poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Górki czechowskie: Radni zgodzili się na inwestycję Echo Investment

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 marca 2011, 10:53
Autor: Dominik Smaga

Mieszkańcy ul. Poligonowej popierają inwestycję Echo Investment (Maciej Kaczanowski)
Mieszkańcy ul. Poligonowej popierają inwestycję Echo Investment (Maciej Kaczanowski)

Relacja z Ratusza. Rada Miasta zgodziła się w czwartek na rozpoczęcie zmiany planu zagospodarowania górek czechowskich korzystnej dla spółki Echo Investment

ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO. ŻEBY ODŚWIEŻYĆ NACIŚNIJ F5

15:04 - Zdjęcia z dzisiejszej sesji Rady Miasta

14:25 - Za rozpoczęciem zmiany planu głosowali: Mariusz Banach, Jacek Bednarczyk, Elżbieta Dados, Leszek Daniewski, Zdzisław Drozd, Jan Gąbka, Marek Jakubowski, Zbigniew Jurkowski, Michał Krawczyk, Piotr Kuty, Zbigniew Ławniczak, Jadwiga Mach, Jan Madejek, Elżbieta Mroczkowska, Marcin Nowak, Jarosław Pakuła, Stanisław Podgórski, Marcin Pogorzałek, Krzysztof Siczek, Beata Stepaniuk, Zbigniew Targoński, Mateusz Zaczyński

Przeciwni byli: Piotr Dreher, Mieczysław Ryba, Małgorzata Suchanowska, Sylwester Tułajew, Marta Wcisło

Od głosu wstrzymali się: Dariusz Jezior, Piotr Kowalczyk, Tomasz Pitucha

13:48 - Rada Miasta zgodziła się na rozpoczęcie zmiany planu zagospodarowania górek czechowskich korzystnej dla spółki Echo Investment. Za głosowało 22 radnych, przeciw 5, 3 się wstrzymało od głosu.

13:05 - Do godz. 13.40 przerwana została sesja Rady Miasta. Wniosek o taką przerwę złożył klub radnych PiS. Bezpośrednio po niej, o ile nie będzie wniosków o kolejne przerwy, powinno odbyć się głosowanie w sprawie górek czechowskich.

13:03 - Krzysztof Żuk: - Dajmy sobie szansę zająć się tymi wątpliwościami, które teraz państwo zgłaszacie – apeluje prezydent.

Podkreśla, że wątpliwości, co do granic zabudowy zostaną rozwiane na etapie tworzenia planu. – Mamy szansę dzisiaj zagospodarowania przestrzeni tak, żeby przyszłym pokoleniom zostawić zagospodarowany, zurbanizowany Lublin z poszanowaniem przyrody.

- Proszę mi dać szansę realizacji państwa oczekiwań i wniosków – mówi prezydent. – Ta sprawa jest bardzo ważna i w wymiarze gospodarczym i przyrodniczym i tła historycznego tej sprawy. Współpraca z tym inwestorem to też jest budowanie pewnego klimatu wokół przedsiębiorców w ogóle. To nie jest tak, że nie jesteśmy obserwowani. Sposób rozwiązania tego problemu jest postrzegany przez wielu inwestorów jako niewłaściwy. To, że nie potrafimy się porozumieć od 11 lat jest postrzegane też jako zagrożenie dla inwestowania w innych obszarach – mówi Żuk.

Zapewnia, że miasto będzie wspomagać także lokalnych kupców. Podkreśla jednak, że handel i usługi nie są głównym rynkiem pracy w Lublinie. Zapowiada też, że w trakcie opracowywania planu będzie uzgadniać kolejne szczegóły z inwestorem.

- My będziemy przebudowywać skrzyżowanie równolegle do budowy galerii. Policzyliśmy, że 30 miesięcy jest dla nas terminem. Podobnie z tą umową drogową, którą mamy zawrzeć za 12 miesięcy, ale możemy zawrzeć ją wcześniej. Będziemy chcieli jak najszybciej zacząć opracowywanie dokumentacji, więc w naszym interesie jest, by ta umowa została podpisana jak najszybciej – mówi Żuk.


12:43 - Jan Madejek, radny PO przypomina dyskusję sprzed lat w sprawie Tesco. – Proszę sobie przypomnieć, jakie wtedy były obawy – mówi radny. – Granic miasta nie możemy zamknąć, bo radny ma służyć rozwojowi miasta, a nie go blokować. Głosujmy za, nie róbmy problemów, nie bójmy się.

