sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Gorzej być nie może

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 grudnia 2004, 21:57

Mieszkańcy budynku przy ul. Mełgiewskiej 3 żyją w nieludzkich warunkach. Mimo że po naszej interwencji kolej wyremontowała prowadzące do kamienicy schody. – Tu nawet karetka nie przyjedzie, bo nie ma drogi dojazdowej – mówią lokatorzy.

O losie mieszkańców budynku należącego do PKP pisaliśmy już w Dzienniku. – Dzięki wam naprawili schody – mówi Zdzisław Kowalczyk, mieszkaniec budynku. – Schody były tak zdewastowane, że często dochodziło tu do wypadków.
Jednak warunki życia mieszkańców wcale się nie poprawiły. Dziurawy dach. Toalety na dworze. – Prawie dwa lata temu kolej obiecała, że je wyremontują – twierdzi inny lokator. – To uwłacza naszej godności. Niby w mieście mieszkamy, a warunki mamy gorsze niż na wsi.
– Schody zostały wyremontowane, bo faktycznie zagrażały bezpieczeństwu tych ludzi – twierdzi Paweł Chmielewski, zastępca dyrektora ds. technicznych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami PKP. – Naprawimy niedługo dach. Ale nowych toalet nie będzie, bo nie mamy na to pieniędzy.
Największe zagrożenie stanowi jednak brak drogi dojazdowej. Bo z jednej strony są tory, z drugiej – zarośnięta dróżka i brama, którą nie da się wjechać.
– Karetka ani straż do nas nie dojadą – mówi Kowalczyk. – Może o to chodzi, żebyśmy poumierali. W razie pożaru, spalilibyśmy się żywcem. A wystarczyłoby tylko wyprostować słupek przy bramie i byłby do nas dojazd.
Do końca 2006 roku kolej zamierza sprzedać mieszkania lokatorom za 3 proc. wartości. Dlatego nie zamierza w nie inwestować.
– Musimy utrzymywać te budynki. Ale nie wyczarujemy luksusów – dodaje Chmielewski. – Zresztą ci ludzie zgodzili się zamieszkać w takich warunkach. Niech teraz nie wymagają od nas cudów. Nie będziemy też robić dróg, bo chcemy się pozbyć tych budynków.
– Ale dlaczego za życie w slumsach mamy płacić aż 260 zł miesięcznie? – dziwią się mieszkańcy. – To skandal. Mieszkania mamy ogrzewane węglem. Śmieci też palimy sami, bo chociaż płacimy ponad 20 zł, to rzadko je wywożą. Kolei nie obchodzi nasz los.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!