Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2011 r.
10:53
Edytuj ten wpis

Górki czechowskie: Radni zgodzili się na inwestycję Echo Investment

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 42 A A
Mieszkańcy ul. Poligonowej popierają inwestycję Echo Investment (Maciej Kaczanowski)
Mieszkańcy ul. Poligonowej popierają inwestycję Echo Investment (Maciej Kaczanowski)

Relacja z Ratusza. Rada Miasta zgodziła się w czwartek na rozpoczęcie zmiany planu zagospodarowania górek czechowskich korzystnej dla spółki Echo Investment

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO. ŻEBY ODŚWIEŻYĆ NACIŚNIJ F5

15:04 - Zdjęcia z dzisiejszej sesji Rady Miasta

14:25 - Za rozpoczęciem zmiany planu głosowali: Mariusz Banach, Jacek Bednarczyk, Elżbieta Dados, Leszek Daniewski, Zdzisław Drozd, Jan Gąbka, Marek Jakubowski, Zbigniew Jurkowski, Michał Krawczyk, Piotr Kuty, Zbigniew Ławniczak, Jadwiga Mach, Jan Madejek, Elżbieta Mroczkowska, Marcin Nowak, Jarosław Pakuła, Stanisław Podgórski, Marcin Pogorzałek, Krzysztof Siczek, Beata Stepaniuk, Zbigniew Targoński, Mateusz Zaczyński

Przeciwni byli: Piotr Dreher, Mieczysław Ryba, Małgorzata Suchanowska, Sylwester Tułajew, Marta Wcisło

Od głosu wstrzymali się: Dariusz Jezior, Piotr Kowalczyk, Tomasz Pitucha

13:48 - Rada Miasta zgodziła się na rozpoczęcie zmiany planu zagospodarowania górek czechowskich korzystnej dla spółki Echo Investment. Za głosowało 22 radnych, przeciw 5, 3 się wstrzymało od głosu.

13:05 - Do godz. 13.40 przerwana została sesja Rady Miasta. Wniosek o taką przerwę złożył klub radnych PiS. Bezpośrednio po niej, o ile nie będzie wniosków o kolejne przerwy, powinno odbyć się głosowanie w sprawie górek czechowskich.

13:03 - Krzysztof Żuk: - Dajmy sobie szansę zająć się tymi wątpliwościami, które teraz państwo zgłaszacie – apeluje prezydent.

Podkreśla, że wątpliwości, co do granic zabudowy zostaną rozwiane na etapie tworzenia planu. – Mamy szansę dzisiaj zagospodarowania przestrzeni tak, żeby przyszłym pokoleniom zostawić zagospodarowany, zurbanizowany Lublin z poszanowaniem przyrody.

- Proszę mi dać szansę realizacji państwa oczekiwań i wniosków – mówi prezydent. – Ta sprawa jest bardzo ważna i w wymiarze gospodarczym i przyrodniczym i tła historycznego tej sprawy. Współpraca z tym inwestorem to też jest budowanie pewnego klimatu wokół przedsiębiorców w ogóle. To nie jest tak, że nie jesteśmy obserwowani. Sposób rozwiązania tego problemu jest postrzegany przez wielu inwestorów jako niewłaściwy. To, że nie potrafimy się porozumieć od 11 lat jest postrzegane też jako zagrożenie dla inwestowania w innych obszarach – mówi Żuk.

Zapewnia, że miasto będzie wspomagać także lokalnych kupców. Podkreśla jednak, że handel i usługi nie są głównym rynkiem pracy w Lublinie. Zapowiada też, że w trakcie opracowywania planu będzie uzgadniać kolejne szczegóły z inwestorem.

- My będziemy przebudowywać skrzyżowanie równolegle do budowy galerii. Policzyliśmy, że 30 miesięcy jest dla nas terminem. Podobnie z tą umową drogową, którą mamy zawrzeć za 12 miesięcy, ale możemy zawrzeć ją wcześniej. Będziemy chcieli jak najszybciej zacząć opracowywanie dokumentacji, więc w naszym interesie jest, by ta umowa została podpisana jak najszybciej – mówi Żuk.


12:43 - Jan Madejek, radny PO przypomina dyskusję sprzed lat w sprawie Tesco. – Proszę sobie przypomnieć, jakie wtedy były obawy – mówi radny. – Granic miasta nie możemy zamknąć, bo radny ma służyć rozwojowi miasta, a nie go blokować. Głosujmy za, nie róbmy problemów, nie bójmy się.

12:34 - Powoli dobiega końca debata w sprawie górek czechowskich. Teraz odpowiadać ma prezydent miasta. Po jego wyjaśnieniach obrady zostaną przerwane, o co wnioskował klub PiS.

12:33 - Sylwester Tułajew, PiS: - Wszyscy zgadzają się z tym, że sprawa tego skrzyżowania jest priorytetowa. Ale nie chciałbym się spotykać z uwagami, że jeśli nie będzie zgody na tę uchwałę, to korki pozostaną. My nie przesądzamy dzisiaj, czy będzie skrzyżowanie zmodernizowane, czy nie. Mówimy o innej rzeczy – mówi radny i pyta prezydenta: - Kiedy najpóźniej rozpocznie się przebudowa tego skrzyżowania i ile tak naprawdę będzie to kosztowało? Należy zapytać też, jak galeria wpłynie na lokalny biznes, ale jednocześnie jak to wpłynie na budżet naszego miasta? Najważniejszą sprawą jest dla mnie zabezpieczenie prawne, które jest tu zaprezentowane. Proszę prezydenta, żeby zapewnił, że porozumienie będzie zrealizowane w takim kształcie, w jakim jest, że kwoty będą takie same, jakie tu są. Jaką mamy pewność, że te ustalenia dzisiaj wskazane nie zostaną zmienione? Dzisiaj trudno tak naprawdę rozstrzygać jaki będzie tak naprawdę wynik głosowania, bo te wątpliwości są. Ja poczekam na wyjaśnienia pana prezydenta i dopiero wtedy podejmę decyzję w sprawie głosowania.

12:25 - Jarosław Pakuła, PO: - Gdybyśmy byli w realiach gospodarczych roku 2007 znów byłbym przeciwny – mówi radny. Podkreśla, że teraz inwestycje drogowe są tańsze, a wtedy zabezpieczenie umowy nie było tak atrakcyjne. – Jeden inwestor obiecywał multikino i zapłacił kary, inny centrum kongresowe i w przypadku echa mogłoby się skończyć, że zapłaci karę i nie przebuduje skrzyżowania. Dzisiaj, gdy ta kwota wystarczy na przebudowę skrzyżowania będę głosował "za”.