12:34 - Powoli dobiega końca debata w sprawie górek czechowskich. Teraz odpowiadać ma prezydent miasta. Po jego wyjaśnieniach obrady zostaną przerwane, o co wnioskował klub PiS.

12:33 - Sylwester Tułajew, PiS: - Wszyscy zgadzają się z tym, że sprawa tego skrzyżowania jest priorytetowa. Ale nie chciałbym się spotykać z uwagami, że jeśli nie będzie zgody na tę uchwałę, to korki pozostaną. My nie przesądzamy dzisiaj, czy będzie skrzyżowanie zmodernizowane, czy nie. Mówimy o innej rzeczy – mówi radny i pyta prezydenta: - Kiedy najpóźniej rozpocznie się przebudowa tego skrzyżowania i ile tak naprawdę będzie to kosztowało? Należy zapytać też, jak galeria wpłynie na lokalny biznes, ale jednocześnie jak to wpłynie na budżet naszego miasta? Najważniejszą sprawą jest dla mnie zabezpieczenie prawne, które jest tu zaprezentowane. Proszę prezydenta, żeby zapewnił, że porozumienie będzie zrealizowane w takim kształcie, w jakim jest, że kwoty będą takie same, jakie tu są. Jaką mamy pewność, że te ustalenia dzisiaj wskazane nie zostaną zmienione? Dzisiaj trudno tak naprawdę rozstrzygać jaki będzie tak naprawdę wynik głosowania, bo te wątpliwości są. Ja poczekam na wyjaśnienia pana prezydenta i dopiero wtedy podejmę decyzję w sprawie głosowania.

12:25 - Jarosław Pakuła, PO: - Gdybyśmy byli w realiach gospodarczych roku 2007 znów byłbym przeciwny – mówi radny. Podkreśla, że teraz inwestycje drogowe są tańsze, a wtedy zabezpieczenie umowy nie było tak atrakcyjne. – Jeden inwestor obiecywał multikino i zapłacił kary, inny centrum kongresowe i w przypadku echa mogłoby się skończyć, że zapłaci karę i nie przebuduje skrzyżowania. Dzisiaj, gdy ta kwota wystarczy na przebudowę skrzyżowania będę głosował "za”.

12:23 - Małgorzata Suchanowska, PiS: - Powinny być wykonane konsultacje z mieszkańcami, z przedsiębiorcami, bo oni utrzymują nasze miasto, ten drobny handel utrzymuje nasze miasto od pokoleń, bo oni płacą podatki, proszę sobie policzyć, jakie to kwoty wchodzą do budżetu miasta. Chciałabym prosić prezydenta, żeby były rozpatrywane uwagi radnych przy tworzeniu planu.

12:19 - Piotr Dreher, PO: - Temat górek czechowskich zaczął się 11 lat temu, gdy spółka kupiła ten teren. Temat ten nabierał na znaczeniu i jesteśmy po 11 latach w tym samym miejscu. Gdyby 11 lat temu było inne podejście do sytuacji, także samego Echa, to nie byłoby problemu, stałaby sobie galeria handlowa, skrzyżowanie byłoby przebudowane i nie byłoby tematu. Chciałbym wielki ukłon w stronę prezydenta złożyć, bo ta umowa jest najlepszą umową, jaka się tu pojawiła, wynegocjowaną przez miasto. Niemniej mamy tutaj w tym projekcie dwa elementy, które nie mogą bez siebie oddzielnie funkcjonować. Jeden to przebudowa skrzyżowania i jestem przekonany, ze wszyscy za tym jesteśmy. Drugi element to budowa galerii handlowej. Bardzo proszę o zrozumienie, ale moja końcowa decyzja jest jednoznaczna z tego powodu, ze wysokokubaturowy obiekt, hipermarket w tym miejscu Lublina nie jest do przyjęcia. Lublin ma prawo do hipermarketów, niech one będą na rogatkach, ale ta lokalizacja skłania mnie do mocnego zastanowienia się.

