sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Gowin przyjechał do Lublina i wymknął się KOD-owcom. Zaskoczył także wojewodę

Dodano: 14 marca 2016, 20:06
Autor: TOMA

– Nie zbudujemy trwałej i innowacyjnej gospodarki, jeśli ta innowacyjność będzie się opierać na patentach kupowanych z zagranicy – mówił w Lublinie wicepremier Jarosław Gowin. Po prawej „komitet powitalny” zorganizowany przez KOD<br />
– Nie zbudujemy trwałej i innowacyjnej gospodarki, jeśli ta innowacyjność będzie się opierać na patentach kupowanych z zagranicy – mówił w Lublinie wicepremier Jarosław Gowin. Po prawej „komitet powitalny” zorganizowany przez KOD

Spotkanie z rektorami lubelskich uczelni i lokalnymi przedsiębiorcami oraz wizyta w PZL Świdnik znalazły się w programie poniedziałkowej wizyty wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Polityk przejechał się też autobusem z napędem elektrycznym firmy Ursus.

– Wspólne stanowisko rządu jest takie, że właśnie autobusy elektryczne mogą stać się w przyszłości polską specjalnością. Mamy już dwa ośrodki w Polsce, które tego typu pojazdy są gotowe w każdej chwili produkować na skalę przemysłową – mówił Gowin, dodając, że jedną z tych firm jest lubelski Ursus.

Wicepremier podczas wizyty w Lublinie mówił też o współpracy nauki z biznesem. – Nie zbudujemy trwałej i innowacyjnej gospodarki, jeśli ta innowacyjność będzie się opierać na patentach kupowanych z zagranicy. Mam świadomość, że gotowość do współpracy po obu stronach jest coraz wyraźniejsza – tłumaczył.

Jarosław Gowin skomentował też zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego i fakt, że rząd nie publikuje jego orzeczenia. – Stawianie przez część ugrupowań opozycyjnych warunku, że zasiądą do negocjacji po wydrukowaniu orzeczenia trąca hipokryzją. Skala kryzysu konstytucyjnego w Polsce jest tak poważna, że uważam, że obie strony powinny usiąść do rozmów bez żadnych warunków wstępnych – tłumaczył.

Przed spotkaniem z rektorami lubelskich uczelni w rektoracie Uniwersytetu Medycznego Gowina powitać chcieli członkowie Komitetu Obrony Demokracji. Ok. 20-osobowa grupa miała ze sobą trąbki, gwizdki i transparenty z hasłami: „Choć ministrem byłeś wszędzie, u prezesa nikim będziesz”, czy „Twa kadencja szybko minie, pozostanie wstyd Gowinie”. Wicepremier nieoczekiwanie niezauważony przez uczestników pikiety przejechał bokiem i do rektoratu dostał się od strony Ogrodu Saskiego. Zaskoczony tym wybiegiem był nawet wojewoda lubelski, który wciąż czekał na gościa przed głównym wejściem do budynku.

WIDEO

Gość
John
Gość
(61) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 marca 2016 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Manifest niepokornych 2016 ================================================== ================================================== Czas by TW bolków, KOD-y oraz tych, co „kręcą lody”, ---------- Za robienie hucpy – kopnąć mocno w zad, ----------- Po to, by w Rzeczpospolitej, ------------- Zapanował wreszcie ład. ------------ =============================================== Z końską twarzą skaczą małpy, ------ Alimentów unikają szuje, ------- Przyszedł krzykacz z taniej knajpy, ------- Baba z Krzywym Nosem – też błaznuje. --------- ============================================== Wrzeszczy na głos urzędnicza biurwa, ------ Odrywane od stołeczków POprzedników kwiczą ryje, ------ Bo się dostęp do koryta urwał, ------ W bezsilności kasta pasożytów wyje. ------- ============================================== Już się zbliża czas zapłaty ----- Za donosy na mój Kraj, ------ Dostaniecie srogie baty, ------ Którzy dotąd mieli raj. ----- ============================================== Wy opuście Nasze Ziemie - ród „folks…ojczów”, wraże plemię. ------ Do Brukseli jeżdżą judzić, ------ Dawniej w Moskwie był ich pan. ------ Gniew się w ludziach dzisiaj budzi; ----- Znowu wypełzł na ulice: neu-komuch, es Beck, cham; ----- Złego to oblicze – ja ich dobrze znam. ------ ====================================== Wbrew przeszKODom zawsze tutaj będziem TRWAĆ, ------ I nie zmoże nas to uay no – q… wasza POlityczna mać. ------- ============================================= ============================================= Wiktor Wqrfiony
Rozwiń
John
John (17 marca 2016 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Odkąd PIS objął rządu DW stał się chorobliwie skrupulatny w cytowaniu antyrządowych haseł kodziarzy! Szkoda, że jak Donka punktowali kibice, to siedział cichutko. Nigdy nie napisał jednego hasła kibiców np. "DONALD ma Tole, Twój rząd obalą kibole"

Dureń - to do ciebie

Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2016 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komitet powitalny ??? Kilka starych padeł
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2016 o 05:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szKODniki
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2016 o 04:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe czy PiS spłacił zadłużenie Porozumienia Centrum z lat 90tych, czy dalej żeruje na tym, że wszyscy obywatele dzięki Balcerowiczowi z pieniędzy ZUSu spłacili ich długi?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (61)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!