12:23 - Małgorzata Suchanowska, PiS: - Powinny być wykonane konsultacje z mieszkańcami, z przedsiębiorcami, bo oni utrzymują nasze miasto, ten drobny handel utrzymuje nasze miasto od pokoleń, bo oni płacą podatki, proszę sobie policzyć, jakie to kwoty wchodzą do budżetu miasta. Chciałabym prosić prezydenta, żeby były rozpatrywane uwagi radnych przy tworzeniu planu.

12:19 - Piotr Dreher, PO: - Temat górek czechowskich zaczął się 11 lat temu, gdy spółka kupiła ten teren. Temat ten nabierał na znaczeniu i jesteśmy po 11 latach w tym samym miejscu. Gdyby 11 lat temu było inne podejście do sytuacji, także samego Echa, to nie byłoby problemu, stałaby sobie galeria handlowa, skrzyżowanie byłoby przebudowane i nie byłoby tematu. Chciałbym wielki ukłon w stronę prezydenta złożyć, bo ta umowa jest najlepszą umową, jaka się tu pojawiła, wynegocjowaną przez miasto. Niemniej mamy tutaj w tym projekcie dwa elementy, które nie mogą bez siebie oddzielnie funkcjonować. Jeden to przebudowa skrzyżowania i jestem przekonany, ze wszyscy za tym jesteśmy. Drugi element to budowa galerii handlowej. Bardzo proszę o zrozumienie, ale moja końcowa decyzja jest jednoznaczna z tego powodu, ze wysokokubaturowy obiekt, hipermarket w tym miejscu Lublina nie jest do przyjęcia. Lublin ma prawo do hipermarketów, niech one będą na rogatkach, ale ta lokalizacja skłania mnie do mocnego zastanowienia się.

12:17 - Zdzisław Drozd (PiS) zapowiada głosowanie za rozpoczęciem zmiany planu: - Uważam, że ta obecna umowa jest trochę mniej korzystna dla miasta niż poprzednia. Ale jeśli będziemy zwlekać z podjęciem decyzji, to za trzy, cztery lata umowa będzie jeszcze mniej korzystna. Jeżeli nie podejmiemy dzisiaj decyzji, a powstaną kolejne hipermarkety to z przyczyn ekonomicznych kolejna decyzja będzie mało korzystna. Słyszę, że pracownicy hipermarketów zarabiają 1000 zł, a pracownicy w Urzędzie Miasta i jednostkach budżetowych też dostają na rękę 1000 zł i nie podnosimy im płac.

12:11 - Mieczysław Ryba, PiS: Inwestor kupił teren z pełną wiedzą, na co on jest przeznaczony. Dlaczego przez 12 lat nie wykonał żadnych ruchów, skoro jest tam teren do inwestowania, nie tylko teren zielony. Kupił ten teren, by doprowadzić tam do budowy galerii handlowej, bo innych celów nie realizuje, pomimo że może – mówi Ryba. – Jeżeli zmieniamy plan na skutek presji, czy nie otwieramy puszki Pandory na przyszłość.

12:07 - Jan Gąbka, SLD: - Słyszę o braku zaufania do inwestora. A można to odwrócić i zapytać jakie zaufanie ma inwestor dla miasta, skoro 11 lat jest przepychany. Mamy busz, mamy toaletę dla psów, mamy stagnację komunikacyjną. My nie możemy zamykać rozwoju miasta. Słucham wypowiedzi niektórych wypowiedzi i odnoszę wrażenie, jakby hipermarket na górkach miał zawalić Lublin. Mnie jeszcze nikt nie zmusił i nie wziął za rękę, że mam kupować w hipermarkecie lub sklepie osiedlowy. Idę tam, gdzie chcę. Na litość boską, galerie należą do sklepów o najwyższych cenach i nie jest zagrożeniem hipermarket dla sklepów osiedlowych, drobnego handlu i przedsiębiorczości. Zagrożeniem są sieci: Biedronka, Stokrotka, Lidle. Tam są tanie artykuły, które ludzie chcą kupować, a jakość ich jest wątpliwa. Jeśli uznamy, ze 60 mln zł na wiadukt to mało, to ja pytam, czy nas stać by zbudować to skrzyżowanie. Nawet jeśli koszt przekroczy tę kwotę, to budowa będzie nas kosztować o te 60 mln zł mniej.

12:00 - Dariusz Jezior z PiS obawia się, że duża liczba klientów galerii może też sprawić, że zbyt wielu ludzi zacznie odwiedzać tereny przyrodnicze górek czechowskich. – Mieszkańcy zrobią zakupy w galerii dla rekreacji wyjdą do parku. Brakuje mi tej analizy, jak ruch mieszkańców, ruch samochodów wpłynie na jakość tego parku. Chciałbym poprosić prezydenta, ze jeśli zdecydujemy o przystąpieniu do zmiany planu, aby przyjrzeć się zmianie w kontekście całego terenu. Aby nie ograniczać się do tego wycinka, tylko spróbować powiedzieć sobie, co stanie się z tym parkiem.

11:59 - Rozwój miasta to nie tylko budowa galerii. Czy zagospodarowanie tego terenu to kolejny hipermarket? Wizja Lublina za kilka lat będzie wyglądała, że będziemy mieli 500 tys. mkw. powierzchni handlowej, czyli więcej niż 1 mkw. na mieszkańca – podkreśla przeciwna zmianom Marta Wcisło, radna PO.

Podkreśla, że przebudowa skrzyżowania nie będzie pierwszym ruchem inwestora, który, jej zdaniem, w najlepszym wypadku będzie równolegle prowadził budowę galerii handlowej i przebudowę skrzyżowania. – To oznacza, że przez dwa lata Lublin będzie sparaliżowany w tym miejscu – dodaje. – Nie mamy żadnej informacji, jak ta inwestycja wpłynie na lokalny rynek pracy, przedsiębiorczość i handel. W tym mieście ostał się tylko handel. Budowa kolejnej galerii tylko go dobije i musicie mieć państwo tego świadomość. Dzisiaj podejmując decyzję w sprawie budowania skrzyżowania, które jest absolutnie potrzebne, podejmujemy też decyzję w sprawie losów lubelskich pracowników i przedsiębiorców.

11:54 - Marek Jakubowski z PiS podkreśla, że zabudowa będzie bardzo ingerować w obszar górek i że nie ma planu urządzenia parku na 70 ha, które miasto ma odkupić od EI.

