niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Grabczuk o Żuku: Zaproponuję, by był moim zastępcą

Dodano: 29 listopada 2017, 16:54

Dzisiejsza konferencja prasowa Krzysztofa Grabczuka
Dzisiejsza konferencja prasowa Krzysztofa Grabczuka (fot. Tomasz Maciuszczak)

Wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk nie wycofuje się z walki o funkcję przewodniczącego regionu Platformy Obywatelskiej. W sobotę partyjni działacze wybiorą pomiędzy nim a prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem

Pierwotnie kandydatów było troje, bo udział w wewnątrzpartyjnych wyborach zapowiedziała także posłanka Joanna Mucha. Ta zrezygnowała jednak ze startu i przekazała poparcie Żukowi. - Mucha i Żuk mają wiele wspólnego. Razem mamy dwie pary skrzydeł i na tych skrzydłach poniesiemy Platformę Obywatelską do zwycięstwa – mówiła na nagraniu, które zostało wyemitowane podczas poniedziałkowej konwencji wyborczej Krzysztofa Żuka.

W kuluarach mówiło się o tym, że to wydarzenie miało służyć nie tylko prezentacji jego kandydatury, ale było sygnałem do Grabczuka, aby i on wycofał się z wyborów. Ten jednak nie zamierza tego robić.

- Ani przez chwilę nie rozważałem takiego ruchu. Członkowie Platformy oczekują tego, że będą mieć prawo wyboru. Nieważne, kto wygra – mówi Grabczuk, który w środę zorganizował konferencję prasową, na której potwierdził swój start. – Cieszę się, że moim partnerem – nie przeciwnikiem – będzie prezydent Krzysztof Żuk. Współpracujemy ze sobą od dawna, w wielu sprawach gospodarczych mamy podobne poglądy. To, że będzie dwóch kandydatów służy bardzo dobrze podmiotowości Platformy. Być może w ostatnim okresie oddaliliśmy się od ludzi. Chcemy powrócić do tego, co kiedyś wyniosło nas na wyżyny, co razem zrobiliśmy.

Krzysztof Grabczuk dodaje, że nie obawia się, że w razie przegranej jego rola w lubelskiej Platformie zostanie zmarginalizowana. A według plotek, taki scenariusz jest bardzo możliwy. Wicemarszałek zapowiada natomiast, że po ewentualnej wygranej będzie otwarty na współpracę z Krzysztofem Żukiem.

- Jeśli wygram, zaproponuję mu, żeby był moim zastępcą i wskazał osoby, z którymi chciałby współpracować w zarządzie. Jeśli zostanę przewodniczącym, jestem gotowy podzielić się władzą po połowie. Zechcę doprowadzić do sytuacji, żebyśmy najważniejsze decyzje na zasadzie konsensusu. Dzisiaj nie stać nas na wewnętrzne podziały. Musimy mówić jednym głosem – zapowiada Grabczuk.

Wewnętrzne wybory szefów PO w regionie i poszczególnych powiatach odbędą się w najbliższą sobotę. Głosować będzie mógł każdy członek ugrupowania, który do końca ubiegłego tygodnia opłacił składki członkowskie. Ostateczna liczba uprawnionych do głosowania nie jest jeszcze znana. Według wstępnych szacunków chodzi o ok. 800-900 osób.

Kot ali
Pola
Użytkownik niezarejestrowany
(68) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kot ali
Kot ali (2 grudnia 2017 o 22:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PO dziękujemy. Dość oligarchizacji państwa. Złodziejstwu mówimy dość Dosc złodziejstwu powiedział Misiewicz, wracajac nad ranem z imprezy limuzyna rzadowa :))dojna zmiana pozdrawia frajerow.
Rozwiń
Pola
Pola (1 grudnia 2017 o 23:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak rozliczy. W partii jest rozłam. Żuk jest z Karpinskim a Grabczuk ze Zmijanem. Powinien wygrać Grabczuk. Ma poparcie w powiecie. A Pan Żuk niech się zajmie miastem. 
Rozwiń
Gość
Gość (1 grudnia 2017 o 10:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co zrobił Żuk dla platformy, oprócz ogłoszenia kilka tygodni temu że chce się z niej wycofać żeby nie stracić stanowiska? Bo to co zrobił jako prezydent to zupełnie inna kwestia...
Rozwiń
jajo
jajo (1 grudnia 2017 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wygrać powinien Żuk, tak będzie lepiej dla lubelskiej PO. Walka powina być ostra bo PIS nnie odpuści prędzie zmieni ordynację wyborczą niż przegra wybory
Rozwiń
mm
mm (1 grudnia 2017 o 09:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
  w PO lepszego od Żuka nie ma, bo co zrobil Grabczuk??? Ktoś wie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (68)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!