poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Gremialne pożegnanie z mundurem. Komendanci odchodzą na emeryturę

Dodano: 26 lutego 2016, 20:51
Autor: jsz, pab

Insp. Janusz Wójtowicz (fot. Policja)
Insp. Janusz Wójtowicz (fot. Policja)

Duże zmiany w lubelskiej policji. Komendanci powiatowi i wojewódzcy odchodzą na emeryturę.

Insp. Janusz Wójtowicz dowodził komendą w Krasnymstawie. Policyjny mundur założył w 1986 roku. Od tamtej pory pokonał wszystkie szczeble policyjnej kariery. Służył w prewencji, a także w wydziałach dochodzeniowo-śledczym i kryminalnym. Pełnił funkcje kierownicze w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie.

W 2003 r. został rzecznikiem prasowym komendanta wojewódzkiego. Pełnił tę funkcję aż do ubiegłego roku, kiedy został komendantem KPP w Krasnymstawie. Janusz Wójtowicz był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany, między innymi srebrnym medalem „za długoletnią służbę” oraz odznaką „Zasłużony Policjant”.

W czwartek współpracownicy, przedstawiciele służb mundurowych i samorządowcy uroczyście pożegnali komendanta Wójtowicza.

Z kolei piątek był ostatnim dniem w mundurze dowódcy zamojskiej komendy miejskiej. Po 28-latach służby insp. Andrzej Kowalski również odszedł na emeryturę. Komendą w Zamościu kierował od stycznia ubiegłego roku. Inspektor Kowalski zaczynał karierę w Lublinie. Był między innymi naczelnikiem wydziału kryminalnego w I Komisariacie, a później komendantem tej jednostki. Później dowodził m.in. komendą w Krasnymstawie.

Również w piątek po 29 latach służby z policyjnym mundurem pożegnał się I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mirosław Sokal. Odpowiedzialny za pion kryminalny w lubelskim garnizonie komendant odszedł na emeryturę.

Z lubelską jednostką oraz policyjnym mundurem pożegnał się również inspektor Jarosław Adamski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie oraz mł. insp. Maciej Zaczyński – Naczelnik Wydziału Kontroli KWP.

W środę policjanci informowali o przejściu na emeryturę po 25-latach służby insp. Pawła Solarskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim.

W ubiegłym tygodniu w komendzie we Włodawie odbyło się uroczyste pożegnanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie – mł. insp. Romana Juszczyńskiego, który po 26 latach służby rozstał się z mundurem.

Czytaj więcej o: policja praca KWP Lublin
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
lutek
(69) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 października 2016 o 17:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JW ale się narobił jako spiker
Rozwiń
Gość
Gość (26 marca 2016 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dodatki na maxa i można odchodzić... Pewnie mieli info z góry że teraz już tak nie będzie. Żeby nie stracić to uciekają. Proste. Brawo PiS. Dacie mi ochlap za moją pracę, więcej nic.
Rozwiń
lutek
lutek (28 lutego 2016 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Insp. Janusz Wójtowicz dowodził komendą w Krasnymstawie. RACZEJ WSKOCZYŁ TAM NA CHWILĘ ABY WYDOIĆ WIĘKSZĄ EMERYTURĘ. Tak zrobiła większość jak PIS wygrał wybory. Wiedzieli co się święci to na odchodne się awansowali a teraz będą się śmiać i pić a później............

Kolega DD zadbał o lądowisko dla kolegi od jego wizerunku, ale w wigilię 2015 roku nadeszła depesza  sprawiedliwości z KGP i DD już mógł spokojnie uczestniczyć w pasterce!!!!!!!!!!!

Rozwiń
wzw
wzw (28 lutego 2016 o 14:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pora na naczelników !!!

Rozwiń
Gość
Gość (28 lutego 2016 o 12:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Delikatnie powiedziane.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (69)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!