– Nie chcemy ogólnodostępnego miejskiego parku, do którego dojście będzie przez obiekt handlowy, a tak może się stać – mówi Jakubowski. – To, ze górki wracają do miasta jako teren zielony to zmiana postępowania, cieszę się, że ten przełom nastąpił – podkreśla. – Perspektywa krótkofalowa, komunikacyjna, przeważyła w mediach nad koncepcją przyszłości tego cudownego terenu. Wstrzymam się od głosu, żeby nie blokować szansy rozwoju tego terenu i wyjścia z pata.

11:45 - To nie jest tak, że firma Echo to jest taki bardzo dobry wujeczek, który chce sprzedać miastu 70 ha. Za to dziękujemy. Ale to teren zielony, który i tak nie byłby terenem do inwestowania. Drodzy mieszkańcy: ta firma dając część terenu pod drogę, która jest im bardzo potrzebna i musi być zrealizowana z mocy ustawy jeśli powstanie ten obiekt ma otrzymać odszkodowanie od miasta w wysokości 10 mln. Chciałam podkreślić, że nie jest to złote jajko, które nam kurka zniosły i się cieszymy – mówi Jadwiga Pich, radna PiS. - Ale górki czechowskie nie mogą tak dalej funkcjonować. Ten teren wymaga zagospodarowania. Tylko pytanie, czy takiego, jakie się dziś proponuje. To bardzo trudna decyzja.

11:24 - Ludzie stoją tam po pół godziny w korku. Tak dalej być nie może – mówi Mariusz Banach, radny PiS i zapowiada głosowanie za zmianami planu. – Pierwsza wątpliwość dotyczy harmonogramu tych wszystkich działań. Szkoda, że decyzje korzystne dla miasta zostaną podjęte w drugiej kolejności. Najpierw mamy zatwierdzić zmianę planu, a dopiero później będziemy właścicielami 70 ha i będziemy widzieli rozpoczynającą się budowę. Dlaczego zabezpieczeniem jest weksel, a nie gotówka. Nam łatwiej byłoby głosować za rok "za” jeśli zabezpieczeniem byłaby gotówka. Kolejna wątpliwość to pytanie, dlaczego za ten teren nie możemy zapłacić w ratach. To nie jest hipotetyczna sytuacja, ze będziemy mogli go kupić, a nie będziemy mieli na to pieniędzy.

11:20 - Mam wiele oporów, bo rozwój miasta oparty na rozwijaniu sieci hipermarketów już doprowadził do sytuacji, ze wiele miejsc pracy zanikło. Budowa tego hipermarketu jest jednym tylko z aspektów całej tej sprawy. Padały informacje o tym, że w Lublinie powstanie bez naszego udziału, bo dopuszczają to plany miejscowe kolejne trzy lub cztery hipermarkety. Nie dalej, niż wczoraj czytaliśmy w gazetach o protestach pracowników jednego z hipermarketów, którzy skarżą się na warunki pracy i pensje – mówi radny PiS, Tomasz Pitucha. – Nasi lubelscy przedsiębiorcy nie dostarczają za dużo materiałów, często są sprowadzane z zewnątrz, również spoza granic Polski. Zastanawiam się, jak będzie funkcjonowała galeria Olimp, która ma tych naszych rodzimych przedsiębiorców przy sąsiedztwie nowej galerii. Ciężko mi podjąc w takiej sytuacji decyzję "za”. Chciałbym, żeby ten głos tej drugiej strony również był słyszany – dodaje Pitucha. Protestujący przedsiębiorcy skwitowali jego wystąpienie oklaskami.

11:19 - Będę głosowała za. Uważam, że gdyby uchwała została podjęta cztery lata temu górki nie wyglądałyby tak, jak wyglądają. Najwyższy czas uporządkować ten teren. Nie uważam, ze dodatkowy hipermarket zaszkodzi przedsiębiorczości. Myślę, że tereny zielone, które miasto planuje tam zagospodarować i utworzyć teren rekreacyjny będą dla mieszkańców bardzo ważne, to ogromna sypialnia Lublina i tak naprawdę nie ma tam gdzie wypoczywać – mówi radna PiS, Elżbieta Dados. – Ja myślę, ze poprzednie propozycje Echo Investment były korzystniejsze, tych pieniędzy EI chciało dać więcej, ale myśmy tego nie wzięli. Myślę, że tym razem powinniśmy skorzystać i przyjąć tę uchwałę.


11:15 - Muszę zagłosować za tym projektem i udrożnieniem tej części miasta. Nie chodzi tylko o mieszkańców Sławina i Czechowa, ale całego miasta. Po drugie to znacznie korzystniejszy kontrakt dla miasta, niż poprzednio – mówi Leszek Daniewski, radny PO. – Zakup 70 ha dla miasta za cenę, którą zakupili ziemię inwestorzy jest dobrą okazją. Sami tego skrzyżowania nie zbudujemy, nawet gdybyśmy musieli do tego dołożyć to i tak będzie to korzystna oferta. Słyszę pretensje do inwestora, że oni są winni, że kupili tę ziemię. W części ten teren nie jest wybitnie terenem ekologicznym. Cieszę się, że prezydentowi udało się doprowadzić do tego, ze dzisiaj będziemy głosować ten projekt uchwały. Ja oczywiście zagłosuję zgodnie z moim sumieniem.

11:12 - Projekt uchwały rozpoczynającej zmiany planu opiniowały dwie komisje Rady Miasta: Komisja Urbanistyki i Ochrony Środowiska oraz Komisja Gospodarki Komunalnej. Oceniły go pozytywnie.

11:09 - Procedura, którą uruchamiamy oznacza, że odnośnie zmiany będą wypowiadać się wszyscy zainteresowani. Zakończenie tej zmiany nastąpi nie później niż w ciągu 14 miesięcy od dzisiejszej uchwały. Nie będzie żadnej drogi na skróty – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Podkreśla, że miasta nie stać na to, żeby samodzielnie przebudować skrzyżowanie. – Nie mamy możliwości, by znaleźć te 60 mln złotych – podkreśla. I tłumaczy, że jeśli porozumienie z Echem nie zostanie zrealizowane to miasto będzie w stanie przebudować jedynie ul. Poligonową jako dojazd do obwodnicy, ponieważ ma na to dofinansowanie, natomiast skrzyżowanie Solidarności z Sikorskiego i Ducha musiałoby poczekać.

11:01- Radni zdecydują, czy zgodzą się na rozpoczęcie zmiany planu zagospodarowania terenu tak, by umożliwić kieleckiej spółce Echo Investment budowę galerii z hipermarketem.

11 lat temu kielecka spółka Echo Investment (EI) kupiła od wojska dawny poligon. Jego plan zagospodarowania pozwala budować galerię handlową, ale bez hipermarketu, na którym zależy EI.
Spółka wielokroć prosiła o zmianę planu. Radni odmawiali. Tak też było za prezydenta Adama Wasilewskiego, który poszedł z EI na układ: spółka wyłoży 60 mln zł na skrzyżowanie, a za 20 mln zł urządzi park na części górek.