12:17 - Zdzisław Drozd (PiS) zapowiada głosowanie za rozpoczęciem zmiany planu: - Uważam, że ta obecna umowa jest trochę mniej korzystna dla miasta niż poprzednia. Ale jeśli będziemy zwlekać z podjęciem decyzji, to za trzy, cztery lata umowa będzie jeszcze mniej korzystna. Jeżeli nie podejmiemy dzisiaj decyzji, a powstaną kolejne hipermarkety to z przyczyn ekonomicznych kolejna decyzja będzie mało korzystna. Słyszę, że pracownicy hipermarketów zarabiają 1000 zł, a pracownicy w Urzędzie Miasta i jednostkach budżetowych też dostają na rękę 1000 zł i nie podnosimy im płac.

12:11 - Mieczysław Ryba, PiS: Inwestor kupił teren z pełną wiedzą, na co on jest przeznaczony. Dlaczego przez 12 lat nie wykonał żadnych ruchów, skoro jest tam teren do inwestowania, nie tylko teren zielony. Kupił ten teren, by doprowadzić tam do budowy galerii handlowej, bo innych celów nie realizuje, pomimo że może – mówi Ryba. – Jeżeli zmieniamy plan na skutek presji, czy nie otwieramy puszki Pandory na przyszłość.

12:07 - Jan Gąbka, SLD: - Słyszę o braku zaufania do inwestora. A można to odwrócić i zapytać jakie zaufanie ma inwestor dla miasta, skoro 11 lat jest przepychany. Mamy busz, mamy toaletę dla psów, mamy stagnację komunikacyjną. My nie możemy zamykać rozwoju miasta. Słucham wypowiedzi niektórych wypowiedzi i odnoszę wrażenie, jakby hipermarket na górkach miał zawalić Lublin. Mnie jeszcze nikt nie zmusił i nie wziął za rękę, że mam kupować w hipermarkecie lub sklepie osiedlowy. Idę tam, gdzie chcę. Na litość boską, galerie należą do sklepów o najwyższych cenach i nie jest zagrożeniem hipermarket dla sklepów osiedlowych, drobnego handlu i przedsiębiorczości. Zagrożeniem są sieci: Biedronka, Stokrotka, Lidle. Tam są tanie artykuły, które ludzie chcą kupować, a jakość ich jest wątpliwa. Jeśli uznamy, ze 60 mln zł na wiadukt to mało, to ja pytam, czy nas stać by zbudować to skrzyżowanie. Nawet jeśli koszt przekroczy tę kwotę, to budowa będzie nas kosztować o te 60 mln zł mniej.

12:00 - Dariusz Jezior z PiS obawia się, że duża liczba klientów galerii może też sprawić, że zbyt wielu ludzi zacznie odwiedzać tereny przyrodnicze górek czechowskich. – Mieszkańcy zrobią zakupy w galerii dla rekreacji wyjdą do parku. Brakuje mi tej analizy, jak ruch mieszkańców, ruch samochodów wpłynie na jakość tego parku. Chciałbym poprosić prezydenta, ze jeśli zdecydujemy o przystąpieniu do zmiany planu, aby przyjrzeć się zmianie w kontekście całego terenu. Aby nie ograniczać się do tego wycinka, tylko spróbować powiedzieć sobie, co stanie się z tym parkiem.

11:59 - Rozwój miasta to nie tylko budowa galerii. Czy zagospodarowanie tego terenu to kolejny hipermarket? Wizja Lublina za kilka lat będzie wyglądała, że będziemy mieli 500 tys. mkw. powierzchni handlowej, czyli więcej niż 1 mkw. na mieszkańca – podkreśla przeciwna zmianom Marta Wcisło, radna PO.

Podkreśla, że przebudowa skrzyżowania nie będzie pierwszym ruchem inwestora, który, jej zdaniem, w najlepszym wypadku będzie równolegle prowadził budowę galerii handlowej i przebudowę skrzyżowania. – To oznacza, że przez dwa lata Lublin będzie sparaliżowany w tym miejscu – dodaje. – Nie mamy żadnej informacji, jak ta inwestycja wpłynie na lokalny rynek pracy, przedsiębiorczość i handel. W tym mieście ostał się tylko handel. Budowa kolejnej galerii tylko go dobije i musicie mieć państwo tego świadomość. Dzisiaj podejmując decyzję w sprawie budowania skrzyżowania, które jest absolutnie potrzebne, podejmujemy też decyzję w sprawie losów lubelskich pracowników i przedsiębiorców.

11:54 - Marek Jakubowski z PiS podkreśla, że zabudowa będzie bardzo ingerować w obszar górek i że nie ma planu urządzenia parku na 70 ha, które miasto ma odkupić od EI.

