sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Gotówka płynie do matek

  Edytuj ten wpis

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie, jako jeden z nielicznych w kraju, wypłaci na czas zaliczki alimentacyjne. Wszyscy, którzy złożyli do tej pory wnioski, mogą się spodziewać pieniędzy do końca tego tygodnia.

W innych miastach matki samotnie wychowujące dzieci poczekają na zaliczki nawet do grudnia. Tak jest na przykład w Białymstoku. Do tamtejszego ośrodka pomocy społecznej wpłynęło ponad 1,4 tys. wniosków o zaliczkę. MOPS rozpatrzył na razie 800 z nich. – Na szczęście nas te problemy nie dotyczą – mówi Dorota Gąsior, zastępca dyrektora lubelskiego MOPR.
W Lublinie wniosek o zaliczkę złożyło prawie 3 tys. osób. – Część dokumentów wpłynęła do nas jeszcze w wakacje. Te osoby dostały pieniądze już we wrześniu – wyjaśnia Gąsior. – Pozostałym osobom wypłacamy na bieżąco. Wszyscy, którzy złożyli wnioski do tej pory, otrzymają pieniądze do końca tygodnia.
Do ośrodka codziennie przychodzi po gotówkę kilkadziesiąt osób. – Złożyłam wniosek na początku września. Już odbieram pieniądze – mówi Teresa Kozłowska, która spotkaliśmy wczoraj przy kasie MOPR. – Mam na wychowaniu dwoje dzieci. Pieniądze nie są ogromne, ale zawsze są. Na pewno się przydadzą.
– Dla niektórych zaliczka jest ogromnym zastrzykiem gotówki – tłumaczy Beata Jaruga, która wczoraj odbierała pieniądze. – Za te kilkaset złotych można kupić dziecku kurtkę albo buty na zimę. Dobrze, że kasa jest już w moim portfelu.
– Kosztowało nas to masę wysiłku. Przez ostatnie miesiące pracowaliśmy po kilkanaście godzin dziennie – przekonuje Gąsior. – Ale warto było. Przecież chodzi o dobro dzieci.

Dobre i to

Zaliczka alimentacyjna wynosi maksymalnie 170 zł na dziecko w rodzinach z jednym lub dwojgiem dzieci, a 120 zł na dziecko w rodzinach z trojgiem i więcej dzieci. W tym roku jest wypłacana po raz pierwszy. Pieniądze przyznawane są samotnym rodzicom, którzy nie mogą wyegzekwować należnych alimentów. Warunkiem jest dochód nieprzekraczający 583 zł na członka rodziny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!