Prezydent Krzysztof Żuk uzgodnił nowe warunki: EI za 60 mln zł przebudowuje skrzyżowanie, a liczącą 70 ha cenną przyrodniczo część górek sprzedaje miastu za 7 mln zł. Jeśli radni się zgodzą, pozwolą dziś zacząć zmiany planu.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
thunder93 / 1 kwietnia 2011 o 10:31
[quote name='FuTurist' timestamp='1301608644' post='457409']
Kpisz czy o drogę pytasz? Z czym i do kogo iść jak zapadł już wyrok skazujący w sprawie próby korupcji związanej z "Górkami Czechowskimi". Zażalenie do Pana Boga co najwyżej pisać sobie możemy...
[/quote]

Albo o czyms nie wiem, albo odrwacasz kota ogonem.
Rozmawiamy o czasach gdy EI kupowalo gorki. Czy zapadl wyrok w sprawie zwiazanej z zakupem dzialki od AMW??
Bo to ze pozniej byly propozycje korupcyjne, to nie kwestionuje. Jeszcze raz pytam, czy byla korupcja podczas sprzedazy gorek? Jesli tak to kto zostal skorumpowany? Prezydent Pruszkowski? Radni?

Widze ze posiadasz duza wiedze dotyczaca tego tematu, wiec prosze wyjasnij nam laikom, dlaczego miasto nie kupilo gorek czechowskich...
[quote name='FuTurist' timestamp='1301608644' post='457409']
Kpisz czy o drogę pytasz? Z czym i do kogo iść jak zapadł już wyrok skazujący w sprawie próby korupcji związanej z "Górkami Czechowskimi". Zażalenie do Pana Boga co najwyżej pisać sobie możemy...
[/quote]

Albo o czyms nie wiem, albo odrwacasz kota ogonem.
Rozmawiamy o czasach gdy EI kupowalo gorki. Czy zapadl wyrok w sprawie zwiazanej z zakupem dzialki od AMW??
Bo to ze pozniej byly propozycje k... rozwiń
Avatar
FuTurist / 31 marca 2011 o 23:57
[quote name='thunder93' timestamp='1301601805' post='457364']
Z tego co wiem, to miasto posiadało prawo pierwokupu. Ówczesne władze lubelskie z tej opcji nie skorzystały.
Jeśli nie zrobiły tego z głupoty, to bardzo źle. Jesli nie zrobiły tego z powodu prywatnych korzyści to jeszcze gorzej. Niemniej ja jest daleki od insynuowania czegokolwiek bez dowodów. Posiadasz wiedzę kto, i ile wział łapówki? To należy to zgłosić prokuratorowi.
[/quote]

Kpisz czy o drogę pytasz? Z czym i do kogo iść jak zapadł już wyrok skazujący w sprawie próby korupcji związanej z "Górkami Czechowskimi". Zażalenie do Pana Boga co najwyżej pisać sobie możemy...
[quote name='thunder93' timestamp='1301601805' post='457364']
Z tego co wiem, to miasto posiadało prawo pierwokupu. Ówczesne władze lubelskie z tej opcji nie skorzystały.
Jeśli nie zrobiły tego z głupoty, to bardzo źle. Jesli nie zrobiły tego z powodu prywatnych korzyści to jeszcze gorzej. Niemniej ja jest daleki od insynuowania czegokolwiek bez dowodów. Posiadasz wiedzę kto, i ile wział łapówki? To należy to zgłosić prokuratorowi.
[/quote]

Kpisz czy o drogę pytasz? Z czym i do kogo iść ... rozwiń
Avatar
thunder93 / 31 marca 2011 o 22:03
[quote name='FuTurist' timestamp='1301600731' post='457343']
Drobiazg. Poleciłem ten materiał jako jeden z wielu na temat losów różnych inwestycji w mieście Lublin.
Jeżeli weźmiesz poprawkę na daty, miejsca, ludzi i zdarzenia, to okazać się może, że wszystkie one połaczone są jakąś niewidzilną nicią. Można by powiedzieć nie nicią, a pajęczyną albo i jakąś siecią.
Różne opcje, różni ludzie, a działania takie same: wnioski o zmiany planów, podwójne plany, próba korupcji, korupcja, finasowanie za inwestorów, brak egzekucji rent planistycznych...

Nadal myślisz, że miasto mogło kupić Górki Czechowskie???
[/quote]

Z tego co wiem, to miasto posiadało prawo pierwokupu. Ówczesne władze lubelskie z tej opcji nie skorzystały.
Jeśli nie zrobiły tego z głupoty, to bardzo źle. Jesli nie zrobiły tego z powodu prywatnych korzyści to jeszcze gorzej. Niemniej ja jest daleki od insynuowania czegokolwiek bez dowodów. Posiadasz wiedzę kto, i ile wział łapówki? To należy to zgłosić prokuratorowi.
[quote name='FuTurist' timestamp='1301600731' post='457343']
Drobiazg. Poleciłem ten materiał jako jeden z wielu na temat losów różnych inwestycji w mieście Lublin.
Jeżeli weźmiesz poprawkę na daty, miejsca, ludzi i zdarzenia, to okazać się może, że wszystkie one połaczone są jakąś niewidzilną nicią. Można by powiedzieć nie nicią, a pajęczyną albo i jakąś siecią.
Różne opcje, różni ludzie, a działania takie same: wnioski o zmiany planów, podwójne plany, próba korupcji, korupcja, finasowanie za inwest... rozwiń
Avatar
FuTurist / 31 marca 2011 o 21:45
[quote name='thunder93' timestamp='1301592947' post='457271']
Dziekuje za interesujacy artykul. Nie wiem czy AMW dopuscila sie zlamania prawa podczas przetargu, byc moze tak. Jesli tak, to oczywiscie powinna za to beknac. NIestety nie posiadam informacji do czego w tamtych latach AMW bylo zobowiazanae podczas organizowania przetargu, wiec nie mi to oceniac. Niemniej, caly artykul potwierdza to co uwazam. Tamte tereny powinno kupic miasto. Nie mielibysmy wtedy problemu z EI. Dlaczego miasto nie zdecydowalo sie kupic?? Spytajmy pana Pruszona.
[/quote]

Drobiazg. Poleciłem ten materiał jako jeden z wielu na temat losów różnych inwestycji w mieście Lublin.
Jeżeli weźmiesz poprawkę na daty, miejsca, ludzi i zdarzenia, to okazać się może, że wszystkie one połaczone są jakąś niewidzilną nicią. Można by powiedzieć nie nicią, a pajęczyną albo i jakąś siecią.
Różne opcje, różni ludzie, a działania takie same: wnioski o zmiany planów, podwójne plany, próba korupcji, korupcja, finasowanie za inwestorów, brak egzekucji rent planistycznych...

