów, by zdecydowali się na inicjatywę ustawodawczą lub jej poparcie. – Kilkanaście lat temu we Włoszech zdecydowano się na taki krok – tłumaczy Bogna Bender-Motyka. – Ludzie mieli dość skorumpowanych polityków i wszechwładnej mafii. Polacy też czują, że źle się dzieje. Na jaw wychodzą kolejne afery. Okręgi jednomandatowe to najlepsza droga, by wyeliminować z kół rządzących ludzi skorumpowanych, powiązanych z różnymi grupami wpływów. Nowa ordynacja da szansę społecznikom, osobom bezpartyjnym, cieszącym się społecznym poparciem, którzy nie mają układów czy pieniędzy na kosztowną kampanię polityczną.
Inicjatorzy zmiany ordynacji wyborczej są przekonani, że znajdą poparcie wśród bezpartyjnych. – Zmiany poprą na pewno także osoby z różnych ugrupowań politycznych – uważa Sławomir Janicki. – Liczymy na wszystkich, który leży na sercu dobro kraju, bez względu na przynależność partyjną.
Akcja lubelskich samorządowców to część ogólnopolskiej kampanii. Obecne działania zostały wypracowane podczas XVI Konferencji Samorządowej, która odbyła się 15–16 marca w Bielsko– Białej.
Szczegółowe informacje pod adresem internetowym www.jow.prv.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!