Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 lutego 2016 r.
20:51

Gremialne pożegnanie z mundurem. Komendanci odchodzą na emeryturę

Autor: Zdjęcie autora jsz pab
0 69 A A
Insp. Janusz Wójtowicz (fot. Policja)
Insp. Janusz Wójtowicz (fot. Policja)

Duże zmiany w lubelskiej policji. Komendanci powiatowi i wojewódzcy odchodzą na emeryturę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Insp. Janusz Wójtowicz dowodził komendą w Krasnymstawie. Policyjny mundur założył w 1986 roku. Od tamtej pory pokonał wszystkie szczeble policyjnej kariery. Służył w prewencji, a także w wydziałach dochodzeniowo-śledczym i kryminalnym. Pełnił funkcje kierownicze w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie.

W 2003 r. został rzecznikiem prasowym komendanta wojewódzkiego. Pełnił tę funkcję aż do ubiegłego roku, kiedy został komendantem KPP w Krasnymstawie. Janusz Wójtowicz był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany, między innymi srebrnym medalem „za długoletnią służbę” oraz odznaką „Zasłużony Policjant”.

W czwartek współpracownicy, przedstawiciele służb mundurowych i samorządowcy uroczyście pożegnali komendanta Wójtowicza.

Z kolei piątek był ostatnim dniem w mundurze dowódcy zamojskiej komendy miejskiej. Po 28-latach służby insp. Andrzej Kowalski również odszedł na emeryturę. Komendą w Zamościu kierował od stycznia ubiegłego roku. Inspektor Kowalski zaczynał karierę w Lublinie. Był między innymi naczelnikiem wydziału kryminalnego w I Komisariacie, a później komendantem tej jednostki. Później dowodził m.in. komendą w Krasnymstawie.

Również w piątek po 29 latach służby z policyjnym mundurem pożegnał się I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mirosław Sokal. Odpowiedzialny za pion kryminalny w lubelskim garnizonie komendant odszedł na emeryturę.

Z lubelską jednostką oraz policyjnym mundurem pożegnał się również inspektor Jarosław Adamski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie oraz mł. insp. Maciej Zaczyński – Naczelnik Wydziału Kontroli KWP.

W środę policjanci informowali o przejściu na emeryturę po 25-latach służby insp. Pawła Solarskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim.

W ubiegłym tygodniu w komendzie we Włodawie odbyło się uroczyste pożegnanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie – mł. insp. Romana Juszczyńskiego, który po 26 latach służby rozstał się z mundurem.

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 października 2016 o 17:34
JW ale się narobił jako spiker
Avatar
Gość / 26 marca 2016 o 10:38
Dodatki na maxa i można odchodzić... Pewnie mieli info z góry że teraz już tak nie będzie. Żeby nie stracić to uciekają. Proste. Brawo PiS. Dacie mi ochlap za moją pracę, więcej nic.
Avatar
lutek / 28 lutego 2016 o 19:04

Insp. Janusz Wójtowicz dowodził komendą w Krasnymstawie. RACZEJ WSKOCZYŁ TAM NA CHWILĘ ABY WYDOIĆ WIĘKSZĄ EMERYTURĘ. Tak zrobiła większość jak PIS wygrał wybory. Wiedzieli co się święci to na odchodne się awansowali a teraz będą się śmiać i pić a później............

Kolega DD zadbał o lądowisko dla kolegi od jego wizerunku, ale w wigilię 2015 roku nadeszła depesza  sprawiedliwości z KGP i DD już mógł spokojnie uczestniczyć w pasterce!!!!!!!!!!!

Kolega DD zadbał o lądowisko dla kolegi od jego wizerunku, ale w wigilię 2015 roku nadeszła depesza  sprawiedliwości z KGP i DD już mógł spokojnie uczestniczyć w pasterce!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
wzw / 28 lutego 2016 o 14:49

Pora na naczelników !!!

Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 12:01
Delikatnie powiedziane.
Avatar
piotr / 28 lutego 2016 o 10:45

Dziękujemy panu komendantowi Adamskiemu za:1. Sterroryzowanie Wydziałow RD w całym lubelskim, 2. za wyśrubownie  progów satysfakcji w działaniach wzmożonych do 80 procent stanu wydziałów  ( KGP mówi o 50 procentach),3 za polecenie aby w weekendy w RD pracowało przynajmniej 70 procent stanu wydziału,4. za zabieranie z byle powodu policjantom dni wolnych pod pozorem działań wzmożonych ( tzw łapanek),5. za zakaz pouczeń kierowców  i tłumaczenie się później z tego przełożonym, 6. za traktowanie wszystkich KMP i KPP jednakowo i ręczne sterowanie tymi komendami( bo  np. jak można porównać KPP Opole lubelskie  i KMP Lublin? )7. za wideorejestratory i bzdurne obliczanie  efektywności pracy tzn. liczba ujawnionych wykroczeń w stosunku do przejechanych kilometrów !!! 8. Za prelekcje o bezpieczeństwie która odbywała się w Lublinie, gdzie pan komendant został wyśmiany przez naukowca biorącego w niej udział ,mówiąc ,że karaniem i tylko karaniem  kierowców nie poprawi się żadnego bezpieczeństwa na drodze? I wiele ,wiele innych bzdur ???