Nadal myślisz, że miasto mogło kupić Górki Czechowskie???
[quote name='thunder93' timestamp='1301592947' post='457271']
Dziekuje za interesujacy artykul. Nie wiem czy AMW dopuscila sie zlamania prawa podczas przetargu, byc moze tak. Jesli tak, to oczywiscie powinna za to beknac. NIestety nie posiadam informacji do czego w tamtych latach AMW bylo zobowiazanae podczas organizowania przetargu, wiec nie mi to oceniac. Niemniej, caly artykul potwierdza to co uwazam. Tamte tereny powinno kupic miasto. Nie mielibysmy wtedy problemu z EI. Dlaczego miasto nie z... rozwiń
Avatar
thunder93 / 31 marca 2011 o 19:35
[quote name='FuTurist' timestamp='1301591010' post='457247']
Widać, że kulis sprawy nie znasz. Wiem, że byli tacy, którzy zielonego pojęcia nie mieli o przetargu. Byli też tacy, którzy poznawszy "zaplecze" oferenta natychmiast się wycofali.
[/quote]
Dziekuje za interesujacy artykul. Nie wiem czy AMW dopuscila sie zlamania prawa podczas przetargu, byc moze tak. Jesli tak, to oczywiscie powinna za to beknac. NIestety nie posiadam informacji do czego w tamtych latach AMW bylo zobowiazanae podczas organizowania przetargu, wiec nie mi to oceniac. Niemniej, caly artykul potwierdza to co uwazam. Tamte tereny powinno kupic miasto. Nie mielibysmy wtedy problemu z EI. Dlaczego miasto nie zdecydowalo sie kupic?? Spytajmy pana Pruszona.
[quote name='FuTurist' timestamp='1301591010' post='457247']
Widać, że kulis sprawy nie znasz. Wiem, że byli tacy, którzy zielonego pojęcia nie mieli o przetargu. Byli też tacy, którzy poznawszy "zaplecze" oferenta natychmiast się wycofali.
[/quote]
Dziekuje za interesujacy artykul. Nie wiem czy AMW dopuscila sie zlamania prawa podczas przetargu, byc moze tak. Jesli tak, to oczywiscie powinna za to beknac. NIestety nie posiadam informacji do czego w tamtych latach AMW bylo zobowiazanae podc... rozwiń
Avatar
FuTurist / 31 marca 2011 o 19:03
[quote name='thunder93' timestamp='1301589058' post='457238']
Czy dajesz do zrozumienia, ze byly osoby / firmy ktore proponowaly wyzsza cene, a AMW sprzedala za mniej?
[/quote]

Widać, że kulis sprawy nie znasz. Wiem, że byli tacy, którzy zielonego pojęcia nie mieli o przetargu. Byli też tacy, którzy poznawszy "zaplecze" oferenta natychmiast się wycofali.

Radni, prezydent, dziennikarze z Google nie korzystają bo i po co - i tak płacone bez tego co miesiąc z podatków naszych mają. Jako podatnik masz tę przewagę, że możesz i powinieneś myśleć samodzielnie.
Jeżeli stać Cię na samodzielne myślenie to wpisz w Google "Wojna o poligon - Numery Dzikiego Życia", przeczytaj materiał i wyciągnij z niego samodzielnie wnioski.
[quote name='thunder93' timestamp='1301589058' post='457238']
Czy dajesz do zrozumienia, ze byly osoby / firmy ktore proponowaly wyzsza cene, a AMW sprzedala za mniej?
[/quote]

Widać, że kulis sprawy nie znasz. Wiem, że byli tacy, którzy zielonego pojęcia nie mieli o przetargu. Byli też tacy, którzy poznawszy "zaplecze" oferenta natychmiast się wycofali.

Radni, prezydent, dziennikarze z Google nie korzystają bo i po co - i tak płacone bez tego co miesiąc z podatków nasz... rozwiń
Avatar
thunder93 / 31 marca 2011 o 18:30
[quote name='Wrona' timestamp='1301588827' post='457236']
A mógł zakupić pewnie tak jak Ty - mnie na ten przykład nikt takiej szansy nie dał!!!
[/quote]

Czy dajesz do zrozumienia, ze byly osoby / firmy ktore proponowaly wyzsza cene, a AMW sprzedala za mniej?
Avatar
Wrona / 31 marca 2011 o 18:27
[quote name='thunder93' timestamp='1301588327' post='457233']
Radni maja teraz czas zeby zgodnie z prawem zabezpieczyc ta inwestycje tak zeby Lublina nie dalo sie oszukac. Caly problem jest taki ze, czy chcemy czy nie, Lublin jest skazany na EI. Bo w przeciwienstwie do tego co piszesz, nikt tu EI teraz nie zaprasza... EI jest tu u siebie od 11 lat, od chwili kiedy kupilo te grunty.

Niestety, ale to jest caly czas echo blednej decyzji polegajacej na tym ze Lublin nie zakupil tych gorek od agencji 11 lat temu.
[/quote]

A mógł zakupić pewnie tak jak Ty - mnie na ten przykład nikt takiej szansy nie dał!!!

Zdejmij choć z głowy koronę... "Dyrektor do spraw inwestycji kieleckiej spółki Echo Investment chciał kupić wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku - podejrzewa prokuratura apelacyjna w Białymstoku"
[quote name='thunder93' timestamp='1301588327' post='457233']
Radni maja teraz czas zeby zgodnie z prawem zabezpieczyc ta inwestycje tak zeby Lublina nie dalo sie oszukac. Caly problem jest taki ze, czy chcemy czy nie, Lublin jest skazany na EI. Bo w przeciwienstwie do tego co piszesz, nikt tu EI teraz nie zaprasza... EI jest tu u siebie od 11 lat, od chwili kiedy kupilo te grunty.

Niestety, ale to jest caly czas echo blednej decyzji polegajacej na tym ze Lublin nie zakupil tych gorek od agencji 11 ... rozwiń
Avatar
Borowik / 31 marca 2011 o 18:24
[quote name='rydzyk' timestamp='1301581403' post='457194']
Przeciwni byli: Piotr Dreher, Mieczysław Ryba, Małgorzata Suchanowska, Sylwester Tułajew, Marta Wcisło
zapamiętajmy te nazwiska.
[/quote]

Ciebie sieć też zapamieta jako tego, który szydził z prawa do sprzeciwu.
Wiesz chociaż za czym się tym wpisem opowiedziałeś?

