piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Grunt pod Olimpem i teren pod oczyszczalnią ścieków Hajdów zostaną sprzedane

  Edytuj ten wpis
Autor: (drs)

Galeria Olimp
Galeria Olimp

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji mają się stać właścicielami nieruchomości, z których już teraz korzystają. A właściciel Olimpu odkupi ziemię, na której stoi centrum handlowe

Radni zgodzili się na prezydencką propozycję, by grunty zostały sprzedane tym spółkom. W przypadku LPEC chodzi o 46 działek, które spółka ma w użytkowaniu wieczystym. Są to hydrofornie i wymiennikownie oraz grunt pod biurowcem przy Puławskiej. W przypadku MPWiK chodzi o osiem działek, w tym stacje pomp i oczyszczalnię ścieków na Hajdowie.

– To korzystne dla spółek, bo zyskują większą zdolność kredytową – mówi Paweł Majka, zastępca Biura Nadzoru Właścicielskiego w Urzędzie Miasta. Spółki nie dostaną ziemi za darmo, będą musiały za nią zapłacić. Ile zarobi miasto na sprzedaży ziemi spółkom, których jest właścicielem? Tego nie wiadomo. – Nie wierzę, że miejscy ekonomiści tego nie liczyli. To jest 40 ha miejskiego gruntu, z którego czerpiemy zyski roczne, a jednorazowo ile dostaniemy? Myślę, że państwo to wiedzą – dociekała Małgorzata Suchanowska, radna PiS. Ale żadne kwoty nie padły. Wartość gruntów mają ocenić rzeczoznawcy. Wycen jeszcze nie ma.

Opozycyjny PiS przypominał sprawę transakcji LPEC sprzed kilku lat. Przedsiębiorstwo pozbyło się wówczas miejskiej działki u zbiegu ul. Pogodnej i Grabskiego. Teraz jest tu sklep samoobsługowy. - Spółka sprzedała ją panu Kępie w latach 2008-2009, później kupiła ją Biedronka – mówi Majka. - Proszę o informację, za jaką kwotę LPEC nabył od miasta działkę u zbiegu Pogodnej i Grabskiego, za ile ją sprzedał i za ile nowy właściciel sprzedał ją Biedronce – dociekał Zdzisław Drozd, radny PiS. Odpowiedź nie padła.

Podobną uchwałę radni podjęli w sprawie galerii Olimp. Użytkownik wieczysty miejskiej ziemi, na której stoi centrum handlowe – a jest nim niezwiązana z miastem spółka Transhurt – wystąpił z wnioskiem o wykup nieruchomości. Radni zezwolili na taką transakcję.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!