– Nie chcemy ogólnodostępnego miejskiego parku, do którego dojście będzie przez obiekt handlowy, a tak może się stać – mówi Jakubowski. – To, ze górki wracają do miasta jako teren zielony to zmiana postępowania, cieszę się, że ten przełom nastąpił – podkreśla. – Perspektywa krótkofalowa, komunikacyjna, przeważyła w mediach nad koncepcją przyszłości tego cudownego terenu. Wstrzymam się od głosu, żeby nie blokować szansy rozwoju tego terenu i wyjścia z pata.

11:45 - To nie jest tak, że firma Echo to jest taki bardzo dobry wujeczek, który chce sprzedać miastu 70 ha. Za to dziękujemy. Ale to teren zielony, który i tak nie byłby terenem do inwestowania. Drodzy mieszkańcy: ta firma dając część terenu pod drogę, która jest im bardzo potrzebna i musi być zrealizowana z mocy ustawy jeśli powstanie ten obiekt ma otrzymać odszkodowanie od miasta w wysokości 10 mln. Chciałam podkreślić, że nie jest to złote jajko, które nam kurka zniosły i się cieszymy – mówi Jadwiga Pich, radna PiS. - Ale górki czechowskie nie mogą tak dalej funkcjonować. Ten teren wymaga zagospodarowania. Tylko pytanie, czy takiego, jakie się dziś proponuje. To bardzo trudna decyzja.

11:24 - Ludzie stoją tam po pół godziny w korku. Tak dalej być nie może – mówi Mariusz Banach, radny PiS i zapowiada głosowanie za zmianami planu. – Pierwsza wątpliwość dotyczy harmonogramu tych wszystkich działań. Szkoda, że decyzje korzystne dla miasta zostaną podjęte w drugiej kolejności. Najpierw mamy zatwierdzić zmianę planu, a dopiero później będziemy właścicielami 70 ha i będziemy widzieli rozpoczynającą się budowę. Dlaczego zabezpieczeniem jest weksel, a nie gotówka. Nam łatwiej byłoby głosować za rok "za” jeśli zabezpieczeniem byłaby gotówka. Kolejna wątpliwość to pytanie, dlaczego za ten teren nie możemy zapłacić w ratach. To nie jest hipotetyczna sytuacja, ze będziemy mogli go kupić, a nie będziemy mieli na to pieniędzy.

11:20 - Mam wiele oporów, bo rozwój miasta oparty na rozwijaniu sieci hipermarketów już doprowadził do sytuacji, ze wiele miejsc pracy zanikło. Budowa tego hipermarketu jest jednym tylko z aspektów całej tej sprawy. Padały informacje o tym, że w Lublinie powstanie bez naszego udziału, bo dopuszczają to plany miejscowe kolejne trzy lub cztery hipermarkety. Nie dalej, niż wczoraj czytaliśmy w gazetach o protestach pracowników jednego z hipermarketów, którzy skarżą się na warunki pracy i pensje – mówi radny PiS, Tomasz Pitucha. – Nasi lubelscy przedsiębiorcy nie dostarczają za dużo materiałów, często są sprowadzane z zewnątrz, również spoza granic Polski. Zastanawiam się, jak będzie funkcjonowała galeria Olimp, która ma tych naszych rodzimych przedsiębiorców przy sąsiedztwie nowej galerii. Ciężko mi podjąc w takiej sytuacji decyzję "za”. Chciałbym, żeby ten głos tej drugiej strony również był słyszany – dodaje Pitucha. Protestujący przedsiębiorcy skwitowali jego wystąpienie oklaskami.

11:19 - Będę głosowała za. Uważam, że gdyby uchwała została podjęta cztery lata temu górki nie wyglądałyby tak, jak wyglądają. Najwyższy czas uporządkować ten teren. Nie uważam, ze dodatkowy hipermarket zaszkodzi przedsiębiorczości. Myślę, że tereny zielone, które miasto planuje tam zagospodarować i utworzyć teren rekreacyjny będą dla mieszkańców bardzo ważne, to ogromna sypialnia Lublina i tak naprawdę nie ma tam gdzie wypoczywać – mówi radna PiS, Elżbieta Dados. – Ja myślę, ze poprzednie propozycje Echo Investment były korzystniejsze, tych pieniędzy EI chciało dać więcej, ale myśmy tego nie wzięli. Myślę, że tym razem powinniśmy skorzystać i przyjąć tę uchwałę.