"Dyrektor do spraw inwestycji kieleckiej spółki Echo Investment chciał kupić wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku - podejrzewa prokuratura apelacyjna w Białymstoku"
[quote name='rydzyk' timestamp='1301581403' post='457194']
Przeciwni byli: Piotr Dreher, Mieczysław Ryba, Małgorzata Suchanowska, Sylwester Tułajew, Marta Wcisło
zapamiętajmy te nazwiska.
[/quote]

Ciebie sieć też zapamieta jako tego, który szydził z prawa do sprzeciwu.
Wiesz chociaż za czym się tym wpisem opowiedziałeś?

"Dyrektor do spraw inwestycji kieleckiej spółki Echo Investment chciał kupić wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku - podejrzewa... rozwiń
Avatar
thunder93 / 31 marca 2011 o 18:18
[quote name='FuTurist' timestamp='1301587799' post='457224']
Co jutro powie prezydent miasta i rzeczoni radni? To co zwykle - my pojęcia nie mieliśmy, że ten inwestor już jeden samorząd oszukał więc jest oszustem...
[/quote]

Radni maja teraz czas zeby zgodnie z prawem zabezpieczyc ta inwestycje tak zeby Lublina nie dalo sie oszukac. Caly problem jest taki ze, czy chcemy czy nie, Lublin jest skazany na EI. Bo w przeciwienstwie do tego co piszesz, nikt tu EI teraz nie zaprasza... EI jest tu u siebie od 11 lat, od chwili kiedy kupilo te grunty.

Niestety, ale to jest caly czas echo blednej decyzji polegajacej na tym ze Lublin nie zakupil tych gorek od agencji 11 lat temu.
[quote name='FuTurist' timestamp='1301587799' post='457224']
Co jutro powie prezydent miasta i rzeczoni radni? To co zwykle - my pojęcia nie mieliśmy, że ten inwestor już jeden samorząd oszukał więc jest oszustem...
[/quote]

Radni maja teraz czas zeby zgodnie z prawem zabezpieczyc ta inwestycje tak zeby Lublina nie dalo sie oszukac. Caly problem jest taki ze, czy chcemy czy nie, Lublin jest skazany na EI. Bo w przeciwienstwie do tego co piszesz, nikt tu EI teraz nie zaprasza... EI jest tu u si... rozwiń
Avatar
thunder93 / 1 kwietnia 2011 o 10:31
[quote name='FuTurist' timestamp='1301608644' post='457409']
Kpisz czy o drogę pytasz? Z czym i do kogo iść jak zapadł już wyrok skazujący w sprawie próby korupcji związanej z "Górkami Czechowskimi". Zażalenie do Pana Boga co najwyżej pisać sobie możemy...
[/quote]

Albo o czyms nie wiem, albo odrwacasz kota ogonem.
Rozmawiamy o czasach gdy EI kupowalo gorki. Czy zapadl wyrok w sprawie zwiazanej z zakupem dzialki od AMW??
Bo to ze pozniej byly propozycje korupcyjne, to nie kwestionuje. Jeszcze raz pytam, czy byla korupcja podczas sprzedazy gorek? Jesli tak to kto zostal skorumpowany? Prezydent Pruszkowski? Radni?

Widze ze posiadasz duza wiedze dotyczaca tego tematu, wiec prosze wyjasnij nam laikom, dlaczego miasto nie kupilo gorek czechowskich...
[quote name='FuTurist' timestamp='1301608644' post='457409']
Kpisz czy o drogę pytasz? Z czym i do kogo iść jak zapadł już wyrok skazujący w sprawie próby korupcji związanej z "Górkami Czechowskimi". Zażalenie do Pana Boga co najwyżej pisać sobie możemy...
[/quote]

Albo o czyms nie wiem, albo odrwacasz kota ogonem.
Rozmawiamy o czasach gdy EI kupowalo gorki. Czy zapadl wyrok w sprawie zwiazanej z zakupem dzialki od AMW??
Bo to ze pozniej byly propozycje k... rozwiń
Avatar
FuTurist / 31 marca 2011 o 23:57
[quote name='thunder93' timestamp='1301601805' post='457364']
Z tego co wiem, to miasto posiadało prawo pierwokupu. Ówczesne władze lubelskie z tej opcji nie skorzystały.
Jeśli nie zrobiły tego z głupoty, to bardzo źle. Jesli nie zrobiły tego z powodu prywatnych korzyści to jeszcze gorzej. Niemniej ja jest daleki od insynuowania czegokolwiek bez dowodów. Posiadasz wiedzę kto, i ile wział łapówki? To należy to zgłosić prokuratorowi.
[/quote]

Kpisz czy o drogę pytasz? Z czym i do kogo iść jak zapadł już wyrok skazujący w sprawie próby korupcji związanej z "Górkami Czechowskimi". Zażalenie do Pana Boga co najwyżej pisać sobie możemy...
[quote name='thunder93' timestamp='1301601805' post='457364']
Z tego co wiem, to miasto posiadało prawo pierwokupu. Ówczesne władze lubelskie z tej opcji nie skorzystały.
Jeśli nie zrobiły tego z głupoty, to bardzo źle. Jesli nie zrobiły tego z powodu prywatnych korzyści to jeszcze gorzej. Niemniej ja jest daleki od insynuowania czegokolwiek bez dowodów. Posiadasz wiedzę kto, i ile wział łapówki? To należy to zgłosić prokuratorowi.
[/quote]

Kpisz czy o drogę pytasz? Z czym i do kogo iść ... rozwiń
Avatar
thunder93 / 31 marca 2011 o 22:03
[quote name='FuTurist' timestamp='1301600731' post='457343']
Drobiazg. Poleciłem ten materiał jako jeden z wielu na temat losów różnych inwestycji w mieście Lublin.
Jeżeli weźmiesz poprawkę na daty, miejsca, ludzi i zdarzenia, to okazać się może, że wszystkie one połaczone są jakąś niewidzilną nicią. Można by powiedzieć nie nicią, a pajęczyną albo i jakąś siecią.
Różne opcje, różni ludzie, a działania takie same: wnioski o zmiany planów, podwójne plany, próba korupcji, korupcja, finasowanie za inwestorów, brak egzekucji rent planistycznych...