Dziękujemy panu komendantowi Adamskiemu za:1. Sterroryzowanie Wydziałow RD w całym lubelskim, 2. za wyśrubownie  progów satysfakcji w działaniach wzmożonych do 80 procent stanu wydziałów  ( KGP mówi o 50 procentach),3 za polecenie aby w weekendy w RD pracowało przynajmniej 70 procent stanu wydziału,4. za zabieranie z byle powodu policjantom dni wolnych pod pozorem działań wzmożonych ( tzw łapanek),5. za zakaz pouczeń kierowców  i tłumaczenie się później z tego przełożonym, 6. za traktowanie wszystkich KMP i KPP jednakowo i ... rozwiń

Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 10:41
Dobrze że pan Adamski abdykował bo ten człowiek przy pomocy zegarmistrza z Zana prześcigali się w wymyślaniu głupot.Panie naczelniku Robercie czemu 26. Lutego nie było działań pod kryptonimem Bezpieczny powrót Jarka do domu.
Avatar
wychowawczyni / 28 lutego 2016 o 10:15

nikt

Dla ciebie Pan Wójtowicz!!!!

Avatar
Filip / 28 lutego 2016 o 07:52

A kto to był ten wójtowicz?

nikt
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 22:47
A kto to był ten wójtowicz?
Avatar
Gość / 12 października 2016 o 17:34
JW ale się narobił jako spiker
Avatar
Gość / 26 marca 2016 o 10:38
Dodatki na maxa i można odchodzić... Pewnie mieli info z góry że teraz już tak nie będzie. Żeby nie stracić to uciekają. Proste. Brawo PiS. Dacie mi ochlap za moją pracę, więcej nic.
Avatar
lutek / 28 lutego 2016 o 19:04

Insp. Janusz Wójtowicz dowodził komendą w Krasnymstawie. RACZEJ WSKOCZYŁ TAM NA CHWILĘ ABY WYDOIĆ WIĘKSZĄ EMERYTURĘ. Tak zrobiła większość jak PIS wygrał wybory. Wiedzieli co się święci to na odchodne się awansowali a teraz będą się śmiać i pić a później............

Kolega DD zadbał o lądowisko dla kolegi od jego wizerunku, ale w wigilię 2015 roku nadeszła depesza  sprawiedliwości z KGP i DD już mógł spokojnie uczestniczyć w pasterce!!!!!!!!!!!

Kolega DD zadbał o lądowisko dla kolegi od jego wizerunku, ale w wigilię 2015 roku nadeszła depesza  sprawiedliwości z KGP i DD już mógł spokojnie uczestniczyć w pasterce!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
wzw / 28 lutego 2016 o 14:49

Pora na naczelników !!!

Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 12:01
Delikatnie powiedziane.
Avatar
piotr / 28 lutego 2016 o 10:45

Dziękujemy panu komendantowi Adamskiemu za:1. Sterroryzowanie Wydziałow RD w całym lubelskim, 2. za wyśrubownie  progów satysfakcji w działaniach wzmożonych do 80 procent stanu wydziałów  ( KGP mówi o 50 procentach),3 za polecenie aby w weekendy w RD pracowało przynajmniej 70 procent stanu wydziału,4. za zabieranie z byle powodu policjantom dni wolnych pod pozorem działań wzmożonych ( tzw łapanek),5. za zakaz pouczeń kierowców  i tłumaczenie się później z tego przełożonym, 6. za traktowanie wszystkich KMP i KPP jednakowo i ręczne sterowanie tymi komendami( bo  np. jak można porównać KPP Opole lubelskie  i KMP Lublin? )7. za wideorejestratory i bzdurne obliczanie  efektywności pracy tzn. liczba ujawnionych wykroczeń w stosunku do przejechanych kilometrów !!! 8. Za prelekcje o bezpieczeństwie która odbywała się w Lublinie, gdzie pan komendant został wyśmiany przez naukowca biorącego w niej udział ,mówiąc ,że karaniem i tylko karaniem  kierowców nie poprawi się żadnego bezpieczeństwa na drodze? I wiele ,wiele innych bzdur ???

Dziękujemy panu komendantowi Adamskiemu za:1. Sterroryzowanie Wydziałow RD w całym lubelskim, 2. za wyśrubownie  progów satysfakcji w działaniach wzmożonych do 80 procent stanu wydziałów  ( KGP mówi o 50 procentach),3 za polecenie aby w weekendy w RD pracowało przynajmniej 70 procent stanu wydziału,4. za zabieranie z byle powodu policjantom dni wolnych pod pozorem działań wzmożonych ( tzw łapanek),5. za zakaz pouczeń kierowców  i tłumaczenie się później z tego przełożonym, 6. za traktowanie wszystkich KMP i KPP jednakowo i ... rozwiń

Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 10:41
Dobrze że pan Adamski abdykował bo ten człowiek przy pomocy zegarmistrza z Zana prześcigali się w wymyślaniu głupot.Panie naczelniku Robercie czemu 26. Lutego nie było działań pod kryptonimem Bezpieczny powrót Jarka do domu.
Avatar
wychowawczyni / 28 lutego 2016 o 10:15

nikt

Dla ciebie Pan Wójtowicz!!!!

Avatar
Filip / 28 lutego 2016 o 07:52

A kto to był ten wójtowicz?

nikt
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 22:47
A kto to był ten wójtowicz?
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 2

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 1 23

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 16 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 16 6

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 7 1

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 16

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 20 8

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 43 26

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.