11:15 - Muszę zagłosować za tym projektem i udrożnieniem tej części miasta. Nie chodzi tylko o mieszkańców Sławina i Czechowa, ale całego miasta. Po drugie to znacznie korzystniejszy kontrakt dla miasta, niż poprzednio – mówi Leszek Daniewski, radny PO. – Zakup 70 ha dla miasta za cenę, którą zakupili ziemię inwestorzy jest dobrą okazją. Sami tego skrzyżowania nie zbudujemy, nawet gdybyśmy musieli do tego dołożyć to i tak będzie to korzystna oferta. Słyszę pretensje do inwestora, że oni są winni, że kupili tę ziemię. W części ten teren nie jest wybitnie terenem ekologicznym. Cieszę się, że prezydentowi udało się doprowadzić do tego, ze dzisiaj będziemy głosować ten projekt uchwały. Ja oczywiście zagłosuję zgodnie z moim sumieniem.

11:12 - Projekt uchwały rozpoczynającej zmiany planu opiniowały dwie komisje Rady Miasta: Komisja Urbanistyki i Ochrony Środowiska oraz Komisja Gospodarki Komunalnej. Oceniły go pozytywnie.

11:09 - Procedura, którą uruchamiamy oznacza, że odnośnie zmiany będą wypowiadać się wszyscy zainteresowani. Zakończenie tej zmiany nastąpi nie później niż w ciągu 14 miesięcy od dzisiejszej uchwały. Nie będzie żadnej drogi na skróty – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Podkreśla, że miasta nie stać na to, żeby samodzielnie przebudować skrzyżowanie. – Nie mamy możliwości, by znaleźć te 60 mln złotych – podkreśla. I tłumaczy, że jeśli porozumienie z Echem nie zostanie zrealizowane to miasto będzie w stanie przebudować jedynie ul. Poligonową jako dojazd do obwodnicy, ponieważ ma na to dofinansowanie, natomiast skrzyżowanie Solidarności z Sikorskiego i Ducha musiałoby poczekać.

11:01- Radni zdecydują, czy zgodzą się na rozpoczęcie zmiany planu zagospodarowania terenu tak, by umożliwić kieleckiej spółce Echo Investment budowę galerii z hipermarketem.

11 lat temu kielecka spółka Echo Investment (EI) kupiła od wojska dawny poligon. Jego plan zagospodarowania pozwala budować galerię handlową, ale bez hipermarketu, na którym zależy EI.
Spółka wielokroć prosiła o zmianę planu. Radni odmawiali. Tak też było za prezydenta Adama Wasilewskiego, który poszedł z EI na układ: spółka wyłoży 60 mln zł na skrzyżowanie, a za 20 mln zł urządzi park na części górek.

Prezydent Krzysztof Żuk uzgodnił nowe warunki: EI za 60 mln zł przebudowuje skrzyżowanie, a liczącą 70 ha cenną przyrodniczo część górek sprzedaje miastu za 7 mln zł. Jeśli radni się zgodzą, pozwolą dziś zacząć zmiany planu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
thunder93
FuTurist
thunder93
(42) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

thunder93
thunder93 (1 kwietnia 2011 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='FuTurist' timestamp='1301608644' post='457409']
Kpisz czy o drogę pytasz? Z czym i do kogo iść jak zapadł już wyrok skazujący w sprawie próby korupcji związanej z "Górkami Czechowskimi". Zażalenie do Pana Boga co najwyżej pisać sobie możemy...
[/quote]

Albo o czyms nie wiem, albo odrwacasz kota ogonem.
Rozmawiamy o czasach gdy EI kupowalo gorki. Czy zapadl wyrok w sprawie zwiazanej z zakupem dzialki od AMW??
Bo to ze pozniej byly propozycje korupcyjne, to nie kwestionuje. Jeszcze raz pytam, czy byla korupcja podczas sprzedazy gorek? Jesli tak to kto zostal skorumpowany? Prezydent Pruszkowski? Radni?