Nadal myślisz, że miasto mogło kupić Górki Czechowskie???
[/quote]

Z tego co wiem, to miasto posiadało prawo pierwokupu. Ówczesne władze lubelskie z tej opcji nie skorzystały.
Jeśli nie zrobiły tego z głupoty, to bardzo źle. Jesli nie zrobiły tego z powodu prywatnych korzyści to jeszcze gorzej. Niemniej ja jest daleki od insynuowania czegokolwiek bez dowodów. Posiadasz wiedzę kto, i ile wział łapówki? To należy to zgłosić prokuratorowi.
[quote name='FuTurist' timestamp='1301600731' post='457343']
Drobiazg. Poleciłem ten materiał jako jeden z wielu na temat losów różnych inwestycji w mieście Lublin.
Jeżeli weźmiesz poprawkę na daty, miejsca, ludzi i zdarzenia, to okazać się może, że wszystkie one połaczone są jakąś niewidzilną nicią. Można by powiedzieć nie nicią, a pajęczyną albo i jakąś siecią.
Różne opcje, różni ludzie, a działania takie same: wnioski o zmiany planów, podwójne plany, próba korupcji, korupcja, finasowanie za inwest... rozwiń
Avatar
FuTurist / 31 marca 2011 o 21:45
[quote name='thunder93' timestamp='1301592947' post='457271']
Dziekuje za interesujacy artykul. Nie wiem czy AMW dopuscila sie zlamania prawa podczas przetargu, byc moze tak. Jesli tak, to oczywiscie powinna za to beknac. NIestety nie posiadam informacji do czego w tamtych latach AMW bylo zobowiazanae podczas organizowania przetargu, wiec nie mi to oceniac. Niemniej, caly artykul potwierdza to co uwazam. Tamte tereny powinno kupic miasto. Nie mielibysmy wtedy problemu z EI. Dlaczego miasto nie zdecydowalo sie kupic?? Spytajmy pana Pruszona.
[/quote]

Drobiazg. Poleciłem ten materiał jako jeden z wielu na temat losów różnych inwestycji w mieście Lublin.
Jeżeli weźmiesz poprawkę na daty, miejsca, ludzi i zdarzenia, to okazać się może, że wszystkie one połaczone są jakąś niewidzilną nicią. Można by powiedzieć nie nicią, a pajęczyną albo i jakąś siecią.
Różne opcje, różni ludzie, a działania takie same: wnioski o zmiany planów, podwójne plany, próba korupcji, korupcja, finasowanie za inwestorów, brak egzekucji rent planistycznych...

Nadal myślisz, że miasto mogło kupić Górki Czechowskie???
[quote name='thunder93' timestamp='1301592947' post='457271']
Dziekuje za interesujacy artykul. Nie wiem czy AMW dopuscila sie zlamania prawa podczas przetargu, byc moze tak. Jesli tak, to oczywiscie powinna za to beknac. NIestety nie posiadam informacji do czego w tamtych latach AMW bylo zobowiazanae podczas organizowania przetargu, wiec nie mi to oceniac. Niemniej, caly artykul potwierdza to co uwazam. Tamte tereny powinno kupic miasto. Nie mielibysmy wtedy problemu z EI. Dlaczego miasto nie z... rozwiń
Avatar
thunder93 / 31 marca 2011 o 19:35
[quote name='FuTurist' timestamp='1301591010' post='457247']
Widać, że kulis sprawy nie znasz. Wiem, że byli tacy, którzy zielonego pojęcia nie mieli o przetargu. Byli też tacy, którzy poznawszy "zaplecze" oferenta natychmiast się wycofali.
[/quote]
Dziekuje za interesujacy artykul. Nie wiem czy AMW dopuscila sie zlamania prawa podczas przetargu, byc moze tak. Jesli tak, to oczywiscie powinna za to beknac. NIestety nie posiadam informacji do czego w tamtych latach AMW bylo zobowiazanae podczas organizowania przetargu, wiec nie mi to oceniac. Niemniej, caly artykul potwierdza to co uwazam. Tamte tereny powinno kupic miasto. Nie mielibysmy wtedy problemu z EI. Dlaczego miasto nie zdecydowalo sie kupic?? Spytajmy pana Pruszona.
[quote name='FuTurist' timestamp='1301591010' post='457247']
Widać, że kulis sprawy nie znasz. Wiem, że byli tacy, którzy zielonego pojęcia nie mieli o przetargu. Byli też tacy, którzy poznawszy "zaplecze" oferenta natychmiast się wycofali.
[/quote]
Dziekuje za interesujacy artykul. Nie wiem czy AMW dopuscila sie zlamania prawa podczas przetargu, byc moze tak. Jesli tak, to oczywiscie powinna za to beknac. NIestety nie posiadam informacji do czego w tamtych latach AMW bylo zobowiazanae podc... rozwiń
Avatar
FuTurist / 31 marca 2011 o 19:03
[quote name='thunder93' timestamp='1301589058' post='457238']
Czy dajesz do zrozumienia, ze byly osoby / firmy ktore proponowaly wyzsza cene, a AMW sprzedala za mniej?
[/quote]

Widać, że kulis sprawy nie znasz. Wiem, że byli tacy, którzy zielonego pojęcia nie mieli o przetargu. Byli też tacy, którzy poznawszy "zaplecze" oferenta natychmiast się wycofali.

Radni, prezydent, dziennikarze z Google nie korzystają bo i po co - i tak płacone bez tego co miesiąc z podatków naszych mają. Jako podatnik masz tę przewagę, że możesz i powinieneś myśleć samodzielnie.
Jeżeli stać Cię na samodzielne myślenie to wpisz w Google "Wojna o poligon - Numery Dzikiego Życia", przeczytaj materiał i wyciągnij z niego samodzielnie wnioski.
[quote name='thunder93' timestamp='1301589058' post='457238']
Czy dajesz do zrozumienia, ze byly osoby / firmy ktore proponowaly wyzsza cene, a AMW sprzedala za mniej?
[/quote]

Widać, że kulis sprawy nie znasz. Wiem, że byli tacy, którzy zielonego pojęcia nie mieli o przetargu. Byli też tacy, którzy poznawszy "zaplecze" oferenta natychmiast się wycofali.

Radni, prezydent, dziennikarze z Google nie korzystają bo i po co - i tak płacone bez tego co miesiąc z podatków nasz... rozwiń
Avatar
thunder93 / 31 marca 2011 o 18:30
[quote name='Wrona' timestamp='1301588827' post='457236']
A mógł zakupić pewnie tak jak Ty - mnie na ten przykład nikt takiej szansy nie dał!!!
[/quote]

Czy dajesz do zrozumienia, ze byly osoby / firmy ktore proponowaly wyzsza cene, a AMW sprzedala za mniej?
Avatar
Wrona / 31 marca 2011 o 18:27
[quote name='thunder93' timestamp='1301588327' post='457233']
Radni maja teraz czas zeby zgodnie z prawem zabezpieczyc ta inwestycje tak zeby Lublina nie dalo sie oszukac. Caly problem jest taki ze, czy chcemy czy nie, Lublin jest skazany na EI. Bo w przeciwienstwie do tego co piszesz, nikt tu EI teraz nie zaprasza... EI jest tu u siebie od 11 lat, od chwili kiedy kupilo te grunty.