Widze ze posiadasz duza wiedze dotyczaca tego tematu, wiec prosze wyjasnij nam laikom, dlaczego miasto nie kupilo gorek czechowskich...
Rozwiń
FuTurist
FuTurist (31 marca 2011 o 23:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='thunder93' timestamp='1301601805' post='457364']
Z tego co wiem, to miasto posiadało prawo pierwokupu. Ówczesne władze lubelskie z tej opcji nie skorzystały.
Jeśli nie zrobiły tego z głupoty, to bardzo źle. Jesli nie zrobiły tego z powodu prywatnych korzyści to jeszcze gorzej. Niemniej ja jest daleki od insynuowania czegokolwiek bez dowodów. Posiadasz wiedzę kto, i ile wział łapówki? To należy to zgłosić prokuratorowi.
[/quote]

Kpisz czy o drogę pytasz? Z czym i do kogo iść jak zapadł już wyrok skazujący w sprawie próby korupcji związanej z "Górkami Czechowskimi". Zażalenie do Pana Boga co najwyżej pisać sobie możemy...
Rozwiń
thunder93
thunder93 (31 marca 2011 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='FuTurist' timestamp='1301600731' post='457343']
Drobiazg. Poleciłem ten materiał jako jeden z wielu na temat losów różnych inwestycji w mieście Lublin.
Jeżeli weźmiesz poprawkę na daty, miejsca, ludzi i zdarzenia, to okazać się może, że wszystkie one połaczone są jakąś niewidzilną nicią. Można by powiedzieć nie nicią, a pajęczyną albo i jakąś siecią.
Różne opcje, różni ludzie, a działania takie same: wnioski o zmiany planów, podwójne plany, próba korupcji, korupcja, finasowanie za inwestorów, brak egzekucji rent planistycznych...

Nadal myślisz, że miasto mogło kupić Górki Czechowskie???
[/quote]

Z tego co wiem, to miasto posiadało prawo pierwokupu. Ówczesne władze lubelskie z tej opcji nie skorzystały.
Jeśli nie zrobiły tego z głupoty, to bardzo źle. Jesli nie zrobiły tego z powodu prywatnych korzyści to jeszcze gorzej. Niemniej ja jest daleki od insynuowania czegokolwiek bez dowodów. Posiadasz wiedzę kto, i ile wział łapówki? To należy to zgłosić prokuratorowi.
Rozwiń
FuTurist
FuTurist (31 marca 2011 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='thunder93' timestamp='1301592947' post='457271']
Dziekuje za interesujacy artykul. Nie wiem czy AMW dopuscila sie zlamania prawa podczas przetargu, byc moze tak. Jesli tak, to oczywiscie powinna za to beknac. NIestety nie posiadam informacji do czego w tamtych latach AMW bylo zobowiazanae podczas organizowania przetargu, wiec nie mi to oceniac. Niemniej, caly artykul potwierdza to co uwazam. Tamte tereny powinno kupic miasto. Nie mielibysmy wtedy problemu z EI. Dlaczego miasto nie zdecydowalo sie kupic?? Spytajmy pana Pruszona.
[/quote]

Drobiazg. Poleciłem ten materiał jako jeden z wielu na temat losów różnych inwestycji w mieście Lublin.
Jeżeli weźmiesz poprawkę na daty, miejsca, ludzi i zdarzenia, to okazać się może, że wszystkie one połaczone są jakąś niewidzilną nicią. Można by powiedzieć nie nicią, a pajęczyną albo i jakąś siecią.
Różne opcje, różni ludzie, a działania takie same: wnioski o zmiany planów, podwójne plany, próba korupcji, korupcja, finasowanie za inwestorów, brak egzekucji rent planistycznych...

Nadal myślisz, że miasto mogło kupić Górki Czechowskie???
Rozwiń
thunder93
thunder93 (31 marca 2011 o 19:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='FuTurist' timestamp='1301591010' post='457247']
Widać, że kulis sprawy nie znasz. Wiem, że byli tacy, którzy zielonego pojęcia nie mieli o przetargu. Byli też tacy, którzy poznawszy "zaplecze" oferenta natychmiast się wycofali.
[/quote]
Dziekuje za interesujacy artykul. Nie wiem czy AMW dopuscila sie zlamania prawa podczas przetargu, byc moze tak. Jesli tak, to oczywiscie powinna za to beknac. NIestety nie posiadam informacji do czego w tamtych latach AMW bylo zobowiazanae podczas organizowania przetargu, wiec nie mi to oceniac. Niemniej, caly artykul potwierdza to co uwazam. Tamte tereny powinno kupic miasto. Nie mielibysmy wtedy problemu z EI. Dlaczego miasto nie zdecydowalo sie kupic?? Spytajmy pana Pruszona.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (42)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!