Niestety, ale to jest caly czas echo blednej decyzji polegajacej na tym ze Lublin nie zakupil tych gorek od agencji 11 lat temu.
[/quote]

A mógł zakupić pewnie tak jak Ty - mnie na ten przykład nikt takiej szansy nie dał!!!

Zdejmij choć z głowy koronę... "Dyrektor do spraw inwestycji kieleckiej spółki Echo Investment chciał kupić wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku - podejrzewa prokuratura apelacyjna w Białymstoku"
[quote name='thunder93' timestamp='1301588327' post='457233']
Radni maja teraz czas zeby zgodnie z prawem zabezpieczyc ta inwestycje tak zeby Lublina nie dalo sie oszukac. Caly problem jest taki ze, czy chcemy czy nie, Lublin jest skazany na EI. Bo w przeciwienstwie do tego co piszesz, nikt tu EI teraz nie zaprasza... EI jest tu u siebie od 11 lat, od chwili kiedy kupilo te grunty.

Niestety, ale to jest caly czas echo blednej decyzji polegajacej na tym ze Lublin nie zakupil tych gorek od agencji 11 ... rozwiń
Avatar
Borowik / 31 marca 2011 o 18:24
[quote name='rydzyk' timestamp='1301581403' post='457194']
Przeciwni byli: Piotr Dreher, Mieczysław Ryba, Małgorzata Suchanowska, Sylwester Tułajew, Marta Wcisło
zapamiętajmy te nazwiska.
[/quote]

Ciebie sieć też zapamieta jako tego, który szydził z prawa do sprzeciwu.
Wiesz chociaż za czym się tym wpisem opowiedziałeś?

"Dyrektor do spraw inwestycji kieleckiej spółki Echo Investment chciał kupić wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku - podejrzewa prokuratura apelacyjna w Białymstoku"
[quote name='rydzyk' timestamp='1301581403' post='457194']
Przeciwni byli: Piotr Dreher, Mieczysław Ryba, Małgorzata Suchanowska, Sylwester Tułajew, Marta Wcisło
zapamiętajmy te nazwiska.
[/quote]

Ciebie sieć też zapamieta jako tego, który szydził z prawa do sprzeciwu.
Wiesz chociaż za czym się tym wpisem opowiedziałeś?

"Dyrektor do spraw inwestycji kieleckiej spółki Echo Investment chciał kupić wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku - podejrzewa... rozwiń
Avatar
thunder93 / 31 marca 2011 o 18:18
[quote name='FuTurist' timestamp='1301587799' post='457224']
Co jutro powie prezydent miasta i rzeczoni radni? To co zwykle - my pojęcia nie mieliśmy, że ten inwestor już jeden samorząd oszukał więc jest oszustem...
[/quote]

Radni maja teraz czas zeby zgodnie z prawem zabezpieczyc ta inwestycje tak zeby Lublina nie dalo sie oszukac. Caly problem jest taki ze, czy chcemy czy nie, Lublin jest skazany na EI. Bo w przeciwienstwie do tego co piszesz, nikt tu EI teraz nie zaprasza... EI jest tu u siebie od 11 lat, od chwili kiedy kupilo te grunty.

Niestety, ale to jest caly czas echo blednej decyzji polegajacej na tym ze Lublin nie zakupil tych gorek od agencji 11 lat temu.
[quote name='FuTurist' timestamp='1301587799' post='457224']
Co jutro powie prezydent miasta i rzeczoni radni? To co zwykle - my pojęcia nie mieliśmy, że ten inwestor już jeden samorząd oszukał więc jest oszustem...
[/quote]

Radni maja teraz czas zeby zgodnie z prawem zabezpieczyc ta inwestycje tak zeby Lublina nie dalo sie oszukac. Caly problem jest taki ze, czy chcemy czy nie, Lublin jest skazany na EI. Bo w przeciwienstwie do tego co piszesz, nikt tu EI teraz nie zaprasza... EI jest tu u si... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 2

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 1

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 2

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 2

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania?
Tylko u nas

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania? 9 2

Od czterech lat lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wie o ukrytym w Bełżycach archiwum Armii Krajowej i antykomunistycznej organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Tak twierdzi Grzegorz Cel, syn Janiny Cel ps. „Niusia”, archiwistki „Rysia” . IPN żadnych poszukiwań nie rozpoczął do dziś, więc syn „Niusi” historię archiwum opowiedział nam.

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę
UTRUDNIENIA NA DK12

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę 5 3

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Lubelskiej w Końskowoli (pow. puławski). Samochód potrącił tam kobietę.

Mechanik wziął samochód od klienta i spłacił nim swoje długi

Mechanik wziął samochód od klienta i spłacił nim swoje długi 0 5

Mechanik z okolic Łukowa odpowie za przywłaszczenie samochodu. 29-latek przyjął do naprawy samochód. Zamiast zwrócić go później właścicielowi, oddał je pod zastaw mieszkańcowi Białej Podlaskiej.

Pijana mama leżała w środku nocy na chodniku, obok niej czekała dwójka dzieci

Pijana mama leżała w środku nocy na chodniku, obok niej czekała dwójka dzieci 23 20

Kompletnie pijana matka „opiekowała” się dwójką swoich dzieci. W środku nocy, leżącą na chodniku kobietę zauważył przechodzień.

Śmiertelny wypadek policjanta w Świnoujściu. Minister odwołał komendanta

Śmiertelny wypadek policjanta w Świnoujściu. Minister odwołał komendanta 8 4

W związku ze śmiertelnym wypadkiem funkcjonariusza po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, minister Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego Policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy podinspektora Piotra Fabijańskiego.

Utrudnienia na S17. Wszystko przez zepsutą ciężarówkę

Utrudnienia na S17. Wszystko przez zepsutą ciężarówkę 0 0

Niewielkie utrudnienia dla kierowców na S17. W rejonie Woli Przybysławskiej (pow. lubelski) zepsuła się ciężarówka.

Starosta Świdnicki obwieszcza

Starosta Świdnicki obwieszcza 0

Szpital przy ul. Staszica w Lublinie. Coraz więcej pielęgniarek na L4

Szpital przy ul. Staszica w Lublinie. Coraz więcej pielęgniarek na L4 18 2

Już 150 pielęgniarek ze szpitala przy ul. Staszica w Lublinie jest na zwolnieniach lekarskich (przedwczoraj „na chorobowym” była ich setka)

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.